Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesMS Innsbruck: Ondra stříbrný, Konečný šestýNeděle

Nedělní odpoledne ozdobí semifinále mužů v lezení na obtížnost, kde postoupili večerního finále stejným výsledkem hned dva naši zástupci, Adam Ondra a Jakub Konečný. Ve finále pak Adama Ondru předstihl lepším semifinále Jakob Schubert


Večerní finále bylo svědkem skvělého výkonu Jakuba Konečného, který vyrovnal dosaženou výšku 29+ Japonce Tomoaki Takaty. Po něm jdoucí Adam Ondra by k jasnému vítězství potřeboval ulézt kolem 38 chytů a víc. To se nepodařilo, skončil na 36+ a pak už se jen čekalo, jesli ho někdo přeleze. Japonec Meichi Narasaki přelezl o chyt Konečného a Tomoakiho, ale s 31+ Adama neohrozil. Sascha Lehmann spadl na třiadvacítce a neodsunul ani Jakuba Konečného. Přes něj se dostal s 33.5+ Alex Megos, Adam zatím stále v klidu. Zbývali už jen dva - Jakob Schubert a vítěz semifináe Domen Škofic. Jakob Schubert stoupal stále výš, až se chytoměr zastavil na stejných 36+, jako měl Adam Ondra a kvůli lepšímui semifinále odsunul Adama na druhé místo. Poslední startující, Domen Škofic se těmto výkonům nepřiblížil. Spadl při zahájení kroku ke 30. chytu a jeho 29+ odsunulo lepším semifinále Kubu Konečného na krásné 6. místo, o které se dělí s Tomoaki Takatou. 

V odpoledním semifinále došlo k senzaci. Adam Ondra i Jakub Konečný postoupili stejným výkonem 34 chytů do finále. Je to poprvé v historii, kdy jsou ve finále hned dva naši závodníci. Na 34. chytu skončilo hned šest závodníků. Takže do finalle postoupilo všech prvních deset.

Adamův komentář k lezení na obtížnost:


Stříbro na Mistrovství světa je dobrý výsledek, nicméně ale já jsem se v tom finále cítil hodně dobře a když jsem spadl, tak jsem byl dost naštvanej, protože jsem nespadl úplně unavenej. Ale bohužel najednou tam byl krok, kterej mi prostě připadal takřka nemožnej. V ten moment jsem ani nevěřil, že by to třeba na tu bednu vyšlo, protože jsem tušil, že v tomhle konkrétním kroku spadnou ještě další lezci,“vypráví těsně po závodě Ondra. 
 
V páteční kvalifikaci Ondra „topoval“ obě cesty a umístil se tak na prvním místě. Kvalifikaci bral jako test formy a výsledek si pochvaloval. „Kvalifikace šla překvapivě dobře. Sice byla nějaká nervozita v první cestě, ale čím jsem se dostával výš, tím jsem se dostával do toho správného lezeckého stavu. Kvalifikace je takovou zkouškou, jak je člověk připravený. U mě tahle generální zkouška dopadla dobře, cítím se silně a těším se na další kolo,” komentoval výsledky Ondra večer po kvalifikaci.
 
Z nedělního semifinále Ondra postupoval do večerního finále z 5. pozice, kdy ho cesta potrápila. „Byla to nepříjemná cesta a hlavně jsem se od začátku potýkal s příliš suchou kůží, což na těchto dost specifických chytech, které nemají moc velké tření, byl velký problém. Od začátku jsem lezl ve velké nepohodě a musel jsem to celou dobu bohužel dost kontrolovat. Kvůli tomu jsem do těžkého místa dolezl dost unavený a neměl jsem na to, abych tam předvedl víc,“okomentoval semifinálový výsledek Ondra. 
 
A ještě dodává: „To semifinále bylo vlastně nejdůležitější cesta tohoto závodu, kterou jsem trošku pokazil. Jednak takticky, vzhledem k tomu, že jsem si špatně rozehřál kůži, no a pokazil jsem to trochu i tím čtením cesty těsně před tím, než jsem spadl.“
 
Každopádně stříbro je rozhodně dobrý a těším se na další disciplíny. Bouldering bude velmi důležitý a hlavně postoupit z kvalifikace, kdy to nebude nic jednoduchýho,“ říká na závěr Ondra, který na letošní MS startuje ve všech disciplínách. V dalších dnech ho tedy čeká bouldering, lezení na rychlost a také tzv. Combined, nová disciplína v olympijském formátu pro Tokio 2020.
 

 

Semifinále: Tady skončilo šest lezců na stejném chytu
Semifinále: Tady skončilo šest lezců na stejném chytu

 

 

Kuba Konečný ve finále
Kuba Konečný ve finále

 

 

Kuba dorovnává vedení Takaty
Kuba dorovnává vedení Takaty

 

 

Adam Ondra ve finále
Adam Ondra ve finále

 

 

Adam Ondra stanovuje nový nejvyšší bod
Adam Ondra stanovuje nový nejvyšší bod

 

 

Tu jebku pravou rukou Adam neudržel. 36+
Tu jebku pravou rukou Adam neudržel. 36+

 

 

Jakob Schubert dotáhl Adama a je mistrem
Jakob Schubert dotáhl Adama a je mistrem

 

 

Adam s Kubou na lavici dolezlých. Adam ale ještě leze.
Adam s Kubou na lavici dolezlých zuávodníků. Adam ale ještě pořád leze.

  
Neděle 9. 9.
13:00 – 16:00 Obtížnost muži – semifinále 

19:00 – 20:00  Obtížnost muži - finále

 

[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 09. 09. 2018 | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (693 hl.)
 
letní (576 hl.)
 
je mi to jedno (479 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1748