Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesErmionida - nová lezecká oblastPeloponés

Mnozí lezci jezdí lézt do Řecka. Jména jako Kalymnos, Leonidio nebo Meteora se postupně rozšiřují o další a nyní můžeme vypustit do éteru jméno další z rozvíjejích se oblasti v Řecku kterou je Ermionida.


 

Castle Thermisia
Castle Thermisia, foto: Olympus Mountaineering

 

Úvod
Před delším časem se v roce 2000 v malebném regionu Ermionida v srdci východního Peloponésu odehrála horolezecká revoluce. Britský horolezec Jim Titt a německý dobrodruh Inge Zaczek se vydali na misi, jejímž cílem bylo odjistit stovky cest nerezovými nýty a proměnit zdejší nedotčené vápencové skály v lezecký ráj. V následujících letech navštívili Ermionidu Hans a Jeanette Weningerovi, kteří se věnovali tvorbě nových  cest. Jejich společné úsilí vyvrcholilo definitivním vytvořením cest na šesti nových skalách.
 
Odkaz žije dál
V posledních letech převzala štafetu místní horolezecká komunita Climb Ermionida, která pečlivě udržuje různé cesty. Climb Ermionida vyměnuje staré jištění za nové z prvotřídních certifikovaných materiálů, vdechuje celému regionu nový život a zahajuje pro milovníky lezení novou éru. 
 
Climb Ermionida předpokládá, že posune rozvoj regionu vpřed prostřednictvím tvorby dalších cest na stávajících skalách. Primárně se však soustředí na plné využití potenciálu stěny Pleiades začleněním mnoha vícedélkových cest. Současně s touto iniciativou se Climb Ermionida chystá v roce 2024 odhalit podmanivé lokality pro Deep Water Solo (DWS).

 

Katafyki
Katafyki, foto: Olympus Mountaineering

 

Při cestování touto kouzelnou krajinou se ocitnete v obklopení olivovníků a borovic a v nádherných zátokách s tyrkysovou vodou, které tvoří kulisu více než 300 sportovně lezeckých cest. Ermionida nabízí víc než jen vzrušující sportovní lezení; odvážné duše si mohou vyzkoušet své dovednosti na tradičně jištěných cestách a vícedélkách stěny Pleiades, která je jedním z nejnovějších přírůstků na lezecké scéně.

Díky tomuto neúnavnému úsilí zaznamenala Ermionida nárůst počtu návštěvníků z celého světa, kteří hledají alternativu k zavedeným lezeckým destinacím, jako jsou Kalymnos a Leonidio. Kouzlo regionu však přesahuje hranice lezení, protože rekreační turistika na Peloponésu zažívá značný příliv cestovatelů z různých koutů světa.

Řecko, známé svými strmými převisy s velkými krápníky, odhaluje v Ermionidě svou jinou tvář. Zdejší cesty a sektory jsou promyšleně odjištěné a propracované aby uspokojily nejen zkušené, ale i začínající a příležitostné lezce. Svědčí to o rozmanitosti a inkluzivitě lezecké komunity v Ermionidě.

O Ermionidě - krajině krásy
Ermionida je obec v regionální jednotce Argolis na Peloponésu v Řecku. Sídlem obce je město Kranidi. Ermioni je malé rybářské městečko v Ermionidě (Argolis) na východě Peloponésu. Tradiční taverny, kavárny, dlážděné ulice, krásné domy a křišťálově čisté pláže v okolí jsou jedním z důvodů, proč je toto město na Peloponésu zajímavou letní destinací. Při cestování po této oblasti budete mít možnost obdivovat olivovníky a borovice spolu se spoustou zátok s tyrkysovou vodou, ale také spoustu horolezeckých skal.

Lezení v okolí Ermionidy a obecně v oblasti Argolisu probíhá na vynikajícím pevném šedém neolezeném vápenci. Většina cest jsou jednodélkové sportovky, ale najdou se zde i cesty tradiční a vícedélkové. Lezecké oblasti jsou však rozvinuté jen částečně, což znamená, že v oblasti je obrovská příležitost pro tvorbu nových cest. V oblasti Argolisu svítí slunce více než 3 000 hodin ročně, oblast je oblíbenou prázdninovou destinací. Lézt se tu dá prakticky celoročně, a to i v horkých letních měsících, protože některé stěny, jako například Didyma, se nacházejí ve vyšších polohách až 1 000 m. n. m.!

Skály v Ermionidě

KATAFYKI
PETROGERAKAS
PLEIADES
DARDIZA
CASTLE THERMISIA
CAVES OF FRAGTHI
SUNCASTLE
PILLARS OF THE WIND
ROCK OF AGES
DIDYMA

Mezi 10 sportovně-lezeckými skalami, které byly v Ermionidě dosud vytvořeny, z nich pět opravdu vyniká.

 

 

Obálka průvodce 2023
Obálka průvodce 2023, foto: Olympus Mountaineering

 

Průvodce pro Ermionidu ke stažení zdarma:

Průvodce lezením v Ermionidě: https://olympusmountaineering.com/2023/05/23/climbing-in-ermionida-argolis-greece-guidebook-edition-2023/

 

Průvodce 2023
Průvodce 2023, foto: Olympus Mountaineering

 

Podrobnosti o průvodci:

 •     Formát: A4 na výšku (pro snadný a tisk doma)
 •     Rozvržení: Uživatelsky přívětivé
 •     Barevné provedení: Plnobarevný tisk
 •     Formát souboru: Interaktivní PDF
 •     Počet stran: 100
 •     Počet skal: 10
 •     Boulderingová oblast pole: 1
 •     Počet ccest: 300+
 •     Obecné informace
 •     Informace o přístupu
 •     Topa
 •     Fotografie
 •     Panoramata 

 

Katafyki
Katafyki, foto: Olympus Mountaineering

 

Katafyki

Působivá soutěska s hlavní stěnou vysokou přes 150 m a impozantní skalní stěnou podél koryta řeky. Dále na severní straně se nachází rozsáhlá skalní plocha - dosud nelezená. Hlavní stěna má impozantní převislou střední část, kterou v polovině výšky protíná velká vodorovná střecha s dírami. Na první pohled to může být poněkud ohromující, ale jakmile se k ní dostanete, ukáže se, že je přístupnější, než by se dalo čekatl. Díky velmi krátkému přístupu (skála je jen 20 metrů od silnice) a dobré ochraně předvivy počasí stojí tato oblast za návštěvu. Lezení v Katafyki je příjemné po celý rok, protože hlavní stěna je po poledni ve stínu. Nachází se zde 70 cest, z toho čtyři tradiční vícedélkové cesty o délce až 123 m a 3 vícedélkové sportovní cesty o délce až 150 metrů. Obtížnost 5a až 7c+.

Doporučené cesty na Katafyki

Welcome 5c 
Force War 6a+ |  Force War, vyniká jako hlavní cesta obtížnosti 6a+ v rámci regionu Peloponés. Záludný začátek, zastrašující převisy s dobrými madly a velmi technický závěr na plotně.
Side Step 6c+
Hole in the Wall etx. 7a
Ruby Tuesday ext. 7b

Přístup
Když se blížíte ke Kranidi ze severu, narazíte na křižovatku. Sledujte směrovky do Ermioni a jeďte dlouhým rovným úsekem, dokud nedojedete k nenápadné kamenné kapličce po levé straně a malé ceduli směrem k soutěsce Katafyki (orientované opačným směrem, takže ji snadno přehlédnete!). Odbočte prudce doleva a pokračujte po úzké asfaltové silnici asi 3 km. až přijedete na zemědělskou polní cestu s cedulí ukazující na Katafyki na západě.Ještě 500 m po dobře vyšlapané polní cestě mezi olivovými háji a jste na kraji.

Katafyki v kostce
Expozice: sever 
Nejlepší roční období: Celý rok
Slunce: Od 09.00 do 11.00 (v létě do 16.00)
Přístup:  1 minuta
Voda: není.
Vhodné pro rodiny s dětmi: Ano 
Vhodné pro domácí mazlíčky: Ano
Kempování: Kolem kaple svatého Nikolaose
Vybavení: lano 80 m, 18 expresek

 

Castle_Thermisia
Castle Thermisia, foto: Olympus Mountaineering

 

Hrad Thermisia
Hrad Thermisia se v písemných pramenech poprvé objevuje jako Trémis v roce 1347 v závěti Gautiera II. de Brienne, hraběte z Lecce, de iure vévody athénského a de facto pána Argosu a Nauplie. Překvapivě není hrad zmiňován v jinak obsáhlém seznamu franských hradů v Řecku z roku 1377. Tyčí se na vrcholu impozantního útesu s výhledem na pobřeží a vesnici Thermisia. Při bližším pohledu vypadá skála ještě hrozivěji, než na první pohled. Velká, červená, převislká, bez chytů. Ve skutečnosti je to skvělé místo k návštěvě se super výhledem na pobřeží, zříceninou hradu a opravdovou klasickou linií New Order, která vás zavede na neskutečně převislou stěnu v obtížnosti pouhých 6a+. Skála je v letních měsících osvětlená, což je skvělá příležitost k focení!

Doporučené cesty k poznání hradu Thermisia

Sea View 5c
In the Red Corner 6a
The Leading Edge 6c | The Leading Edge je velmi doporučovaná cesta, která nabízí vynikající lezení ve dvou variantách. Obě varianty, přímá (7a) i nepřímá (6c), obsahují vzrušující pohyby podél hrany stěny vedoucí přímo na hrad. Tato cesta navíc poskytuje ideální kulisu pro pořízení velkolepých fotografií, o které se můžete podělit s přáteli.
Shark Attack 7b
Careless Corsair 8c+/9a ? ((otevřený projekt)

Přístup:
Po cestě z Ermioni směrem na Galatas po pobřežní silnici narazíte na vesnici Thermisia. Útes leží nad vámi.  Když se blížíte k vesnici, odbočte doleva, těsně před cedulí vpravo směrem ke kempu Hydra's Wave. Po asfaltové cestě se vydejte na podhradí.

Hrad Thermisia v kostce
Expozice: jih - jih/západ 
Nejlepší sezóna: Pozdní podzim - pozdní jaro
Slunce: Od 10.00 do západu slunce
Příchod: 7-15 minut (v závislosti na sektoru)
Voda: Žádná
Vhodné pro rodiny: Ne
Vhodné pro domácí zvířata: Ano
Kempování: Na parkovišti
Vybavení: lano 70 m, 14 expresek
 

 

Pleiades, vícedélka Taygete
Pleiades, vícedélka Taygete, foto: Olympus Mountaineering

 

Pleiades

Nová vícedélková skála nedaleko Ermioni v blízkosti již zmíněné skály Katafyki na západní straně roklei Katafyki, konkrétně mezi skalami Katafyki a Petrogerakas. Od zimy 2023 jsou zde tři plně vynýtované vícedélkové cesty: MAIA (5c, 178 m.), TAYGETE (6b+, 205 m.) a ALCYONE (6a, 100 m). Všechny cesty končí na vrcholu skály s nádhernými výhledy směrem na Ermioni a záliv ostrova Hydra.

Doporučené cesty na Pleiades

Maia 5c | 5 délek, 178 m.

Alcyone 6a | 4 délky, 100 m.

Taygete 6b+ | 6 délek, 205 m.  |Tato cesta o šesti délkách má 205 lezeckých metrů obtížností 6b+. Taygete vyžaduje jak fyzickou zdatnost, tak psychickou obratnost a při zdolávání složitých prvků tlačí horolezce na hranice jejich možností. Odměnou za zdolání Taygete jsou nejen nádherné výhledy, ale také pocit úspěchu, který přináší zvládnutí tohoto náročného výstupu.

Přístup:

Když se blížíte ke Kranidi ze severu, narazíte na křižovatku. Sledujte směrovky na Ermioni a jeďte dlouhým rovným úsekem, dokud nedojedete k nenápadné kamenné kapličce po levé straně a malé ceduli na soutěsku Katafyki (orientovaná opačným směrem, takže je snadné ho přehlédnout!). Odbočte prudce doleva a pokračujte po úzké asfaltové silnici asi 3 km. Auto zaparkujte u kaple svatého Nikolase a vydejte se po cestě, která vede pod mostem. Z tohoto místa budete mít dobrý výhled na hřeben a musíte sledovat mužíky.

Pleiades v kostce

Expozice: západní 
Nejvhodnější doba: celý rok
Slunce: Od 13.00 do západu slunce (léto)
Přístup: 15 minut
Voda: žádná
Vhodné pro rodiny: Ne
Vhodné pro domácí zvířata: Ne
Kempování: Katafyki Gorge
Vybavení: lano  2 x 60 m, 18 expresek

 

Didyma
Didyma, foto: Olympus Mountaineering

 

Didyma

Oros Didimon neboli "Didyma" je významná argolská skalní stěna. Výborný přístup, skvělá skála, dobrá orientace a nádherné výhledy dávají dohromady jedno z nejlepších míst pro sportovní lezení v Řecku. Lezení pro každou úroveň zdatnosti a perfektní přístup na vrchol pro nasazení vrcholových lan. K dispozici je také techničtější lezecká oblast na strmých šedých stěnách. Vývoj lezení se zatím soustředil na prvních 250 m skály (sektor "summertime"), vzniklo asi 70 cest ve 4., 5., 6. a 7. stupni s potenciálem pro několik dalších ve vyšších stupních. Dobrá slkála pro rodiny s několika začátečnickými cestami s několika extra nýty na konkrétních trasách. Didyma je určitě jednou z nejlepších skal v oblasti Ermionida.

Doporučené cesty na Didymě

Here comes the weekend 5a
Drilling in the Rain 5c
Prankster 6b 
Crystal Voyager 7b
Perfect Acoustics 7c
 |  Perfect Acoustics, ohodnocená náročným stupněm 7c, se odvíjí na kolmé plotně a vyžaduje precizní techniku a neochvějné soustředění. Výstup se vyznačuje labyrintem drobných chytů, které prověřují lezeckou zručnost a odhodlání. Při zdolávání této vertikální hádanky rezonuje ozvěna každého vypočítaného pohybu v harmonii s okolní přírodou a vytváří symfonii úsilí a úspěchu.

Přístup:

Pojedete z Ermioni asi 20 km. (37.500984, 23.190837), odbočíte vpravo na sedlo. Pokračujte po hrbolaté asfaltové cestě, která vás dovede k vrcholu hory Didimo. Na bodě 37.476086, 23.212998 přímo před anténami můžete bezpečně zaparkovat. Nyní byste již měli vidět skalní cairny a kozí stezku, která vás dovede ke kraji. Výhledy při příchodu ke kraji jsou ohromující.

Didyma v kostce:

Expozice: jih - jih/západ
Nejlepší roční období: Celoročně
Slunce: Od 8.00 do západu slunce
Příchod: 5 minut
Voda: Ano
Vhodné pro rodiny: Ano
Vhodné pro domácí zvířata: Ano
Kempování: Na parkovišti
Vybavení: lano 60 m, 14 expresek

 

SunCastle
SunCastle, foto: Olympus Mountaineering

 

SunCastle

V těsné blízkosti vesnice Iliokastro, přibližně 5 km od Ermioni, vznikla nová sportovní lezecká oblast vystrojená a vybavená organizací Climb Ermionida během zimní/jarní sezóny 2023. Skalní útvar je tvořen především kvalitním šedým a červeným vápencem, i když na některých cestách se mohou vyskytovat ostré skalní útvary vzhledem k tomu, že je terén čerstvý a neolezený. Skála nabízí 10 cest obtížnosti od 5a do 6b+. Optimální doba pro návštěvu SunCastle je od pozdního podzimu do pozdního jara, přičemž snadný přístup vyžaduje pouze krátkou pěší túru.

Doporučené cesty

 

Dragon’s Spine 5c
Princess Anna 6a+ 
Knight’s Honour 6b 
| Knight's Honour je sice krátká, ale nenechte se zmást - tato cesta je hravou symfonií výzvy a odměny. Začíná lákavým a přístupným začátkem, který lezce láká na falešný pocit lehkosti. Při stoupání se však cesta mění ve zkoušku odolnosti a síly. Závěrečný úsek nevyžaduje nic menšího než absolutní výkon a náročné pohyby, abyste dosáhli kotvy.

Příjzd: Jeďte na západ po Eparchiaki Ermionis Kranidiou směrem na Epar. Odbočka Ermionis - Galatas na vzdálenost 120 metrů. Poté odbočte doprava na ulici Epar. Od. Ermionis Galatas a pokračujte 1,4 km.

Na kruhovém objezdu sjeďte druhým výjezdem a pokračujte po silnici Epar.Od. Ermionis - Didyma. Váš cíl se nachází po pravé straně. Odtud je to jen 3 minuty nenáročného výšlapu, abyste se dostali ke kraji SunCastle.
 
SunCastle v kostce
Expozice: jižní / jihozápadní
Nejlepší sezóna: pozdní podzim - pozdní jaro
Slunce: Od 10.00 do západu slunce
Procházka: 3 minuty
Voda: Žádná
Vhodné pro rodiny: Ano
Vhodné pro domácí zvířata: Ano
Kempování: Katafyki Gorge
Vybavení: 60 m dlouhé lano, 10 expresek
 
Další informace a podrobné informace o možnostech lezení v Ermionidě najdete na webových stránkách Climb Ermionida, kde si můžete ZDARMA stáhnout kompletního digitálního průvodce včetně schémat, panoramat, informací o přístupu a fotografií.
 
Webové stránky Climb Ermionidahttps://climbermionida.com

Jak se dostat do Ermionidy

Autem: Cesta z mezinárodního letiště v Aténách do Ermionidy trvá přibližně 2 hodiny a 30 minut autem a 3 hodiny autobusem. Autem se do Ermionidy dostanete po trase směrem na Korint. Po projetí Korintského průplavu sjeďte z pravé strany na výjezd 10 směrem na Epidavros. Pod mostem odbočte vlevo směrem na Spetses, Kranidi a Epidavros. Cestou budete projíždět vesnicemi Koliaki a Trachia, které jsou známé svými tradičními tavernami, sýrárnami, pekárnami a řeznictvími nabízejícími místní produkty. První vesnicí v obci Ermionida je Didyma, která se nachází po vaší pravici. Když budete pokračovat směrem k hlavnímu městu Ermionida, projedete malebnou vesničkou Fourni a poté dorazíte do historického Kranidi. Vzdálenosti od Kranidi jsou následující: Ermioni 9,65 km, Portocheli 8 km, Koilada 5,7 km, Iliokastro 15,2 km, Loukaiti 16 km a Thermisia 17,6 km.

Lodí: Z přístavu Pireus odplouvají nejméně 3 lodě denně na trasu do Ermioni a Porto Cheli se zastávkami na ostrovech v Argosaronském zálivu, a to přibližně za 2.00 až 2.30 hodin v závislosti na cíli a zastávkách na ostrovech. 

Kde se ubytovat:
V Ermionidě na vás čeká nepřeberné množství ubytovacích možností, které vyhovují nejrůznějším preferencím i finančním možnostem. Pro ty, kteří hledají nádech luxusu, jsou tu butikové hotely a přímořská letoviska podél pobřeží s úchvatným výhledem na Argosaronské moře.Okouzlující penziony a tradiční vily v srdci malebných vesniček, jako jsou Kranidi a Ermioni, nabízejí autentické řecké zážitky obklopené místní kulturou a pohostinností. 
Milovníci kempování se mohou vydat do přírody v určených kempech, které ladí s přírodními krásami regionu. 
Porto Heli navíc nabízí celou řadu možností ubytování, od luxusních hotelů až po útulné penziony, a poskytuje tak návštěvníkům pohodlný přístup do přístavu a bránu na okolní ostrovy.

 

Castle_Thermisia
Castle Thermisia, foto: Olympus Mountaineering

 

 

Castle_Thermisia
Castle Thermisia, foto: Olympus Mountaineering

 

 

Castle_Thermisia
Castle Thermisia, foto: Olympus Mountaineering

 

 

Castle Thermisia, panoráma
Castle Thermisia, panoráma, foto: Olympus Mountaineering

 

 

Katafyki
Katafyki, foto: Olympus Mountaineering

 

 

Katafyki
Katafyki, foto: Olympus Mountaineering

 

 

Katafyki
Katafyki, foto: Olympus Mountaineering

 

 

Pleiades, vícedélka Alcyone
Pleiades, vícedélka Alcyone, foto: Olympus Mountaineering

 

 

SunCastle
SunCastle, foto: Olympus Mountaineering

 

 

SunCastle
SunCastle, foto: Olympus Mountaineering

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: redakce | Vydáno dne 21. 12. 2023 | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Olympus Mountaineering

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Topa z Mařenky (27.04.2024)
Bošické skály (23.11.2022)
Kvarteto do Malé zmrzlé (18.09.2022)
Burgstallwand (24.06.2022)
Železná jehla je jinde (18.05.2022)
Geyikbayiri pro softmovery? (05.04.2022)
Databáze ČHS a mapové polygony povoleného lezení (23.02.2022)
Bavorské žulové bochánky (12.01.2022)
Nassereith: Tieftal (22.10.2021)
Ewige Wand (23.07.2021)
Dárek pro moravské pískaře (05.01.2021)
Pražské kvaky: Vinořské písky (03.11.2020)
Hostivařská skalka (27.10.2020)
Plombergstein (24.09.2020)
Geniální únik z Alcatrazu, ale bacha na bachaře! (04.06.2020)
Barunka, nová skála v Řeži (27.04.2020)
Leonidio (17.04.2020)
Skály u Židovy strouhy (17.03.2020)
Údolí Kačáku (18.02.2020)
Hornorakouské Quacky (07.08.2019)
Nové cesty na severu (16.01.2019)
Světla odjinud (02.08.2018)
Je libo Houstičku? (21.06.2018)
Tetínské skály zahájily v sobotu (13.05.2018)
Podzim (09.01.2018)
Celva (20.11.2017)
Dojištění v Sasku (13.10.2017)
Il Bersaglio (05.10.2017)
Nové cesty v Banátu (15.08.2017)
Nová cesta v Černolicích (31.07.2017)
Čedičová skála u Arnultovic (28.06.2017)
Císařské údolí (03.05.2017)
Skalka u přívozu (05.04.2017)
Mařenka (18.03.2017)
Chulilla medium (28.02.2017)
Red Rocks I. (11.01.2017)
Val Rosandra – Gliščica (06.01.2017)
Meteora (30.11.2016)
Broumovsko očima občasného návštěvníka (16.09.2016)
Cesty ve stínu (24.06.2016)
Konstein (01.06.2016)
Krkavčí skály - odtajněno (05.04.2016)
Štědrodenní pilíř? Zapomeňte! (23.12.2015)
Stopy historie Výřích skal (28.11.2015)
Bavorské Alpy - nejméně hnusné oblasti (22.11.2015)
Alpspitze pro pokročilé (02.10.2015)
Žďár u Rokycan (15.09.2015)
Nečín - lepší koupačka než lezení? (20.07.2015)
100+1 důvodů proč nejezdit na Poustevnu (16.07.2015)
Sobota na Velké s hudbou pil (01.03.2015)
Zadní skály Držková mění "vzhled" (03.12.2014)
Kašparák (22.09.2014)
Výří skály (18.09.2014)
Kreutzberk – Křížová hora (07.09.2014)
Il re del lago (29.08.2014)
Stav Kočičích kamenů po dokončení ferraty (16.08.2014)
Tak trochu jiný písek - Vosges II (17.07.2014)
Už jste byli na Velké? (11.06.2014)
Costa Brava díl 3 (13.03.2014)
Costa Brava díl 2 (26.02.2014)
Costa Brava (07.02.2014)
Prvovýstupy v Ostrově jen se souhlasem OVK (03.12.2013)
S dětmi na skále III. (24.11.2013)
Arco - Muro dell Asino (20.09.2013)
Nové věže a cesty v Ostrově (04.09.2013)
Jak jsme objevili Klobouček (02.08.2013)
Sanace v Hlubočepích (30.06.2013)
Skály U mamuta (21.06.2013)
Ubrieux a Lou Passo d´Hannibal v Haute Provence. Боярышник рецепты (16.01.2013)
Baume Rousse - lezení v Haute Provence (21.12.2012)
Rocher de Saint Julien (07.12.2012)
Lezení v Bellecombe - Tarendol (28.11.2012)
Monumentální útes CAP CANAILLE v Calanques (20.11.2012)
Odtajněný Hetov (14.10.2012)
Končiny, možná méně známé (09.10.2012)
Sardinie (08.10.2012)
Vykopaný skvost (05.10.2012)
Östlicher Schoberkopf (23.08.2012)
Kdo platí železo v Labáku? (28.06.2012)
Oblast Hohburger Berge - SPIELBERG (27.06.2012)
Dolomity - Lastoni di Formin & Lagazuoi (17.06.2012)
Oblast Hohburger Berge - HOLZBERG (15.06.2012)
Pašinka koupena, děkujeme (12.06.2012)
Melchtal (16.05.2012)
Vánoce na jehle (25.12.2011)
Spaní na Hohe Wandu (08.11.2011)
Zlaté Jizerky (07.11.2011)
Hummelstein u Lockwitz (13.10.2011)
Parné léto v Údolí a na Loukách (31.08.2011)
Chceš-li šťastnou dívku míti, na Hoher Nock ji musíš vzíti (19.07.2011)
V Českém Krumlově by chtěl žít každý (20.06.2011)
Španělský slepenec (03.06.2011)
Velikonoce v Arcu (22.04.2011)
Kam v létě na lezení ? …. do Japonska (28.01.2011)
Přehrada Diga di Luzzone (04.11.2010)
Königshainer Berge u Görlitz (12.08.2010)
Klettergarten Liebethaler Grund (09.08.2010)
Simplon pass a Gole di Gondo (19.07.2010)
Tak trochu jiný písek - Vosges (30.06.2010)
Písek je mokrý? Zkus Mravence! (17.06.2010)
Lezení v Praze: Holý vrch (18.04.2010)
Fixní jištění na Srbsku (16.04.2010)
Na Dunaji u Beurouna (26.10.2009)
Jižní Frankenjura (20.10.2009)
Obrvégry (30.05.2009)
Silvestrovská feérie (12.01.2009)
Havraní skály u Velké Javorské (23.12.2008)
Proč jsou Greifensteine Greifensteine? (04.11.2008)
Tak trochu jiný písek (26.06.2008)
V Číně stoupají poplatky za vrcholy (23.06.2008)
Bezingi - návod k použití (06.06.2008)
Lezecké možnosti Moskvy a okolí (15.05.2008)
Tajemný Vrabinec (02.05.2008)
Národní park Terelj (07.04.2008)
Jarní víkend (31.03.2008)
Tašovské dilema (08.02.2008)
Horský informační systém v Tatrách (07.02.2008)
Rozštípenka (27.12.2007)
V zajetí středověké legendy (07.11.2007)
Ďábelský vápenec Col Du Pillon (15.10.2007)
Zase někdy někde (25.09.2007)
Sahara na Sahaře (19.07.2007)
Vápenec - Engelhörner (01.07.2007)
Strach a pot nad jezerem (05.06.2007)
Vodní svět u Hříměždic (11.05.2007)
Perštejn (27.11.2006)
Nový svět (24.10.2006)
Kácovské ozvěny (09.08.2006)
Kvakerské posázaví (11.07.2006)
Aosta - není rula jako rula (06.03.2006)
Pár cest hledá autora (06.05.2004)
Best of extrem (06.04.2003)
Zdalipak touhy dojdou naplnění… (06.02.2002)Komentář ze dne: 22.12.2023 15:59:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
Tak co, Karešák, Marťan, Algena, kdo se tam vrhne? Nebo snad sám velký fréza?
0 0

Komentář ze dne: 22.12.2023 17:03:25     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Derek (dbrookes@volny.cz)
Titulek: Katafyki a Sun Castle
Lezl jsem na Katafyki a Sun Castle a kvalita cest a jištění je perfektní. Vřele doporučuji tuto oblast. Pro informace kontaktujte Climb Ermionida na FB.
2 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
20.07.2024
ŽOFKA Žlebská outdoorová filmová kulturní akce, 17 ročník. Hospoda U Kosti

Oznámení o akcích posílejte redakci