Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesAltaj a Cimrman - atmosféra houstne


AKTUALIZACE

Kam se ztratil transparentní účet? Co je s Domem čtyř múz?
2008-10-26: Kam zmizel transparentní účet?

Zajímalo mne po čase jak se vyvíjejí finance občanského sdružení Altaj Cimrman, které si šikovnou "celonárodní sbírkou" nasbíralo na dovolenou na Altaji a slibovalo, že zbylé peníze věnuje na "Dům čtyř múz" pro přestárlé umělce. Pátrání po účtu bylo neúspěšné. Transparentní účet e-banky číslo 105777 se kamsi vytratil, E-banka se spojila s Reiffeisenbank a mezi tam uváděnými transparentními účty se nevyskytuje ani číslo 105777, ani název Expedice Altaj Cimrman. Také o Domu čtyř múz se lze na internetu dozvědět jen to, že diplomová práce Pavla Lupače z fakulty architektury ČVUT řeší tento dům a že má stát v Bráníku. Za co má být postaven, když transparentní účet zmizel, je nevyřešitelná otázka. Ty kdo si koupili "certifikát" může snad potěšit, že přispěli na dovolenou umělců částkou 648100 Kč, což na výlet na Altaj stačí, na dům však zcela určitě ne.2008-03-31: V pražském divadle "U hasičů" vystoupí dne 1. dubna soubor Altai Kai.

2008-01-06: Na stránkách www.altajcimrman.ic.cz je doplněn český překlad článku o expedici z časopisu PostScriptum od pana Vitovceva, který před a během expedice Cimrmanům zobal z ruky a napsal v jejich prospěch haldu nesmyslů. Nyní, jak v článku vidíme, mu asi již nekyne z expedice žádný další prospěch a jeho psaní se obrací zpět k tomu, jak to asi vypadalo doopravdy. A článek stojí za přečtení :-)

2007-11-30: Na stránkách www.altajcimrman.ic.cz se objevilo kompletní shrnutí ohlasů expedice s odkazy na původní prameny. Vše je shrnuto v tomto souboru PDF.

2007-10-12: Na "transparentním účtu" expedice Altaj Cimrman se s datem 26. 9. 2007 objevila položka 22352 Kč neboli 800 Euro a k ní příslušející poplatek 300 Kč za platbu. Z prostředků, získaných veřejnou sbírkou, tak bylo zaplaceno 22652 Kč jako "Poplatek za žádost o pojmenování jména Hory Járy Cimrmana" kamsi na Horský Altaj. Z údajů expedice Devold, která vystoupila na tutéž horu o měsíc dříve jinou cestou je známo, že žádost o pojmenování hory, podaná Altajskému parlamentu, byla podána bezplatně. Komu a za co se tedy platily tyto peníze? Zajímavé je, že krátce po zaplacení této sumy se objevil dopis od Ruské federace alpinismu, schvalující klasifikaci prvovýstupu, který však expedice vydává za schválení pojmenování hory (viz další odstavec). Federace alpinismu nemá pravomoc na geografické pojmenovávání hor. Jistě bude zajímavé, jak tuto finanční operaci expedice vysvětlí. O vysvětlení jsme sice požádali, ale žádná z kontaktních e-mailových adres občanského sdružení jako na potvoru nefunguje a adresa kontaktní osoby z agentury Ogilvy, uvedená na stránkách altajcimrman je neplatná.

Výňatek z účtu expedice altaj Cimrman
2007-10-11: Divadlo Járy Cimrmana tvrdí na svých stránkách, že je oficiálně potvrzeno pojmenování vrcholu jménem Járy Cimrmana. Zpráva je opět ukázkou mediální manipulace, protože tvrzení v záhlaví je pak popřeno v detailu článku, neboť se nejedná o oficiální potvrzení nějakého orgánu, zodpovědného za geografická pojmenování, ale o zprávu klasifikační komise Ruské federace alpinismu, potvrzující navrženou klasifikaci vykonaného prvovýstupu. Protože není vyloučeno, že Radek Jaroš s ruským horským vůdcem Gerasimovem a podnikatelem Radkem Kokořem mohli jít nahoru trochu jinudy, než expedice Devold, může se opravdu jednat o prvovýstup, nebo variantu. Klasifikace 2B, čili v podstatě choďák, by mohla také odpovídat. Návrh Ruské federaci alpinismu podával právě Gerasimov. Dopis netvrdí, že je oficálně pojmenovaná hora, ale že Ruská federace alpinismu souhlasí s navrženou klasifikací 2B u prvovýstupu, který jí byl předložen pod názvem Vrchol Járy Cimrmana - Altajsko-české družby.
Není to potvrzení o pojmenování hory, ale spíše takový další manipulační trik, podstrčit Ruské federaci alpinismu k ověření klasifikace obtížnosti výstup s tímto názvem a pak dělat, že se to tak už jmenuje.
Připomeňme jen, že z členů divadla na vrchol nevystoupil nikdo, a že se všichni tváří, jakoby byli na kopci první, i když to zcela evidentně není pravda.Dopis federace alpinismu - potvrzení klasifikace
Dopis federace alpinismu - potvrzení klasifikace, foto: www.altajcimrman.cz
Dokument potvrzení klasifikace výstupu, podle něhož výstup vedl Gerasimov. Fakt, že známý a světový himálajista Jaroš je na cestě obtížnosti 2B veden neznámým ruským vůdcem je poněkud paradoxní.


2007-09-05: "Pánové, brzdíme", řekli podle zprávy na serveru iDnes Cimrmanovci. Herci od října "přibrzdí" a budou se věnovat pouze hraní. "Soubor chce už jen v poklidu a skromně hrát, a ne se více zúčastňovat akcí, jako je pojmenovávání ulic, stezek a závodů", jak uvedl Ladislav Smoljak. K rozhodnutí vedly i dvě poslední kauzy - neúspěšné umístění pamětní desky na Lomnickém štítě a expedice Altaj.
K tomuto rozhodnutí lze divadlu Járy Cimrmana jen gratulovat. Sál na Žižkově je přesně to místo, kam patří, a kde je máme rádi i přesto, že jsou schopni veřejně popírat nezpochybnitelně prokázaný fakt, že na vybraný kopec na Altaji vylezli jejich zástupci, vedení najatým Radkem Jarošem, až jako druzí.

2007-08-19 Podle zprávy na serveru iDnes někdo odmontoval pamětní desku vymyšleného výstupu vymyšlené divadelní figury - Járy Cimrmana na vrcholu Lomnického štítu a přemístil ji technologií vodorovného vrhu na dosud neznámé místo pod západní stěnou tohoto štítu. Zdá se, že odpůrci tohoto způsobu exportu Cimrmanovy figury jsou nejen na Altaji, ale i na Slovensku. Umístění této desky kritizovali jak historik Tater, Ivan Bohuš, tak i bývalý náčelník HS a vynikající horolezec Ivan Gálfy. Na fakt, že se má deska obnovit, reagoval Bohuš připomenutím, že pamětní deska Stalinovi zmizela z Gerlachovského štítu (dříve Stalinova) třikrát, než ta poslední zmizela definitivně.

2007-08-16 Podle zprávy na serveru Novinky.cz na vrchol Tekelju Bažy do výšky 3612 m nikdo z Cimrmanologů nevystoupil. Na vrchol vyšel jen Radek Jaroš, Radek Kokoř a altajský horský vůdce Gerasimov. Divadelníci si tak v praxi ověřili, že hrát nebo povídat o něčem, a doopravdy to dělat, je dost odlišné.

2007-08-10 Cimrmanovská výprava vystoupila na Altaji na horu (zatím neoficiálně pojmenovanou prvovýstupci - Michalem Absolonem a spol. jménem Tekelju Bažy), předstírajíce, že tam před nimi nikdo nebyl. Podle pana Kotka dosáhlo vrcholu šest lidí. K původně avizovanému odpálení golfového míčku z vrcholu nedošlo. Patrně se nikomu nechtalo tahat nahoru s golfovou holí. Místo toho udajně odpálili golfový míček v základním táboře do jezera. S faktem, že před nimi na vrchol vystoupila čtvrřice vedená Michalem Absolonem, se Kotek vyroval výrokem: "Je to trucpodnik čtyř lidí". S názvem trucpodnik však nelze zcela souhlasit, šlo o podnik protestní, ke kterém aktéři přistoupili poté, co jednáním neodvrátli Expedici Altaj Cimrman od koloniálně velkopanského záměru přejmenovat na Altaji vyhlédnutou horu

2007-08-03: iDnes hlásí, že dnes odlétají obě části expedice Altaj Cimrman vykonat druhý výstup na horu Tekejlu Bažy. V popisce úvodní fotky je psáno, že členem výpravy je Ondřej Jaroš. Patrně jde o jednovaječné dvojče Radka Jaroše, o kterém dosud nebylo nic známo, a které je Radku k nerozeznání podobné. V textu je ale zmíněn i Radek Jaroš, a tak se naskýtá otázka, jestli pro zvládnutí dopravy nehorolezců na Tekelju Bažy nejedou nakonec oba Jarošové. Zdroj:iDnes.cz

Foto ČTK se záhadným Ondřejem Jarošem
Foto ČTK se záhadným Ondřejem Jarošem


2007-05-24: Telefonicky se s námi spojil pan Kotek a výskyt nepradivých tvrzení v článku zdůvodnil tím, že je zkreslil novinář, kterému poskytl rozhovor.
2007-05-22: Zeptali jsme se mailem tiskové mluvčí Ministerstva kultury, paní Marcely Žižkové, jsou-li pravdivá dvě tvrzení, uvedená ve článku o expedici Altaj-Cimrman v altajském časopise Postscriptum, který poskytl v podobě PDF redakci pan náčelník Václav Kotek. Jedná se o tvrzení že:
  1. Ministerstvo kultury Česka je připraveno organizovat na své straně Dny kultury Republiky Altaj
  2. Sbírková akce "Národ tobě, Járo Cimrmane", pomocí níž sbírá občanské sdružení prostředky na expedici Altaj Cimrman, probíhá pod záštitou Ministerstva kultury
Dnešního dne jsme dostali od paní Žižkové tuto odpověď:
"Prověřovala jsem Vaši informaci a zdá se, že se nezakládá na pravdě. Zdejší Odbor umění a knihoven ani Odbor regionální a národnostní kultury o podobné aktivitě nevědí."
Článek z časopisu PostSktiptum je ke stažení ve dvou částech. Zde je strana 1, zde je strana 2. Pokud nám bude pan Kotek ochoten poskytnout nějaké vysvětlení, jak se tato tvrzení, nezakládající se na pravdě do článku dostala, budeme Vás o něm informovat.


2007-05-17: Nové dokumenty a argumety. S redakcí se spojil Václav Kotek, náčelník, a poskyl nám ke zveřejnění další sérii dokumentů kolem expedice Altaj Cimrman.

Dokumenty najdete v sekci download zde, a teď jen krátce o dalším vývoji událostí. Po první sérii kritiky odjíždí a Altaj náčelník Kotek s komerčním horolezcem Radkem Jarošem připravit půdu pro expedici. Po návratu se Radek Jaroš účastní besedy na Radiu Wave se svými oponenty, fotografem Stanislavem Krupařem a horolezcem Michalem Absolonem. Argumentům opozice čelí Jaroš osobními invektivami místo protiargumetů a faktů, takže jeho vystoupení expedici příliš neprospělo. Celou besedu si můžete stáhnout zde ve formátu mp3. Poté požádal náčelník Václav Kotek o podporu Český Horolezecký Svaz dopisem, ve kterém informuje o jednáních na Altaji a pokouší se vyvrátit některé výtky opozice. Zároveň zasílá redakci Horyinfo dokumenty, svědčící ve prospěch expedice: Stanovisko federace Alpinismu Republiky Altaj z 6. dubna 2006, Potvrzení Meziregionálního altajského úřadu geodézie a kartografie z 6. dubna 2007 o bezejmennosti vybrané hory (souřadnice byly z dokumentu vymazány), český překlad tohoto potvrzení je zde. Příznivý postoj Altajců k expedici má dokumetovat článek z časopisu PostSktiptum, který je ke stažení ve dvou částech. Zde je strana 1, zde strana 2. Jako poslední dokument nám byl poskytnut článek pánů Smoljaka a Svěráka z 25. 4. 2007, stěžující si poněkud ublíženě na nepřejícnost vůči expedici.
Dne 16. 4. se na schůzi Výkonného výboru ČHS na samém závěru chvilku diskutovalo, zda má ČHS zaujmout nějaké stanovislo, ale stanovisko zaujato nebylo s tím, že se nejedná o akci sportovní, ale recesistickou. Po přečtení Zprávy pro ČHS však náčelníku Kotkovi odpověděla osobně předesdkyně ČHS Alena Ottová Čepelková, a svolila s uveřejněním jejího dopisu i na serveru Horyinfo. Odpověď náčelníku Kotkovi najdete zde. Tolik k vývoji mediální bitvy kolem expedice Altaj Cimrman.
Zdá se, že takováto akce je poněkud obtížnější, než instalace Hliníkova památníku v Humpolci :-). Já osobně bych stejně byl pro to, aby se místo přejmenovávání kopce na Altaji raději obnovil Cimrmanem založený JaZZ club v tibetské Lhase (původně JaC club), nejlépe provedením Cimrmanova "Pochodu tibetských poddůstojníků v záloze". Uznávám ale, že k jednání s čínskou vládou o tomto projektu by potřebovalo trochu jiný kalibr, než s Altajskou.


Zatímco si lidé kolem divadla Járy Cimrmana najali špičkovou PR agenturu a sbírají peníze na výlet na Altaj pro tým v čele s Radkem Jarošem, který má vyšlapat na údajně bezejmenný kopec a přejmenovat ho jménem Járy Cimrmana, množí se protesty proti tomuto záměru.

Po otevřeném dopise Luďka Brože, uveřejněném ve zkrácené podobě v Lidových novinách a v plném znění zde na serveru Horyinfo, se PR agentura spojila i s Českým horolezeckým svazem s dotazem, jaká pravidla existují pro pojmenování "horolezecké stezky". Z toho vyplývá, že první kritika snad možná padla na úrodnou půdu a místo kontroverzního přejmenování kopce, což je asi jako kdyby k nám někdo přijel, chtěl vystoupit na Milešovku a přejmenovat ji jménem neznámého génia, by jako cíl expedice postačilo pojmenování prvovýstupu, což by asi nebylo v ropzoru s místní tradicí.

Zdeněk Svěrák však v pořadu Dva na jednoho uvedl, že má azbukou psané potvrzení z Altaje, že poblíž nejvyšší hory Üč-Sümer (Bělucha) je dosud nepojmenovaný vrchol, a že cílem expedice je přejmenovat jej Cimrmanovým jménem. Na webových stránkách www.altajcimrman.cz se nabízí, že se expedice může zúčastnit každý tím, že poskytne expedici svůj finanční dar a opět se tam jako cíl uvádí přejmenování hory.

Proti tomuto cíli se objevil protestní dopis předsedy regionální organizace Tolkyn, který je v původním znění ke stažení zde a podpisovou akci, omlouvající se Altajcům za celou cimrmanovskou akci organizuje Michal Absolon a Stanislav Krupař. Celá myšlenka na sbírání peněz se zneužitím popularity smyšleného génia mi připadá morálně pochybná a je smutné, že se do této myšlenky zapojil Radek Jaroš a mezi sponzory lze najít i časopis Outdoor. Podobné mínění sdílí i organizátor podpisové akce na omluvu Altjacům ve svém vysvětlení i Michal Absolon.Národ komu vlastně? Hlavička www.altajcimrman.cz
Národ komu vlastně? Hlavička www.altajcimrman.cz[Akt. bodový průměr: 0,00 / Počet hlasů: 18] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 26. 10. 2008 | Počet komentářů: 137 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Sběr nominací na Výstupy roku (16.02.2024)
Definitivní Návštěvní řád TANAPu (25.11.2023)
Výstupy roku 2022, slavnostní vyhlášení. (11.08.2023)
ČHS odmítá Rusy a Bělorusy na závodech IFSC (23.06.2023)
Proč se jezdí závodit do Asie? (19.05.2023)
Valná hromada ČHS 2023 (25.03.2023)
VH ČHS nebude schvalovat novou identitu (14.03.2023)
Výstupy roku 2022 (02.03.2023)
Valná hromada ČHS 2023 (25.02.2023)
ČHS zavedl mobilní infokartu (10.11.2022)
Ze říjnového VV ČHS (31.10.2022)
Anketa k rozvoji území kolem Branických skal (14.07.2022)
Světový pohár 2023 v Česku? (04.06.2022)
Valná hromada ČHS (28.03.2022)
ISMF nepovolí účast Rusů a Bělorusů na mezinárodních soutěžích (07.03.2022)
Otevřený dopis ruských horolezců proti válce na Ukrajině (04.03.2022)
IFSC zpřísňuje sankce pro Rusko a Bělorusko (04.03.2022)
Vadim Timonov proti válce (01.03.2022)
Ne válce, zní z Ruska (27.02.2022)
Prohlášení ČHS k Ukrajině (25.02.2022)
Štafeta ČHS čtvrtá (14.02.2022)
Výsledky ankety ČHS 2021 (28.01.2022)
Valná hromaha ČHS 2021: Všichni kandidáti zvoleni, všechny návrhy prošly (30.05.2021)
Volby nového vedení ČHS (02.05.2021)
Valná hromada ČHS 2021: schváleno (04.04.2021)
Ilegální ferraty v Českém Středohoří (09.02.2021)
NÁBOR SOKOLÍKŮ 2021 (30.01.2021)
VH 2021 bude online (24.01.2021)
Posouzení značky ČHS (17.12.2020)
Nominace - Výstupy roku ČHS 2020 (17.12.2020)
Útěk do svobody (30.11.2020)
Říjnové zasedání VV (01.11.2020)
Jak s lezením v nouzovém stavu (23.10.2020)
VV ČHS - zápis ze srpna (05.09.2020)
Karel Bělina zbaven správcovství skal (12.07.2020)
Valná hromada 2020 (14.06.2020)
Dokumenty z VH ČHS 2020 (13.06.2020)
O čem bude Valná hromada ČHS (07.06.2020)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (15.05.2020)
Valná hromada ČHS bude 13.6. (12.05.2020)
VYJÁDŘENÍ ČHS K NELEGÁLNÍMU TÁBOŘIŠTI V ADRŠPAŠSKÝCH SKALÁCH (04.05.2020)
Proč v databázi ČHS na webu někdy v noci fungují mapy omezeně?? (14.04.2020)
VV jednal přes videokonferenci (10.04.2020)
Odsunutí termínu valné hromady ČHS (13.03.2020)
OVK LP ruší cesty zajištěné lešenářskými kotvami z OBI (11.03.2020)
Testy expanzivních nýtů (27.02.2020)
Ročenka ČHS 2019 (20.02.2020)
Zasedání VV ČHS: dvě rezignace, tři jmenování (12.02.2020)
ČHS a ČSL obnovili spolupráci (01.02.2020)
Zrušení lékařské komise (22.01.2020)
Odhalení na severu Sušek (10.12.2019)
Výstupy roku ČHS za rok 2019 - podávání nominací (04.12.2019)
Zasedání VV ČHS: Kooptován Pavel Blažek (16.10.2019)
Zasedal VV ČHS: změna stanov a řízení soutěžního lezení (19.09.2019)
Horydoly jako bezpečnostní hrozba? (11.09.2019)
Schůze VV: odvolání Tomáše Bintera st. (04.09.2019)
Zápis disciplinární komise (23.07.2019)
Likvidace pobočných spolků ČHS (31.05.2019)
Zápis z jednání VV ČHS 29.4. (11.05.2019)
Předsedou JAMESu Anton Pacek (31.03.2019)
Valná hromada ČHS 2019 (27.03.2019)
ČHS hledá nové kolegy pro oblast soutěžního lezení (26.03.2019)
Jan Zbranek rezignoval (12.02.2019)
Evropští horolezci chtějí letní čas (11.01.2019)
Další závodníci se státní podporou (23.10.2018)
29. PELIKÁNŮV SEMINÁŘ (03.10.2018)
ČHS se stěhuje (27.09.2018)
SKÁLY NA MUŽSKÉM- oprava a omluva (07.09.2018)
Jednal VV CHS: s.r.o., oprava vyjádření na VH, nabídka ČSL. (27.06.2018)
Dojistit Velkou plotnu na Suškách? Jo, vlastníma smyčkama. (21.06.2018)
Nový člen VV, ČHS jedná s ČSL, založení s.r.o. (29.05.2018)
Výpověď smlouvy pro ČSL, Turek na disciplinárku (09.05.2018)
VH ČHS: Jak to bylo doopravdy (26.03.2018)
Valná hromada ČHS 2018 (24.03.2018)
Ekonom ČHS - výběrové řízení (02.03.2018)
Ročenka ČHS 2017 (27.02.2018)
Pozvánka na valnou hromadu ČHS (24.02.2018)
Hlasování kartičkami na Valné hromadě (21.02.2018)
Polemika kolem výběru reprezentace (17.01.2018)
"Sokolíci" 2018–2020 - výzva mladým alpinistům (16.01.2018)
Boulder kodex 2017 (17.12.2017)
Odpověď ČHS na prohlášení ČSL k odtržení závodního lezení (05.12.2017)
Boj o překližku (05.12.2017)
Je možné změnit ČHS? (05.12.2017)
ČHS hájí jednotu sportovního lezení (27.11.2017)
Založena Evropská horolezecká asociace (25.11.2017)
Soutěž ČHS (14.11.2017)
Jak začít na písku? Doporučení mistrů pískařů (16.05.2017)
Dojišťování? UFO? Maglajz? Anketa pískařů díl 6. (08.05.2017)
ČHS obnovil spolupráci se Slovinci (26.04.2017)
Jsou ještě možnosti prvovýstupů? Anketa pískařů díl 5. (25.04.2017)
Dobrodružství na písku? Anketa pískařů díl 4. (20.04.2017)
Přenosy ze závodů budou dál zdarma (12.04.2017)
Morál a čísla? Anketa pískařů díl 3. (12.04.2017)
Výstupy roku 2016 (11.04.2017)
Bouře kvůli placení přenosů (10.04.2017)
Horolezec roku končí (02.04.2017)
Sázka o 10 klacků (31.03.2017)
Pískovcové lezení, pískaři II. (31.03.2017)
Úplná pravda o Valné hromadě (29.03.2017)
ČHS - valná hromada 2017 (25.03.2017)
Pískovcové lezení, pískaři I. (24.03.2017)
Změna v rozpočtu ČHS na rok 2017 (24.03.2017)
Vychází výjimečná ročenka ČHS (23.03.2017)
Valná hromada ČHS 2017: pozvánka, bulletin a registrace kandidátů (14.03.2017)
ČHS vypisuje výběrové řízení (12.02.2017)
Zpráva o výsledcích závodní reprezentace (18.01.2017)
Napomenutí za kartáčování chytů (04.01.2017)
Slevy na slovinských chatách (09.10.2016)
Nýty v Korosadowiczovi? (06.10.2016)
Web ČHS v responzivním kabátě (23.08.2016)
Chcete pracovat v ČHS? (23.06.2016)
Lidičky na Valné hromadě (19.03.2016)
Valná hromada ČHS 2016: hlasování o 11 miliónech (21.02.2016)
Ferrata na Frýdlantské cimbuří zamítnuta (26.01.2016)
Pojištění pro horolezce od ČHS (03.12.2015)
Zasedal VV ČHS (02.12.2015)
ČHS leaderem mezinárodního grantu (26.11.2015)
Kdo je horolezec roku? (22.11.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu IX (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VIII (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VII (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VI (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu V (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu IV (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu III (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu II (23.05.2015)
Nové a změněné cesty v databázi Horosvazu I (23.05.2015)
Čtvrtletník ČHS (10.04.2015)
Valná hromada ČHS 2015 (05.04.2015)
ČHS spustil Skály ČR (20.03.2015)
Vize ČHS 2015, díl III (16.02.2015)
Vize ČHS 2015 - II. díl (11.02.2015)
Vize ČHS 1. díl (10.02.2015)
Důvěra kontra transparentnost a válka Alpenvereinů (26.01.2015)
ČHS posiluje tým (08.01.2015)
Via Ferráta nebude? - a přece je! (02.08.2014)
Protest horolezců ve Vlčí rokli (14.07.2014)
Dodo Kopold vyloučen z Jamesu (08.04.2014)
Smělé plány Tatra Mountains Resorts (05.04.2014)
Náhubková směrnice zrušena (31.03.2014)
Valná hromada 2014 (25.03.2014)
Zamyšlení nad otázkami koncepce českého alpinismu (24.03.2014)
Valná hromada bude o volbách a opět o náhubkové směrnici (21.03.2014)
VV ČHS odstoupí v březnu (11.02.2014)
Jak sis zalyžoval Zobane? (26.01.2014)
Soutěž o nejlepší fotografii na PF 2014 (26.11.2013)
Jednal VV ČHS: Zvýšení prostředků pro Drytooling a MG na Panťáku (22.11.2013)
Žlebská jehlo, sbohem (29.10.2013)
Podpora Hrozové, granty na publikace a závody mládeže nově (10.10.2013)
Němci a Rakušani zpět do UIAA (06.10.2013)
Válka UFO? (22.08.2013)
Výstupy roku 2013 - soutěž vyhlášena (03.07.2013)
Agostino Da Polenza k incidentu na Everestu (02.06.2013)
Historická komise OVK LP (27.05.2013)
Renovace vrcholových knížek (25.05.2013)
Frankenjura.com (16.05.2013)
Valná hromada ČHS 2013 (22.03.2013)
Nový web IFSC, aplikace pro telefony a další novinky (22.03.2013)
Sasíci schválili UFO (05.03.2013)
Nové průvodce v knihovně ČHS. (27.02.2013)
Paseky v Roklici (17.02.2013)
HoroLezec 2012 (14.02.2013)
ČHS hledá předsedu komise alpinismu a sportovního lezení (14.12.2012)
Horolezecem roku Adam Ondra (25.11.2012)
Český horolezecký svaz vyhlašuje soutěž o nejlepší fotografii (22.11.2012)
Chcete pracovat v ČHS? (09.11.2012)
ČHS: Jednání VV a dva disciplinární tresty pro Radka Lienertha (07.09.2012)
Lezecký park Alkazar (16.07.2012)
Krádež historických dokumentů na Suškách (11.06.2012)
Ukousněte si z miliónu (24.05.2012)
Městská policie šikanuje horolezce (06.05.2012)
Valná hromada ČHS 2012 (24.03.2012)
Valná hromada 2012 už tuto sobotu (21.03.2012)
Svazový redaktor opět na scéně (22.02.2012)
Vyjádření Libora Hrozy ke konfliktu ve věci řízení sportovního lezení (14.02.2012)
HoroLezec 2011 (09.02.2012)
Kontroverze kolem Compressor Route (05.02.2012)
Volby do Výkonného výboru ČHS (01.02.2012)
Horosvaz na Facebooku (29.01.2012)
Horosvaz v novém (08.01.2012)
Přílepská skála a zákaz lezení? Ne! (20.10.2011)
Soutěž Horolezec roku 2011 (17.10.2011)
Via ferrata na Tyršovky v Labáku? Ale kdepak! Jen monitoring. (05.09.2011)
Koruny pro královny Himálaje (01.09.2011)
Red Rocks v nebezpečí (16.08.2011)
Horolezci na tiskové konferenci Czech Tourism (02.07.2011)
Kupte si horu... (10.06.2011)
Elektronický Zpravodaj ČHS (07.04.2011)
Co se doopravdy dělo na Valné hromadě? (05.04.2011)
Valná hromada ČHS 2011 (26.03.2011)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (23.03.2011)
Je změna § 14 Stanov ČHS ke prospěchu členům? (14.03.2011)
Informace OVK Labské pískovce k ferrátám (17.02.2011)
Zpravodaj ČHS 1/2011 (07.01.2011)
Zasedala OVK Labské pískovce (21.11.2010)
Jorg Brutscher reje do Hudyho (18.11.2010)
Výběrové řízení na šéfa závodníků (19.10.2010)
Pavel Trčala opět na scéně. (06.10.2010)
Monte Sarmiento poprvé? (17.09.2010)
Bude Hudy Cup bez maglajzu? (10.09.2010)
Klettergarten je Lezecký park (02.09.2010)
AlpspiX - další alpská opičárna (07.07.2010)
Jednání o Labáku pokračují (28.06.2010)
Soutěž o Výstupy roku (26.06.2010)
Nové nýty na Cerro Tore (21.06.2010)
ČHS a ochrana přírody (16.06.2010)
HORYDOLY se inspirují u Horyinfa (17.05.2010)
A ty jsi byla prvá…holka (07.05.2010)
Horyinfo je mediálním partnerem ČHS (18.04.2010)
Valná hromada 2010 (29.03.2010)
O čem bude Valná hromada ČHS 2010 (25.03.2010)
Tisková konference ČHS (16.03.2010)
Ferrata v Jizerkách (19.02.2010)
Vzpoura v Labsku (07.12.2009)
Pochvala za Brno, výrok revizní komise (16.11.2009)
Přispějte na památník Expedice Peru 1970 (12.11.2009)
Ministr životního prostředí jednal s horolezci (30.10.2009)
SP v Brně ohrožen, ČHS pozastavuje členství v UIAA a mediální bublina splaskla (08.10.2009)
Kam bude směřovat ČHS (28.09.2009)
Hrozová dostane MS zaplaceno (19.09.2009)
Úvahy nad zasedáním VV ČHS (10.09.2009)
Marketingové a mediální zastupování ČHS (20.08.2009)
Do Holešovic a na Smíchov zadarmo (29.07.2009)
Horolezecký svaz představil mediální komisi (25.06.2009)
Zákazy magnézia se stupňují (27.05.2009)
Velké Disciplinární Nic (22.04.2009)
Hlavní cena Fair Play pro Hrubého a Jaroše (31.03.2009)
Valná hromada 2009 (20.03.2009)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (15.03.2009)
Incident Libora Uhra a Radima Slívy na Váňově kameni (10.03.2009)
Jak se financují horolezci (03.03.2009)
Horolezci se valně hromadili (23.02.2009)
Co slíbilo nové vedení Českého horolezeckého svazu (31.01.2009)
Mimořádná valná hromada ČHS (31.01.2009)
Byla databáze skalních oblastí ukradena? (08.10.2008)
Nová tvář ve vedení ČHS (18.09.2008)
Nejlepším horolezcem Radek Váňa (04.08.2008)
Valná hromada ČHS 2008 (29.03.2008)
MG na písku ano, nebo ne? (28.03.2008)
Otevřený dopis Jiřímu Babačovi (26.03.2008)
Výjimka pro Český Ráj (19.03.2008)
Bílá válka se valí do schůzovních místností (17.03.2008)
Obavy (16.03.2008)
Němci a Rakušané odchází z UIAA (13.03.2008)
110 let českého horolezectví (19.11.2007)
Soutěž o Výstupy roku 2007 (16.11.2007)
Disciplinární trest Adama Ondry (07.11.2007)
Génius Jára Cimrman (05.10.2007)
Nové stanovy ČHS (22.09.2007)
Jak se hledala "Cimrmanova" hora (01.08.2007)
Dejme jim jejich MG! (19.07.2007)
Vyfoukli vrchol Cimrmanům (12.07.2007)
Asfaltka pod Everest (19.06.2007)
Potrestání Adama Ondry za magnézium (10.06.2007)
Vážený pane Smoljaku, vážený pane Svěráku. (22.05.2007)
Výzva Alana Formánka (26.04.2007)
Valná hromada ČHS 2007 (24.03.2007)
Stojím si za návrhem rozpočtu... (22.03.2007)
Génius slepých uliček na Altaji (20.03.2007)
Volební kampaň začíná... (13.02.2007)
Pavel Bém na Everest (09.02.2007)
Hledejte informace u odborníků (16.01.2007)
Příprava na Valnou hromadu ČHS (03.01.2007)
Slovenské hodnocení sezóny (06.12.2006)
Smíchovské dojmy (25.11.2006)
Výstupy roku 2006-výzva (22.11.2006)
Nové stanovy ČHS (04.11.2006)
Jak dopadla valná hromada? (06.03.2006)
Granty mládeže ČHS (06.05.2003)
Tisková konference ČHS (06.02.2002)Komentář ze dne: 04.04.2007 20:32:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
oprav ty gramatické chyby místopředsedo
0 0

Komentář ze dne: 04.04.2007 20:54:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re:
Děkuji za upozornění na překlep, opraveno. Jen si dovolím upozornit, že nejsem místopředseda ničeho, takže vlastně nevím, jestli to bylo myšleno na mne :-)
0 0

Komentář ze dne: 04.04.2007 22:11:40     Reagovat
Autor: neregistrovaný - noname (@)
Titulek:
www.altajcimrman.cz se nabízí, že se expedice může zúčastit - nevím, zda jde o cimmrmanovštinu nebo o opemenutý překlep

člene vedení HOROSVAZU
0 0

Komentář ze dne: 04.04.2007 22:57:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: Re: noname
člene vedení HOROSVAZU -- noname. No to jsme to dopracovali! :-)
Petr má jméno. Proto mu překlep promíjím.
0 0

Komentář ze dne: 04.04.2007 23:25:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: noname
Takhle mne občas škádlívají z Ratají nad Sázavou :-). Třeba už tam žádný překlep teď nebude, ale o překlepy tu nejde.
0 0

Komentář ze dne: 04.04.2007 23:01:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (michal.absolon@volny.cz)
Titulek: Re:
Stačí se na ty ofi stránky expedice podívat, je to tam vysvětleno (záložka "Sbírka národ Tobě"). Samozřejmě, že se jedná o symbolickou účast (co taky chtít třeba jen za dvě stovky). Pokud si chcete užít víc, můžete: "Zlatým hřebem naší cesty bude účast na slavnostním výstupu na horu Járy Cimrmana a na jejím křtu za účasti čelních představitelů Divadla Járy Cimrmana." Toto je výňatek z nabídky cestovní kanceláře, které tu pochopitelně nebudu dělat reklamu. Zájezd stojí 39200Kč. CK sídlí v ČB, takže se nabízí jakási úvaha, ale je to akciovka, nezjistil jsem akcionáře.
0 0

Komentář ze dne: 04.04.2007 23:27:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@hioryinfo.cz)
Titulek: Podpisový arch
Michale, ve tvém dopise mi trošku schází bližší instrukce kam doručit podepsaný dopis - arch. Můžeš to tu nějak upřesnit, jak to máš vymyšlený?
0 0

Komentář ze dne: 05.04.2007 09:34:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (michal.absolon@volny.cz)
Titulek: Re: Podpisový arch
Stáhnout a vytisknout dopis s podpisovým archem, podepsat (ideálně nechat podepsat i spřízněné duše ze svého okolí) a poslat poštou na moji adresu napsanou dole pod dopisem. PSČ je 391 55. Vyplňovat jen obec/město bez plné adresy. Kdyby to někdo náhodou stihl běhen dneška naskenovat a poslat e-mailem, půjde to hned v 1. várce na Altaj (je tam potřeba dostat alespoň něco dnes kvůli probíhajícím jednáním). Díky.
0 0

Komentář ze dne: 04.04.2007 23:20:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re:
Aha, tak předím jsem našel jinej :-). Starej Parkinson měl pravdu, v každém textu je ještě nejméně jedna chyba. Děkuju za pečlivé čtení.
0 0

Komentář ze dne: 04.04.2007 23:41:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: Re: Re:
Třeba tam pracuje nějaká kausalita dračích hlav. Jednu chybu odstraníš a dvě přibudou. :-)
Já to tak tedy mám...
0 0

Komentář ze dne: 05.04.2007 00:07:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petre. Petre (@)
Titulek:
měl by jsi méně zneužívat svého přístupu do systému a více se zaměřit na korektury, dobře si pamatuji tvé bazírování na správnosti textu uveřejňovaných článků včetně přechodníků na jednom, zde není vhodno jmenovat, webu ...../horo/...... .cz

Jinak s nechutností PR akcí Otce&Syna Vratných souhlasím.

Znáte ten vtip starý dobrý vtip:

Otevřu noviny ..... článek o Otec&Syn .... zavřu noviny
Vezmu knihu .......kniha o -"- ...... zavřu ..
Zapnu radio ....... pořad o ........vypnu
Zapnu televizi .... film o

..
..

A teď tu sedím o hladu a bojím se otevřít konzervu.
0 0

Komentář ze dne: 05.04.2007 00:36:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr (@)
Titulek: Re:
Jen pozor, abys neotevřel vratnou lahev :-).
0 0

Komentář ze dne: 06.04.2007 01:10:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re:
a umírám žízní,
snad aspoň za tu láhev
1 kč dostanu
0 0

Komentář ze dne: 05.04.2007 07:08:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: je to divný
Celá ta akce s horou je divná. Blbej nápad, velmi pravděpodobný pr*er na Altaji, tahání peněz z lidí na xicht oblíbených herců.
Vtipný mi to taky moc nepřijde. No, možná až bude ten dav na louce řvát "Na horu, na horu, na Járovu podporu" a filmovat to tv, tak Monthy Python zezelená závistí.
Můj osobní dojem: Kombinace maléru s trapasem.
Jediný chytrý na tom je, že ten kdo to vymyslel, pochopi jakou modlou je u nás Cimrman a "Cimrmani" a našel díru v trhu. Ale tyhle chytrosti neobdivuji.
0 0

Komentář ze dne: 05.04.2007 09:44:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - pánové, pánové (@)
Titulek: Re: je to divný
Já myslim že je to dobrá akce. Pořád se žehrá na nevychovanost mladý generace a jejich ignoranci vůči starším a tady jedou „nejlepší český horolezec“ (titul uděluje ČRo) v nejlepších letech a náctiletý idol náctiletých na zájezd s domovem důchodců. Jen nevím zda neměli raději jet na Kokořín, tam mají alespoň párky.
0 0

Komentář ze dne: 05.04.2007 10:38:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (michal.absolon@volny.cz)
Titulek: Re: je to divný
Poznámka k filmování: dalo by se čekat, že to bude točit ČT, když je sponzorem-"šiřitelem" (byla by to logická forma sponzorství). Ale soukromé studio si na to založil se třemi kamarády Vojta Kotek, který natočí dva dokumenty (viz ofi web). Dle sdělení pana Holuba z agentury Ogilvy to ČT od nich zřejmě koupí ("České televizi organizátoři nabídli filmový materiál z nadcházející expedice a televize jej přijala").
0 0

Komentář ze dne: 05.04.2007 10:51:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: je to divný
Pokud upustí od přejmenování hory a vymyslí a pojmenují prvovýstup, pak by se to mohlo obejít bez půšvihu na Altaji. Jinak mi to celé připadá jako námět hodný k prozkoumání s ohledem na odpor části členstva ČHS k financování našich nejlepších - prodávat podílové listy na Adama Ondru, Mrázu, Máru, DŽC a další a každý by si mohl takto symbolicky vylézt 9a, nebo nějaký prásk v Himálaji.
0 0

Komentář ze dne: 05.04.2007 15:19:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (michal.absolon@volny.cz)
Titulek: Re: Re: je to divný
Je to čistý marketing. Viz ogilvy.cz – "co děláme", hlavní motto: „Cílem je spojit značku se spotřebitelem“- to je přesné, na to si tuto agenturu cimrmanovci sjednali. Bohužel se tato reklamní akce na značku Cimrman odehrává v horách formou horolezecké expedice. Zúčastnění tam už víckrát nepojedou, příště se vymyslí zas jiný způsob, jak tahat peníze lidem z kapes. My (cestovatelé, horolezci) tam však budeme jezdit opakovaně a nemělo by nám být jedno, jak se na nás Čechy na místě kouká. Reaguji tímto na zmínku o ČHS – tato naše organizace by se k věci měla nějak postavit a hájit zájmy svých členů proti jednorázovému komerčnímu počinu, provedenému diletantsky (Ogilvy je jistě dobrá firma v oboru, ale horolezeckou expedici v referencích nemají a taky to podle toho vypadá).
0 0

Komentář ze dne: 11.04.2007 16:39:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (michal.absolon@volny.cz)
Titulek: Nové stránky
Dnes jsme zprovoznili stránky www.altajcimrman.ic.cz, kde je možné se jednuduchou formou připojit k dopisu. Jsou zde zveřejněny další dokumenty, z nichž je nejdůležitější právní rozbor předsedy Altajského parlamentu, označující záměr české expedice jako právně nepodložený (což je poněkud v kontrastu s proklamacemi představitelů expedice - viz např. dnešní Právo).
0 0

Komentář ze dne: 16.04.2007 22:47:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - carlos (@)
Titulek: Asi jste nic nepochopily
Vážení, asi jste nic z připravované expedice nepochopily. Altaj je země závislá na importu všeho z Ruska, jediná její deviza je turistický ruch. Až do února o této zemi vědělo pár horolezců a cestovatelů. Pojmenování hory je reklama s nevyčíslitelnou hodnotou. Jak pro Altajce tak pro české cestovky. Nedokážu si ani předtavit, kolik dolarů by musel Altajskýparlament investovat, aby se dostal do povědomí bohatých čechů. Ano, češi jsou bohatí, a jsou ochotni v budoucnu na horu jezdit, a utrácet své peníze na Altaji. Pořád poukazujete na to, jak bychom se tvářili my, kdyby někdo chtěl přejmenovat Milešovku - tak vážení, nikdo nechce nic přejmenovávat, ten kopec nemá své oficiální jméno!!! A pokud existuje právo pojmenování prvovýstupu, proč ho nevyužít - fut lepší Cimrman, než Pik Lenina!!! A Vám, bojovníci za přejmenování, Vám nevadí celé holandské vesnice vznikající u nás?? Třeba celá Marína na Lipně?? Mě teda ne. Protože cizinci tam jezdí a utrácí u našich podnikatelů prachy. Kdybych měl hotýlek pod Běluchou tak bych Cimrmanům líbal ruce a nohy za takovou reklamu. Přijdete mi, že furt musíme za něco bojovat - slovně. A sorry, prát se pár nacionalistů na jejich názor na pojmenování hory je stejné, jako se ptát zelených jadernou energetiku. Žádný argument, jen silná gesta. Zeptejte se místních podnikatelů, kteří jsou závislí na turistickém ruchu!!! Těch se ptejte, ne nějaké reportérky. Mluvili jste někdy s nějakým novinářem osobně??? Větší dementy jsem ninkdy neviděl. Jeden je odborník na ropu, druhý na beton, třetí na Altaj, čvrtý na atom... atd. Ptejte se podnikatelů - majitelů cestovek, hotýlků, obchůdků.... Sorry, ale Vaše názory mi přijdou poněkud zaostalé....
0 0

Komentář ze dne: 16.04.2007 23:27:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - los Karl losos (@)
Titulek: Re: Asi jste nic nepochopily
Které ženy to nepochopily?
Proč se máme ptát zrovna podnikatelů? Mají nějaké přednosní právo volby?
S kolika podnikateli jste mluvil?
Oni jsou odborníci na atom, beton a Altaj?
Znáte názor altajského parlamentu?
Máte nějaký argument, krom odporu k silným gestům manifestovaným zmnožením "!" a "?" ?

Píšte: "Větší dementy jsem ninkdy neviděl." Ninkdy neříkej ninkdy, praví úsloví.
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2007 12:49:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - carlos (@)
Titulek: Re: Re: Asi jste nic nepochopily
Omlouvám se za své neomluvitelné překlepy a gramatické chyby. Ukázaly, jaký jsem vlastně blb, tudíž můj názor není se zcela ztrácí ve změti češtinářských paskvilů. Pardón ó Vy všichni neomylní.....
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2007 12:59:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Asi jste nic nepochopily
Které ženy to nepochopily? - ***Viz výše
Proč se máme ptát zrovna podnikatelů? Mají nějaké přednosní právo volby? - *** Kdo táhne ekonomiku státu? Nenapadla Vás někdy "strašná" myšlenka, že volební právo by měl mít pouze ten kdo platí daně? A počet hlasů by měl být úměrný velikosti daní? Je spravedlivé, že o mých penězích rozhoduje ten, kdo je přes stát dostává?
S kolika podnikateli jste mluvil? - *** 3
Oni jsou odborníci na atom, beton a Altaj? - *** novinář je odborník na všechno :-( a ptát se na názor novináře z neodborného regionálního plátku a vydávat jej za názor altajců je bezpředmětné
Znáte názor altajského parlamentu? - *** A Vy ano? Já jisté drobné zprávy mám a rozhodně nejsou takové, jak je presentujete. Pokud to nevíte, právě se vrátili Kotek a Jaroš z Altaje
Máte nějaký argument, krom odporu k silným gestům manifestovaným zmnožením "!" a "?" ? - *** Asi jste to absolutně nepochopil, ROZVOJ TURISTIKY je ten největší argument!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

Píšte: "Větší dementy jsem ninkdy neviděl." Ninkdy neříkej ninkdy, praví úsloví. - *** Opět viz výše.

P.S. Abyste pochopil, sám hory miluji a už jsem pár s batohem prolezl. Najít kompromis mezi zachováním "rezervace" a zpřístupněním hor lidem je věc z pohledu "bohatého" čecha jednoznačná - zachovat hory. Zkuste si ale chvíli žít jako místní obyvatelé! Jak dlouho by Vás to bavilo? Jistě, pokud nejste totální introvert toužící po samotě. Myslím, že za pár týdnů byste hovořil jinak!
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2007 12:59:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Asi jste nic nepochopily
Které ženy to nepochopily? - ***Viz výše
Proč se máme ptát zrovna podnikatelů? Mají nějaké přednosní právo volby? - *** Kdo táhne ekonomiku státu? Nenapadla Vás někdy "strašná" myšlenka, že volební právo by měl mít pouze ten kdo platí daně? A počet hlasů by měl být úměrný velikosti daní? Je spravedlivé, že o mých penězích rozhoduje ten, kdo je přes stát dostává?
S kolika podnikateli jste mluvil? - *** 3
Oni jsou odborníci na atom, beton a Altaj? - *** novinář je odborník na všechno :-( a ptát se na názor novináře z neodborného regionálního plátku a vydávat jej za názor altajců je bezpředmětné
Znáte názor altajského parlamentu? - *** A Vy ano? Já jisté drobné zprávy mám a rozhodně nejsou takové, jak je presentujete. Pokud to nevíte, právě se vrátili Kotek a Jaroš z Altaje
Máte nějaký argument, krom odporu k silným gestům manifestovaným zmnožením "!" a "?" ? - *** Asi jste to absolutně nepochopil, ROZVOJ TURISTIKY je ten největší argument!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!

Píšte: "Větší dementy jsem ninkdy neviděl." Ninkdy neříkej ninkdy, praví úsloví. - *** Opět viz výše.

P.S. Abyste pochopil, sám hory miluji a už jsem pár s batohem prolezl. Najít kompromis mezi zachováním "rezervace" a zpřístupněním hor lidem je věc z pohledu "bohatého" čecha jednoznačná - zachovat hory. Zkuste si ale chvíli žít jako místní obyvatelé! Jak dlouho by Vás to bavilo? Jistě, pokud nejste totální introvert toužící po samotě. Myslím, že za pár týdnů byste hovořil jinak!
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2007 15:42:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Asi jste nic nepochopily
Ekonomiku statu tahnou vyrobci lihu. Jeste benzin, velky firmy... rozhodne ne podnikatel se svym hotylkem.
Tak at rozhoduji lihovary Skoda a Shell.
Rozvoj turistiky je argument jen pro nekoho. Kdo vydava svuj nazor, svuj prospech za argument, je sorry... asi dement ne?
Ovsem, muzete mit nazor, ze byt proti zamerum ktere podoruji samospasitelny a nedotknutelny Turisticky Ruch je moralne zavrzenihodne, ale s tim se v demokracii nechytate.

V jakem oboru podnikate? Mometalne jste zainteresovan v?

Odpovidat netreba, je to zrejme. :-)
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2007 20:54:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Asi jste nic nepochopily
Carlosi, hezke uvahy o volebnim pravu... Ja si naopak myslim, ze lide kteri neumi cist by nemeli mluvit do toho, kdo ma mit ci nemit volebni pravo. Mrkni se na www.altajcimrman.ic.cz a vyjadreni mistopredsedy altajskeho parlamentu tam najdes. Dik tvurcum dopisu ze jej tam dali!
Nekteri novinari jsou opravdu dementni, ale predevsim ti, kteri za usmev pana Sveraka a chlebicek z tiskovky papouskovali donekonecna z tiskove zpravy expedice a opakovali jak je to desne super, aniz by si byli schopni zjistit cokoli o Altaji.
A konecne, z ceho soudis, ze ti kterym se cile expedice nezamlouvaji jsou proti turistickemu ruchu? A z ceho soudis, ze PR DJC turistickemu ruchu na Altaji nejak napomuze? Totalni nezajem o zajezd na horu (viz sobotni LN) ktera se doufejme nestane horou JC jasne ukazal, za je to naprosto falesne holedbani se.
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2007 16:06:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: Houstne, houstne...
Já bych řekl že pochopili. Přesně. A nelíbí se.
To je osud, tak to chodí. Zatím může vyjádřit svůj názor každý.
Altajský parlament se nejspíš také vyjádří.
Prospěšnost pro turistický ruch není dostačujícím argumentem snad v žádné zemi na světě.
Myšlenka že na rozhodování o osudu hor mají právo majitelé hotelů je přijatelná asi jen pro majitele hotelů. Možná personál. Ale je mezi majiteli hotelů populární.
Je dobře že tahle myšlenka i tady padla. Jako varování.
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2007 22:21:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jk | (@)
Titulek: Re: Asi jste nic nepochopily
Strizlive vzato mi prijdou vase predstavy o ekonomice a fungovani reklamy dost zcestne.

Kdyz se na to (dle vas) mam divat jako na reklamu ve prospech Altajskych podnikatelu, co je prodavany produkt, kdo cilova skupina, jaky dojem o produktu reklama vytvari?

Zacal bych tim vytvarenym dojmem - u obecneho publika zatim vyvolany dojem je velmi zapadle a vzdalene exotiky-divociny, neco jako by se vydali "do zeme lidojedu", "k severnimu polu" a pod. V civilizovanych koncinach provadet prvovystupy na dosud nezname hory nelze, to se jaksi samo vylucuje.

O takovouto image vetsina normalniho turistickeho prumyslu asi nestoji. Ne kazda "reklama" je vyhoda - kdyby rekneme v CNN bezel vyrazny porad vykreslujici Prahu jako raj levneho alkoholu, poulicni prostituce a taxi mafie, radost z takove reklamy muze mit cast podniku, kde nejvetsi trzby delaji stag parties, pro ostatni lze spis hovorit o utrpenych skodach.

Dal se podivejeme na ten produkt - na Altaji dneska neni takova turisticka infrastrukura, aby to byla destinace pro beznou "rodinou dovolenou" masoveho ceskeho publika, nebo vubec nejakou beznou turistiku. Nebo pro nejakou luxusnejsi dovolenou.

Zaver z tohoto je 1. Altajsky turisticky sektor nema v soucasnosti co sirokemu ceskemu publiku zasezenemu touto "reklamou" prodavat 2. Vytvoreny image tuto skupinu od navstevy Altaje odrazuje 3. Bod 2. bude platit i v nepravdepodobnem pripade, ze by vyvoj pod Altaji a v Rusku ucinil tuto "destinaci" pristupnejsi.

U jakych skupin moznost, ze by na Altaj jeli, naopak je? Co tak vim v okoli, tak kamaradka tam v lete jede na nejake soustredeni/kurz tykajici se nejakeho vychodniho cvicebne-duchovniho systemu. Pak zjevne vyraznou skupinu tvori rozlicne odrudy batuzkaru, VHTturistu, horskych cundraku,... (*lezecke hory to zvlastnejsou) Potencial rozvoje ma i organizovanejsi dobrodruzna turistika cestovek, na miste pak aktivity v horach, rafty, kone... Komer
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2007 22:24:37     Reagovat
Autor: neregistrovaný - jk | (@)
Titulek: Re: Asi jste nic nepochopily
... Komercne nejvetsi potencial ma zrejme prave tahle posledni skupina.

Jak Sverakovska reklamu na tuhle "cilovku", u ktere je skutecne sance, ze na Altaj pojede, pusobi? Tezko rict, nejspis nijak, ale alespon u tech horskych cundraku je reakce celkem pozorovatelna.

Takze - abyste tomu rozumel tim slovnikem penez - na Altaj jezdime a penize tam tim prinasime z nejvetsi casti "my", ta horska sebranka, co to "nepochopily". Tak to v nejblizsi dobe i bude. Takze podle vlastnich pravidel byste mel nejspis mlcet.
0 0

Komentář ze dne: 17.04.2007 23:07:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (@)
Titulek: Re: Re: Asi jste nic nepochopily
Má-li se vyjadřovat ten, kdo tomu rozumí, pak by to měl být někdo, kdo se oblastí zabývá. Už se vyjádřil.
Při vší úcte k Cimrmanům, odborníků na Altaj mezi nimi moc nebude.
No, ono zase vzato velikostí daní, tak jedním z nejkompetentnějších na jadernou enmergetiku bude pan Bursík.

Ale zpět k Altaji a reklamě. On to jk trefil. Základ českých turistů míří do zemí, kam jezdí jejich sousedi, nikoliv tam, kam jezdí primátor, profihorolezec a hvězdy divadla pod záštitou ministerstava a za peníze vybrané celonárodní sbírkou. Čech si dotáhne v autokaru své basy lahváčů někam k moři a je to. Většina lezoucích stejně pojede do Arca, i kdyby přejmenovali Altaj na hory Járy Cimrnmana.

Ohánět se ulechtilou pomocí podnikatelům na Altaji se zdá silně farizejské.
0 0

Komentář ze dne: 18.04.2007 09:18:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Asi jste nic nepochopily
Naprosto souhlasim. Jen dodavam, ze reklama je to dobra a cilova skupina jasna - jsou ji Cesi, kteri maji financne prispet a cilem je sebrat 3 miliony na dovolenou plus nejake ty drobne navic na charitu. Ta charita mimo jine neni nahodna. Zakon o verejnych sbirkach totiz rika cosi o bohulibosti ucelu. Sbirku se mi nejak nedari videt na http://www.mv.cz/rady/sbirky/index.html asi blbe koukam. Nebo nekoukam?
0 0

Komentář ze dne: 18.04.2007 15:15:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - MichalA (@)
Titulek: Re: Re: Re: Asi jste nic nepochopily
Mají vybráno asi 400 tisíc, za poslední týdny to roste lineárně, tímto tempem do odletu na expedici by vybrali cca 800 tisíc. Vzhledem k tomu, že se pochybnosti o expedici začínají objevovat i ve "velkých médiích", nedá se čekat, že vyberou víc. Nevím, jestli má sbírka pokračovat dál (po expedici by to moc úspěšné nebylo), ale asi těžko z ní něco zbude na charitu (ne jejich ofi webu je jasně napsáno, že na ten důchoďák půjde to, co zbude). Takže charitativní cíl se jeví jako pochybný.
0 0

Komentář ze dne: 20.04.2007 20:50:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (Nasraná@seznam.cz)
Titulek: Re: Asi jste nic nepochopily
Ty debile, nejspíš "zazobanej", Ty jsi nic nepochopil!!!
Jezdi si utrácet prachy kam chceš a lez do prdele taky komu chceš, třeba těm svejm nadřazenejm Holanďanům. No a co, že maj prachy, jde jim jenom o sebe. A dále, už vidím starou generaci, kterou Cimrman bavil, jak jezdí kvůli němu na Altaj horolezčit. A mladý lidi tam budou jezdit i bez Cimrmnana!
0 0

Komentář ze dne: 20.04.2007 20:59:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Takto prosím ne!
Prosím, aby byla v diskusi udržována i přes rozdílné názory slušnost, věcnost a zdvořilost. Napříště budou vulgární komentáře mazány.<br><br>

Administrátor.
0 0

Komentář ze dne: 17.05.2007 08:20:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - "zdvořilá" (@)
Titulek: Re: Takto prosím ne!
Jo von je to neregistrovaný Carlos! Tak to je slovo d.... naprosto na místě. A jak to, že on nadává novinářům do dementů a nikdo mu nic neřekne?! A mě tu píšete brrr, brrr, se s vámi asi přestanu bavit. Já teda žádný holandský vesnice u nás nechci, a je mi úplně jedno, že maj peníze.To je argument jak "stehno". Kdyby se v tomhle státě nekradlo tak, jak se krade, tak je máme všichni i bez Holanďanů. A taky by museli lidi dělat to, co je jejich profesí. Tudíž - nápad. Horolezec by měl přestat kecat do mezinárodní kartografie, "umělci" českého divadla by se neměli plést do ruského horolezectví a primátor Prahy neřešit Olympiádu, když nevyleze ani na Everest. Nebo už tam vylezl? Mimochodem, se mi zdá, že jediná, která v současnosti dělá to co umí, je Klára Poláčková! Takže děkujeme!!!
0 0

Komentář ze dne: 16.05.2007 13:12:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - nasraná (nasraná@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Asi jste nic nepochopily
Já myslím, že vymazána by měla být expedice Altaj- Cimrman a to hodně rychle. Protože jestli se tak nestane, tak budeme možná zase platit nějakou pokutu u Mezinárodního soudu. Čemuž bych se už vůbec nedivila. No,jo horolezci, ty si odjedou do hor! A co ty ostatní!? Ty to zaplatěj. Navíc ta ostuda!!! Proti tomu jsou sprostý slova na poli České republiky, respektive jednoho webu nic. Jedna paní říkala, že celá akce této Celonárodní sbírky, řeknu to slušně, je na vyzvracení se aktérům do obličeje. Pánové, jestliže nás takto reprezentujete, tak se nedivte, že někdy nemáme zájem vůbec o nic. Copak si člověk může vážit chlapů, co ze sebe dělaj celosvětový ......, dobře, začneme si hrát na slušný - Tak třeba Ivánky Hlupáčky!Tak třeba pro Marfuši jsou víc než dobrý!
0 0

Komentář ze dne: 19.04.2007 21:54:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Kuba do toho šťouchl
Už jsem se skoro divil, že by si takovouhle lákavou kauzu nechal ujít Kuba Turek. ale asi jen čekal na vhodné načasování na sumarizaci dosud publikovaných věcí, ke kterým dodal i několik dalších faktů, byť i s některými drobnými nepřesnostmi. http://www.hory doly.cz/vypsat.php?id=8211
0 0

Komentář ze dne: 22.04.2007 18:57:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - rip (@)
Titulek: uf
Já se nestačím divit. Možná si Carlos plete Altajce a Rusi žijící na Altaji. Altajci žijí i v horách, tam mají klid. A jestli něco nechtějí, tak nějaký "hotýlek pod Běluchou".

A turistů tam je mraky. Často si půjčují od místních koně. Ono to tam docela funguje. Pár Čechů toužících se vyfotit na piku Cimrmana je nevytrhne. Nehledě na to, že my jsme tam patřili do té chudší turistické vrstvy.

A pak, tři milióny na jeden vejlet s výšlapem na kopec, to je docela drahá sranda. Asi si chtějí lítat vrtulníkama...
0 0

Komentář ze dne: 09.05.2007 00:11:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Beseda na Radiu Wave
V sekci Download - audio video je přidaný záznam diskuse Michala Absolona, Stanislava Krupaře s Radkem Jarošem. Zdá se, že kromě osobních invektiv proti svým oponentům nepřinesl Jaroš žádné relevantní argumenty.
0 0

Komentář ze dne: 17.05.2007 23:17:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: dopis
Potěšil mne dopis naší předsedkyně. To je kouzelně napsané. :-)
Velmi noblesní, to se mi líbí.
0 0

Komentář ze dne: 18.05.2007 07:48:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Přípluv (pripluv@centrum)
Titulek: Wave
Škoda, že v tom rozhovoru byly osekaný písně. Kor tu první (týkající se Üč-Sümer) bych rád nějak sehnal...
0 0

Komentář ze dne: 20.05.2007 23:08:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (@)
Titulek: Re: Wave
Bohužel Radio Wave z důvodu autorských práv písničky z těchto pořadů vypouští, protože má práva ne jejich vysílání, ale už ne na uložení na web.
0 0

Komentář ze dne: 19.05.2007 10:44:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - již zdvořile, ale stále nasraná (@)
Titulek: Ahoj Horolezci!
Ve vší úctě! Co to máte za předsedkyni?! Tohle je Vaše představenstvo. A nikdo z vás se nestydí?! Dvě dámy cca jejího věku se nezávisle na sobě vyjádřily, po přečtení její "odpovědi", že je to k...., to zvíře s rohama a vemenem. Prosím Vás, já jsem horolezec teoretik, nemám na praktické horolezectví vůbec čas. Je to ale moje hobby, takže jestli se do toho můžu aspoň trochu plést, tak s tímhle rozhodně a hodně rychle něco udělejte, protože jestli je tohle "1. dáma" českého horolezectví, tak to teda tě prdel! Tady končí legrace, protože je vidět, že máme - MY, Češi - nekompetentní představitele nejen ve vládě a kultuře! Možná, že by příští listopad v Národním domě na Smíchově potřebovalo nafackovat víc lidí. Opravdu otřesné!
0 0

Komentář ze dne: 19.05.2007 11:21:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: Re: Ahoj Horolezci!
Ve vší úctě, nasraná neznámá teoretičko, můžete nějak své námitky konkretizovat?
Osobní pocity neznámých dam cca věku jsou sice zajímavé, ale stále z toho nejsem nějak schopen pochopit o co jde.
Mějte shovívavost s člověkem, který dokončil ZDŠ jen díky útlocitnosti učitelů a nyní je navíc již poněkud stařecky dementní a přibližte mi prosím racionální pozadí vašeho emotivního rozladění a dekompenzace.
0 0

Komentář ze dne: 19.05.2007 21:29:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Tak tedy zdvořile (@)
Titulek: Teda jako,
jestli se tu bavíme stále ještě o expedici Altaj - Cimrman. Myslím, že z mých přípsěvků je víc než jasné, že s ní zásadně nesouhlasím. Z několika důvodů. To není na rozbor v chatu. Kdo nás tam má reprezentovat, nebo proč? Ta paní co vydala ten canc, jako odpověď Kotkovi, to je stejný typ člověka jako pan Šumilov. A hlavně nejspíš nechápe, o co tady jde. Ale víc k tomu nemá smysl říkat a na takovéhle reakce reagovat. Ano, je to smutné, že v naší zemi jsou na důležitých postech nekompetentní lidé. Horolezecký svaz bohužel, jak je vgidět, nevyjímaje. Toť názor laika, teoretika, občana Cimrmanova - tedy České republiky, nicméně veřejní představitelé jsou obrazem celého národa. A to je na tom to nejsmutnější, "milý" Dagu. Ty taky nepíšeš své jméno, tak proč bych ti měla říkat jména ženských, který řekly o té paní, to co řekly. Možná jí to i osobně napíší! To bude lepší.
0 0

Komentář ze dne: 20.05.2007 00:03:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: Re: Teda jako,
a) Jsem proti expedici. několikrát jsem to psal a i jsem se angažoval ve věci zveřejnění námitek odpůrců.
b) Dag je moje značka, kterou používám proto, aby mé občanské jméno nelezlo ze všech vyhladavačů, Z důvodů spamu mám poupravený emajl, ale to první je mé jméno, tedy: Jan Puš. Je to divné jméno, ale je moje. Nezaměnit mne s plaveckým guru ani skautem Janem Pušem ml. Dag je v tomhle malém prostoru horowebů natolik provařený, že je to +- totožné, jako bych s podepsal. Jména těch dam jsou mi šumafuk, jen nechápu, co je to za argument, "jedna paní říkala že je kráva", tak s tím něco dělejte. :-)
c) Dopis Aleny jsem četl poněkud jinak. Jako lehce ironickou odpověď , která není žádným podpořením "expedice". ČHS je občanské sdružení sdružující zájemce o horolezení a nemá žádnou moc. Abys byla v obraze, nejsem žádným bezvýhradným obdivovatelem ČHS, spíš remcal. :-) Tedy není to obhajoba z povinnosti. I když bych sám osobně byl spíš pro distancování se od podniku, který může možnosti horolezení v oblasti poškodit, uznávám právo vedení celou akci spíš ignorovat, jako s horolezení nesouvisející. Což je také stanovisko (jiné spolky, včetně státních orgánu daly akci bianco šek). Předseda ČHS je volený členy sdružení a ten, který je zvolený jim je.
0 0

Komentář ze dne: 20.05.2007 00:11:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: Re: Teda jako,
Představa, že předseda ČHS je vlivná a mocná osoba je poněkud legrační (snad mi paní předsedkyně promine, nemyslí to na ní, ale na úřad). I zmínku o tak významné organizaci, jako jako ČHS, v dopise, jsem pochopil spíš jako ironii, ale možná se mýlím.
ČHS je občanské sdružení, jedno z těch menších. Skauti, Zahrádkáři... jsou proti tomu giganti tahající za nitky světovlády. :-)
0 0

Komentář ze dne: 20.05.2007 10:52:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - rip (@)
Titulek: .
Alenin dopis jsem taky pochopil tak, že je v tom silná ironie. A líbil se mi.
0 0

Komentář ze dne: 20.05.2007 17:08:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Zdvořile (@)
Titulek: COŽE!
Hele, tuhle diskusi opouštím, nicméně budu zpovzdálí sledovat. Možná, že ten dopis byl mezi inertními aktivními horolezeckými Cimrmanology pochopen, laickou a teoretickou horolezeckou a především českou veřejností Nikoliv! Je to nic neříkající canc, plný nesmyslů. Nikdo si nemyslí, že Horolezecký svaz je mocný, ale když už něco vydá, jako oficiální dokument odpovědi týkající se expedice s názvem Celonárodní sbírka, tak by to mělo mít hlavu a patu! Nedivím se, že něktěří horolezci nechtějí mít s některými oficiálními představiteli svazu nic společného. A já jako občan této země, na Festival skialpinismu ani nepáchnu, dokud ve vedení "Svazu" budou sedět lidé, kteří nazývají Járu Cimrmana Mistrem a jejich přísedícím se to bude líbit. To je otřesný. A jestli bych v tom jako měla hledat nějaké skryté myšlenky? Tak proč teda tady protestujete proti expedici Altaj - Cimrman? Ta je přece taky skrytě myšlená "dobře". Jímá mě děs, z celého národa.
0 0

Komentář ze dne: 20.05.2007 18:07:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: !
Tak ahoj do povzdálska milá neznámá mluvčí laicky teoreticky horolezecké a především české veřejnosti. Pozdravuj tam! :-)
0 0

Komentář ze dne: 20.05.2007 23:18:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: COŽE!
K pochopení odpovědi předsedkyně ČHS je třeba číst napřed "Zprávu pro ČHS" od Náčelníka Kotka. Je to napřed jakoby legrace, ale ke konci už tuhá obrana. Dopis předsedkyně zachovává tuto strukturu a na legraci odpovídá legrací, na vážné věci citací závazných podmínek UIAA pro expedice do hor, které je třeba zachovávat. Zachová-li je expedice Altaj-Cimrman, nemůže proti tomu horolezecký svaz nic mít, protože neporuší závazná pravidla. Pokud je poruší, může se od ní Horolezecký svaz distancovat, ale až potom, co by k případnému porušení došlo.
0 0

Komentář ze dne: 20.05.2007 19:57:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - rip (@)
Titulek:
Když ti horolezci jsou takoví šprýmaři ;)
0 0

Komentář ze dne: 21.05.2007 09:59:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: ČHS
Ano, ČHS je pouze zájmová organizace - ostatně podobnou argumentaci používám pro změnu o altajském "horosvazu" na našich stránkách altajcimrman.ic.cz. Nicméně je to ale nejvýznamnější instituce, která se k expedici AC může v ČR vyjádřit z horolezeckého hlediska. A kdyby toto vyjádření nebylo důležité, Kotek by si o ně nepsal!
0 0

Komentář ze dne: 21.05.2007 12:18:53     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: Re: ČHS
No, je to tezke. na jedne strane do toho vlastne CHS nic neni. Na druhe strane se to muze horolezeni v oblasti citelne dotknout, tedy je.
0 0

Komentář ze dne: 21.05.2007 13:19:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: ČHS
Podle mě platí hlavně ta Tvoje druhá věta. Padlo tady něco o "králíkářích" a podobně. Nemám dokonalý přehled v této oblasti, ale myslím si, že lecjaké zájmové spolky za zájmy svých členů docela bojují. ČHS za horolezce také přece někdy někde bojuje a asi to bývá pracné, ne-li řežba. Myslím tím vyjímky pro lezení. Do téhle akce cimrmanů ČHS nic není pouze v tom smyslu, že nemůže nic zakázat nebo přikázat. Může však dát jasné stanovisko. Dokonce si myslím, že může klidně i protestovat. Znova: je to zájmové sdružení od slova zájem, má členskou základnu (od slova člen). Jsem členem, platím přes 20 let příspěvky na činnost tohoto sdružení. Aby hájilo mé zájmy, jiný důvod nemám. Je v zájmu horolezců, aby se v horách pořádaly takové reklamní akce? Rozpočet 3 miliony, vrtulník, prostě bordel kolem hory 3610m v docela nedotčené krajině? Vše spojeno s protesty místních až v jejich parlamentu? Cimrmani si tam uspořádají svoje a zmizí. Ale my budeme jezdit do hor dál. Jestli ČHS neví, co je v zájmu jeho členů, ať si třeba udělá anketu. Třeba bude můj názor v menšině, ale třeba taky ne (v což docela věřím podle reakcí z mého lezeckého okolí).
0 0

Komentář ze dne: 21.05.2007 14:23:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: Re: Re: Re: ČHS
No, take mi to napada. Kdyz utekl Trcala na Everest, stanovisko bylo. Pritom to byl neclen, ktery nic takoveho neoznamil, reagovalo se na jakehosi obcana, co mel nase obcanstvi a nic vic. Ex post, kde s tim CHS nemohlo nic delat, samo mu to neschvalilo, nic o tom nevedelo.
Tady je oznamena akce, ktera je z hledika nasich zajmu v oblasti, bud nevhodna a nebo primo likvidacni.
Proto bych osobne byl pro minimalne distancovani se od tehle prastenosti. Nebo primo vyzve k zruseni one expedice.
Tohle muze chtit kazdy obcan a kazde o.s., proc ne CHS. Chranilo by tak sve zajmy, tedy zajmy svych clenu.
0 0

Komentář ze dne: 21.05.2007 14:48:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: ČHS
Honzo, ale je třeba rozlišovat, že stanovisko bylo poté, co Trčala něco provedl. V tomto případě se zatím spekuluje o úmyslech, ale k žádnému činu na místě dosud nedošlo. Nelze odsuzovat předem.
0 0

Komentář ze dne: 21.05.2007 14:59:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: ČHS
Chápu Petre, presumpce nevinny. Ale my vime co se chysta. A tusime ze to bude mit pro nas neblahe nasledky.
Nemuzeme vynaset soudy, muzeme se distancovat, byt proti.
To bychom pri planu na rozemleti Skalaku na stavebni pisek mohli cekat az se to stane a pak protestovat. Pokud by, kdyz jsem to pouzil, Trcala verejne oznamil, ze chce na Everest nacerno, tak bychom take meli protestovat (distancovat se) predem.
0 0

Komentář ze dne: 21.05.2007 14:09:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - taky člen (@)
Titulek: Neobratná citace z UIAA
Dopis Aleny je bžunda, zvlášť ta část o výživné stravě je supr. Ještě jim měla doporučit jégrovo spodní prádlo. Nechápu ale, proč citovala z UIAA to co citovala. UIAA přímo píše, že „V souladu s chartou UIAA z roku 2002 horolezci, skálolezci a trekaři respektují a obhajují místní kulturu, dědictví a tradice“ (In accordance with the UIAA Summit Charter 2002, mountaineers, climbers and trekkers respect and uphold local culture, heritage and traditions.) http://www.uiaa.ch/article.aspx?c=37&a=16
Tohle přeci mělo zaznít ne?
0 0

Komentář ze dne: 21.05.2007 14:12:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: Re: Neobratná citace z UIAA
To melo! Take jsem to tam hledal!
0 0

Komentář ze dne: 21.05.2007 21:07:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - fakt naposledy (@)
Titulek: Zdvořile!
Jenže tady končí legrace! A to po všech stránkách. Její dopis není vůbec vtipný, je trapný. Nemohla nic stopnout, ale mohla říct, že nechápe význam expedice atd. a tudíž se k ní nemůže vyjadřovat. ( např.) Na vašich schůzích si dělejte srandu jakou chcete, třeba jí mezi sebou rozumíte, ale tohle čte i normální veřejnost. Co si o ní má asi tak myslet?! Nevím proč je třeba číst dopis od "náčelníka" Kotka. Já ho za horolezce nepovažuju. Tahle expedice přece není běžnou horolezeckou expedicí, nebo je? Takže by asi nemělo bejt těžký se normálně vyjádřit tak, aby to pochopil i běžný občan této země. Protože kdyby mě zajímala nějaká cimrmanovská sranda, tak se nad pakárnou Altaj - Cimrman nerozčiluju a děsně jí fandím. No nic, asi fakt nechápu víc věcí v tomhle státě.
0 0

Komentář ze dne: 22.05.2007 10:52:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - starej Širl (vsirl@centrum.cz)
Titulek: Re: Zdvořile! Hlavně zdvořile!
Milá anonymní osobo, pro členy horolezeckého svazu není tak důležité, co si o jejich předsedkyni myslí laická veřejnost, ale především co si myslí členstvo a veřejnost odborná. A zde je kredit Aleny Čepelkové - Ottové velmi, velmi velký! Ona není političkou, která by musela strpět palbu sračkometů všech kalibrů, ale respektovanou horolezkyní, které její voličové rozumějí.
(A proč by měla končit legrace, když vlastně sotva začala?) Přeji Vám více tolerance, empatie a vůbec klidu v duši - nechť je vbrzku svátek i ve vaší ulici!
Nazdar! V. Š.
0 0

Komentář ze dne: 22.05.2007 11:50:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Zdvořile! Hlavně zdvořile!
Jenže je tu jeden "drobný detail". Mě byla osobně sice Alena vždy taky sympatická, nadálku i nablízko, a my všichni registrovaní horolezci jsme si ji nějakým mechanismem zvolili, ale to vyjádření nepsala pro nás. Psala ho pro Kotka. A na co on ho potřebuje? Pro média. Takže takové vyjádření nemůže být z principu psáno tak, že si každý předtím musí přečíst ještě něco dalšího. Navíc z toho Kotek nebo nejpozději novináři vyseknou jen to, co se jim hodí. Takže pro mě je z tohoto hlediska mnohem hodnotnější v novinách citované vyjádření Petra Jandíka: "Z našeho hlediska je záměr přejmenovat vrchol v cizí zemi nevhodný, protože je necitlivý vůči místnímu obyvatelstvu a jeho cítění". Je to jasný postoj, který není dále manipulovatelný. A přesně odpovídá tomu bodu deklarace UIAA, který zrovna Alena necitovala (což je pro mě zcela nepochopitelné). Takže nemáme Alenu "jen pro sebe", když se vyjadřuje směrem ven z naší "komunity" v souvislosti s veřejně diskutovaným projektem. Dokonce mám pocit, že po tomto jejím nejasném vyjádření je situace mnohem zralejší pro opravdu jasné oficiální stanovisko bez nějakých šprýmů.
0 0

Komentář ze dne: 22.05.2007 12:11:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@na seznamu)
Titulek: Re: Re: Re: Zdvořile! Hlavně zdvořile!
Sice take nevim, proc by mela hned koncit legrace, ale...
Predseda reprezentuje navenek, to je fakt.
Kdyby byl vice-mene soukromy (jak jsem pochopil) dopis pro Kotka doplneny oficialnim prohlasenim, tak by to vubec nebylo spatne.
Ovsem nechut CHS do neceho rejpnout je uz takova tradice, ktera k ni patri snad vic, nezli to logo.
0 0

Komentář ze dne: 22.05.2007 12:41:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Zdvořile! Hlavně zdvořile!
Pokud se jednání VV týká, na ptákovinu A-C prostě nezbyl čas, byly na práci důležitější věci.
0 0

Komentář ze dne: 22.05.2007 13:01:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Zdvořile! Hlavně zdvořile!
Díky za Tvoje již druhé zcela jasné vyjádření o expedici Altaj Cimrman :-))) Takových víc!
0 0

Komentář ze dne: 22.05.2007 13:13:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@na seznamu)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Zdvořile! Hlavně zdvořile!
OK. To docela chapu. :-)
0 0

Komentář ze dne: 22.05.2007 16:19:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - "Hlavně zdvořile" (@)
Titulek: VAUUUU!
Michal je třída!!! Přímo noblesní!!! Jen víc takovýchto pánů horolezců, jen víc. A´t mají hloupé laické horolezecké teoretičky koho obdivovat! Prostě někdo sbírá body i u laické veřejnosti, jinej platí příspěvky a leze předsedkyni do zadku! Mimochodem ona taky leze svými cancy do zadku - Kotkovi. Aby si náhodou s nikým nezadala, což?! Taková typická cimrmanovština, takové to pravé "české cimrmanovské" ani ano, ani ne. Hlavně si to na vyšších místech nerozházet ! Páni horolezci!!!
0 0

Komentář ze dne: 22.05.2007 16:48:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - starej Širl (vsirl@centrum.cz)
Titulek: Re: VAUUUU!
Zdá se, milostivá, že klid do Vaší duše ani svátek do vaší ulice se ještě nedostavil...
0 0

Komentář ze dne: 23.05.2007 18:58:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Ježkovy Voči (@)
Titulek: Re: Re: VAUUUU!
Další cimrmanlog! Co to pindáš?! Jakej svátek do mojí ulice? Co to má bejt? Ty jsi taky pofidérní českej umělec, kterej píše divný satiry?! Hele, třeba kdyby jsi zkusil němčinu, tak si "pokecáme víc"! :-) Hm, milostivá, to mi lichotí. A ty jsi Vši..., co?
0 0

Komentář ze dne: 23.05.2007 20:07:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: VAUUUU!
Milá zlatá, vedle jak ta jedle. Starej Širl rozhodně není umělec. Ale němčinu klidně zkus :-)
0 0

Komentář ze dne: 24.05.2007 08:56:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: VAUUUU!
No, gut. Warum benutzt er die Metaphoren und macht hier die "Gedichte"?, oder was soll das sein. Es tut mir leid, ich bin nicht gold und zu manchen Menschen uebrhauept nicht lieb!!! Haben wir uns gut verstanden?! Ich denke, schon. Servus!
A s tebou jsem se nebavila, kdyby mluvil každý především sám za sebe jasně, možná by nebyla ostudná akce expedice Altaj - Cimrman vůbec na přetřesu.
0 0

Komentář ze dne: 23.05.2007 07:47:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - takyclen (@)
Titulek: ad Ministerstvo nic nevi
Nejlip na to sedi citace ze Svestky. No to se Kotek vodkopal... A jeste to sem poslou. Ma ty prostoto... :]]
0 0

Komentář ze dne: 23.05.2007 15:57:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Díky, Petře, za tu práci!
Poslední aktualizace o nepravdivosti Kotkova tvrzení s tím ministerstvem kultury mi udělala velkou radost (leda, že by to bylo jako s ministerstvem zahr. věcí: ministr přijal záštitu, ale o 12 dní později čteme v novinách sdělení jeho mluvčí, že ministerstvo nemá ani tolik informací, aby se k akci vyjádřilo :-) On celý ten článek, co nám Kotek předhodil, vypadá jako jejich vlastní výplod a asi jen někoho přesvědčili, aby to přetiskl. Není tam výslovně uveden ani autor, jen někdo, kdo to připravil pro tisk. I řada vyjádření v něm vzbuzuje pochybnost, že by to napsal samostatně novinář na Altaji. Docela to zapadá do jejich poslední strategie zamlžování (je jejím autorem nový člověk z Ogilvy, již třetí v pořadí?). O kulturní výměně se vyjadřují nejasně a jen na hubu (Kotek i Jaroš v rádiu), ale že by se někdo jasně zavázal, to ani náhodou. Písemný dokument, jejich druhé tiskové prohlášení, říká jen, že by altajský ministr kultury stál o kulturní výměnu. Nic víc. Tímhle oblbují lidi, kterým nedojde, že k vyřčenému A by mělo patřit taky nějaké B.
0 0

Komentář ze dne: 23.05.2007 16:04:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Díky, Petře, za tu práci!
Abychom byli přesní, ptal jsem se na citace ve článku, pod kterým není podepsaný pan Kotek, i když je prevděpodobné, ba téměř jisté, že podklady pocházejí z okruhu DJC. Panu Kotkovi jsem poslal mailem dotaz, jak a proč se do článku tyto nepravdivé informace dostaly a jsem zvědav zda a co odpoví.
0 0

Komentář ze dne: 23.05.2007 16:35:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Díky, Petře, za tu práci!
Jo, to jsem se nepřesně vyjádřil. Není to Kotkovo tvrzení, on to "jen" používá (celý ten článek) jako tvrzení, že na Altaji expedici vítají.. Sám však nejlépe ví, jaká je pravda, takže pokud ten článek používá jako argument a nedementuje případné nepravdy v něm obsažené, musí za tím stát. Text článku mohl zjevně korigovat přímo v týdeníku Postskriptum.
0 0

Komentář ze dne: 23.05.2007 21:06:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Další fajn přírůstek ze včerejška
Doporučuji ctěnému publiku další článek zde - dopis etnografa Luďka Brože hercům Svěrákovi a Smoljakovi (pro případ, že by si někdo nevšiml - to by byla škoda, je tam dost informací). A malé info o našem webu altajcimrman.ic.cz pro ty, kteří tam nebyli dlouho nebo vůbec: podařilo se nám zajistit překlady autentických dokumentů v ruštině. Myslím, že je to užitečné i pro ty, kteří se tento jazyk ještě učili - překlady jsou udělané dobře a člověk se může plně soustředit na obsah.
0 0

Komentář ze dne: 24.05.2007 21:18:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Omluva redakce
Sypeme si popel na hlavu. Ano přátelé, při převodu odpovědi předsdkyně ČHS, Aleny Čepelkové, se nám stala chybka, do PDF ne nám nedostala ještě druhá stránkam na které bylo to, co jste v jejím dopise mnozí hledali, a sice zásady UIAA ohledně repaktování mnístních tradic. Momentálě je ke stažení již opravená verze. Omlouváme se čtenářům i Aleně.
0 0

Komentář ze dne: 24.05.2007 21:46:16     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Omluva redakce
Jo, tak to je fajn. Netušíc ten záměr, suploval jsem již tento nedostatek sám a poslal panu Valtrovi (a jeho nadřízeným z Ogilvy) originální plné znění deklarace UIAA, aby se nemohli vymlouvat, že nevěděli, s čím jsou ve zjevném konfliktu. Nechci, aby moje vyjádření k Aleninu dopisu vyznělo jako přehnaná kritika. Ale opravdu se bojím, jak s ním expedičníci naloží - sami vidíte, jak se chovají bez skrupulí a na svoji podporu používají nepravdivé věci. Vyjádření Kotka v dopise je jak u blbejch na dvorku: "oficiální pojmenování není předmětem expedice" a hned za tím: "dát úřadům podnět k pojmenování". Úplně stejně to řekl ráno na Nově. Tak jim věřte... Alena jim tam měla ještě doporučit teplé prádlo. Ale ne jégrovo, nýbrž járovo - v tom by zmrzli a byl by pokoj..
0 0

Komentář ze dne: 24.05.2007 23:16:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Omluva redakce
:-) Abys mohl netušíc, musel bys být baba. Přechodníky jsou svinstvo :-). Myslím, že jsem svůj názor na tuhle akci celkem zřetelně vyjevil, ale myslím si, že není zase nutno z toho dělat větší drama, než to je. Třeba Mount Everst je pro Nepálce Čomolungma a pro jiné Sagarmatha. Nejvyšší kopec (západní) Evropy je z jedné strany Mont Blanc, z druhé Monte Bianco a v Tatrách má dost štítů jedno jméno Slovenské, jedno maďarské a jedno Polské, takže to nejspíš dopadne tak, že kopci dají jedno jméno altajské, které se bude do češtiny překládat jako Hora J.da C. a bude. Akcionáři budou spokojeni, Altajci nebudou uraženi a špičkoví lezci budou nadále natírat stožáry, aby si za to mohli vysoužit omrzliny a výstup roku. :-)
Elvíra se Soňou dožijí svůj život na zámku v Cáchach a jen šílenství Žofiino bude stínem na tomto rozmarném příběhu, který bude z Altaje pozorovat hrabě Jaroš :-)
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 06:33:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: Re: Re: Re: Omluva redakce
Já netušíce, já mám schízu. :-)
Nojo, ale Blanc a Bianco jsou oba historické názvy vzniklé v místním prostředí a navíc znamenající nemlich totéž. Že se říká kopci v jiném jazyce jinak, je normál, ale zavádění nového názvu je něco jiného.
Navíc v prostředí, kde hora je pro obyvatele něco jako kostel pro věřícího u nás. Navíc v prostředí, kde se ruský imperializmus projevoval i přejmenováváním.
Podle mého, i pojmenování bezejmenné hory, kdyby byla, by byla drzost a nevychovanost.
Jo a díky za doplnění dopisu.
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 08:59:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Omluva redakce
Chomolungma je Tibetsky nazev, po nem je Mt. Everest jako produkt kolonialismu a nakonec v 60 letech 20 stoleti Nepalska Sagarmatha. Ten nazev vymyslel Baburam Acharya a je to v jistem smyslu produkt postkolonialni emancipace Nepalu. Spis nez o nejake idealni souziti tech nazvu se tedy jedna o tvrdou kolonialni historii. Takze souhlas s Dagem. Na druhou stranu jsem Petrovu vyzvu k relaxu cetl jako pripomenuti toho, ze i kdyz s velkou ostudou (alespon pro lidi v tehle debate) Kotko-Cimrmani udelaji vse jak si usmysleli, tak to napacha jen konecne mnozstvi skod, ktere bude ve srovnani s jinymi vecmi spis nicotne. A to nas muze hrat. Rikat, co si o cele veci mysli ale Petr urcite neprestane.
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 08:16:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re: Omluva redakce
Na netušíce jsem asi zrovna chyběl. Přestože jsem měl na gymplu z češtiny vždy 1, tahle mezírka v mých znalostech asi učitelce unikla. Nebo mi zrovna ta buňka s netušíce odumřela (z běžně rozšířených příčin, začínajících písmenem a). Člověk se učí celý život, můžeme si tu udělat takovou univerzitu třetího věku :-) Já se raději budu už přechodníkům vyhýbat.. Jinak je snad jasné, že kdyby se měl název do češtiny překládat tímto způsobem, musel by i v altajštině znamenat totéž. Není to náhodná změť znaků, ale stejná hatmatilka, jako čeština.. Hezký den všem!
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 08:27:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Omluva redakce
Houby netušíce, ale netuše! Dagu, popletl jsi mě! Netuše, jací jsou tu jazykozpytci, pustil jsem se na tenký led přechodníků.. Musím si dávat bacha! Fujtajblový přechodníky..
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 08:50:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@SEZNAM)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Omluva redakce
:-) No právě netušíce, neb ta schíza a je nás víc. :-)
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 13:12:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Omluva redakce
Jo, pochopil jsem to až dodatečně - Tvoje malá nápověda nezabrala :-) Alespoň, že máme takové vznešené téma - přechodníky, pomalu již upadající v zapomnění - a neopravujeme si tu evidentní překlepy..
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 13:16:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Omluva redakce
Překlepy u komentářů nutno tolerovat, protože kromě admina nemá nikdo možnost dodatečné korektury a já nemám tolik času, abych redigoval komentáře :-). Nicméně se naskytlo nové téma, viz aktualizovaný článek.
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 11:13:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - HAHA (@)
Titulek: Re: Omluva redakce
A to ti má jako veřejnost zbaštit?! To jste si měli rozmyslet trochu dřív, než jste tady ten "velectěný" canc zveřejnili a ještě ho tu obhajovali! Opomenout jen tak "takovou maličkost" jako jsou mezinárodní deklarace! Předsednictvo horolezců! CHM, chm, chm,... A to ti nepřijde ani trochu ubohý, trapný a drzý?! Mě teda dost. To pak můžou nakonec Cimrmani říct, že oni to taky takhle nemysleli. Vlastně se vůbec nic "nestalo".
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 13:36:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Omluva redakce
nevypadla celá deklarace, ale jen poslední tři řádky, které byly původně na druhé stránce. Už jsem se za to omluvil a nevím co bych měl víc dělat (samozřejmě dávat větší pozor při převodu dokumentů). Kdož jsi bez chyby, hoď kamenem.
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 13:24:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ad zkreslujici novinar (@)
Titulek:
„Je to velice chytrý a sympatický chlap. Zná Švejka a nedělalo mu problém rychle pochopit postavu Járy Cimrmana. Když jsme mu říkali o projektu, včetně Domu 4 můz, měl v očích jiskřičky nadšení,“ popisuje Václav Kotek. No a pak to ze sameho jiskreni zkreslil?? :))))) Ze by mu slibili maly baksis?
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 13:38:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re:
To by mohlo vysvětlit ty jiskřičky. Těžko ho bude zajímat důchoďák v ČR (leda, že by se sem taky chystal odstěhovat, když mu Šajchislamov vylíčil, jací jsou Češi troubové, jak na všechno skočí a jak se dá na jejich úkor dobře podnikat:-) Ale, dámy a pánové - dost! Tohle jsou přece nepodložené spekulace! To je tu jen tak ze srandy (raději to poznamenám rovnou).
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 15:36:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Velká média
Včera byli vůdčí představitelé expedice, V. Kotek a E. Hart, v televizi a rozhlase. Více informací je na našich stránkách altajcimrman.ic.cz v sekci Aktuálně. Z horolezeckého (nebo turistického - ono pro tu jejich výpravu nejde použít snad ani jedno) hlediska jsme se dozvěděli, že kromě již známého nasazení dieselagregátu, vrtulníku a Jaroše k pokoření té nebohé hory jim bude stavět základní tábor agentura. V té nádherné, nedotčené přírodě by byl takový podnik zvěrstvo i v případě, že by to žádným místním lidem nevadilo.
0 0

Komentář ze dne: 25.05.2007 15:57:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Nová aktualizace
Koukám, že je tu něco nového: vysvětlení Kotka, jak se nepravdy dostaly do článku (mohl si jej teda přečíst, než ho strkal někomu pod nos jako argument - v rámci kauzy jsou to docela důležité věci). To je ten novinář dost kreativní, když si vymyslí taková dvě tvrzení. Co by totiž mohlo být podkladem pro zkreslení? Ministerstvo kultury se řekne rusky stejně, to se těžko splete, ta slova musel někdo vyslovit (jediné ministerstvo, které je u nás ve hře, je zahraničních věcí a to není v ruštině podobné ani našemu názvu, natož kultuře). Hlavně: byl s nimi rodilý Rus a "otec myšlenky", takže žádná jazyková bariéra a obeznámenost s věcí jistě dobrá. Nevěřím tomu, spíše si myslím, že chtěli na altajskou veřejnost udělat co nejlepší dojem, klidně to použili a nedomýšleli, že si to někdo pořádně přečte i zde. Oni jsou podobně bezstarostní ve více věcech - např. se diví, že v době internetu se na Altaji o jejich záměru dozvěděli tak rychle po zveřejnění tady, a vysvětlují si to nějakými teoriemi o očkování..
0 0

Komentář ze dne: 19.06.2007 08:23:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Cimrmanovská slátanina
na www.altajcimrman.ic.cz je už také český překlad článku Návrat veselého tuláka, který cimrmani tak trochu podstrčili ke zveřejnění v altajském týdeníku Postskriptum ve snaze vylepšit svoje image na Altaji. Ve své podstatě v něm ale spíš dělají z Altajců blbce.. Článek není podepsán, šéfredaktor jej pouze „připravil do tisku“, ale autorství je zřejmé. Jsou v něm vyslovené lži, zejména ohledně ministerstva kultury (jak již odhalil Petr Jandík), nebo to, že cimrmani byli na Altaji již v půli března (a ne o 3 týdny později), nebo, že v projektu není ani řeči o geografickém pojmenování hory (a co 1. tisková zpráva?). Něco se lží přinejmenším hraničí: DJC je nejprestižnější české divadlo, každý český vlastenec musí občas navšívit www.cimrman.at, Češi přispívají na sbírku i z posledního, co mají. Celkově se vzbuzuje dojem, že Cimrman byl skutečnou postavou, opakovaně se používá formulace „za jeho života“ (to je zřejmě reakce na to, že Altajci nechápou, proč by nějaké pojmenování mělo být po smyšlené postavě, když skutečných významných je dost i u nich). Je srovnáván s Kuzmou Prutkovem, což je kolektivní umělecký pseudonym skutečných osob. O vyřazení z „Největšího Čecha“ píšou „pro větší serioznost“, ne proto, že neexistoval. Radek Jaroš se prý řídí odkazem J. C. a koruna všeho je tvrzení, že to bylo jméno Lenina, které přitahovalo horolezce na ten štít na Pamíru. Především je však předkládána jiná verze vzniku expedice, než v Čechách – ono by opravdu nebylo praktické vytahovat před tamější veřejností jméno Šajchislamova, který je ale u nás od počátku „otec myšlenky“.
Čím si Altajci „zasloužili“, že je někdo takhle „krmí“ úplnými nesmysly? Tak odlišně od kampaně tady.. Myslím, že článek je velkou ostudou cimrmanů, alespoň pro mě je svojí "kvalito
0 0

Komentář ze dne: 19.06.2007 08:27:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Cimrmanovská slátanina_2
Myslím, že článek je velkou ostudou cimrmanů, alespoň pro mě je svojí "kvalitou" velmi odlišný od toho, co předvádějí na divadelních prknech.
(nějak jsem nepostřehl, že jsem asi za limitem)
0 0

Komentář ze dne: 20.08.2007 11:04:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Upřesnění
Na vrchol se dostali pouze tři lidé (zrovna tak my bychom mohli asi tak stejně oprávněně říkat, že je to jejich trucpodnik, když byl kopec už vylezený :-) Nikdo z nich nepatří mezi cimrmanology, je to tudíž docela fiasko expedice AC. Nechat se zastoupit na turisticky dostupné hromadě kamení Radkem Jarošem, to je opravdu "s kanónem na zajíce". Na novinky.cz se píše: "V pátek 10. srpna v pět ráno vyšla ze základního tábora k cíli šestičlenná skupina. Tři muži zastavili několik set metrů pod vrcholem, protože nebyli kvalitně vybaveni a nechtěli riskovat. Další tři ve výstupu pokračovali. Vedl je na slovo vzatý horolezec, jenž má za sebou šest osmitisícovek, Radek Jaroš.
"Rozdělili jsme se ve třech tisících metrech u jedné skalní vyvýšeniny. Tam jsem se rozhodl pro severní pilíř, přičemž nahoře jsme narazili na nebezpečné hromady suti. Ale podařilo se, a nahoře bylo hezké počasí. Výstup trval pět hodin," řekl Jaroš. Na vrchol s ním dorazili ještě sportovec a podnikatel Radek Kokoř a altajský horský vůdce Sláva Gerasimov".

Zajímalo by mě, co je to za výmluvu, že nebyli dobře vybavení (počasí bylo hezké). Zapomněli boty? A slovo pilíř zní opravdu honosně, když člověk viděl, jak to tam vypadá. Asi jako byste chtěli pilíř vyrobit buldozerem ze suti...

0 0

Komentář ze dne: 20.08.2007 12:07:45     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Přípluv (@)
Titulek:
Asi šli v plavkách. V Berel campu (v podstatě Base camp při výstupu na Üč-Sümer, nebo taky Běluchu, chcete-li) byli rusáci několik dní v riflích, manžestrových bundách a vaťácích. Hnusně bylo ale nestěžovali si.

Kdo byl v té skupině, co byla špatně oblečena?
0 0

Komentář ze dne: 20.08.2007 20:39:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re:
Jaroš má na webu fotky, kde je pod horou nějaká mládež, asi ti Kotkovo kámoši (mladýho Kotka). Zrovna se tady tomu smějeme. Kopec pro turisty, skvělý počasí. Prostě neměli ani na tohle, žádný extra vybavení tam nebylo třeba. Kdyby to aspoň uměli přiznat, je to ok. Vymlouvat se na vybavení je trapný.
0 0

Komentář ze dne: 20.08.2007 22:42:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@NASEZNAMU)
Titulek: Re: Re:
Asi tam naběhli bez aklimatizace a kolábli. Což by taky o něčem svědčilo. Že si neohlídají ani takovou základní věc. Nebo krém proti sluníčku? No, to je nakonec fuk.
0 0

Komentář ze dne: 24.08.2007 12:01:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Jan (@)
Titulek: Re: Re:
Michale, Tvé neustále přiblblé kritizování všeho a všech všude kde se objeví zpráva o Expedici Járy Cirmana je trapné až stupidní. Párkrát jsem tě potkal, nikdy jsem tě za takového zatvrzelého agresivního nafoukance nepovažoval. Při svém "boji" za Tekely proti Járovi jsi zašel už tak daleko, že nejen že jsi ztratil smysl pro humor, ale začínáš ztrácet i rozum. Ale je to tvoje hlava a tvůj názor, dělej jak myslíš. Hodně lidí tě začíná považovat za cvoka. Mě začínáš připadat jako stará panna bojující za feminismus!!! Užij si to, možnáš pár starých hnusných přiiblblých kamarádek k sobě najdeš!!!
Tý hoře je jedno jestli se bude jmenovat tak nebo onak, ta hora tam bude tisíce let po nás, a tvá žabomyší válka o "suchý z nosu" je slušná ztráta času. Ale je to tvůj čas, svým už plýtvat v této nesmyslné diskuzi nehodlám
0 0

Komentář ze dne: 27.08.2007 08:59:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Re:
Tak se mi zdá, že tu máme další Carlosovu fintu... Když napíšeš příspěvek plný osobních výpadů, tak si uvědom, že každé takové vyjádření vypovídá v první řadě o autorovi. Často nepřináší ani nic jiného... Žádného takového Jana, o kterého by mohlo jít, neznám. Jestli na to máš - když se chceš do někoho navážet - tak se podepiš pořádně. No a něco taky pro ostatní: já už bych se na tu kauzu asi vykašlal. Je to sice docela zábavné a cítím nějaké závazky vůči Altajcům, ale času je málo. Ale když si cimrmani "seženou" novináře, který pro ně píše tak úžasné bláboly, jako např. že já osobně se snažil rozvrátit jejich tiskovku před odletem, tak to člověku nedá. V současné době tu kauzu živí oni, ale ne moc viditelně tady, spíš na Altaji, kde vyšly k zlepšení jejich image další dva články v "osvědčeném" týdeníku Postskriptum (kdo to sleduje na Horyinfo, zná první takový článek plný lží a nesmyslů z května). No a na takové věci se sluší reagovat - už z principu, aby si nemysleli, že někde můžou zveřejňovat lži jen z toho titulu, že je to daleko a podle jejich představ si to tam nikdo neověří a tady se to nikdo nedozví. A taky proto, že nám samozřejmě k tomu píšou dotazy novináři z Altaje.
0 0

Komentář ze dne: 27.08.2007 11:15:00     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@NASEZNAMU)
Titulek: Re: Re: Re:
Píšeš: "Ale je to tvoje hlava a tvůj názor, dělej jak myslíš." a "Užij si to" a "Ale je to tvůj čas."
No, a to právě MIchal dělá. Nezdá se mi že ztrácel rozum, asi jsem stará, hnusná, přiblblá kamarádka.
Hlavně klid, klid... Sám říkáš "Tý hoře je jedno jestli se bude jmenovat tak nebo onak, ta hora tam bude tisíce let po nás" , tak když tak, pročpak ta hysterie? Ostatně o to, co si myslí hora s Michal, pokud vím, nezajímal.
Tvé rozhodnutí: svým (časem) už plýtvat v této nesmyslné diskuzi nehodlám. je asi rozumné, ale jsem dalek Ti do toho mluvit.
0 0

Komentář ze dne: 27.08.2007 09:30:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Pavel (glider@centrum.cz)
Titulek: Neobjektivní zpravodajství (!)
Jsem zhnusen naprostou neobjektivitou a osobním napadáním, které na tomto ale i dalších serverech vidím. Skutečně dobrý článek by neměl být snůškou osobních výpadů, nýbrž měl by nezaujatě informovat o tom, co se děje. Pokud se jedná o spor měl by dát prostor oběma stranám a popsat pozadí (!!!). V současné době je jasné pouze to, že

- hora se nyní nejmenuje ani Hora Járy Cimrmana ani Tekelju Bažy
- o jméně hory si rozhodnou Altajci sami (tedy jejich parlament)
- předpokládám, že návrh na jméno hory mohou podat obě strany
- rozhodnutí parlamentu bychom měli respektovat
- kritizovat ano - ale nezaujatě, podložit ověřitelnými argumenty

HOWGH
0 0

Komentář ze dne: 27.08.2007 10:10:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Neobjektivní zpravodajství (!)
Ano, shrnul jsi to do těch bodů naprosto přesně (cíl naší výpravy také nebyl prosazovat do map nějaké jméno, jen dát možnost Altajcům, aby si to zařídili sami, pokud o to stojí). Pokud Tě bude konkrétně zajímat nějaký argument nebo výrok z naší strany, rád odpovím. Jak to zařídit u cimrmanů, to ovšem není náš problém. A "dát prostor oběma stranám"? Ten prostor oni ostatně mají nepoměrně větší přes svoje mediální partnery a PR agenturu. Co se týče webů, mohou jako každý jiný kontaktovat např. redakci stránek, ale to nedělají. Pokud např. oslovili ČHS, Petr Jandík to tu zveřejnil včetně všech dokumentů od nich. Co se týče např. tiskovek, tak jejich po příletu byla v podstatě "utajená" (ověř si třeba v LN) a na naši jsme zvali jmenovitě tři členy EAC, takže by se mohli okamžitě ke všemu na místě před novináři vyjádřit (nepřišel nikdo, Jaroš alespoň odpověděl).
0 0

Komentář ze dne: 27.08.2007 11:31:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@NASEZNAMU)
Titulek: Re: Neobjektivní zpravodajství (!)
Asi reaguješ na nějaký jiný článek. Tenhle je plný odkazů, včetně těch od Cimrmanů, včetně jejich propagačního webu. Tedy nejen že mají prostor, dokonce autor se pídí po zprávách od nich, po jejich pohledu na věc. Našel jsi něco takového v oficiálních stránkách Cimrmanů, v jejich materiálech? Nějaký nezaujatý odkaz na to, jak to vidí druhá strana?
Je jejich zpochybnění prvovýstupu nezaujatým a podloženým?
A to jsi tady na soukromém serveru, kde není povinností být nezaujatý. To lze žádat na IDnes, možná i na cimrmanských článcích, jejich akce je z jisté části financovaná z veřejných prostředků).
0 0

Komentář ze dne: 28.08.2007 21:38:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - stopka (hana.novakova60@tiscali)
Titulek: DJC v Tatrách
Vracím se z Tater a tam věru domácí nebyli nadšení z vylepování pamětních desek na Lomničáku. Prostě DJC pro ně není tak významné / a řekla bych, že i Češi mají jiné problémy/, jak se nám přes svou PR agenturu snaží DJC sugerovat. Inu zvykejme si na stále zákeřnější formy reklamy....
0 0

Komentář ze dne: 30.08.2007 09:36:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: DJC v Tatrách
Ono jde především o zvyklosti. Ani skutečné a významné osobnosti tam nemají nějaké pomníky a i ti, kteří v Tatrách tragicky zahynuli (někdy při záchraně jiných lidí), mají svoje desky soustředěné na jednom místě, Symbolickém cintoríně (v Roháčích je to podobné). Dobře to řekl Ivan Gálfy, tatranský nestor: "pokud se půjde touto cestou, tak zanedlouho uvidíme na některém štítě tyčit se sochu vojáka Švejka". Tatranský historik Ivan Bohuš připomněl: "I pamětní desky Stalinovi na Gerlachovském štítě zmizely alespoň třikrát a vždy je nahrazovali levnějšími, dokud poslední nezmizela definitivně." Je známo, jak dopadla (dost tvrdě:-) Leninova cedule z Rysů... Akce na Lomničáku je paralelou Altaje. Za jednou stojí finanční skupina PPF, za druhou slovenská J&T. Na Slovensku to stálo 2 miliony (Sk), pro Altaj byl rozpočet cca 3 miliony Kč. V obou případech jde o neznalost a nerespektování místních zvyklostí, dá se říci o ignoranci.
0 0

Komentář ze dne: 06.09.2007 22:52:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Došlo jim to, nebo to doporučil mediální poradce?
Škoda, že to neuznali jako chlapi: "udělali jsme chybu". Jen konstatují, že to byla chyba a že to poškodilo obraz J.C. Ale vinu srabácky svalují na někoho jiného (imaginárního, nejmenovaného!). Prý je někdo pozval a oni jen kývli. V případě Lomničáku je to možná blízké pravdě (kdo by odolal akcičce za dva miliony), ale odpovědnost to z nich nesnímá. V případě Altaje je to zase obyčejná lež, do teď několik měsíců tvrdili, že to vymyslel v Čechách žijící Rus Šajchislamov. O pozvání z Altaje nebyla řeč a nemají to ani jak doložit, žádné neexistuje. A dělali na tom rok a půl, tak jaképak výmluvy na někoho jiného...
0 0

Komentář ze dne: 07.09.2007 09:10:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (janpus@Na seznamu)
Titulek: Re: Došlo jim to, nebo to doporučil mediální poradce?
Vynechal jsi jednu možnost. "Cimrmani", to je dnes mnoho lidí. A předpokládám, že mají rozdílné názory. Ty ovšem musí, alespoň trochu, podřídit ostatním.
Navíc existence podniku je závislá na (ne)existenci J.C., který má výhodu, že je věčně mladý a nesmrtelný. Je ovšem také závislá na otcích zakladatelých a s těmi je to horší.
Takže mlaďoši možná větří možnost, jak z fenomenu Jary žít i v případě, že by zakladatelé šli do důchodu, nebo... musíme tam všichni.
Tim nic neomluvám, nevymlouvám, jenom dávám možné vysvětlení.
Osobně bych to nechal spát. Důležité je snad jen poučení pro příští vývozce českých specifik.
Lidsky ten renonc i snad trochu chápu. Léta slýchali jen obdiv a nadšení. Největší Čech, Svěrák na hrad... To se pak těžko udržuje sebekritičnost a těžko chápe, že někde na planetě jsou lidé kteří o JC nestojí. Nejsou první ani poslední, které zaskočí, že všechno co udělají se nemusí setkat s potleskem.
0 0

Komentář ze dne: 07.09.2007 11:38:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Došlo jim to, nebo to doporučil mediální poradce?
Myslím, že to na tiskovce řekli jasně (viz iDnes):" Mám obavu o osud Cimrmana, protože míra popularity se nesmí překročit. Když je toho moc, začne to lidi štvát a my cítíme, že už je toho moc."

Čili žádná sebereflexe, ale prostě marketingový tah pro ochranu obchodní značky Cimrman. Možná taky leckoho na Altaji pokousali mravenci :-)
0 0

Komentář ze dne: 07.09.2007 13:06:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (@)
Titulek: Re: Re: Re: Došlo jim to, nebo to doporučil mediální poradce?
No, to by byl marketing na základě sebereflexe a nebo spíš reflexe z Altaje. :-)
On u těhle "značek" je asi jinej marketing. Kolaloka -- čím víc je všude, tím víc se kupuje. U osob to tak jednoduše nefunguje.
Respektive, JC je slavnej tím, že je věčně poraženej. On je to takový beatník. :-) U bardu, zpěváků, rockerů... co si založili slávu na tom, že jsou chudý, zapomenutý, ztracenci byl taky problém, když najednou byli bohatý hvězdy. To mu to tulácký blues, protestsong není moc věřit, když přijede v limuzíně z večeře s prezidentem. :-)
A Jára přicházející včas, vítězný, oslavovaný... to už není Jára C.
0 0

Komentář ze dne: 07.09.2007 16:55:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Došlo jim to, nebo to doporučil mediální poradce?
Nojo, je to tak. Ostatně, mně se z celejch Cimrmanů líbí nejvíc Jazzman Cimrman, kterého napsali Šebánek a Velebný, dejž jim pánbu věčnou slávu.
0 0

Komentář ze dne: 07.09.2007 19:45:02     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Došlo jim to, nebo to doporučil mediální poradce?
Máme podobnej vkus. Speciálne Velebný s tím vážným, až pochmurně přísným obličejem pronášející naprostý ptákoviny. To jsem řval smíchy.
0 0

Komentář ze dne: 07.09.2007 22:01:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Došlo jim to, nebo to doporučil mediální poradce?
Velebný byl skvělej muzikant a hlavně s neuvěřitelnou výdrží. Když si vzpomenu, jaké hrůzy musel od nás, posluchačů vyslechnout, když vedl školní orchestr. Ani se nedivím, že měl pořád na piáně stát dvojku červenýho :-). Ale na nikoho se nerozčílil, vždycky v klidu s podle povahy případu nezbytnou blbuvzdorností vysvětlil každému, co se vysvětlit dalo. Jenom si ulevoval těmi svými vtipy. Třeba říkal jestli by pan saxofonista byl ak impertinentní a přišel zahrát sólo....
0 0

Komentář ze dne: 07.09.2007 22:38:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Došlo jim to, nebo to doporučil mediální poradce
O Velebným jsem snad nikdy neslyšel nic špatnýho. Asi ho měl každej rád.
Jen tu dvojku červenýho možná nemusel tak často doplňovat. Že by třeba tu pobyl trochu dýl. :-(
I když nejspíš ne, v tom to asi nebylo.
0 0

Komentář ze dne: 08.09.2007 12:05:44     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal (@)
Titulek: Re: Re: Došlo jim to, nebo to doporučil mediální poradce?
Jo, jistě, to nepochybně hraje roli, to je jasné. Různé pozice, různý věk, trochu různý zájem atd. Třeba Kotek ještě na rozdíl od S+S není v důchodovém věku, jako manažer divadla "produkt" J.C. prodává a potřeboval by, aby ho to ještě nějaký ten pátek živilo. Mě osobně přijde jako paradox, že právě on svými postoji a výroky té expedici prospěl možná nejméně... I když - co se týče výroků zejména na tiskovce před odletem, tak si nemají všichni co vyčítat. Kotek byl asi jen nejvíc vidět - jako náčelník. A někteří lidé se chytře dříve nebo později stáhli.
0 0

Komentář ze dne: 12.10.2007 14:54:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal A. (@)
Titulek: Prvovýstup cimrmanů
Prvovýstup ve smyslu prvního výstupu nějakou trasou (cimrmani tento pojem v kampani směšovali s 1. vystoupením na nějakou horu) jim nikdo nebere, my šli opravdu jinudy, ještě o něco bezpečnější trasou (satelitní telefon jsme na rozdíl od nich neměli, mobily tam nefungují, nikde nikdo, takže i zlomená noha by byl dost problém). Mám pocit, že jsem to Radkovi Jarošovi napsal i na jeho stránky, možná i pogratuloval - už si nepamatuju. Je dost možné, že jejich trasou fakt nikdo nikdy nešel, a uplatnit si tento prvovýstup každopádně mohou. Ale problém je jinde, jak to velmi přesně napsal Petr Jandík v aktualizaci. Navíc by bylo velmi zajímavé, na jaký účet o týden dřív odešlo těch 800 euro do Gorno Altajska. Jestli je to za tento papír, tak je to fakt k popukání.
0 0

Komentář ze dne: 15.10.2007 08:57:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Alice (alicehl@seznam.cz)
Titulek: TCHECHECHE!
Jo Cimrmani tvrděj, že prej už je hora pojmenovaná po Cimrmanovi, šmejdi. Maj to na stránkách. Nevěřím jim ani za mák.

(redakčně odděleno od článku Cimrman na Prachově, se kterým komentář nesouvisí)
0 0

Komentář ze dne: 15.10.2007 09:00:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: TCHECHECHE!
Ta zpráva netvrdí, že je oficálně pojmenovaná hora, ale že Ruská federace alpinismu souhlasí s navrženou klasifikací 2B u prvovýstupu, který jí byl předložen pod názvem Vrchol Járy Cimrmana - Altajsko-české družby.
Není to potvrzení o pojmenování hory, ale to se ví - dlouhé prsty, dlouhé peníze, třeba to tak jednou nakonec opravdu bude. Toto je spíše takový další manipulační trik, podstrčit Ruské federaci k ověření klasifikace obtížnosti něco, nejak to nazvat, a pak dělat, že se to tak už jmenuje.
0 0

Komentář ze dne: 15.10.2007 09:02:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - alice (alicehl@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: TCHECHECHE!
To je pravda. Ale ten palcový titulek: Jára Cimrman má svou horu, ten přece jasně tvrdí, že je po něm pojmenovaná. A také to prý tvrdili na ČT 1 - tuším ve čtvrtek večer, při příležitosti oslav 40. výročí DJC. Řekl mi o tom jeden kamarád, má rád Cimrmana, ale to s tou horou považuje už za hodně přitažený za vlasy, když ne za absurdní.
No je to opravdu nějaký moc divný.
Já teda doufám, že to na oficiálních místech v Rusku neprojde. Vždyť je to úplně otřesný.
Ale zpět k článku. Mistrovi fantazie nechybí. Třeba si někdy můžeme zahrát Celonárodní - republikové divadlo, ale i s ženským ansámblem. Aby se to třeba náhodou nějak nezvrtlo!:-)
Mějte se!
0 0

Komentář ze dne: 15.10.2007 09:03:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: TCHECHECHE!
V tom je právě ta manipulace, že titulek a anotace tvrdí něco jiného, než co je skutečně obsahem zprávy.
0 0

Komentář ze dne: 18.10.2007 13:01:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - -OB- (redakce@treking.cz)
Titulek: Bouře ve sklenici vody
Nebylo toho o této expedici již více než dost? Vždyť k tomu snad již ani nelze dodat. Nechte Járovi Cimrmanovi jeho horu, Cimrmanovcům jejich divadlo a nápady. A nechte na pokoji i Altajce a nepojmenované hory, kterých je tam více než dost. Tak proč by se jedna, taková docela malilinkatá, nepohla jmenovat po Cimrmanovi?
0 0

Komentář ze dne: 24.10.2007 23:38:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek: Re: Bouře ve sklenici vody
Rikas "nechte Cimrmanovi jeho horu", no vzhledem k tomu, ze zadnou nema, tak mu ji tezko nekdo vezme. To je ginialne cimrmanovske ;-)
Dale rikas "nechte cimrmanovcum jejich divadlo a napady", no divadlo jim tu myslim nikdo brat nechtel, co by s nim proboha delal! Vyplacel duchody?
Nakonec rikas "nechte napokoji i Altajce a nepojmenovane hory", to ale asi places na nespravnem hrobe ne? Nemel bys to rikat spis cimrmanovcum, jarosum, kokorum, kotkum?
Uplne nakonec se ptas, proc by se jedna docela malinka hora nemohla jmenovat po Cimrmanovi. To se ovsem ptas take uplne na spatnem miste. To se ti kotkove, jarosove a spol. meli zeptat mistnich, pokud mozno driv, nez na to pojmenovavani zacali vybirat prachy.
PS: kdyz rikam mistnich, tak myslim mistnich, ne nekde v moskve za 800 euro...
0 0

Komentář ze dne: 18.10.2007 15:05:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Alice (alicehl@seznam.cz)
Titulek:
Tak proč něco dodáváš?
Cimrman zatím žádnou horu nemá, ten papír je jenom uznání prvovýstupu.
To není žádný oficielní glejt s razítkem z nějakého úřadu, který hory pojmenovává.
I kdyby bylo 1000 hor nepojmenovaných, jako že není, tak mě by vadila hory Járy Cimrmana z principu. Jsou totiž tisíce hezčích jmen, než je tohle!
Je to paskvil německého Zimmermann, navíc znám lidi co se takto skutečně jmenují a nikdo se jich neptal, jestli paskvilem jejich jména může něco pojmenovat!
Co třeba akademik Heyrovský, Seifert, Jánský, Curie - Sklodowska?
Ti nic? Utřou nos?! Jenom proto, že obětovali život vědě, nebo poezii a nevymyslel je nějakej Svěrák?! Krom toho, že na Cimrmanovi vydělal už takhle dost?! Nemá právo vyhlašovat na něj Celonárodní sbírku!
Tak přesne proto a asi padesáti dalších důvodů mi tohle vadí!
A myslím, že bylo zatím řečeno velmi málo. A vždycky jenom jednou stranou, takže ať konečně dostane prostor taky ta druhá!
Pěkně na férovku!!!
0 0

Komentář ze dne: 18.10.2007 17:40:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Přípluv (@)
Titulek:
To je asi to, v co Cimrmani doufají. Že tato "aférka" vyšumí, oni se budou chlubit svou horou a hotovo. Mně se to nelíbilo od samého začátku, nelíbí se mi to ani teď a představa, že to vyzní do ztracena se mi taky extra nelíbí :(
0 0

Komentář ze dne: 06.12.2007 20:24:08     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Alice (alicehl@seznam.cz)
Titulek: Panstvo, aktualizace!!!
Kde jinde než na www.altajcimrman.ic.cz a v Chatu se dozvíte i kdo je záhadný Los Carlos, který se vyskytl i zde! To byste neuhodli!!!
Ten Michal Absolon má fakt dobrý vtipy, kam se hrabou Cimrmani a podložený k tomu!
Pa, brouci.
0 0

Komentář ze dne: 07.12.2007 10:54:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Panstvo, aktualizace!!!
Díky za upozornění, Alice. Já vím, kdo je Carlos už déle, ale pro vývoj kauzy to není podstatné :-)
0 0

Komentář ze dne: 07.12.2007 11:53:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ALICE (ALICEHL@SEZNAM.CZ)
Titulek: Re: Re: Panstvo, aktualizace!!!
Pro vývoj kauzy jako takové asi ne, ale pro tenhle chat určitě a pro mě je to teda náramná legrace!!!
Takhle jsem se nezasmála, ani na začátku července. Moc se těším na další góly. Skoro jsem se rozbrečela --- smíchy.
Tak pro ty co nemají moc času pátrat v chatech. Tak tenhle tajuplný a záhadný Carlos, kterej si plete mužskej a ženskej rod ( to si pletl i Jára Cimrman )v koncovkách příčestího minulého a nebo vás tady všechny považuju za slabší ženské, je podle všeho náš neodolatelný a jedinečný horolezec pan ING. Radek KOKOŘ!!!
No a řekněte, že se nesmějete! Já teda pořád!!!Absolon je jednička v pátraní. Nejdřív najde horu v celý Altaji podle levotočivýho ledovce a pak TOHLE! To je teda zase sranda, skutečně výbornej vtip a rovnou ze života!
0 0

Komentář ze dne: 12.12.2007 17:56:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal A. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Panstvo, aktualizace!!!
Nejsem "jednička v pátrání" ani "detektiv", ale k našemu diskuznímu okénku mám samozřejmě přístup od začátku i "z druhé strany", kde jsou IP adresy vidět. Takže to dřív byla taková zábavná hra. A kdyby mi R. Kokoř nepsal mejly soukromě, tak bych to asi nevěděl. Teď to byl mj. test, jestli se tam tihle lidé ještě koukají :-) Myslím si, že by ale stejní lidé mohli mít ***** na to, aby svůj projekt obhajovali otevřeně.
0 0

Komentář ze dne: 13.12.2007 00:39:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Alice (alicehl@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Panstvo, aktualizace!!!
No, dobrá tak nejsi jednička. Tihle lidé přeci nemají na to, postavit se otevřeně za svoje názory. Samozřejmě, že je dobře vědět, kdo za kterým názorem je, nebo si stojí. ( Kór když nadává novinářům do dementů. ) Ono totiž dost lidí toho nakecá pěkně po straně, ale otevřeně veřejně se projevuje ať tak či tak už málokdo, že?!
No a jinak odolávat tomu tlaku, kterýmu odoláváš ty už skoro rok, tak to by asi nezvlád každej blbec. Ale u nás se nesmí moc chválit. Takže za 2.
0 0

Komentář ze dne: 06.01.2008 22:48:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal A. (@)
Titulek: Přírůstek do aktualit
Především "Hore zdar!" v novém roce Vám všem!
Dnes mi přišel překlad posledního článku Vitovceva, který dříve cimrmany opěvoval a vymýšlel (příp. přetiskoval) v jejich zájmu i úplný blbiny. Nyní však kritizuje jejich chování v horách. Myslím, že přinejmenším ty, kteří kauzu sledovali, to pobaví. Vzpomněl jsem si na dopis Aleny Čepelkové cimrmanům, kde vyjadřuje přesvědčení, že "zásadní nebezpečí vzhledem k promyšlenému zabezpečení hodnotné stravy nehrozí". Ve skutečnosti divadelníci prý stravu od mistra Hu (kuchaře) přestali jíst už pod horami a ruští horolezci se po ní podělali a jednomu vyplachovali žaludek :-) To je co říct - u Rusů! (Taky jsem si vzpomněl na knížku, jak byli Rusové poprvé na Everestu a údajně to byla historicky 1. výprava, co neměla průjmy - takže od mistra Hu to musely být opravdu lahůdky). Inu, mistři mystifikace se samozřejmě nepochlubili, že tam jede kuchař z protekce. Dobře jim tak :-)
0 0

Komentář ze dne: 06.01.2008 23:59:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Přírůstek do aktualit
To jsem tak nahrubo četl v originále. Vitovcev je taky dáreček, kvůli tomu co psal dřív. Docela lituju, že jsem mu věnoval jednu svoji fotku z hor :-) Škoda pro takového. Kvůli lidem, jako je Vitovcev mají novináři špatnou pověst. Tenhle článek ale asi poprvé reflektuje realitu. Možná taky proto, že se s touhle skupinou seznámili i další místní lidi a Voitovcev si už nemohl dovolit tolik fabulovat.

K překladu: Titulek Expedice prošla nemělo to být spíše uplynula, skončila, minula?

0 0

Komentář ze dne: 07.01.2008 10:10:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal A. (@)
Titulek: Re: Re: Přírůstek do aktualit
On je vlastně celý nadpis "Експедиция прошла мимо Цимрмана". Máš pravdu, že "prošla" není asi zrovna vhodné, resp. je to asi trochu rusismus. Budu to konzultovat, ale přijde mi, že překlad by asi mohl být: "Expedice proběhla bez Cimrmana". Slovo мимо je sice mimo, vedle, kolem, ale myslím si, že autor chtěl nadpisem zdůraznit to, co je v obsahu článku: že Rusům nebo zejména Altajci Nogonovi se chování divadelníků nezdálo v souladu s jimi prezentovanou ideou, s postavou Cimrmana. Proto se mi zdá, že skutečně česky znějící překlad by takový mohl být. Jestli to tu bude číst někdo lépe vládnoucí ruštinou, nechť se vyjádří také. Pokud to tak je a člověk, původně cimrmany nekriticky opěvující, napíše, že jejich expedice proběhla mimo (bez) Cimrmana, tak je to jen další dílek do mozaiky celé té ostudy.
0 0

Komentář ze dne: 08.01.2008 12:39:47     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Přírůstek do aktualit
Možná bych to přeložil Expedice proběhla bez Cimrmana.
V Everestu teď vyšel článek o Altaji od Slováka, znemaná to,. že jste se s Ëverestem nedohodli?
0 0

Komentář ze dne: 10.01.2008 12:24:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Michal A. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Přírůstek do aktualit
Jo, název tak má být, mám to potvrzeno od autora překladu (přehlédl tu druhou půlku v originále) i od rusistky a rusofilky Veroniky, co byla s námi na Altaji. Do Everestu jsem nestihl nic dodat.
0 0

Komentář ze dne: 10.01.2008 18:18:55     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Přípluv (@)
Titulek:
Pobavil jsem se velice :)
0 0

Komentář ze dne: 14.01.2008 16:59:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Alice (alicehl@seznam.cz)
Titulek: Národní reprezentace se nám trochu poblinkala.
CHACHACHA!
Je pravda, že v republice Járy Čimrmana ( ČM ), by člověk mohl blinkat z víc věcí. Třeba z toho, jak se někteří čeští horolezci, až na pár vyjímek, neumí pod své výroky ani pořádně podepsat, když jde celkem o vážnou věc. Nebo třeba z dopisu paní předsedkyně. Tímto ji "zdravím". Nese plně odpovědnost za to, že neřekla dost jasně, co je tahle akce za sračku. Že by se bála o flek?!Úplně to tak vypadá.
( No ale jinak. Brožová, Benešová první dámy české justice to narcisům typu Klaus celkem natírají.)
Škoda, že se v této kauze neprojevila dost jasně nějaká jiná první dáma českého horolezectví, která vylezla výš než ti trapáci.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci