Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
Re: rada () Re: rada () Re: Třídí se zrno ... () Re: rada ()
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesSP Chamonix: Adam Ondra exceloval


SP ChamonixObtížnost a rychlost

V početné sestavě startovala naše reprezentace v Chamonix, včetně Adama Ondry s ne úplně doléčeným zraněním zápěstí. Adam Ondra vyhrál, Martin Stráník 6.


Po finále obtížnosti žen, které vyhrála Korejka Chaehyun Seo před Číňankou Yue Tonh Čang a Rakušankou Jessicou Pilz vypuklo námi ostře sledované finále mužů. 

Zahajoval Alex Megos. Tentokrát si dal dobrý pozor aby se nedotkl nýtu. Dolezl hodně vysoko (44) a usmekly mu nohy když se dostal na začátek topového headwallu. Svůj výstup ozdobil nádherným provazem mezi dvěma boulemi, za který by se nemusela stydět žádná gymnastka. Martin Stráník lezl parádně. Boule vyřešil bez provazu a magi mu došlo na hraně posledního převisu pod headwallem a svýsledkem 30+ čekal jak se s tím poperou ostatní. Radost mu udělal hned následující Kanaďan Sean McColl. Udělal efektní skok na bouli uprostřed cesty se skoropiruetou, ale pak technicky nezvládl pokračování. Výsledek 25+ a Martin měl jistotu, že nebude hůř než 7. Následující Jakob Schubert Martina přelezl a spadl z posledního chytu, který držel Alex Megos (43+). Brit Wiliam Bosi Martina také přelezl, ale skončil níž, než Schuber a měl z toho velkou radost. Japonec Kai Harada, známý jako boulderista, nelezl efektivně. Spotřeboval mnoho sil na postup ve spodní části a pak doslova stekl z černé boule, chytu číslo 25, na kterou skočil bez nohou. K jistě velké radosti Martina Stráníka, který se tím posunul na 6. místo. V izolaci zbývali už jen dva. Španěl Ginés López přelezl Martina o dva chyty no a Adam byl suverénně bezchybný. Megose přelezl o 3 chyty a plusko a nevím jak, ale veěl to už když ho spouštěli po laně. Dole si pak šoumensky vyžádal od publika hromový ohlas, když si dal ruku k uchu, jakože nic neslyší. S ohledem na to, jak před závodem řekl Českému rozhlasu, že si na tento závod moc nevěří, se docela rád podívám, jak to bude vypadat, až si věřit bude.

Ve finále obtížnosti to tedy dopadlo takto:

1. Ondra, 2. Megos, 3. Schubert, 4. Bosi, 5. López, 6. Stráník, 7. Mc Coll, 8. Harada.

když tohle umístění vynásobíme umístěním v rychlosti, vyšlo by pořadí dvojkombinace takto:

1. Ondra (63), 2. Megos (166), 3. Schubert (180), 4. Bosi (184), 5. López (275), 6. Harada (344), 7. Mc Coll (560), 8. Stráník (570)

Když budu ještě trochu fabulovat a vynásobím tyhle výsledky pořadím SP v boulderingu, zůstal by  Adam na prvním místě (je to pouhopouhá spekulace a jistě by se do toho zamíchali ještě ti, kdo sice nepostoupili do finále obtížnosti, ale měli výbornou rychlost). Ještě jsem pro zajímavost přidal celkového vítěze SP v boulderingu Japonce Tomoa Narasakiho. Pak by olympijská kombinace mohla vypadat takto:

1. Ondra (126), 2. Tomoa Narasaki (700), 3. Jakob Schubert (1800), 4. Megos (2988), 5. Harada (4128)

Je to jen nezávazná hera s čísly, tak to neberte moc vážně. Ale ukazuje to, že špičkové výsledky ve dvou disciplínách mohou stačit.

 

Záznam finále:

 

semifinále obtížnosti se skvěle dařilo Adamu Ondrovi, který ho vyhrál. A rovněž skvěle se dařilo Martinu Stráníkovi. Obsadil 7. místo a poprvé v kariéře postoupil do finále Světového poháru v obtížnosti!. O "plusko" je ve výsledcích před Alexem Megosem, který sice dolezl po Adamovi nejvýš, ale dostal penalizaci za šlápnutí na nýt. Martin Stráník prožívá v obtížnosti druhou mízu, to je důvod k velké gratulaci oběma.

Dosud suvérénní Janja Garnbret spadla v semifinále na 42. chytu a o jedno místo nepostoupoila do finále. Semifinále vyhrála Japonka Nasuki Tanii před Korejkou Chaehyun Seo a Číňankou Yue Tong Čang.  
 
Podívejte se na semifinále. Bohužel se kamera věnovala Japonce Jatsuki Tanii a Martina Stráníka lze zahlédnout jen jak odchází udýchaný po svém úspěšném pokusu v čase 1:39:20. Vetší část Adamova pokusu je překrytá Ashimou Shiraishi, ale Adama se přece jen nedovolili zcela ignorovat a na rozdíl od Martina ho dali alespoň do malého okna dole, než Ashima spadla. Adam začíá ve 2:01:06

 

 

 

Páteční kvalifikaci obtížnosti kraloval Adam Ondra. Jako jediný topoval obě cesty a postupuje do semifinále na prvním místě. Výbornou výkonnost v obtížnosti potvrdil i Martin Stráník. Postup do semifinále na 7. místě je úspěch a dobrá výchozí pozice pro boj o fimále. Jakub Konečný obsadil 50. místo, Štěpán Volf 73., Vojtěch Trojan 100. ze 111 startujících. 

Kazachstánec Rišat Kchajbulin studující v Brně byl 72. Z japonských boulderistů se nejvýš dostal Kai Harada na 4. místo. Vítěz minulého závodu Sascha Lehmann ze Švýcarska je 10., stejně jako další japonský boulderista Kokoro Fujii.

Ženskou kvalifikaci vyhrála Slovinka Janja Garnbret, jako obvykle, dalo by se říct, ale o prvenství se dělí s Korejkou Chaechyun Seo. Iva Vejmolová na děleném 37. místě porazila známou Korejku Sol Sa. Eliška Adamovská je na 74. místě, Michaela Smetanová 77., Eliška Novotná 89, Sabina Večeřová 93. Startovalo 103 závodnic. 


V obtížnosti startují muži Adam Ondra, Martin Stráník, Jakub Konečný, Vojtěch Trojan a Štěpán Volf, ženy Iva Vejmolová, Eliška Adamovská, Sabina Večeřová, Michaela Smetanová a Eliška Novotná.

Na ry\chlost jsou přihlášeni Adam Ondra, Matin Stráník, Jakub Konečný a Jan Kříž a Hana Křížová. Vedoucím výpravy je Tomáš Binter a mezi kouči najdeme kromě Petry Adamovské a Saši Gendové i Adamova manažera Pavla Blažka.

Dnes proběhla kvalifikace rychlosti. Jan Kříž nezopakoval výkon z minulého závodu a časem 6.220 zůstal na 18 místě o dvě místa za postupem mezi posledních 16. Za ním ale třeba skončil nedávný držitel světového rekordu Iránec Alipourshena. Z adeptů kombinace má pozoruhodný výsledek francouzský boulderista Mickael Mawem na 21. místě. Naši kombinatorici  se vyskytují od 63. místa Adama Ondry (8,006 s). 92. Jakub Konečný (11,992 s), Martin Stráník neklasifikován (chybný start). Hana Křížová na 46. místě časem 10,338.

 

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 13. 07. 2019 | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Komentář ze dne: 14.07.2019 14:03:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Gratulace
Pěkná gatulace oběma. Je skvělý, že když Martinovi současné pojetí boulderingu až tak moc nevyhovuje, že našel novou parketu v obtížnosti.
0 0

Komentář ze dne: 15.07.2019 10:13:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (misha@misha.in)
Titulek: celkové pořadí
Ještě hezčí, než Martinovo šesté místo, je jeho průběžné umístění v celkovém žebříčku, kde je dokonce pátý. Před ním je jen Megos, Lehmann, Ondra a Schubert.
0 0

Komentář ze dne: 15.07.2019 22:16:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: celkové pořadí
Tak doufejme, že to udrží a možná i zlepší.
0 0

Komentář ze dne: 15.07.2019 15:00:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jx zero (@)
Titulek: hra s cisly...
Ty spekulace s umistenim v kombinaci mi pripomnely knizku od Gabci Koukalove. Mela tam myslenku, ze pokud se chce dozvedet, jak ji to bodove vychazi a co by kdyby, tak ze nejlepsi je obratit se na novinare. Ti ze maji propocitane vsechny mozne kombinace jestli pred tim, nez se ona staci v cili vydychat. :)
1 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Líbí se ti nové sportovní lezecké oblasti, jako je třeba Tetín a lom Kobyla?


Celkem hlasovalo: 811