Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesTady je Krakonošovo


SněžkaPodzimními Krkonošemi

Tak nám na víkend hlásí jako obvykle pěkné počasí. Otázka zní: Věřit či nevěřit? Jediný spolehlivý způsob jak vědecky ověřit předpověď počasí jsou naše pochroumaná, vrzající kolena :-)
Kozí hřbety
Kozí hřbety, foto: Pavla Šúleková


Po dlouhém zkoumání přichází úmorné vyhodnocování naměřených hodnot a ještě delší debata nad získanými výsledky. Bohužel konečné výsledky jsou neuspokojivé a víkend je za dveřmi. Riskneme to, zní naše konečné rozhodnutí.

Ponurý les u Špindlerovky
Ponurý les u Špindlerovky, foto: Pavla Šúleková


Vyrážíme v pátek prvním autobusem do Harrachova. Lehce po sedmé hodině opouštíme příjemně vytopený autobus nejmenované společnosti a vyrážíme přes Rýžoviště a Tišinu na Dvoračky. Mraky se honí jako o závod, ale vypadá to slibně. Uvidíme nahoře. Na Dvoračkách jsme za chvilku a s úsměvem na tváři a bez pivní zastávky pokračujeme dál po zelené na Mísečky.

Jizerské hory z Kotle
Jizerské hory z Kotle, foto: Pavla Šúleková


Štěstí nám přeje a tak se nám na chvilku ukáže i majestátný Kotel a na Mísečkách na nás dokonce vykoukne i sluníčko. Zdá se, že se počasí nakonec přeci jen umoudří a mraky a mlha zmizí. Při sestupu do Špindlu to dokonce vypadá, že snad bude i hezky. Na první lavičce si dáváme kratší pauzičku, svačíme, sluníme se a především se těšíme na výšlap, který nás čeká. Co čert nechtěl, celý výstup se do nás opírá sluníčko a tak na vrcholu Kozích hřbetů na nás není suchá niť.

Pohled na Kozí Hřbety
Pohled na Kozí Hřbety, foto: Pavla Šúleková


Na Sněžku už to není daleko. Jen to neposedné počasí se rozhodlo, že nám to ještě osladí. Fouká silný a ledový vítr, padá mlha… Vrchol jsme dobyli lehce po druhé hodině. Nevidíme si na špičku nosu a novou Českou chalupu jsme našli jen po hmatu. I přes špatné počasí je na vrcholu celkem slušná tlačenice. To není nic pro nás, takže hajdy dolů. A opět nás počasí malinko vypeklo. Mraky a mlha jsou tu tam a my se mohli pokochat pohledem na naši nejvyšší horu. S vypětím všech sil dorážíme na Luční boudu, kde po klobásce a pár pivečkách spokojeně usínáme.

Vrchol
Vrchol, foto: Pavla Šúleková


Ráno překvapivě zase mlha. Po vydatné snídani vyrážíme směrem ke Stavům. Tam kdesi dole v mlze jsou prý dvě horská jezírka. Nezbývá než věřit. Cestou na Špindlerovku míjíme Polední kameny a houfy výletníků. Mlha nás ale stále pronásleduje a ne a ne nás nechat na pokoji. Nakonec jsme jí při výšlapu k Petrově boudě utekli a nechali jí daleko za sebou a na Ptačích kamenech jsme se mohli kochat výhledem do údolí. V dálce vidíme střechu Martinky, a kde je střecha, je i chaloupka, a kde je chaloupka je i chatař, a kde je chatař je i pivo :-)

Sněžka
Sněžka, foto: Pavla Šúleková


Naše cesta má konečně smysl. Na terásce se sluníčkem v zádech si vychutnáváme zaslouženou odměnu. Na Labskou už je to kousek a na Dvoračky už je to jen o něco dál. Nálada v týmu se zlepšuje. Přispělo k tomu nejen jedno točené, ale i fakt, že se nám udělalo pěkně. Cestou na Dvoračky potkáváme davy milovníků hor. Někteří z nich přijeli až z daleké Prahy :-) Na Dvoračkách menší zastávka na občerstvení a hurá do Harrachova na autobus. Nevím jak vy, ale my si tenhle víkend rozhodně užili!

Svačinka
Svačinka, foto: Pavla Šúleková


Kuba Thůma

[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Jakub Thůma | Vydáno dne 29. 09. 2008 | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Jakub Thůma

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Aktuální sněhové podmínky v Krkonoších (29.11.2008)
Ski nasadit! (23.04.2008)
Krakonoš a lyžníci (29.02.2008)
To bylo tenkrát….. (13.01.2008)K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (623 hl.)
 
letní (532 hl.)
 
je mi to jedno (433 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1588