Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesMS ve sportovním lezení Arco 2011:Ondra vicemistrem světa


MS Arco 2011Týden závodění

Letošní Mistrovství světa ve sportovním lezení se odehrává v italském Arcu. Téměř po celý týden budou probíhat soutěže v boulderingu, lezení na obtížnost, rychlolezení a duelu, což je vlastně rychlolezení na obtížnost. Aktuálně: Ondra vicemistrem světa v boulderingu


Neděle 17.7. Mistry světa v boulderingu jsou Dmitrij Šarafutdinov a Anna Stöhr 

Vicemistry Adam Ondra a Sasha Diguilian

O svém výsledku Adam Ondra řekl: Bouldering jsem šel jen zkusit, trénoval jsem hlavně na obtížnost. Neměl jsem co ztratit, nebyl jsem nervózní. Rád bych vyhrál, na MS nebo ME jsem byl zatím vždycky druhý. Dmitrij Šarafutdinov byl dneska lepší a vitězství si zasloužil.

 

Semifinále boulderingu: Adam Ondra dal tři bouldery ze čtyř, výsledek 3t8 3b5, 4. místo a optimální startovací pozice do večeního finále. Všechny čtyři dal jedině vítěz Šarafutdinov. Martin Stráník se výsledkem 2t10 3b13 dostal na 7. místo a finále mu tím pádem o jedno místo uteklo, 6. Cédric Lachat měl o tři topové pokusy méně.

V ženské kategorii byla nejlepší Němka Juliane Wurm, Rakušance Anně Stöhr se povedlo postoupit do finále s odřenýma ušima na 6. místě.

Finále boulderingu Jak už to často bývá, poslední postupující má nejlepší finále. Platilo to i tentokrát. Vyhrála Rakušanka Anna Stöhr, která postoupila jako poslední a dala všecny bouldery. Druhé místo má americká jráska Sasha Diguilian, která dala jen dva (2t4 3b3), na vítězku semifinále Julianu Wurm zbylo třetí místo.

Mužské finále bylo strhujícím soubojem dvou geniálních boulderistů - Adama Ondry a Dmitrije Šarafutdinova. První boulder obsahoval mísu, do které většina skákala a hned z ní vyletěla. Lachat měl stěstí, že se při tom pádu stačil zachytit o vedlejší chyt. Ondra skočil a vyletěl také. Pak se zamyslel a překonal problém na druhý pokus geniálním zaháknutím špičky, jakýmsi polonetopýrem. Ne tak elegantně, ale zato na první pokus vyřešil jedničku Dmitrij Šarafutdinov. Dvojku dali oba na první pokus. Trojku dal na první pokus Adam, Dmitrij až na druhý, ale stále vedl Šarafutdinov o jeden pokus na bonusu. Třetí boulder dali zase oba na první pokus. Čtvrtý boulder byl rozhodující. Lachat ani Tauporn si neškrtli. Adam z toho třikrát vyletěl. Dokonce si zkusil dát tekuté magnézium ještě s klasickým. Napočtvrté ustál skok do pidichytu a geniální patou ustál přechod doprava a topoval. Rustam Gelmanov sice nemohl Adama ohrozit, ale to, co Adam skákal, dal staticky. Napoprvé vypadl, ale čtvrtý boulder dal na třetí pokus. Poslední přišel Dmitrij Šarafutdinov. Tam, kde ostatní padali a hledali, dal boulder na flash první pokusem a bylo jasno. Mistrem světa je Šarafutdinov před Ondrou a Gelmanovem aneb Slované vítězí.

 

Sobota 16.7.

Bouldering ženy: probíhá kvalifikace, Petra Růžičková 2t2 3b7, 33. místo, Karolína Nevělíková 2t6 3b8 47. místo. Výsledky zde. Podívejte se na video těch nejlepších a nakonec kuriozita: Iránská boulderistka podle islámských předpisů v šátku.

Slavnostní zahájení na lezeckém stadionu Arco by se mělo dít za účasti 5000 lidí. Autory show jsou Carlo Casillo & Bruno a bude kombinovat tři přírodní elementy k dosažení perfektního lezeckého zážitku: oheň vzduch a vodu. Ve velkém finále se objeví legendy sportovního lezení Lynn Hill a François Legrand, kteří polezou aby zapálili plamen Mistrovství světa. Hlavními složkami show s názvem "Born to Rock"  budou hudba, světla, tanec a akrobacie.

Pátek 15.7.

Video z kvalifikace boulderingu 8 minut MPEG4, 85 MB autor broadcaster.it, licence CC - uveďte autora.

Bouldering kvalifikace muži: Pěkný výkon Adama Ondry - 2. místo ve skupině, celkově 3. Dal 4 bouldery z pěti. Martin Stráník také velmi pěkný výkon - 6. místo ve skupině a 11. celkově posunuje oba do semifinále. Ondřej Nevělík 43. místo. Zajímavostí je start čínského rychlolezce Čuisina Čonga (Quixin Zhong), držitele rychlostního rekordu na standardní stěně, který skončil za Ondřejem Nevělíkem na 53. místě. Zřejmě míří do kombinace jako Adam Ondra, ale z té rychlejší strany. Jan Jeliga získal 85 místo, a zkušenosti. Celkem startovalo 134 závodníků.

Začala kvalifikace boulderingu mužů. Martin Stráník v kvalifikační skupině A startuje 16., ve skupině B 9. Adam Ondra, 21. Ondřej Nevělík a 85. Jan Jeliga. Průběžné výsledky zde.


České barvy budou hájit v lezení na obtížnost Tereza SvobodováLucie HrozováAdam OndraPetr Čermák, Martin Klemsa, Stanislav Pekárek a Tomáš Binter, v boulderingu Karolína Nevělíková, Petra Růžičková, Adam Ondra, Martin Stráník, Ondřej Nevělík, Jan Jeliga, rychlostiLibor Hroza a Martin Micka, trochu kuriozitou bude start Adama Ondry kvůli kombinaci.
 
U Adama Ondry a Libora Hrozy se očekávají mety nejvyšší.
 
Adam Ondra letos závodil na domácí scéně, vyhrál s velkou převahou SmíchOFF a MČR, vloni vyhrál celý světový pohár v boulderu a v obtížnosti byl třetí, 2. místo v obtížnosti a v boulderingu z ME 2010. V SP Chamonix vypadl v semifinále a skončil 17.  ale dá se doufat, že to bylo ojedinělé selhání. Jak ovšem sám připustil v rozhovoru, stěna v Arcu mu nesedí, proto možná sází pro jistotu i na kombinaci. Tam mu bude zdatným soupeřem Ital Stefano Ghisolfi, který sice nesahá po medailích v obtížnosti, ale zato měl v Chamonix velmi slušné časy v rychlosti. Kombinaci se věnuje i Kanaďan Sean McColl, který je špičkový v bolderingu i obtížnosti.
 
 
Libor Hroza má letos ze světových pohárů jedno stříbro a jeden bronz, momentálně je na druhém místě Světového poháru o pouhých 10 bodů za vedoucím Sinicynem. 3. místo z rychlosti má  z loňského ME. Jeho tréninkové výkony dávají možnost celkového vítezství, bude záležet na momentální psychice a troše štěstí. Rychlostní špička je velmi vyrovnaná a o výsledcích rozhodují setiny sekundy.
 
Matin Stráník je vicemistr světa z Avlles 2007, Letos se už dostal do finále ve Vídni, kdy byl sedmý. Měl by opět bojovat o finále v bouderingu.
 
Dosud nejlepším výsledkem Terezy Svobodové je mezi juniory 3. místo  vloni v Tarnovu, mezi dospělými dosáhla 37. místa v obtížnosti v Chamonix. Protože je dosud v mládežnickém věku, má určitě smysl aby sbírala zkušenosti a je nadějí do budoucna. Postup do semifinále by byl velkým úspěchem
 
Lucie Hrozová byla po historickém úspěchu v drytoolingu, kdy získala stříbro ve Světovém poháru a má skalp nejtěžší drytoolingové cesty na světě jako druhá žena, ukázala slušnou formu i na domácích soutěžích v obtížnosti, kdy vyhrála několik závodů Českého poháru a na MČR prohrála jen velmi těsně s Terezou Svobodovou. I u ní by byl postup dosemifinále velkým úspěchem. Její výhodou je, že je z drytoolingu zvyklá na prostředí světových závodů. Jejími nejlepšími výsledky jsou 8. místo na Rock master 2009 v rychlosti a 8. místo na SP v Chamonix. V obtížnosti má 24. místo z SP v Brně 2009,  4. místo v rychlosti na ME 2008 v Paříži, v obtížnosti její nejlepší výsledek 18. místo z SP v Brně 2004.
 
Ondřej Nevělík má 21. místo z SP v boulderingu ve Vídni, Karolína Nevělíková semifinále a 19. místo v Log Dragomeru, Petra Růžičková 24. místo z Barcelony
 
Program: 
 
Pátek 15 července
Climbing Stadium
 
12,00 bouldering kvalifikace muži - 2 skupiny, startují Ondra, Stráník, Nevělík, Jeliga 
 
Sobota 16 července
Climbing Stadium
 
12,00 bouldering kvalifikace ženy – 2 skupiny, startují Nevělíková, Růžičková
21,00/21,45 zahajovací ceremoniál
 
Neděle 17 července
Climbing Stadium
 
8,30 / 11,00 bouldering semifinále ženy
 
12,00/14,30 bouldering semifinále muži, Ondra a Stráník
 
16,00/17,45 bouldering finále ženy
 
19,00/20,45 bouldering finále muži, Ondra 
 
Středa 20 července
 
Climbing Stadium
 
15,00/20,00 obtížnost kvalifikace ženy, startuje Hrozová a Svobodová
 
Čtvrtek 21 července
 
Climbing Stadium
 
12,00/19,00 obtížnost kvalifikace muži, startuje Ondra, Čermák, Klemsa, Pekárek, Binter
 
Piazzale Segantini - Arco Town Center
21,00/23,00 21,00 Udílení cen: Salewa Rock Award, La Sportiva Competition Award
 
Pátek 22 července
Climbing Stadium
 
13,30/16,00 obtížnost semifinále ženy, bude tam některá?
22,00/23,15 obtížnost finále ženy
Sobota 23 července
 
Climbing Stadium
 
13,00/14,30 rychlost kvalifikace muži, startuje Hroza, Micka, Ondra
14,30/16,00 rychlost kvalifikace ženy
16,30/19,00 obtížnost semifinále muži Ondra, možná ještě někdo
19,30/21,00 rychlost finále Hroza
22,00/23,15 obtížnost finále muži, Ondra
 
Neděle 24 července
14,30/16,45 ROCK MASTER GALA' - Duel
17,00 Duel - Medal Ceremony
17.15 obtížnost - Medal Ceremony
17,30 Closing Ceremony 11° World Championship

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 17. 07. 2011 | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Komentář ze dne: 15.07.2011 12:41:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Adam
1 problém TOP na 2. pokus
0 0

Komentář ze dne: 15.07.2011 14:02:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Adam a Martin pěkně...
Zatím oba svorně na 3. pozici, semifinále je myslím už v kapse..
0 0

Komentář ze dne: 15.07.2011 16:40:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin (@)
Titulek: Doplnění
Možná by stálo ještě za zmínku doplnit k nejlepším výsledkům závodníků taky Adamovo 2. místo v obtížnosti a v boulderingu z ME 2010, u Libora 3. místo z rychlosti taktéž z loňského ME, u Lucky 4. místo z rychlosti na ME 2008 v Paříži, v obtížnosti její nejlepší výsledek 18. místo z SP v Brně 2004, u Ondry Něvělíka jeho doteď nejlepší výsledek v SP - letošní 21. místo ve Vídni, u Karolíny 19. m. z L.Dragomeru a u Petry 24. m. z Barcelony (výsledky - kalendář ifsc.).
0 0

Komentář ze dne: 15.07.2011 20:46:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Doplnění
Dík, doplněno.
0 0

Komentář ze dne: 17.07.2011 21:18:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Gratulace ke stříbru
Gratulujeme k fantastickým výkonům a geniálnímu řešení boulderů, zvlášť ten první přijde do análů. Šarafutdinov byl ještě geniálnější, i když neměl v některých boulderech tak krásný styl, vycházelo mu to dřív. Úžasné finále, ať mi nikdo netvrdí, že to není televizně koukatelné. Parádní drama.
0 0

Komentář ze dne: 18.07.2011 21:43:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jirka (@)
Titulek: Re: Gratulace ke stříbru
Adamovi velká gratulace k titulu vicemistra.:-)
0 0

Komentář ze dne: 18.07.2011 08:39:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - PrAngl (@)
Titulek: Jandíku, Jandíku
ty odporný PanSlavíku.

Gelmanov a Šarafutdinov nezní příliš rusky. Tipoval bych horkokrevný Kavkaz.
0 0

Komentář ze dne: 18.07.2011 08:58:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Jandíku, Jandíku
Koukám, že tahle drobná poznámka rozhodila natolik, že tě ani nenapadlo pogratulovat Adamovi :-)
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (716 hl.)
 
letní (585 hl.)
 
je mi to jedno (491 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1792