Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesNávrh Návštěvního řádu TANAP byl stažen


My jsme také Tatry

Předseda Slovenského horolezeckého svazu JAMES Igor Koller vyval k podepsání petice proti návrhu Návštěvního řádu TANAPU, který zásadním způsobem bez patřičného zdůvodnění a podložení objektivními daty omezuje horolezectví ve Vysokých Tatrách. Tlak akce "Aj my jsme Tatry" byl úspěšný. Návrh byl stažen a bude se jednat o novém.


Igor píše:
 
Ahojte,
 
Pisem vsetkym priatelom ohladne odmietnutia navrhu noveho Navstevneho poriadku TANAPu. Je to pre nas neuveritelne dolezite, a je to aj snaha, aby Slovensko bolo normalnejsou a slusnejsou krajinou. Preto prosim, pripojte sa na linku   https://ajmysmetatry.sk/  k hromadnej verejnej pripomienke, zdielajte a sirte ako najviac sa da. Aby sme ukazali svoju silu a nenechame sa vyhanat z nasich Tatier!
 
Podepisuje, sdílejte, jesti xhcete v Tatrách normálně lézt.
 

 

Rosťa pod vrcholovou stěnou
Rosťa pod vrcholovou stěnou, foto: Petr Jandík

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: redakce | Vydáno dne 20. 03. 2019 | Počet komentářů: 7 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: redakce

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Komentář ze dne: 20.02.2019 18:02:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - maca st. (@)
Titulek: Petice
Za mne podepsáno a myslím, že se připojí všichni co do Tater z ČR jezdí. Přimlouvám se za vyjádření oficiální podpory ČHS spřátelenému spolku JAMES. Dík za solidaritu !

P.S.:myslím , že brzo na tom budeme podobně v Krkonoších - nová zonace KRNAPu, upřesňuji - lezení na ledech je tam už odpískané dávno, teď se odpíská lyžování.

0 0

Komentář ze dne: 20.02.2019 18:23:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Petice
ČHS už podporu vyjádřil, celkem logicky. Ale do petice se nemůže psát organizace, tam jsou potřeba jednotliví lidi.
0 0

Komentář ze dne: 20.02.2019 20:25:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JH (@)
Titulek: Re: Petice
Nová zonace v KRNAP má s další regulací máloco společného, na zóny se nově nevážou žádná omezení pro návštěvníky. Omezení jsou daná přímo v zákoně a lyžování tam výslovně uvedené není (tedy pokud skialpinismus nebudeme vnímat jako jeden z "horolezeckých sportů", k čemuž se já osobně docela přikláním - ski alpinismus = alpinismus na lyžích). Zásadní omezení návštěvníků výslovným zákazem vstupu mimo značené cesty platí nově pro tzv.klidová území. V KRNAP je klidové území navržené, projednává se s partnery v území a letos by ho mělo schválit ministerstvo. Jenže vtip je v tom, že až na nepatrné výjimky se tohle klidové území bude krýt s dřívější 1.zónou, kde tak jako tak platil úplně stejný zákaz vstupu. Takže fakticky žádná změna. A že se dnes skialpinisti (někteří, ale ne výjimky) chovají jako dobytek daleko za hranou možné tolerance, to je jiná písnička.
0 0

Komentář ze dne: 20.02.2019 20:54:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - maca st. (@)
Titulek: Re: Re: Petice
Rozumím tomu, že si mají skialpinisti dle KRNAPU vystačit s lyžařskými areály (sjezdovkou nebo běžkařskou cestou) nebo raději provozovat tuto aktivitu někde mimo ČR. Cedule s tetřívkem a pásky zákazu vstupu na terénu pokrytém 1,5m vrstvou sněhu a pracovník v zelený kamizole působí na ten jak říkáš "dobytek" přesně obráceně ,než by bylo žádoucí. A zatím nejkomičtější byl spot s Radarem a tetřívkem , těším se na další díl.
0 0

Komentář ze dne: 20.02.2019 21:26:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - JH (@)
Titulek: Re: Re: Re: Petice
Ale jo, nejlepší je opravdu provozovat skialpinismus mimo ČR, kde těch podmíněněně vhodných terénů je poskrovnu a ještě v naprosté většině v silném konfliktu s ochranou území. Skialpovat na sjezdovce nebo běžecké trase je samozřejmě pakárna. V Krkonoších jsou vyznačené i legální skialp trasy, ale je jich málo a atraktivita je malá, rozhodně to není žádný sportovní freeride. Osobně bych si dokázal, představit, že by stálo za pokus vyjednat něco zajímavějšího a domluvit se na nějakých podmínkách (třeba s časovým omezením apod.), i když samozřejmě nevím, jestli to má šanci na úspěch. Skialpinisti to pro jistotu ani nezkoušejí a s plnou hubou svobody praktikujou prachsprostou anarchii. Jo a vysmívat se tetřívkovi, o kterém lautr nic nevim, je samozřejmě jednodušší, než si o něm něco zjistit a použít hlavu.
0 0

Komentář ze dne: 20.02.2019 22:34:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - maca st. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Petice
Tetřívek je v tom nevině , komickej je Radar jako polepšenej hříšník. Možná by stálo za zamyšlení projednat rozumný způsob provozování skialpinismu v souladu s ochranou přírody třeba s HS jejíž krakonošskej náčelník Pavka je zároveň náčelníkem závodní komise skialpinismu pod ČHS. Když si přečteš připomínky JAMESu k provoznímu řádu TANAPu , tak to není žádná anarchie a devestace přírody. Nebo si myslíš , že Ti lyžaři hrabající se vlastními silami na kopec či horolezci lezoucí na vrcholky nemají žádný vztah k přírodě? Že milovníkem přírody je jen hajnej nebo ochranář v kamizole s připnutým odznakem? Skol a hore zdar !
0 0

Komentář ze dne: 27.02.2019 17:24:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Pasik (dt@pasek.at)
Titulek: Re: Re: Petice
Vecneho sypani popele na hlavu uz mam dost. Proc by se meli skialpiniste chovat jako dobytek? Proc s tou moznosti musime vzdy zacinat? Jiste nekteri ano, ale stejne jako jine skupiny obyvatelstva, treba ochranari.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chcete, aby bylo pojištění odpovědnosti za škody vzniklé při lezení součástí členského příspěvku ČHS?

Ano (98 hl.)
 
Ne (87 hl.)
 
je mi to jedno (99 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 284