Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesOlympijská kvalifikace Budapešť: Brooke Raboutou a Sam Avezoučtvrtek až neděle

Druhý rozhodující závod olympijské kvalifikace se koná Budapešti jako poslední možnost se dostat na Olympiádu. V neděli 23.6. proběho finále. Adam Ondra získal bronzovou medaili.


Závody lze sledovat online na Olympic Channel po bezplatném založení účtu a přihlášení:zde

Živé výsledky jsou na https://ifsc.results.info/#/


Finále

Muži

Celkově vyhrál Francouz Sam Avezou, stříbro si vybojoval Korejec Dohyun Lee a broznový je Adam Ondra. V boulderingu byl Adam Ondra čtvrtý s jedním topem a třemi vysokými a třemi nízkými zónami, nejlepší byl Sam Avezou s jednou vysokou zónou navíc a s méně pokusy. V obtížnosti Adam Ondra zpočátku vedl, ale přelezli ho Avezou, López a Lee. Celkově to dalo na třetí místo.

 

Adam Odra v boulderu
Adam Odra v boulderu, foto: Lena Drapella/IFSC

Ženy

Vítězkou je Američanka Brooke Raboutou, která byla druhá v boulderu a v obtížnosti se podělila o první místo s Italkou Laurou Rogorou. Celkově druhá je Japonka Miho Nonaka. Finálový bouldering sice vyhrála, ale v obtížnosti byla až pátá se ztrátou pěti chytů za Raboutouovou. Bronzová je Korejka Chaehyun Seo.

 

Boulderová stěna
Boulderová stěna

 

 

Závodiště
Závodiště

 

 

Semifinále

Špičku semifinále v celkovém součtu obsadili Španěl Alberto Ginés López se 157 body, následovali Korejec Dohyun Lee a Belgičan Hannes Van Duyssen. Adam Ondra šetřil rameno a postoupil do finále z osmého místa se 125,7 body. Do finále ještě postoupili Yannick Flohé, Sam Avezou, Mejdi Schalck a Alex Megos. Vzhledem k výsledku v Šanghaji má Adam Ondra lístek na Olympiádu už jistý.

Na Facebooku napsal: Jedu na Olympics. Poslední dny a týdny nebyly snadné a dnešek nebyl výjimkou. Ale dal jsem to! Můžu zabojovat v Paříži! Ale nejprve si pojďme ještě užít zítřejší finále .
Jen tak tak jsem se dostal do finále tady v Budapešti, po dost katastrofickém boulderingu, kde jsem nebojoval ani tak s bouldery, jako spíše s mým vlastním strachem, jestli moje levé rameno vydrží nebo ne. Už od prvního dne kvalifikace mě trochu bolí. K některým krokům jsem se odhodlal, některé jsem prostě vzdal. A jsem nakonec hrdý na své racionální rozhodnutí. Na obtížnosti to byla slušná nálož a nakonec to stačilo na postup do finále z 8. místa.

Ženské semifinále ovládla Američanka Brooke Raboutou 172,1 bodu, která byla nejlepší v obou disciplínách. Na druhém místě je Korejka Chaehyun Seo (boulder 6., obtížnost 2.), na třetím Japonka Miho Nonaka (3. v boulderu i obtížnosti).

 

Bouldering

Boulderovou část semifinále vyhrál Francouz Sam Avezou se třemi topy. Druhé místo v boulderu má Alberto Ginés López, třetí Němec Yanick Flohé. Adam Ondra skončil v boulderu desátý s jedním topem.

Obtížnost

Nejdále dolezl Alberto Ginés López (46+), druhý byl Dohyun Lee (45+), třetí Hannes Van Duyssen (44+). Adam Ondra  se 43+ dosáhl 4. místa.

 

Kvalifikace

Celkově z mužů vyhrál kvalifikaci Alberto Ginés López (ESP) se 152,5 body za 3. místo v boulderech a druhé v obtížnosti. Druhý je Adam Ondra, s čímž je jistě velmi spokojen. Druhé místo v boulderech a třetí v obtížnosti. Tím pokračuje dříve méně obvyklý jev, že se mu daří více v bolderingu, než v obtížnosti. Třetí místo má Nemec Alex Megos, který vytáhl slabší bouldering nejlepší obtížností.

Martin Stráník na 27. místě je nejlepší z našich po Adamu Ondrovi. 13. místo v obtížnosti není tak dobré, aby ho po 38. místě v boulderingu dokázalo zvednout do postupové dvacítky.

Nejlepší ženou je Korejka Chaehyun Seo, následovaná Američankou Brooke Raboutou a Japonkou Miho Nonakou. Lepší z našich byla Michaela Smetanová na 32. místě a Eliška Adamovská na 40.

Obtížnost

Mužskou kvalifikaci obtížnosti vyhrál Nemec Alex Megos výkonem 45+. Druhý je Španěl Alberto Ginés López se 45 chyty a třetí Adam Ondra 41. Martin Stráník výkonem 36 dosáhl na 13. příčku v obtížnosti. 

Ženskou kvalifikaci obtížnosti vyhrála topem Korejka Chaehyun Seo, o druhé a třetí místo se podělily Američanka Brooke Raboutou a Britka Erin McNeice s výkonem 46+.

Boulder:

Velmi pěkně začal Adam Ondra, který dal jedničku a trojku na flash. Na dvojce bez topu, horní zónu na první pokus. Čtařla opět bez topu, horní zóna na flash. Tohle vše mu vyneslo průběžné vedení, ze kterého ho sesadil až Hannes Van Duyssen, který dal na dvoje horní zónu na první pokus. Za Adamem zůstali papíroví favorité. Alberto Ginés López, Mejdi Shalck, Dohyun Lee a mnoho dalších. Adam si vytvořil skvělou základu pro obtížnost a nevím, co by se muselo stát, aby nepostoupil do semifináíle.

Eliška Adamovská dokončila kvalifikaci s 34,7 body. Dala topp na dvojce na 5. pokus, na jedničce a čtyře dala nízkou zónu, na trojce nic.

Martin Stráník 23,9 bodu, jedna vyšší zóna a tři nižší.

9Michaela Smetanová 1x top na 5. pokus, horní zóna na 3. pokus, do topu kousíček, 1x dolní zóna na 1. pokus, 1, dolní zóna na 2. pokus. 44,3 bodu

Výsledky:

1. Hannes Van Duyssen (BEL) 70,0
2. Adam Ondra (CZE) 69,9
3. Alberto Ginés López (ESP) 64,5

38. Martin Stráník (CZE) 23,9

1. Miho Nonaka (JPN) 99,8
2. Camilla Moroni (ITA) 99,6
3. Brooke Raboutou (USA), Anastasia Sanders (USA) 99,5

36. Michaela Smetanová (CZE) 44,3
40. Eliška Adamovská (CZE) 34,3

Jak se boduje kombinace najdete zde


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 23. 06. 2024 | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
20.07.2024
ŽOFKA Žlebská outdoorová filmová kulturní akce, 17 ročník. Hospoda U Kosti

Oznámení o akcích posílejte redakci