Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesAdidas Outdoor Prague 2013


Jak jsem prožil den se třemi pruhy

Vodácký areál u trojského divokovodního kanálu. Mediální bubnování zvěstuje velkou akci. Závody i atrakce pro veřejnost. Skutečný led. Lezení, slackline, rafting. Světoví stavěči závodních cest. Prezentace hvězd sportovního týmu Adidas. Jak to bude vypadat ve skutečnosti?


9:00. Ranní mlhy, kosa, sluníčko se jen těžko prodírá. Sedám na kolo a jedu jednou z obvyklých tras našich cyklistických projížděk kolem Vltavy. U kanálu stojí překližková stavba. Parametry profilů světového poháru nemá, je spíš kolmá s mírnými převisy nahoře. Lidí zatím ne moc. Stánky s buřty a pivem už fungujou, stejně tak stan s registrací závodníků. DJ nevimkdo už valí z aparatury, jakou neměl ani Bohemia Jazz Fest na Staromáku, žuch, žuch, žuch, žuch, čty-ři rá-ny do hla-vy.

Mediální agentura mi domluvila rozhovory s pár lidma na brzké odpoledne. Zamykám kolo do stojanu a jdu na melouch, poprvé v životě se registruju na závod v obtížnosti, dokonce hned mezinárodní. Podepisuju papír, že lezu na vlastní odpovědnost, číslo občanky, podpis. Komu dát zprávu v případě nehody se nepožaduje. Fasuju závodnickou igelitku, v ní závodnická tatranka, závodnický jablko a kojenecká voda Aquila. Hned za mnou stojí ve frontě francouzská borkyně a největší hvězda akce, Melissa Le Nevé. Čekám, jestli se dostaví nějaké zvláštní pocity, být součástí téhle akce a podobně, jak se to stalo třeba našim reprezentantů, na MS v Arcu a jak o tom hovořili ve filmu. Zatím nic. Počkám, třeba to ještě přijde.

 

Zoban ukazuje, jak se to dělá
Zoban ukazuje, jak se to dělá, foto: Petr Jandík

 

9:30 Na předlezení kvalifikačních cest je ještě brzo. tak se jdu uložit k ledu. Teda spíš podívat. Ledová atrakce je přerostlá lednička, její výparník je postavený do úhlu tak 80 stupňů. Sluníčko sem sotva začalo svítit, tak je led ještě přemrzlý. Leze se tam s horníkem a Zoban, který to tam obsluhuje, zkouší nahoře vedle ocelového lanka ještě vrtat šroub.

Honza Zbranek se snaží vysušit plotnovou kvalifikační osmičku, která je mokrá od mlhy a neuschne sama, poněvadž je na severu ve stínu. Doktor v závodnickém stanu slepuje tejpkama Silvě Rajfové kotník, jinak je tu zatím dost prázdno, jen dva boulderisti se rozcvičujou na rubové bouldrovce.


 

Těžší cesty postavil Honza Zbranek
Těžší cesty postavil Honza Zbranek, foto: Petr Jandík
 

10:00 Začíná předlézání kvalifikačních cest. Zajímá mne pětka až sedmička. Pětku a šestku předlézá Raul Torres, sedmičku ve stejnou chvíli Honza Zbranek na druhé straně, tak to se budu muset kouknout, až to někdo poleze. Honza dál předlézá cestu 9+. Nahoře už se klepe, ale dává. “Sem to dostavěl ve tři ráno a lezl jsem to celé až teď poprvé,” komentuje.

 

Honza Zbranek v kvalifikační 9+
Honza Zbranek v kvalifikační 9+, foto: Petr Jandík

 


Lidí postupně přibývá. Ochranka vysvětluje, že nesmím kolem stěny za zábradlím fotit, že to je jen pro registrované fotografy. OK, ve VIP stanu dostávám na ruku obojek Adidas a ujištění, že s tímhle můžu všude a fotit kde chci.


 

Ze zákulisí. Umělecká díla můžou fotit jen registrovaní fotografové
Ze zákulisí. Umělecká díla můžou fotit jen registrovaní fotografové, foto: Petr Jandík

 

 

10:30 kvalifikační cesty. Pětička hezká, lehká s milosrdnou klasifikací. Šestka je těžší, ale taky jde. Převaha techniky nad silou v kolmém mi vyhovuje. Dva topy jsou na registračním papírku. Teď půjde do tuhého, sedmičky už moc nelezu, ale nezbývá, než to zkusit. Výsledky se počítají ve dvou cestách těžších než ty, co jsem vylezl do topu. Kolem se rojí mládež, Honza Jeliga, Melissa Le Nevé se rozcvičuje, ve frontě přede mnou jeden z Poláků. V sedmičce překvapuju sám sebe, jde to až do dvou třetin, kde mne zastavuje vysoký krok. Koukám, jak lezou tu osmu vedle, do té musím nastoupit taky, ale pochybuju, že se odlepím od země. Co já tady blbnu, dva roky do penze?


 

Raul Torres postavil pěkné kvalifikační cesty, pětku a šestku
Raul Torres postavil pěkné kvalifikační cesty, pětku a šestku, foto: Petr Jandík

 

11.00 Na osmičku už je fronta, někteří začínají právě jí. Jeliga, Scheuerová, Kotrbová a pak jdu já. Myslel jsem si, že z prvních chytů šáhnu na oblý trojúhelník, ale nějak to nejde. Chvíle rozmýšlení, dynamický hup-a držím. No né? Super!. Dva další kroky jdou, ale za tu jebku na levačku už neudělám nic. Výsledek 6+ a je hotovo. Závodní melouch je u konce, velkolepé pocity se nedostavily, ale mírná spokojenost by byla.

 

Cífrútsetteři Adam Pustelnik a Honza Zbranek
Čífrútsetteři Adam Pustelnik a Honza Zbranek, foto: Petr Jandík

 


 

Melissa Le Nevé
Melissa Le Nevé, foto: Petr Jandík

 


 

Martin Stráník na kvalifikační 9+
Martin Stráník na kvalifikační 9+, foto: Petr Jandík

 

12:00 VIP stan. Polívčička, medailonky s rýží, pivíčko. Na obrazovkách se střídá kvalifikace boulderu s hajlajnou. Před VIP stanem čtyři krátké začátečnické slacklajny. U ledové stěny masivní fronta po celý den, Fronty mne nebaví, počkám s klofáním piklama až na zimu. Buřty, pivo, pizza, pečené selátko, davy se cpou a prolévají hrdlo. Fronta na lezení na stěně areálu. Půlkruh plastových WC buněk. DJ pouští čtyři do hlavy,


 

Pojízdná pec na Pizzu
Pojízdná pec na Pizzu, foto: Petr Jandík

 


 

Rafťáci se sprchují
Rafťáci se sprchují, foto: Petr Jandík

 


 

Fronta na ledovou stěnku
Fronta na ledovou stěnku, foto: Petr Jandík

 

13.30 Jdu do VIP stanu na domluvené rozhovory. Nelly se někde zasekla, zástupkyně agentury se omlouvá. Místo toho ukrátí pokec s přáteli u vedlejšího stolku Adamu Pustelnikovi a předhazuje mi ho. Povidáme si o jeho lezení, nehodě na Naranjo de Bulnes a pochopitelně i o stavění cest na svěťáku. Mezitím sehnali Nelly a ukazujou jí toho novináře. “Jo, Petra znám”. S Nelly se známe už dýl, tak je to jako pokec starých známých. Řešíme výsledky na bouldrovém svěťáku a jestli jí pomohla reklama ČSOB, které byla tváří.
S Liborem Uhrem se vidím poprvé. Nechci se ptát na K2, o tom už se psalo všude spousta, hovoříme o tom, co dělal od té doby do dneška, a že vlastně skoro neleze, hlavně běhá. Když už jsme rozhovor skončili, Libor se vrací a vykládá mi, že měl společnou přednášku s Pavlem Trčalou. Je toho názoru, že se k Trčalovi média nezachovala spravedlivě a že na tom Everestu byl.

 

Libor Uher na ledu
Libor Uher na ledu, foto: Petr Jandík

 


 

Veronika Scheuerová a Zuzana Štefanská
Veronika Scheuerová a Zuzana Štefanská, kvalifikace boulderingu, foto: Petr Jandík

 

Představení koní adidasu.
Představení koní adidasu., foto: Petr Jandík

 

15:00 finále boulderu žen, kam se překvapivě nedostala Nelly ani vítězka z Teplic Edita. První boulder fotím ze žíněnky, na druhý si vylezu nahoru na věž, ale po dvou fotkách shora mne a další dva fotografy ochranka stahuje dolů. Melissa Le Nevé, co se tam rozcvičuje, mi podrží foťák na závěrečný seskok. Milá holčina. Jdu fotit tedy zase dolů. Pozdravím se s Davidem Kováříkem, co tam moderuje, a jen dvakrát cvaknu a už je tu ochranka zase, a že nesmím fotit ani tady, že mám jít za zábradlí mezi diváky. Tam toho tak nafotím.


 

Agata Wiśniewska
Agata Wiśniewska, foto: Petr Jandík

 


 

Petra Růžičková
Petra Růžičková, foto: Petr Jandík

 


 

Melissa Le Nevé
Melissa Le Nevé, foto: Petr Jandík

 


 

Moderátor David Kovářík
Moderátor David Kovářík, foto: Petr Jandík

 


 

Silva Rajfová
Silva Rajfová, foto: Petr Jandík

 

Jdu jim za trest něco sežrat do VIP stanu a sleduju tam na obrazovkách zbytek finále s Tomem Roubalem z Montany. Melissa je ukázková, všechny bouldery na flash. Budu vyprávět vnoučatům, jak mi podržela foťák. Před další favoritku, Polku Wiśniewskou, se dostala naše Petra Růžičková.

Debata s Roubalem se točí hlavně kolem ČHS a jak (ne)dělá marketing. Agentura mi předhazuje Guido Unterwurzachera. Ptám se na Císařovy nové šaty, které lezl s Ondrou Benešem. Povídá o prvovýstupech s Alexem Huberem a o tom, jak zajímavou novou hrou je lezení alpských ledů a mixů s vlastním jištěním.

16:00 Tým rozhodčích spočítal výsledky kvalifikace na obtížnost. Jsem zvědav na výsledky svého závodního melouchu, beru to od konce - nejsem poslední. Za mnou je jeden mladší o 40 let a jeden o 38 let. Nepočítám těch dvacet registrovaných, co neodevzdali kartičku.

Na finále boulderu mužů jdu fotit alespoň zpoza zábradlí. Souboj Stráníků s Kubou Hlaváčkem vyznívá jasně pro Stráníky. Kuba napřed netrefil správně rukoklad na dvojce, na trojce se neposkládal do převisu a nedal ani zónu, je to jasné. Na posledním boulderu oba Stráníci na flash, Martin zajímavě rozporem, vypadá jak fotbalový brankář co chytá penaltu. Focení za zábradlím nic moc. Furt mi někdo leze do záběru.


 

Jan Jeliga na dvojce
Jan Jeliga na dvojce, foto: Petr Jandík

 


 

Zdeněk Hlaváček na dvojce
Kuba Hlaváček na dvojce, foto: Petr Jandík

 


 

Štěpán Stráník
Štěpán Stráník, foto: Petr Jandík

 


 

Martin Stráník v pozici fotbalového brankáře topuje čtyřku na flash.
Martin Stráník v pozici fotbalového brankáře topuje čtyřku na flash., foto: Petr Jandík

 

19:45 Už je tma a pěkná zima. Závidím Pustelnikovi péřovku. Ještě finále obtížnosti. Závodníci zahnáni do izolace, stavěči dolaďují cestu, slacklajnisti chodí nahoře. Ženská vede po levém pilíři, mužská na pravém má ještě zleva připojený boulderový traverz, od kterého se dokonce na pravém pilíři kousek sestupuje, než se nabere směr vzhůru.


 

Hajlajna mezi věžemi
Hajlajna mezi věžemi, foto: adidas/adidas Outdoor Prague
 

Muži i ženy lezou současně, ale nečekají na sebe. Holky mají cestu kratší a jsou hotové rychleji. Pěkný pokus měla Eliška Karešová, nečekaně brzy vykysla Tereza Svobodová. Obě zahraniční hvězdy vylezly nejvýš. Melissa Le Nevé se blížila k topu. Nedala ho, ale zaslouženě vyhrála a odvezla si 800 EUR za obtížnost a boulder. To už se vyplatilo přijet. Agata Wiśniewska se dostala na druhé místo jen o začatý pohyb k dalšímu chytu před Elišku Karešovou.


 

Daniela Kotrbová
Daniela Kotrbová, foto: Petr Jandík

 


 

Agata Wisńiewska
Agata Wisńiewska, foto: Petr Jandík

 


 

Eliška Karešová
Eliška Karešová, foto: Petr Jandík

 


 

Melissa Le Nevé
Melissa Le Nevé, foto: Petr Jandík

 

Chlapi padali většinou někde v prostředku cesty. Pěkný pokus měl Karel Požár. Kuba Hlaváček se postaral o kuriozitu, vynechal celý sestupný traverz a šel rovnou nahoru, protože měl snad jako jediný procvaklou první expresku a tudíž k ní nemusel. Pak ale uklouzl a nadějnou pozici ztratil. Topovali Martin Stráník a Petr Čermák. Čermák vyhrál díky lepšímu výsledku v kvalifikaci. Na bronz se dostal Jan Jeliga.


 

Jan Jeliga
Jan Jeliga, foto: Petr Jandík

 


 

Karel Požár
Karel Požár, foto: Petr Jandík

 


 

Martin Stráník
Martin Stráník, foto: Petr Jandík

 


 

Jakub Hlaváček
Jakub Hlaváček, foto: Petr Jandík

 


 

Petr Čermák
Petr Čermák, foto: Petr Jandík

 

21:00, vyhlášení vítězů. Tři na stupínku vítězů v každé disciplíně vzorově mávaj šekama, tak se to má dělat. Melissa Le Nevé si vylezla 800 EUR, Martin Stráník 650 EUR, Agata Wiśniewska 350 EUR, Štěpán Stráník 250 EUR, Kuba Hlaváček, Jan Jeliga a Eliška Karešová po stovce. 

21:10 za zvuků kapely balím saky paky, odemykám kolo a jedu se domů ohřát.

22:20 Přes 900 fotek je staženo do počítače. Uléhám do kanafasu, ale má víc pruhů, než tři. Čím víc pruhů, tím víc Adidas.

Podle tiskové zprávy se zúčastnilo 3000 lidí, do závodu v obtížnosti a boulderingu se zapojilo 150 lidí. Na ledovou stěnu se drápal i vozíčkář Robert. Koncertovaly kapely Portless a Eddie Stoilow, běžely filmy z Expediční kamery a vůbec byl všeobecný mumraj, který natáčelo spousta kamer včetně těch létajících na rádiem řízených helikoptérkách. Postupně by se něco mělo objevit na ČT 4 sport. 

 Výsledky:

Obtížnost muži:

1. Petr Čermák TOP
2. Martin Stráník TOP
3. Jan Jeliga 27
4. Karel Požár 21+
5. Alexander Razcynski (PL) 20+
6. Stefan Schab (PL) 20+
7. Martin Šifra 17+
8. Jakub Hlaváček 17
9. Jozva Hyžný (SVK) 16
10. Vladimír Střílek 13


 

Vítezové lezení na obtížnost
Vítezové lezení na obtížnost, foto: Petr Jandík

 

 

Obtížnost ženy:

1. Melissa Le Nevé (Fr) 29
2. Agata Wiśniewska (PL) 22
3. Eliška Karešová 22
4. Edita Vopatová17
5. Daniela Kotrbová 17
6. Zuzana Štefanská 16+
7. Veronika Scheuerová 15+
8. Eva Křížová 14+
9. Tereza Svobodová 13
10. Lenka Černá 11


 

Vítězky obtížnosti
Vítězky obtížnosti, foto: Petr Jandík

 Boulder muži:

1. Martin Stráník 4t7 4b5
2. Štěpán Stráník 3t3 4b4
3. Jakub Hlaváček 3t5 3b4
4. Jan Jeliga 2t2 2b2
5. Michal Uhříček 1t3 1b1
6. Jan Šolc 0t0 2b6


 

Vítězové boulderu muži
Vítězové boulderu muži, foto: Petr Jandík

 

Boulder ženy:

1. Melissa Le Nevé 4t4 4b4
2. Petra Růžičková 3t8 4b8
3. Agata Wiśniewska 2t5 2b4
4. Lina Gundová (SK) 2t6 3b4
5. Silvie Rajfová 1t1 2b2
6. Věra Kostruhová 1t1 2b2 

 

Vítezky boulderů ženy
Vítězky boulderů ženy, foto: Petr Jandík

 Kompletní výsledky ke stažení zde


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 01. 10. 2013 | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Mistry ČR Stráník a Smetanová (05.06.2024)
Olympijská kvalifikační série Šanghaj: Ondra bronzový (18.05.2024)
Zítra začíná olympijská kvalifikace (15.05.2024)
SP Wujiang (13.04.2024)
SP v obtížnosti WuJiang: Ai Mori a Sorato Anraku (24.09.2023)
Jan Štípek zlatý na MEM v obtížností i v EPM v boulderingu (20.09.2023)
SP Koper (obtížnost): Janja Garnbret a Sorato Anraku (09.09.2023)
Rockmasters duel: Adam Ondra a Janja Garnbret (01.09.2023)
MS Bern - kombinace muži: Jakob Schubert (12.08.2023)
MS Bern - kombinace ženy: Janja Garnbret (11.08.2023)
MS Bern - rychlost (11.08.2023)
MS Bern - kombinace (08.08.2023)
MS Bern - obtížnost muži (06.08.2023)
MS Bern - obtížnost ženy: Ai Mori (06.08.2023)
MS Bern - bouldering ženy:Janja Garnbret (05.08.2023)
MS Bern - bouldering muži: Mickael Mawem (04.08.2023)
Rozhovor s Eliškou Adamovskou (16.07.2023)
SP Briancon: Vika Lukan a Sorato Anraku, Adamovská stříbrná (16.07.2023)
SP Chamonix obtížnost: Jain Kim a Toby Roberts (09.07.2023)
Rychlost na SP v Chamonix (08.07.2023)
SP Chamonix (07.07.2023)
SP v obtížnosti Villars: Schubert a Garnbretová (01.07.2023)
SP v obtížnosti a rychlosti Vilars: Kvalifikace (30.06.2023)
Širůčková bronzová na Evropských hrách (24.06.2023)
SP Innsbruck (bouldering, obtížnost): Janja bere všechno (16.06.2023)
SP bouldering Brixen (08.06.2023)
SP bouldering Praha, neděle, ženy: Oriane Bertone (04.06.2023)
SP v boulderingu Praha, sobota: Adam stříbrný (03.06.2023)
SP v boulderingu Praha: Adam v semifinále (01.06.2023)
Kdo nás bude reprezentovat na SP (ženy)? (30.05.2023)
Kdo nás bude reprezentovat na SP (muži)? (29.05.2023)
SP Salt Lake City - bouldering, rychlost (22.05.2023)
Štípek zlatý v Grazu, Mokroluský stříbrný (09.05.2023)
SP v rychlosti Jakarta: Nursamsa a Miroslawová (05.05.2023)
SP Soul, bouldering: Miho Nonaka a Mejdi Schalck (29.04.2023)
SP Soul rychlost: Leonardo a Miroslaw, světové rekordy (27.04.2023)
SP v boulderingu Hachioji: Brooke Raboutou a Mejdi Schalck (20.04.2023)
Světový pohár v boulderu - zvýhodněné vstupenky pro členy ČHS (10.03.2023)
MČR v obtížnosti Big Wall: Adamovská a Stráník (04.11.2022)
Světový pohár Jakarta: Yurikusa a Garnbretová (25.09.2022)
Světový pohár Edinburgh: Ai Mori a Jesse Grupper (09.09.2022)
Světový pohár Koper: Potočar a Mori (02.09.2022)
Finále ME mládeže v boulderingu (05.08.2022)
35. RockMaster Arco: Jakob Schubert, Chaehyun Seo a Jessica Pilz (30.07.2022)
SP Briancon pošestnácté: Jesse Grupper a Janja Garnbret (21.07.2022)
Marek Jeliga celkovým vítězem EP mládeže (20.07.2022)
SP Chamonix: Adam Ondra a Janja Garnbret (08.07.2022)
SP Villars - obtížnost: Garnbretová a Homma (03.07.2022)
SP v obtížnosti Innsbruck:Duffy a Garnbretová (25.06.2022)
SP Innsbruck bouldering: Duffy a Grossmanová (23.06.2022)
Akademické MS Innsbruck (16.06.2022)
SP v boulderingu Brixen: Flohé a Grossmanová (10.06.2022)
Evropský pohár v Arcu (05.06.2022)
Bouldering v Salt Lake City podruhé: Grossmanová a Ogata (30.05.2022)
SP boulderingu v Salt Lake City: Grossmanová a Schalck (23.05.2022)
SP v lezení na rychlost v Salt Lake City (23.05.2022)
Evropský pohár v boulderingu Klagenfurt (22.05.2022)
Kvalifikace na Olympiádu Paříž 2024 (17.05.2022)
Světový pohár IFSC v Soulu: Grossmanová a Fujii (08.05.2022)
Dva světové rekordy v Soulu (06.05.2022)
Světový pohár v Soulu (06.05.2022)
Evropský pohár v boulderu: Eva Maria Hammelmüller a Adam Ondra (01.05.2022)
Evropský pohár v boulderingu semifinále (01.05.2022)
Kvalifikace EP boulderu muži (30.04.2022)
EP v boulderingu v Praze (27.04.2022)
SP Meiringen, finále (10.04.2022)
SP bouldring Meiringen (08.04.2022)
SP v boulderingu přeložen (24.03.2022)
Test v Barceloně: López a Almendrosová (05.03.2022)
EB MOV: Zrušte nebo přesuňte akce v Rusku a Bělorusku. (26.02.2022)
Světový pohár v Moskvě zrušen (26.02.2022)
Nový závod Světového poháru v Číně bude ve formátu Paříž 2022 (22.12.2021)
Sportovní lezení doporučeno na LOH Los Angeles 2028 (11.12.2021)
MČR v obtížnosti Brno: Ondra a Adamovská (24.10.2021)
Kalendář závodů IFSC 2022 (05.10.2021)
MS Moskva 2021: Obtížnost: Schubert a Seo (21.09.2021)
MS Moskva 2021: Bouldering muži - Kokoro Fujii zlatý (18.09.2021)
MS Moskva 2021: Bouldering ženy pro Grosmanovou (18.09.2021)
Moskva 2021: Rychlost Boldyrev a Kalucká (16.09.2021)
MS v lezení Moskva 2021 (16.09.2021)
SP v obtížnosti Kranj: Janja Garnbret a Masahiro Higuči (06.09.2021)
Olympijská kombinace: zlato pro fenomenální Janju Garnbret (06.08.2021)
Adamovská a Ghisolfi našli zlato na konci duhy v Brianconu (19.07.2021)
SP v obtížnosti Briancon: Adamovská zlatá, Stráník bronzový (18.07.2021)
Laura Rogora a Sean Bailey zvítězili v Chamonix (14.07.2021)
SP Chamonix - obtížnost, Stráník bronzový (11.07.2021)
Multisportovní Mistrovství EVROPY 2022 (06.07.2021)
SP Villars - finále obtížnosti (04.07.2021)
SP Villars - obtížnost a rychlost (02.07.2021)
SP Innsbruck - obtížnost, bouldering: Janja Garnbret a Jakob Schubert (25.06.2021)
Tři medaile z EPM Imst (14.06.2021)
SP Salt Lake City: americký koncert (31.05.2021)
SP v boulderingu Salt Lake City: Adam zlatý! (23.05.2021)
ME mládeže Perm: Bernardová mistryní Evropy (06.05.2021)
Marco Scolaris a Debra Gawrych vedou IFSC do roku 2025 (26.04.2021)
SP v boulderingu Meiringen: Adam Ondra a Janja Garnbret (15.04.2021)
Nominace na Olympiádu jsou komplet (09.03.2021)
Zprávy z IFSC (19.02.2021)
Loužecká a Vrtík mistry ČR. (14.12.2020)
ME Moskva kombinace: Rubcov a Meškova, Adamovská třetí (26.11.2020)
ME Moskva 2000 - Obtížnost: Adamovská stříbrná. (24.11.2020)
ME Moskva: Mistry v boulderingu jsou Meškova a Kruder (23.11.2020)
ME Moskva: kvalifikace boulderingu (22.11.2020)
Baraščuková a Boldyrev mistry Evropy v rychlosti (21.11.2020)
Naši profesionální závodníci (04.11.2020)
MČR 2020 finále mužů (04.10.2020)
Kalendář závodů IFSC 2021 (03.09.2020)
Adam Ondra zaslouženě zlatý v Brianconu (23.08.2020)
SP v obtížnosti Briancon: Ondra a Rogora (21.08.2020)
Zahajuje Světový pohár v lezení ma obtížnost (19.08.2020)
Upravený kalendář závodů Světového poháru (28.06.2020)
IFSC odkládá červencové závody a MEmládeže (24.04.2020)
Akční plán IFSC (07.04.2020)
SP v ledolezení Cheongsong: M. Tomilov a Tolokonina (12.01.2020)
Aneta Loužecká 5. na Mistrovství Ruska (15.12.2019)
MČR v lezení na rychlost (08.12.2019)
Adam Ondra si z Toulouse odváží stříbro z kombinace a zaslouženou vstupenku do Tokia (01.12.2019)
Kvalifikační závod kombinace v Toulouse, finále ženy (01.12.2019)
Kvalifikační závod kombinace v Toulouse, Adam Ondra 2. (30.11.2019)
Kombinace v Toulouse, kvalifikace na OH - ženy (29.11.2019)
Olympijská kvalifikace kombinace v Toulouse (28.11.2019)
Světový pohár Xiamen: Adam Ondra zlatý (20.10.2019)
SP v obtížnosti Kranj: Adam Ondra TOP (29.09.2019)
HUDY DĚTSKÉ ZÁVODY 2019 (22.09.2019)
Záznam: 3. kolo Rock Point Českého poháru (13.09.2019)
Absolutní Horák 2019 (10.09.2019)
ME v boulderingu Zakopane: Mickael Mawem a Urska Repušič (07.09.2019)
Mistrovství světa v soutěžním lezení 2019 (27.08.2019)
MS Hachioji: Finále kombinace mužů - Tomoa Narasaki (21.08.2019)
MS Hachioji: Finále kombinace žen (20.08.2019)
MS Hachioji: Kombinace mužů, kvalifikace (18.08.2019)
MS Hachioji: Kvalifikace kombinace žen (18.08.2019)
MS Hachioji: Kříž vicemistrem v rychlosti (17.08.2019)
Adam Ondra potřetí mistrem světa (15.08.2019)
MS Hachioji - Obtížnost: Ondra a Garnbret (15.08.2019)
MS Hachioji - Bouldering:Tomoa Narasaki a Janja Garnbret (15.08.2019)
SP Briancon: obtížnost (21.07.2019)
SP Villars: Janja Garnbret a Sascha Lehmann, (06.07.2019)
Úspěch na EPM: Dvě medaile (01.07.2019)
SP Vail bouldering: Ondra 5., celkově 2. (09.06.2019)
SP boulderig Mnichov: Ondra stříbrný (19.05.2019)
SP rychlost-bouldering Wujiang: Ondra 14. (05.05.2019)
SP Chongqing - bouldering a rychlost (28.04.2019)
SP Moskva, rychlost a bouldering: Adam Ondra stříbrný (14.04.2019)
LOH Paříž 2024: Dvě sady medailí pro závodní lezení o krok blíž (29.03.2019)
Finále ČP na SMíchOFFě (23.03.2019)
Kdo pojede na olympiádu? (06.11.2018)
ING MČR 2018 v lezení na obtížnost - finále (28.10.2018)
MČR 2018 v lezení na obtížnost Zličín kvalifikace a semifinále (27.10.2018)
SP v lezení na obtížnost Kranj: Stefano Ghisolfi a Jain Kim (29.09.2018)
Adam Ondra: Cesta do Tokya (30.08.2018)
SP Arco: Jacob Schubert a Janja Garnbret (28.07.2018)
SP Briancon: Konečný v semifináíle (20.07.2018)
SP Chamonix (L,S): Stefano Ghisolfi a Jessica Pilz, Konečný 9. (14.07.2018)
Jan Kříž akademickým mistrem světa (22.06.2018)
EYC: čtyři finále a jedno zlato (18.06.2018)
SP v boulderingu Vail: Puccio a Sugimoto (10.06.2018)
Čeští lezci excelovali na ME mládeže, Konečný obhájil zlato (29.05.2018)
MEJ Imst: Jakub Konečný mistrem Evropy (27.05.2018)
SP bouldering a rychlost Moskva (22.04.2018)
Pravidla nominace na Olympiádu (20.03.2018)
SP v ledolezení Saas Fee: Děngin a Song (19.01.2018)
MČR na rychlost (17.12.2017)
Mistrovství Slovenska v lezení na obtížnost (13.12.2017)
Finále SP v obtížnosti Kranj (11.11.2017)
DataTrust MČR 2017 (29.10.2017)
MEJ Slaný (16.09.2017)
MEJ v boulderingu Slaný - videopřenosy (14.09.2017)
Adam Ondra vyhrál Duel (27.08.2017)
SP Arco, rychlost a obtížnost (26.08.2017)
SP a ME v boulderingu Mnichov:Stráník 15. (21.08.2017)
SP Briancon: Obtížnost (28.07.2017)
Světové hry: Libor Hroza 8. (22.07.2017)
Světový pohár v Chamonix (13.07.2017)
SP Villars, obtížnost a rychlost (08.07.2017)
ME v lezení na rychlost a obtížnost: Adam stríbrný (01.07.2017)
SP v boulderingu Navi Mumbai (25.06.2017)
SP Tokyo, bouldering: Garnbret a Rubcov (06.05.2017)
SP Nanjing: Watabe a Coxsey (30.04.2017)
SP Chongquing, rychlost a bouldering (22.04.2017)
SP Meiringen:Kokoro Fuji a Shauna Coxey (08.04.2017)
Jak to bude na Olympiádě (14.03.2017)
SP v lezení na obtížnost Kranj (27.11.2016)
Mistrovství světa mládeže Guangžou (13.11.2016)
Adventure Race 2005 (05.11.2016)
AdrenalinCup (05.11.2016)
Poděbradka Bike Adventure (05.11.2016)
Jickovická 24, model 2016 (10.10.2016)
Ftime Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2016 (10.10.2016)
O stavění MS s Honzou Zbrankem (06.10.2016)
MČR v boulderingu (25.09.2016)
Adam Ondra o MS v Paříži (23.09.2016)
MS v lezení Paříži v neděli: Adam Ondra mistrem stvěta (18.09.2016)
MS v lezení Paříži v sobotu:Ondra stříbrný v boulderingu, Hroza sedmý (17.09.2016)
MS v lezení Paříži v pátek: Ondra, Hroza a Kříž ve finále (16.09.2016)
MS v Paříži ve čtvrtek: Ondra a Konečný v semifinále obtížnosti (15.09.2016)
MS Paříž ve středu: Adam v semifinále (14.09.2016)
MS v lezení Paříži začalo (14.09.2016)
Konečný mistrem Evropy mládeže (04.09.2016)
Rockmaster Arco: SP v obtížnosti a rychlosti (28.08.2016)
SP v obtížnosti IMST: Škofic a Röcková (18.08.2016)
SP Briancon, obtížnost (23.07.2016)
SP Villers - obtížnost,rychlost (15.07.2016)
SP Chamonix. obtížnost a rychlost: Hroza stříbrný (10.07.2016)
SP bouldering Innsbruck: Stráník šestý (21.05.2016)
SP bouldering Navi Mumbai (15.05.2016)
SP Nanjing: Hroza opět druhý a celkově vede (08.05.2016)
SP Chongqing - boulder a rychlost: Hroza zahájil stříbrem (02.05.2016)
Kalendář závodního lezení (03.03.2016)
Momentky z Kranje (16.11.2015)
Finále Světového poháru Kranj: Ondra dvojité zlato (14.11.2015)
SP Wujiang: Ondra zlatý, Hroza stříbrný (26.10.2015)
SP Stavanger: Ondra stříbrný (22.08.2015)
IFSC Worldcup 2015 výsledky bouldering (16.08.2015)
SP v boulderingu Mnichov: Stráník stříbrný! (15.08.2015)
Startovka v Imstu (27.07.2015)
SP v lezení na obtížnost Briancon (18.07.2015)
Adam Ondra vicemistrem Evropy (13.07.2015)
Libor Hroza zlatý v Chamonix (12.07.2015)
SP v lezení na rychlost a obtížnost, Chamonix (10.07.2015)
SP v boulderingu a rychlosti Haiyang (28.06.2015)
Finále SP v obtížnosti Kranj:Adam zlatý a bronzový (16.11.2014)
SP Inzai: Adam Ondra zlato (26.10.2014)
SP Wujiang, rychlost, obtížnost: Hroza opět stříbrný (19.10.2014)
Světový pohár Mokpo - Libor Hroza stříbrný (12.10.2014)
Mistrovství ČR v lezení na rychlost SAMBARSPEED (10.10.2014)
MS mládeže Noumea: Jan Kříž juniorským mistrem světa! (22.09.2014)
MS Gijón: Adam Ondra dvojitým místrem světa! (14.09.2014)
MS Gijón: semifinále obtížnosti - Adam topuje (13.09.2014)
MS Gijón: Finále rychlosti (12.09.2014)
MS v rychlosti a obtížnosti Gijon (12.09.2014)
adidas Continental Beskydskou sedmičku vyhráli Žákovský a Najvert (10.09.2014)
Krumlovský Doják 2014 (04.09.2014)
SP na rychlost, Arco: Hroza zlatý se světovým rekordem (31.08.2014)
SP v obtížnosti Imst: Zlato pro Adama Ondru. (03.08.2014)
SP Briancon: Ondra osmý (21.07.2014)
SP Chamonix, obtížnost a rychlost (18.07.2014)
SP Haijang: Rychlost, obtížnost i boulder (20.06.2014)
SP v boulderingu Innsbruck: Ondra stříbrný (17.05.2014)
iRCC Wolfsberg (12.05.2014)
SP Baku: druhé kolo (04.05.2014)
Světový pohár v Chongquingu: Hroza bronzový (02.05.2014)
iRCC Zagreb: medaile pro české děti (08.04.2014)
iRCC Tarvisio (ITA) (26.03.2014)
Kalendář závodů IFSC 2014 (03.02.2014)
MČR v Kladně: Rychle a zběsile (04.12.2013)
Světový pohár v obtížnosti Kranj: Adam Ondra stříbrný (17.11.2013)
Adam Ondra: zlato ve Valence (02.11.2013)
Světový pohár Wujiang: Hroza 7., celkově stříbrný (21.10.2013)
Hroza stříbrný v Mokpu (13.10.2013)
Světový pohár Perm: Hroza stříbrný (29.09.2013)
SP v lezení na obtížnost Puurs (22.09.2013)
GRAND PRIX Holešovice (11.09.2013)
Libor Hroza zlatý v Arcu (07.09.2013)
Bouldering: SP Mnichov a ME Eindhoven (05.09.2013)
SP v obtížnosti Imst (09.08.2013)
Mistrovství Evropy Chamonix: Hroza mistrem Evropy (07.08.2013)
World Games: Hroza pátý (04.08.2013)
Světový pohár IFSC v obtížnosti Briançon (21.07.2013)
Speed project (18.07.2013)
SP na rychlost v Baku (23.06.2013)
Lezení na olympiádě nebude (29.05.2013)
Světový pohár Chongquing: Hroza stříbrný (31.03.2013)
Světový pohár v ledolezení 2013 (13.12.2012)
Světový pohár v obtížnosti v Kranji (19.11.2012)
Světový pohár v Puursu (23.09.2012)
MS Paříž 2012: Bouldering žen, obtížnost a rychlost mužů. Hroza stříbro, Ondra bronz (16.09.2012)
MS 2012 Paříž: Bouldering mužů a obtížnost a rychlost žen (16.09.2012)
MS lezení v Paříži (15.09.2012)
Francouzi ukradli Hrozovi světový rekord (15.09.2012)
Neoficiální světový rekord Libora Hrozy (09.09.2012)
Arco Rock Master (02.09.2012)
Hroza bronzový v Arcu (01.09.2012)
Světový pohár v boulderingu, Mnichov (25.08.2012)
Závod Světového poháru v Imstu (11.08.2012)
Světový pohár v lezení na rychlost (30.07.2012)
Závod Světového poháru v Brianconu (26.07.2012)
Chamonix: Světový pohár se rozbíhá (13.07.2012)
Světový pohár v boulderingu Log Dragomer (21.04.2012)
Světový pohár v boulderingu a rychlosti Chongquing: Hroza stříbrný (17.04.2012)
Světový pohár v lezení na obtížnost (28.11.2011)
Finále SP v obtížnosti Barcelona (27.11.2011)
Světový pohár v obtížnosti Kranj (20.11.2011)
Svěťák v roce 1989 (11.11.2011)
Světový pohár v obtížnosti je na Blízkém východě (22.10.2011)
SP v rychlosti a obtížnosti v Čangži (08.09.2011)
SP Si-Ning, rychlost, obtížnost (03.09.2011)
Mistrovství světa mládeže v Imstu (29.08.2011)
SP ve Val Daone: Zrušeno finále (09.08.2011)
Světový pohár v Brianconu:Schubert a Vidmar (31.07.2011)
Světový pohár v Chamonix: Hroza stříbrný, Ondra nepostoupil (13.07.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu Sheffield (03.07.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu v Barceloně (26.06.2011)
24 hodin na koloběžce (29.05.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu a rychlosti v Miláně. (17.04.2011)
MČR 2010 Brno (31.12.2010)
Jak lezou Mistři v obtížnosti (18.12.2010)
Mistrovství ČR v rychlolezení doménou Hrozových (12.12.2010)
Světový pohár v obtížnosti v Kranji, Slovinsko (14.11.2010)
Horyinfo na Jickovické 24 (15.10.2010)
Závod SP v Puursu - Ondra bronzový (25.09.2010)
Mistrovství Evropy: Ondra vicemistrem Evropy v obtížnosti i v boulderu (18.09.2010)
ME 2010 IMST: Hroza bronzový (16.09.2010)
SPECIALIZED RALLYE SUDETY 2010 (14.09.2010)
Závod světového poháru v korejském Chuncheonu - obtížnost, rychlost (30.08.2010)
Závod světového poháru v čínském Siningu: Ondra vítězí (21.08.2010)
Rock Master 2010 Arco: Hroza vyhrál rychlost, Ondra duel. (18.07.2010)
SP Chamonix: Hroza vyhrál rychlost (13.07.2010)
Noc a den v sedle koloběžky (21.05.2010)
Bergans Český pohár ve skialpinismu 2010 (29.01.2010)
Horolezecká čtyřiadvacetihodinovka (06.01.2010)
MČR 2009 (04.01.2010)
Akce Kulový blesk (08.12.2009)
Aupeak Drytooling Cup `09 (05.12.2009)
Mistrovství ČR v lezení na obtížnost 2009 (02.12.2009)
Patxi Usobiaga, nebo Adam Ondra? ONDRA! (15.11.2009)
SP Brno finále: Jakob Schubert a Jain Kimová (07.11.2009)
Semifinále SP v Brně: Mrázkův návrat (07.11.2009)
Kvalifikace v Brně skončila úspěchem českých barev (06.11.2009)
Elita se sjíždí do Brna (05.11.2009)
Světový pohár v Brně (22.10.2009)
Adam Ondra vyhrál v Puursu (29.09.2009)
Ferrata Race Dachstein (23.09.2009)
Rock Master, Arco (08.09.2009)
SP v obtížnosti IMST - druhé zlato! (26.08.2009)
SP Barcelona - Adam zlatý! (12.08.2009)
Hroza vítězem závodu Světového poháru (04.08.2009)
Outdoor Speedcup Friedrichshafen (19.07.2009)
Ondra proti Sharmovi (16.07.2009)
MS 2009 v Xiningu - Adam Ondra vicemistrem světa (04.07.2009)
SAMBAR Steel 09 (14.05.2009)
SAMBAR Steel 09 (31.03.2009)
Slovácké OUPN 2009 (16.03.2009)
Mistrovství Evropy ve skialpinismu 2009 (25.02.2009)
BERGANS - Český pohár ve skialpinismu 2009 (08.02.2009)
Držte mi palce do Saas Fee (20.01.2009)
LOAP ČSP, MČR v indoor drytoolingu (08.12.2008)
MČR 2008 v lezení na rychlost a obtížnost (30.11.2008)
Mrázek v SP druhý v obtížnosti a třetí v kombinaci (16.11.2008)
LOAP-ČSP v drytoolingu vyhráli Švingál a Hrozová (08.11.2008)
Mistrovství Evropy v Paříži (28.10.2008)
LOAP Česko-slovenský pohár v indoor drytoolingu začíná! (23.10.2008)
Chamonix a Val di Daone (25.07.2008)
SAMBAR STEEL 2008 (28.05.2008)
24 hodin le Stromovka (16.05.2008)
Pozvánka na 2. ročník Sambar Steel (13.05.2008)
Stříbrná radost Karolíny Grohové (03.03.2008)
CCCP - neobvyklé závody (02.02.2008)
ČHS zbrojí na Světový pohár v ledolezení (26.12.2007)
Sobota plná sportu na Cibulce (14.12.2007)
Mistrovství České republiky 2007 (06.12.2007)
Hrozová leze za Turky (27.11.2007)
Tradičně netradiční závody (22.11.2007)
Mrázkova poslední šance (17.11.2007)
Mistrovství ČR v indoor drytoolingu (14.11.2007)
ČESKÝ POHÁR VE SPORTOVNÍM LEZENÍ (14.11.2007)
Edita Vopatová (22.10.2007)
MS v lezení Aviles (28.09.2007)
Rychlolezecké závody na Kladně (06.09.2007)
Mistovství světa mládeže (30.08.2007)
Mrázek vyhrál v Šanghaji (12.08.2007)
Sambar Steel 2007 (01.06.2007)
Pozvánka na závody -PR- (27.04.2007)
Mrázek 3. na ME v boulderingu (19.03.2007)
Závody v Otrokovicích (21.02.2007)
IWC Busteni - poslední závod SP (11.02.2007)
IWC Valle di Daone a Saas-Fee (07.02.2007)
Pelikán 16. v Saas Fee (04.02.2007)
Závody v Otrokovicích (01.02.2007)
Příborský Pavuk (09.01.2007)
Mistrovství ČR na obtížnost (18.12.2006)
Sherpa Rallye 2006 (01.11.2006)
Nescafé Boulder Projekt 2006 (26.09.2006)
Rock Master (02.09.2006)
Čerťákovský satan (30.08.2006)
SP ve Val Daone: Zrušeno finále (00.00.0000)Komentář ze dne: 02.10.2013 13:57:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - AlenaČ (@)
Titulek: Kam se hrabe Montana!?
Díky Petrovi za chtipnou reportáž a odvážný reportérský počin. Zde musím vyzdvihnout jeho nasazení oproti reportérovi z Montany, Tome, přidej! To by byl souboj gigantů na stěne.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci