Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesVylepšené mapy.cz


Nové turistické mapy

mapový portál mapy.cz spustil novou turistickou mapu v měřítku až 1:5000 doplněnou vylepšeným plánovačem tras.


Seznam.cz si vyrobil novou kompletní turistickou mapu s velkým množstvím detailů, jako jsou všemožné lesní cesty a pěšinky, okótované podrobné vrstevnice, turistické rozcestníky, studánky či například památné a významné stromy. Mapa má stínovaný reliéf a platicky zobrazuje terén. Stínování je v současnosti jen u hrubších měřítek, ale bude se doplňovat postupně i do těch podrobnějších. Turistická mapa je doplněna novým plánovačem tras.

 


 


Plánovač tras má nyní novou funkci, a sice plánování pěších túr, při kterém si lze zadat preferované použití značených turistických cest. Z vytvořené trasy lze vygenerovat výškový profil a trasu uložit ve formátech GPX, KML a Magellan. Formát GPX z mapy.cz bohužel není přímo kompatibilní s GPS aplikacemi na iPhonu, ale naštěstí se dá do srozumitelné formy převést převodníkem na stránce gpsvisualizer.com. Výsledný soubor GPX pak již lze načíst do MotionX GPS, GPS Kitu i Track Editoru nebo Maps3D a pomocí nich navigovat po cestě. Trošku pruda je, že některé aplikace berou převedený soubor nejen jako trasu, ale každý její bod současně zobrazí jako waypoint a to snižuje přehlednost. I tak je to lepší než drátem do oka.

Soubr KML vytvořený Mapami.cz je bez problémů pochopitelný pro Google Earth jak na počítači, tak na iPadu, takže si naplánovanou trasu můžeme prohlédnout, než vyrazíme.

Kompatibilitu s aplikacemi pro Android, nebo přenosem formátu Magellan do turistické GPS nemám na čem vyzkoušet, tak jestli máte nějaké zkušenosti, napište do diskuse.

Kromě automobilových, cyklistických nebo pěších tras se dá v vytvořit trasa ručně naklikáváním jednotlivých bodů, ale takovovuto trasu nelze uložit, jen odeslat odkaz na mapu. Tak je možná lepší si nechat udělat pěší trasu a tu pak zmodifikovat. Plánovač tras dává možnost body trasy myší přesouvat, nebo pravou myší bod odstranit. Pokud potřebujeme vložit nějaký bod, vrátíme se na zadání trasy a kliknutím na odkaz "přes.." vložíme další průchozí bod. Po každém takovém zásahu se trasa počítá znovu. Po poslední inovaci jsou mapy.cz poměrně šikový prostředek pro plánování pohybu v zádveří i přes komplikace s kompatibilitou formátu GPX.


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 13. 07. 2012 | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (578 hl.)
 
letní (492 hl.)
 
je mi to jedno (396 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1466