Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesEvropská kvalifikace Laval


Boulder & Lead European Qualifier27. - 29. 9.

Ve francouzském Lavalu se koná evropský kvalifikační závod v kombinaci Boulder+Lead. Pouze vítězové si vybojují místo na Olypmiládě v Paříži 2024. Pro Adama Ondru to bude důležitý závod, přečtěte si vyjádření, které nám k tomu poskytl. Aktuálně:Semifinále část bouldering vyhrála Oriane Bertone.


Výsledky jsou zde.


Kvalifikace mužů

Fantastickým výsledkem začal Adam Ondra boulderové kolo kvalifikace. První boulder dal na flash, driuhý na druhý pokus, třetí na šestý. Na čtyřce dal na první pokus low zone a dál se nedostal. Do večerní kvalifikace obtížnosti jde z prvního místa, o které se dělí s Francouzem Paulem Jenftem, oba mají 79,4 bodu. Bouldering je nevyzpytatelný. Soupeři, které Adam považoval v úvodním rozhovoru za největší, zůstali zpět minimálně o jeden top. Mickael Mawem 3., Toby Roberts 4., oba dva topy. Mejdi Schalck s jedním topem 10. 

 

Kvalifikace Laval Adam Ondra a jeho palečky
Kvalifikace Laval Adam Ondra a jeho palečky, foto: Jan Virt - IFSC

 

V obtížnosti dosáhl nejlepší výkon Oylmpijský vítěz z Tokia Španěl Alberto Ginés López s výkonem 41+, druhý Němec Yannick Flohé 39, třetí Toby Roberts 39. Adam Ondra zůstal ve své hlavní disciplíně s 37 ulezenými chyty až šestý, ale prvenství v boulderingu ho i tak vynesl na první místo v celkovém zúčtování kombinace se 155,4 bodu. Před druhým Toby Robertsem má náskok 7,1 bodu, ale je to celkem jedno, protože v semifinále se začíná znovu od začátku.

Adam Ondra řekl před tímto závodem:

"Já se cítím připravený velmi dobře. Opravdu jsem velmi spokojený s posledními dvěma měsíci závodní přípravy, kdy si myslím, že jsem tam velmi chytře zařadil i nějaké skalní lezení, kde se ta forma potvrdila. V poslední době jsem se zaměřoval na to, co mi z mého pohledu v Bernu na Mistrovství světa asi nejvíc chybělo a zároveň i něco v čem vidím ještě velký potenciál se změnit, a to byla jakési extra fyzičnost těch lezeckých cest v lezení na obtížnost. 

To znamená hodně jsem se zaměřoval na něco čemu se říká boardový bouldering, takže vlastně opravdu kroky zaměřené čistě na sílu s velmi špatnými stupy,  a to jak při boulderingu tak i při lezení do nějaké vytrvalosti ať už to bylo lezení s lanem na umělé stěně a nebo doma na boulderové stěně takzvané kolečkování, kde se té stejné délky dosahuje tím, že se leze dokolečka dokola.

Myslím, že ta fyzická stránka se posunula víc než bych než bych čekal, takže fyzicky se cítím připraven opravdu velmi dobře. Předevčírem jsem si dal i takový test a zajel si do skal do Slovinska, kde jsem měl vyhlídnutou cestu obtížnosti 9a s názvem Peščena ura, kterou se mě podařilo vylézt na první pokus stylem flash, o to je to pro mě hodnotnější takhle před závodem a že je to cesta které má ra má i nějaké moderní prvky, které se dají vidět i na závodech. 

 

Při pohledu na startovní listinu, samozřejmě vyhrát může téměř kdokoliv. Určitě Francouzi Mejdi Schalck a Mickael Mawem budou dobře připraveni, ale oba Francouzi mají jen o maličko horší lezení na obtížnost ale samozřejmě mohli se velmi posunout. 

 

Největší soupeř je Toby Roberts, který je výborný v téhle sezóně v lezení na obtížnost, má neskutečnou vytrvalost,  často to spíše kazí hlavou ale  i na boulderových závodech dokázal, že umí zalézt svojí kvalitu a světovém poháru Brixenu například i zvítězil. 

Opravdu může vyhrát kdokoliv, nakonec stejně rozhodne hlava a uvidí se, třeba moje zkušenosti přece jenom v téhle hře nervů rozhodnou. 

V atmosféře a přípravě na tento závod necítím rozhodně takový tlak. Vím že je to závod, kde můžu mít výhodu oproti těm třem, kteří už jsou nominováni na Olympiádu, že můžu sbírat další zkušenosti tady v tom specifickém kombinačním stylu a kdyby to náhodou nevyšlo pořád ta nominační série příští rok by byla taky velmi dobrá zkušenost.

 

Určitě dám do toho všechno ale neupínám se v hlavě na to že to zrovna teďka musí, musí vyjít. Tyhle dva měsíce tréninku byl takový experiment jestli, důraz na fyzickou přípravu na tenhle specifický typ lezení bude fungovat a že si z toho ať už to dopadne jakkoliv můžu vzít jenom plusy."

 

Adamova radost v topu ve finále SP v Praze
Adamova radost v topu ve finále SP v Praze, foto: Petr Jandík

 

Pohled do startovní listiny ukazuje pro Adama Ondru tuhou konkurenci. Švýcar Sascha Lehmann, Slovinec Luka Potočar, Němci Alex Megos a Yannick Flohé, Brit Toby Roberts, Španěl Alberto Ginés López, Francouzi Mickael Mawem a Mejdi Schalck a další. Kandidátů na vítězství je více a bude záležet na momentální formě.

Stavěči boulderů jsou šéf Garett Gregor (USA), Sergion Verdasco (EPS) a Remi Samyn (FRA), šéfem pro obtížnost je Adam Pustelnik (POL), staví Jan Zbranek  (CZE) a Julien Gras (FRA).

Program:

Čtvrtek 26.10. kvalifikace žen, dopoledne boulder, odpoledne obtížnost

Pátek 27.10. kvalifikace mužů, dopoledne boulder, odpoledne obtížnost

Sobota 28.10. semifinále bouldering ženy dopoledne, muži odpoledne, večer semifinále obtížnosti muži i ženy.

Neděle 29.10. dopoledne finále žen boulder a obtížnost, odpoledne finále mužů boulder a obtížnost.

Článek o tom, kde a jak sledovat závod online: https://olympics.com/en/news/sport-climbing-2023-european-boulder-lead-climbing-olympic-qualifier-preview-schedule-live


Výsledky

Kvalifikace bouldering muži: Kvalifikace: 1. Adam Ondra (CZE) a Paul Jenft (FRA), 3. Mickael Mawem (FRA). Kompletní výsledky zde.

 

Kvalifikace Laval - Mickael Mawem
Kvalifikace Laval - Mickael Mawem, foto: Jan Virt - IFSC

 

Semifinále bouldering ženy: 1. Oriane Bertone (FRA), 2. Chloe Caulier (BEL), 3. Zelia Avezou (FRA). Kompletní výsledky semiginále žen zde 

Kompletní kvalifikace žen: 1. Oriane Bertone (FRA) 199,8, 2. Laura Rogora (IT)199,4, 3. Staša Gejo (SRB) 195,8. Kompletní výsledky kvalifikace boulderingu žen zde. Obtížnost topovalo 7 závodnic.

 

Kvalifikace Laval - Oriane Bertona
Kvalifikace Laval - Oriane Bertone, foto: Jan Virt - IFSC

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 28. 10. 2023 | Počet komentářů: 8 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Komentář ze dne: 26.10.2023 09:30:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Z
Titulek: prenos
Kde se to da sledovat v TV nebo online?
0 0

Komentář ze dne: 26.10.2023 10:01:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Krocan (petr.krutek@seznam.cz)
Titulek: Re: prenos
Taky by mě to zajímalo
0 0

Komentář ze dne: 26.10.2023 10:33:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
A live stream of the 2023 European Boulder & Lead Climbing Olympic Qualifier in Laval is available on Olympic Channel via Olympics.com and the official Olympics app for mobile devices (territorial restrictions may apply).
0 0

Komentář ze dne: 26.10.2023 10:33:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re:
https://olympics.com/en/olympic-channel
0 0

Komentář ze dne: 26.10.2023 10:35:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re:
2 0

Komentář ze dne: 26.10.2023 10:38:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re:
Je potreba odstranit mezeru v "boulde r"
0 0

Komentář ze dne: 26.10.2023 12:08:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakcehoryinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re:
Díky za doplnění. Odkaz jsem přidal do článku.
0 0

Komentář ze dne: 27.10.2023 14:53:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Pěkně našlápnuto
Adam má po boulderu pěkně našlápnuto, super
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci