Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
Dibona () Furka () Re: Lezení na vých ... () Ticino ()
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesDawn Wall v kuse - historický milník


Portaledge Tommyho Caldwella - závěsná postel ve stěně El CapitanaDopsána další kapitola horolezecké historie

Nejdéle odolávala 15. délka, traverz ohodnocený 9a. Tommy Caldwell a Kevin Jorgeson vylezli v jednom zátahu dosud nejtěžší bigwallovou cestu světa a posunuli tak hranici možného zase o kousek výš.


Za účasti mnoha kamer a sledování online jak goril v zoologické zahradě dolezli Tommy Caldwell a Kevin Jorgeson poslední délky cesty Dawn Wall.

 

 

Tommy Caldwell v poslední délce Dawn Wall
Tommy Caldwell v poslední délce Dawn Wall

 

Na začátku předposlední délky, které už je teoreticky lehká v porovnání s klíčovými délkami, je oba potrápil rajbasový bouldřík, ze kterého Kevin na prvním konci několikrát spadl a jedeno odladnutí si zažil i Tommy na druhém. 

 

Bouldřík na začátku předposlední délky, kde oba padali.
Bouldřík na začátku předposlední délky, kde oba padali.
 
Pak už se jen oslavovalo. Články zaplavily média, ostatně u nás ještě před zakončením výstupu informovala v hlavních zprávách třeba televize Barrandov. Výstup se dostal do New York Times a ocenil ho prezident Obama. Je trochu paradox, že se nejvíce pozornosti dostalo až "lehkým" závěrečným délkám, ale tak to už chodí. Protože toho oba ulezli nejvíc večer a v noci kvůli lepšímu tření podrážek a nepocení prstů, šlo by to špatně snímat.
 
Pěknou velkou fotku celé stěny si můžete prohlédnout zde, 3D model stěny se zákresem cesty je zde. Kompletní rekapitulaci celého výstupúu přinesl časopis Climbing. je tam spousta fotek i videí, užijte si to.

 

 

 

Tommy říká: "Posledních pár dní bylo nejhodnotnějších v mém lezeckém životě.. Včera jsem přelezl poslední dvě délky 5.13+ Dawn Wall, to znamená konec hlavních obtíží. Když jsem dolezl na Wino Tower, uvědomil jsem si, že se ten sedmiletý sen začíná stávat stále více realitou. Teď jsem se přepnul do řežimu podpory dokud se nechytí taky Kevin. Zatím se mu povedlo přelézt délku 15 během jeho nejlepších lezeckých okamžiků života. Vidět jeho úspěch byla neuvěřitelná a intenzivní věc. Ještě není konec, ale vypadá to dobře." 

Podívejte se na první den ve stěně:

The Dawn Wall Push: Day 1 from Rock & Ice on Vimeo.

9. ledna: Tommy přelezl 19. a 20. délku a dostal se na Wino Tower. Nyní se vrací dolů a podporuje Kevina, který se stále snaží přelézt 14. a 15. délku.

6. ledna: Oba mají dobité ruce tak, že si dávají budíka a každé 4 hodiny si mažou prsty. 

4. ledna: zase o krok bíž. Tommy dal poslední večer délku 15 a Kevin k ní měl nekolikrát hodně blízko. Tommy si myšlí, že by ji dal, kdyby neměl zatejpované dva klíčové prsty. V tom počasí a vzrušení se těžko usíná.

 

El Capitan kompletní
El Capitan kompletní, foto: Michal Sylla
 

 Tommy Caldwell s Kevinem Jorgesonem se 27. prosince nastaěhoval do stěny a začali pracovat na poslední věci, která ještě schází - výstupu v jednom kuse. První den vylezli pět délek. Byli  trochu nervózní, ale šlo to dobře. Další den padly délky 6 až 9.

Tommy a Kevin  
Tommy a Kevin 
 

 30 prosince se za nimi vypravil do stěny Alex Honnold podpořit jim morál. Potom dali ještě 10. délku a připravovali se na rest day, protože na 31. prosince slibovala předpověď arktickou vichřici. Nový rok si Tommy velmi pochaloval. Ten den vylezli délky 11 a 12. Kevin tím odstřelil svou nejtěžší délku a jsou před nimi dvě klíčové traverzové délky.

 

Návštěva Alexe Honnolda 
Návštěva Alexe Honnolda
 

 V noci na 2. ledna padla nejtěžší délka. Tommy píše, že si cesta vybírá daň za svou délku na koncích prstů. Oba už lezou se zatejpovanými konečky prstů, ale příliš je to nezpomaluje.

Tommyho příspěvek ze 3. ledna: (Fotka na Facebooku ukazuje legendární sendvič) "Skoro legendární sendvič ve stěně El Capa. Volné lezení na El Capa uprostřed zimy má své nevýhody: padající led, blížící se bouře, zuřící ledový vítr a necitlivé prsty abych jmenoval jen něco. Ale existují i výhody. Máme nejlepší kus kamene na světě jen pro sebe. Chyty ostré jako břitva se zají větší (pokud je vůbec ucítíme). A žijeme v ledničce, takže se nám čerstvé potraviny nezkazí!

 

Topo Dawn Wall 
Topo Dawn Wall

Tak držme jim palce, ať prsty vydrží.


18. 11. 2014: Tommy na Facebooku hlásí: "Můj bože! Po šesti letech se konečně přelezl tu bestiální délku. Inspirován Kevinovým pokusem, který bojoval na smrt a jen o kousek neuspěl. To znamená oficiálně, že jsou všechny délky jednotlivě přelezeny RP."

K tomu můžeme dodat jen velkou gratulaci Tommymu. Nyní nastane další boj, o přelezení cesty v kuse. Nebude to jednoduché. První traverzová délka, která padla jako poslední, celkově patnáctá, je 9a. Druhá traverzová je taky 9a a za ní následují délka s dlouhým skokem, taky 9a. Dawn wall je nejtěžším big wallem na světě. Bude zajímavé sledovat, kdo dá cestu na RP v jednom zátahu.

 

 

 

Tommy Caldwell
Tommy Caldwell v Labáku, foto: Petr Jandík jandik@cds.cz

 

 

18. 11. 2011:Tommy je zpět na El Capu a pracuje na přelezení 13: délky poté, co rezignoval na pokus v jednom zátahu a dal dva dny oraz na zemi.

11. 11.:Tommy hlásí: "14. den ve stěně. Prší a prsty mám úplně prolezené na hadry. Dnes ráno dám dva dny oraz, snad mi kůže zase doroste. Potom opět zkusím 13. délku. Díky všem lidem kteří mi pomohli. Zkusím naplno minimálně ještě jednou.

7. 11.:Tommy hlásí: " Paráda!!!! Díky bohu jsem konečně přelezl 12. délku a na 13. jsem dal dobré pokusy. Je mi líto, že Becca se vrací dolů, ale 10 dní ve stěně bylo pro ni opravdu moc. Jsem moc rád, že mně teď jistí Kelly Cordess a má k tomu nepřetržitý proud legračních komentářů.

Jestliže se mu to povede, stane se tato linie nejtěžší volně přelezenou cestou na El Capovi a pravděpodobně také nejobtížnějším big wallem na světě.

V těchto chvílích se Tommy právě nachází v Yosemitském údolí, podporován svou ženou a jedenašedesátiletým otcem. Kevin je nyní bohužel mimo hru, protože si nedávno poranil kotník právě při zkoušení tohoto projektu.

Lezecká sezóna se pomalu blíží ke svému konci. Kdyby se teď Tommy o red point přelez nepokusil, znamenalo by to další rok čekání. K akci se Tommy chystá tento týden.

Tommy ve svém mailu přímo ze stěny odeslaném ještě před Kevinovou nehodou popisuje, jak se jim letos podařilo překonat délky, které jim loni nedovolily pokračovat. Zmiňuje se také o velkém množství lezců zkoušejících své štěstí na El Capitánovi při volných přelezech. Nakonec dodává: ”Dnes večer se chystáme na ohromný dva a půl metrový dynamický úsek. Zdá se, že Kevin bude schopen ho přelézt bez problémů. Když se nám podaří tohle všechno přelézt, budeme se muset vrátit zpět k úpatí a zkusit volný přelez celé cesty. Už se nemůžu dočkat, jak to dopadne.”

Nejnovější zprávy z Twitteru z 6. listopadu říkají, že ve dvanácté délce zažil Tommy velmi náročný den. Za velmi chladného počasí se mu prý podařilo vyrvat si pár skob a zažít tak několik velkých pádů. Potom ušlápl několik stupů. O pět pokusů později se mu podařilo přelézt téměř celou délku, ale čekal na něj pád těsně před koncem...dvakrát.

O předchozím vývoji událostí se můžete dočíst v našich 2 starších článcích.Nejtěžší vícedélka v Yosemitech a Caldwell a Jorgeson zpět na El Capu. Poslední zprávy, které Tommy poslal na Facebook přímo ze stěny však ukazují zasněžené portaledge a tak následuje nucený rest day. Prohlédněte si fotky ze stěny v Tommyho galerii na Facebooku.Portaledge Tommyho Caldwella - závěsná postel ve stěně El Capitana
Portaledge Tommyho Caldwella - závěsná postel ve stěně El Capitana, foto: Petr Jandík

 

 

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Jana Šimková | Vydáno dne 15. 01. 2015 | Počet komentářů: 12 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Jana Šimková podle barrabes.com, 8a.nu a blackdiamondequipme

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Webové stránky Adama Ondry (15.06.2017)
Oficiální web pro lezení v Yosemitech (20.05.2015)
Těžké zemětřesení v Nepálu, sbírka na pomoc (25.04.2015)
Melissa Le Nevé: 8A boulder (26.11.2014)
Edita dává 8a+ (25.11.2014)
Dodo Kopold: Everest Hard Way? (12.04.2014)
Sasha DiGiulian na fotbalovém stadioně (27.03.2014)
Mount Huntington: zimní výstup na Aljašce (18.03.2014)
Nejmladší člověk na Aconcague (04.03.2014)
Vasil Vasil - další 9b+ Adama Ondry (05.12.2013)
Wall of Paine:Stěna vylezena,vrchol stále čeká (28.11.2013)
8b v devíti letech (18.11.2013)
Z Mont Blancu do Chamonix za 15min (24.10.2013)
7c+ na Naranjo de Bulnes (14.09.2013)
Paraplegik prvolezcem v Yosemite Valley (28.07.2013)
Longhope podruhé volně (14.06.2013)
Everest dvakrát za sezónu (07.06.2013)
Další akce na Aljašce (30.05.2013)
Sólovýstup na aljašskou čtyřtisícovku (01.05.2013)
Další člen klubu OS 8c+ (24.04.2013)
Uděleno šest Zlatých cepínů (15.04.2013)
Highball Careless Torque, 8A+, ve Stanage má první ženský přelez (09.04.2013)
Kokosový ořech ve Švýcarsku (04.04.2013)
Alex Megos jako první přelezl 9a OS (01.04.2013)
Colin Haley a Sarah Hart vylezli novou cestu v Patagonii (26.03.2013)
Nejtěžší mixová cesta v Polsku za M14 (26.02.2013)
Jak to bylo s La Dura Dura? (19.02.2013)
První zimní výstup cesty Pilastro Magno v Dolomitech (11.02.2013)
Adam Ondra a La Dura Dura (07.02.2013)
Černý Anděl v Maltatalu (28.01.2013)
Nová cesta na Cerro Torre (20.01.2013)
Další člen 9a-klubu (13.12.2012)
Slovinci v akci (11.12.2012)
Noviny o největším polském horolezeckém skandálu (10.11.2012)
Pavol Jackovič: Tisíc cest v Tatrách (05.11.2012)
Adam Ondra: 9a flash (31.10.2012)
Přednášky „Do zimních hor bezpečně“ (22.10.2012)
Dave MacLeod dokončil projekt Flight the Feeling (03.10.2012)
2 nové cesty ve Waddingtonu (30.09.2012)
Na Baffinu je rušno (25.09.2012)
„Abyss“ je v módě (18.09.2012)
Druhé 9a pro Alexe Raczynskeho (18) (03.09.2012)
Nová cesta na Pico Italia (29.08.2012)
Pamela Shanti přelezla Forever War (29.06.2012)
Nik Berry přelezl The Prophet (22.06.2012)
David Lama opět sólo (02.06.2012)
Druhý ženský přelez Delicatessen (24.05.2012)
Dvě nové cesty na Aljašce (18.05.2012)
Provýstup v Ohňové zemi (14.05.2012)
Stéphanie Bodet přelezla Octogénèse (300m, 8a+) (25.04.2012)
32 dní samoty v Patagonii (16.04.2012)
Lama znovu v akci: Sólo On Sight (09.04.2012)
Zlatý cepín 2012 (05.04.2012)
David Lama a Peter Ortner znovu v akci. (24.03.2012)
Dave MacLeod přelezl volně Longhope (03.03.2012)
Střípky z Compressor Route (02.03.2012)
Nominace Piolet d´Or 2012 (18.02.2012)
Jak se vyvíjí "největší polský lezecký skandál". (22.01.2012)
David Lama a Křest ohněm (10.12.2011)
Češi na Cerro Torre (04.12.2011)
Tommy Caldwell pro letošek končí s Mescalitem (29.11.2011)
Adam Taylor a první 9a+ v Red River George (24.11.2011)
Cédric Lachat: prvovýstup 9a (09.11.2011)
Ženský rekord na El Capu (04.11.2011)
Největší skandál v historii polského lezení (30.10.2011)
Bratři Pouové řádí v Brazílii (16.10.2011)
Nová cesta na K7 West (08.10.2011)
Bratři Huberové - Stoamanndl 8b (30.09.2011)
Luka Krajnc přelezl volně cestu ‘Bellavista’ (240 m, 8c) (23.09.2011)
Dave MacLeod a Bongo Bar volně (10.09.2011)
Durov a Urubko: Prvovýstup na Pik Pobedy (7 439m) (25.08.2011)
Urubko a Dedeško vylezli novou cestu v Ťan Šanu (08.08.2011)
Quadruple Lindy v Rocky Mountains (31.07.2011)
Mike Foley a Čelisti (31.07.2011)
Britové v Peru: prvovýstup na Huarancayo (26.07.2011)
Nová ruská cesta na Latok III (10.07.2011)
Nejasnosti o aljašské expedici (05.07.2011)
Další nová cesta na Aljašce (21.06.2011)
Rusové na Žraločím zubu (18.06.2011)
Nová anglická cesta na Mt Hunter (29.05.2011)
Caprez, Lachat a Delicatessen, první opakování na Korzice (26.05.2011)
Everest a Lhotse za 21 hodin (24.05.2011)
Polská princezna v Malajsii (19.05.2011)
Apa Sherpa po jedenadvacáté na Everestu (17.05.2011)
Střípky ze světa (02.05.2011)
Co nového ve světě? (16.04.2011)
Tygří krev pro Joe Kindera (06.04.2011)
Jason Stuckey , John Frieh a druhý zimní výstup na Mt. Huntington na Aljašce. (03.04.2011)
Další stolová hora pokořena (27.03.2011)
Výstupy nominované na Piolet d'Or 2010 (18.03.2011)
David Lama svého hlavního cíle v této sezóně nedosáhne (09.03.2011)
Alpy v únoru (02.03.2011)
Iker Pou se vrací (18.02.2011)
Lama znovu na Cerro Torre (12.02.2011)
Novinky z ledopádů Helmken (26.01.2011)
A zase ta Patagonie (17.01.2011)
Prvovýstup v Patagonii: Japonské zahrady (13.01.2011)
Arzén na Everestu (12.01.2011)
Pringle řádil v Číně (17.12.2010)
Ženy v akci (13.12.2010)
Dodo v Tatrách (02.12.2010)
Garibotti odstranil z Compressor Route 17 nýtů. (25.11.2010)
Italové v Patagonii (20.11.2010)
Britové v Himálajích (18.11.2010)
Nejtěžší vícedélka v Yosemitech (17.11.2010)
Honnold a Stanhope na Half Dome (10.11.2010)
Zemřel Joe Puryear (01.11.2010)
Podzimní výstup na Everest po čtyřech letech (31.10.2010)
Caldwell a Jorgeson zpět na El Capitan (26.10.2010)
Další cesta v Severní stěně Eigeru volně (22.10.2010)
Salathé volně? Skoro... (22.10.2010)
Magnus Midtboe - 8C (06.10.2010)
Prvovýstup: Čtvrtá jehla (02.10.2010)
Lezení v alpských ledovcových jeskyních (11.09.2010)
Dobytí Losího zubu (25.08.2010)
První portugalský vrchol v Himalájích (08.08.2010)
Panenské vrcholy v Sichuanu, Čína 2010. (31.07.2010)
Ramón Julian, krůček od své první 9b? (30.07.2010)
Verhoeven a Lama: volný prvovýstup na Monte Brento (22.07.2010)
Další rekord v Yosemitech (08.07.2010)
Dracula na Aljašce (04.07.2010)
Co nového v Yosemitech (28.06.2010)
Nový rekord na El Capovi? (26.05.2010)
Další žena se 14 osmitisícovkami (20.05.2010)
O věrohodnosti výstupů v Himaláji (17.05.2010)
Oslavy 50. výročí prvovýstupu na Dhaulagiri (19.04.2010)
Prvovýstup bez nýtů ve Venezuelském pralese (27.03.2010)
El Capitan: Na projektu nejtěžší vícedélkové cesty se opět pracuje (23.03.2010)
Španělský víkend (18.03.2010)
Američané na Assasin Spire: zimní prvovýstup (16.03.2010)
Prvovýstup v Torres del Paine (01.03.2010)
Prvovýstup na Aconcaguu (25.02.2010)
11 prvovýstupů v Antarktidě (18.02.2010)
Chris Sharma vylezl 9b (20.12.2009)
Zemřel Guy Lacelle (17.12.2009)
Další prvovýstup v Číně (15.12.2009)
Další Mrázkovo 9a+ (02.12.2009)
Malajské lezení na ostrově Tioman (01.12.2009)
Mrázkovo 9a+ (28.11.2009)
Švýcaři na čínském Jasembu (7 350m) (19.11.2009)
Tomaž Humar mrtev (14.11.2009)
Rusové v Číně (13.11.2009)
Zajímavé přelezy (03.11.2009)
Nejtěžší cesta Adama Ondry (27.10.2009)
Lachat volně na El Cap? (11.10.2009)
Adam Ondra a Tom Bolger (08.10.2009)
Další výprava na Baffinův ostrov (06.10.2009)
Huberbuam: 5.13b ve výšce nad 6000m (01.10.2009)
Toni Lamprecht má novou cestu ve Verdonu (30.09.2009)
Nová cesta v Cirque of Unclimbables (25.09.2009)
Manfred Stuffer sóluje 1000m za 3,5h (21.09.2009)
Rušné prázdniny v Grónsku. (17.09.2009)
Dámská jízda v osmičkách (13.09.2009)
Nový Houldingův projekt (09.09.2009)Komentář ze dne: 10.01.2015 13:05:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: Otázka stylu
Tommy sice bude mít snad posekáno, ale bez přelezu Kevina by to nebylo ono. Chyběla by tomu tečka do dobrého stylu.
Snaží se totiž o teamový přelez- každá délka vytažená alespoň jedním z dvojky a druhým minimálně přelezená s hořákem. Výjimku tvoří traverzy a 16. délka, kde lezou oba první s tím, že Kevin leze jinou variantu 16. délky než Tommy.
U délek na začátku se střídali. Něco přelezl na prvním Tommy, něco Kevin.
0 0

Komentář ze dne: 10.01.2015 14:58:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Otázka stylu
Tak u těch lehčích dole to není podstatné, ale teď se snažej aby to přelezl i Kevin, takže styl zatím OK, ne?
0 0

Komentář ze dne: 10.01.2015 16:41:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Otázka stylu
Lehčí nebo nelehčí. To nehraje roli. Už vůbec ne u takhle dlouhé cesty. Ušetření i lehkých úseků může vést k ušetření síly kůže a výbavy do dalších délek. Team ascent je jasný.

Pokud to dají oba, jak je plánováno nyní, bude styl určitě OK to ale neznamená že by nemohl být lepší. Pořád by se to dalo trumfnout pravidelným střídáním obou lezením jedné délky za druhou, menším množstvím matroše (mám na mysli hlavně portaledge) atd.
0 0

Komentář ze dne: 10.01.2015 17:27:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Otázka stylu
Konečná verze je free solo bos v trenýrkách. To už se dá zlepšit jen vylezením free solo bos bez trenýrek s tchyní na zádech.
0 0

Komentář ze dne: 10.01.2015 20:22:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Otázka stylu
Popravdě se to zdá z dnešního pohledu jako nesmysl, ale stačí se podívat do historie lezení. V době, kdy byla vylezena Cesta přes rybu na marmeládě šlo o dlouhý podnik. Teď je doba, kdy jí někdo skutečně vyleze free solo. Mezitím byly mezistupně- vylezení v kuse RP bez bivaku.....
0 0

Komentář ze dne: 11.01.2015 10:48:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka stylu
V tom postupném vylepšování stylu máš pravdu, takhle to chodí. Včera bylo na TV Barrandov docela dobré shrnutí a mimo jiné se zmínili, že jim přátelé nosí do stěny zásoby. Je fakt že kolm nich běhá spousta fotografů, Sender films a byl za nima Alex, takže možnost jim něco přinýst je. No a hned první mezistupeň co mne napadá je vylézt to bez takovéhle dopomoci. Jak jsi psal bez Portaledbe by to asi bylo hodně razantní zlepšení. Jestli jim jedna klíčová dýlka trvá den, tak si představ toho jističe, jak celej den visí v sedáku v nejtech. To by mu snad upadly nohy. Nehledě na to, že by nemohli spát kdekoliv, ale jen na pár místech ve stěně a k místům nácvikudenně dolejzat
0 0

Komentář ze dne: 11.01.2015 11:40:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka stylu
Souhlas, to nošení věcí do stěny ostatními je krok který stylovou hodnotu určitě snižuje. Mezi dvěma extrémy- vylezením free solo v kuse a Hardingovou metodou obléhání stěny- je to krok směrem k tomu druhému. Když už tam jsou 15 dní, je to něco co výrazně ovlivní celý výstup. Tommy sám přiznává, že ho ovlivňuje i druh jídla, které jí. Pizza nebo luxusní bagel jsou něco jiného než instantní hnus do vroucí vody.

Tak nebo tak bude přelezení cesty tímto stylem krok vpřed ve vývoji lezení ve velkých stěnách.

Ostatně: Kevin už vylezl 16. délku s dynem a 17. taky.
0 0

Komentář ze dne: 11.01.2015 15:00:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka stylu
Jsem zvědavej kdy tam naběhne Adam. Tohle by ho mohlo inspirovat :-)
1 0

Komentář ze dne: 12.01.2015 18:25:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka stylu
Myslím, že Adam má nepěkné zkušenosti s vlastním jištěním a to je asi hlavní překážka, aby to vůbec zkusil. Ale přiznám se, že bych to rád viděl.

Ke stylu přelezu ostatně existuje hezký post Kevina na Twitteru, odkud plyne, jak se to celé má: https://twitter.com/kjorgeson/status/551169625971384320

0 0

Komentář ze dne: 12.01.2015 23:16:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Uzlař (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka stylu
Cesta je dle videí asi spíše kombinací délek po vlastním a délek s nýty. Předpokládám, že dotyční přelezli jednotlivé délky PP a u takovéto extrémně dlouhé cesty a obtížnosti se není čemu divit.
Rozhodně je to naprosto úžasné, že vznikají takovéto cesty. Těším se na toho, kdo se rozhodne to byť jen zkoušet způsobem zem - vrchol, tedy nejenom po jednotlivých délkách. A když jsem u těch Yosemit, tak mě určitě napadá Alexander Huber a další.
0 0

Komentář ze dne: 13.01.2015 15:48:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Otázka stylu
To, že napoprvé spadl na prdel sice není dobrá zkušenost, ale Adam se tak lehko nevzdává.
0 0

Komentář ze dne: 14.01.2015 21:04:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (@)
Titulek: přímý přenos
Pro zájemce posílám link na přímý přenos jak chlapi dolézají zbylé délky: http://www.coloradoan.com/story/sports/outdoors/2015/01/13/watch -colorado-climber-continues-difficult-yosemite-climb/21703591/?f rom=global&sessionKey=&autologin=
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Kterou rukou držíte při listování průvoce?

Pravou a listuju levou (883 hl.)
 
Levou a listuju pravou (384 hl.)
 
Nepoužívám průvodce (364 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1631