Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesSbírka pro dceru Salavata Rachmetova


Zalija a NatálkaČeský horolezecký svaz organizuje, LC Mammut sbírá

Vynikající ruský lezec Salavat Rachmetov žádá lezeckou komunitu o pomoc pro svou těžce zraněnou dcerku. Aktualizace: Sbírka v Lezeckém centru Mammut, již dnes!


Lezecká stěna MAMMUT Holešovice pořádá ve čtvrtek 10. 6. 2010 sbírku na podporu malé Zalii Rachmetové, na kterou spadl ve skalách v Turecku velký skalní blok.
Zalia podstoupila několik operací včetně amputace ruky, ještě ji však čeká poslední těžká operace hlavy. Její pojiska byla vyčerpána a tak nyní její rodiče shánějí peníze její na hospitalizaci a převoz speciálním letadlem domů do Ruska. Celkové náklady činí cca 123.000$ a proto se LC Mamut rozhodlo věnovat veškeré peníze vybrané ze vstupného a příspěvků na pomoc Zalie. Peníze ze vstupného a příspěvků budou předány ČHS, který pro tento účel zřídil speciální účet.

Zalija a Natálka
Zalija a Natálka


Podle zprávy na serveru lezec.cz, se stav Zalji rychle lepší, poznává rodiče a reaguje na zvikové podněty, zatím ještě nemluví a sama nejí. Včera a dnes už pohybovala prsty na noze a stiskla Salavatovi ruku. Pokud vše bude v pořádku, může být transportována do Ruska za 10 dní.

ZalijaSalavat Rachmetov, který mimo jiné ve 38 letech vyhrál světový pohár v boulderingu v roce 2005, žil s rodinou v Čechách nějakou dobu, jeho bratr Kairat, kterého jsme často potkávali v chatách ČHS v Ostrově, dokud svazu patřily, tu žije natrvalo.

Salavat jel lézt do Turecka a tam se mu při lezení uvolnil pod nohama obrovký skalní blok, který bohužel zasáhl jeho pětiletou dcerku Zailu. Zaila je v bezvědomí v turecké nemocnici. Přišla následkem pádu bloku o ruku, kterou jí museli lékaři amputovat, má za sebou čtyři operace a čeká jí ještě odstranění úlomků lebky z mozku. Její zdravotní pojištění však končí, protože pojistná částka je vyčerpána.

Hospitalizace se může protáhnout od dvou týdnů do měsíce, cena bude přibližně 74000 dolarů. Pronájem speciálního letadla pro transport stojí dalších 49000 dolarů, takže rodina Slavata Rachmetova musí sehnat celkem 123000 dolarů, a to je dolní odhad. Proto prosí o pomoc lezeckou komunitu. K této prosbě se přidal Český horolezecký svaz a sbírá dobrovolné příspěvky od dárců na svém účtu:

 

číslo účtu ČHS: 1727209504/0600
variabilní symbol: 1908777
zpráva pro příjemce: Salavat
 
Tajemnice ČHS, Dr. Božena Valentová k tomu říká: "Domluvili jsme se a dali pro potřeby sbírky k dispozici účet ČHS, aby bylo možné posílat peníze na český účet. Shromážděné peníze pak pošleme Salavatovi. "
Horyinfo se k této iniciativě připojuje a prosíme též o pomoc pro Zailu. Nejnovější zprávy z Turecka v angličtině, průběh mezinárodní sbírky a nejnovější zprávy jsou na webu sharmenhope.com/zaliya/, kde lze také poslat dar pomocí účtu PayPal a zařadit se tak do seznamu dárců. V současné době je podle zprávy Mounain.ru kolem třetiny potřebných peněz.


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: redakce | Vydáno dne 10. 06. 2010 | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: redakce

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (702 hl.)
 
letní (581 hl.)
 
je mi to jedno (483 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1766