Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku

Google+Lezecké Oskary 2017


Dvě ženy

25. srpna budou v Arcu opět, již po dvanácté, udělovány "lezecké oskary" - Wild Country Rock Award pro lezce, který v rozhodném období nejvíce přispěl k rozvoji skalního lezení a LaSportiva Competition Award pro nejlepšího závodníka. Akrualizace: Vítězové jsou Margo Hayes Rock Award a Janja Garnbret - Competition Award Na první cenu jsou nominování Ital Stefano Ghisolfi, Američanka Margo Hayes a opět Adam Ondra, který dostal tuto cenu již čtyřikrát. Závodnickou cenu dostane někdo z trojice Shauna Coxsey (GB), Janja Garnbret (SLO) a Domen Škofic (SLO). Jako Climbing Ambassador bude oceněn nositel Nobelovy ceny za fyziku skotský lezec Mike Kosterlitz.


Výsledky: Wild Country Rock Award získala Margo Hayes a LaSportiva Competition Award Slovinka Janja Ganrbret.

 

Wild Country Rock Award
Porota hodnotí přínos ve skalním sportovním lezení a boulderingu v předchozí sezóně.

Američanka Margo Hayes bydlí v Arcu a porotu zaujala přelezením 9a+ La Rambla ve španělské Siuraně. Tato 19letá dívka uskutečnila zatím nejtěžší ženský výstup v historii lezení.

Ital Stefano Ghisolfi, jehož výkonnost se stále zvyšuje, přelezl během svých kontinuálních lezeckých výjezdů First Round, First Minute, 9b v Margalefu, jednu z nejtěžších sportovních cest světa. A k tomu onsightoval 8c což také není časté, a doplnil to řadou rychlých prvopřelezů cest do 9a+.

Stálice této soutěže, Adam Ondra vylezl dvě 9b za dva dny. Absolutní maximum dosažené ve sportovním lezení dosažené dvakrát v intervalu 48 hodin. S dalšími prvovýstupy 9b za minulou sezónu je lezce, který diktuje směr na horní hranici extrému a Rock Award získal již čtvyřikrát. A to se do hodnocení nepočítají takové věci jako Dawn Wall! Podle Planetmountain to porota nebude mít jednoduché, ale podle mne to je na páté ocenění pro Adama. 

 

La Sportiva Competition Award
Tento rok jsou nominování velmi mladí kandidáti mající před sebou velkou budoucnost.

24letá Britka Shauna Coxsey vyhrála vloni ve velkém stylu i při velké konkureci Světový pohár v boulderingu. Čyři vítězství v sedmi závodech ukazují dominanci v disciplíně, ve které už z principu velmi těžké dominovat.

18letá Slovinka Janja Garnbret měla rekatový debut ve Světovém poháru a v minulé sezóně neměla soupeřku. vyhrála Mistrovství světa v obtížnosti, Světový pohár v obtížnosti a vítězství si odnesla i v kombinaci (obtížnost, bopuldering, rychlost) a korunovala to vítězstvím ve 30 ročníku Rock Master a vítězstvími ve své juniorské kategorii.

 

Její 23letý kolega z týmu Domen Škofic  po letech snahy na špici korunoval konečně své úsilí vítězstvím ve Světovém pohátu v obtížnosti, když v sedmi závodech vyhrál třikrát a sezónu dovršil čtvrtým místem na MS v Paříži.

 

Dosavadní vítězové:
Salewa Rock Award: Josune Bereziartu (2006), Patxi Usobiaga (2007), Adam Ondra (2008), Chris Sharma (2009), Adam Ondra (2010), Adam Ondra (2011), Sasha DiGiulian (2012), Adam Ondra (2013), Muriel Sarkany (2014), Alexander Megos (2015), Daniel Andrada (2016)

La Sportiva Competition Award: Angela Eiter (2006), David Lama (2007), Maja Vidmar (2008), Kilian Fischhuber (2009), Akiyo Noguchi (2010), Ramon Julien Puigblanque (2011), Anna Stöhr (2012), Mina Markovič (2013), Urko Carmona Barandiaran (2014), Adam Ondra (2015), Mina Markovič (2016)

Aknketu hodnotí mezinárodní porota:
President: Giorgio Balducci (RAI journalist)
Časopisy: Bergauf (AUT), Montana (CZE), Desnivel (ESP), Klettern (GER), Panorama, (GER), UP Climbing (ITA), Montagne 360ー (ITA), Meridiani Montagne (ITA), alpinistiemontagne.gazzetta.it (ITA), Il Manifesto - In Movimento (ITA), Man and Mountain (KOR), Gory (POL), Risk (RUS).


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 26. 08. 2017 | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík podle Planetmountain.com

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

Bezpečnostní dotaz

Z důvodu ochrany před spamovacími roboty prosím opište dvě slova z obrázku do řádky pod ním. Pokud nemůžete slova přečíst, klikněte na tlačítko Načíst znovu. Registrovaný a přihlášený čtenář nemusí nic opisovat. Registrovat a přihlásit se můžete v sekci Přihlášení čtenáře v levém sloupcí webu. Pokud ale vyplníte zobrazená slova, Vaše námaha není samoúčelná. Pomáhate tím Googlu digitalizovat staré knihy a časopisy. Více se dozvíte kliknutím na ikonku s otazníkem (anglicky).

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
25.01.2018 - 27.01.2018
SP v drytoolingu Rabenstein
27.01.2018 - 28.01.2018
Soustředění repre v boulderingu, SmíchOFF
09.02.2018 - 25.02.2018
SP v drytoolingu Cheongsong

Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Co je pro tebe Český horolezecký svaz?


Celkem hlasovalo: 2085