Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesFinále Světového poháru v Kirově: Hrozová stříbrná


Ledolezení na obtížnost a rychlost

V ruském Kirově se za nezvykle vysokých teplot jen kousek pod nulou koná finálový závod v ledolezení/drytoolingu na obtížnost a rychlost. Celkový výsledek SP je otevřený, šanci na vítězství má i naše Lucka Hrozová, která jako jediná hájí české barvy. Aktuálně: Lucie Hrozová má stříbro a čtvrté místo v celkovém pořadí SP.


KIROV LIVE STREAM

 

Celkové pořadí Světového poháru:

1. Angelika Rainer IT 392
2. Maria Tolokonina RUS 342
3. Anna Galljamova RUS 327
4. Lucie Hrozová CZ 312
5. Shin Woon Seon KOR 301
6. Ljudmila Badaljan RUS 228

1. Maxim Tomilov RUS 431
2. Alexej Tomilov RUS 284
3. Park Hee Yong KOR 278

7. Markus Bendler AUT/RO 192

23. Mirek Matějec CZE 59

47. Jozef Leško SVK 8

Kompletní výsledky jsou zde

Komentář Lucky Hrozové ke dnešnímu finále: Stříbrná medaile
Dnešní finále hodně rozhodl v můj prospěch ledový špalek, ve kterém nebyly navrtané díry. Většina holek s tím měla velké problémy a pro tři byl konečný. Sice šlo relativně jen  o pár zaseknutí, ale z těžké pozice a muselo se zasekávat i levou rukou. Ze stříbra mám ohromnou radost, protože jsem nebyla úplně fit a kvůli omrzlým palcům jsem od Illuminati nemohla moc trénovat. Tak jsem ráda, že jsem mohla zúročit alespoň lezení z přírodního ledu. V tomto závodě asi nakonec převážily zkušenosti nad silou a vytrvalostí.

Špalek, který rozhodl. Lucka první zásek na první pokus. S druhým zásekem to bylo o trochu horší

 

IWC Kirov, Lucka Hrozová ve finále
IWC Kirov, Lucka Hrozová ve finále , foto: Libor Hroza

 

První nátah do chytu nevyšel. Lucka neudělala tu chybu, co Tolokonina a další, že by se snažila už z tohohle záseku jít rovnou.

 

IWC Kirov, Lucka Hrozová ve finále
IWC Kirov, Lucka Hrozová ve finále , foto: Libor Hroza

 

Napřed si dobře zasekla o něco výš 

 

IWC Kirov, Lucka Hrozová ve finále
IWC Kirov, Lucka Hrozová ve finále, foto: Libor Hroza

 

a pak už bez větších potíží dosáhla. Cesta ke stříbru byla otevřená.

 

IWC Kirov, Lucka Hrozová ve finále
IWC Kirov, Lucka Hrozová ve finále, foto: Libor Hroza

 


10. 3. Finále: Finále je těžké pro muže i ženy. Ženy mají na cestu 9 minut, muži 10 minut. V cestě mají nenavrtaný ledový špalek do kterého se seká hodně těžko a to hodně zdržuje.

Korejka Shin Woon Seon spadla při výlezu z ledové desky na začátku, sklouzl jí cepín při natahováku z ledu.  Výsledek 3.07

Anna Galljamova. Z ledové desky je velkej natahovák, i když je dlouhá, těžko dosahuje. Nedaří se jí zaseknout do ledového špalku.. Odlomil se jí kus ledu, to ale není technický incident. Navíc se tam musí sekat levou rukou. Na špalku strávila opravdu hodně času, vypršel jí kousek nad ledovým špalkem. Výsledek 6.13

Lucka Hrozová pěkně, velmi hezky a rychle přešla ledový špalek, je vidět, že má v ledu už nalezeno hodně. Dostala se až na dřevěný špalek o několik metrů dále a tam jí došel čas. Zatím vedení, výsledek 8.17. Ty ledové špalky jsou pro Lucku velká výhoda. V ledu má ze všech finalistek nalezeno asi nejvíc. Komentátor o ní říká. že je velmi silná favoritka. Její komentář: "Vymačkala jsem ze sebe své současné maximum. Uvidíme, na jaké místo to bude stačit"

Felicitas Feller Měla problém při sekání do špalku. Usekla skoro půlku spodní části. Ztratila zde hodně času a padá před přechodem z ledu do převisu vlevo, když se jí vylomil kousek ledu. Zařazuje se před Korejku a za Annu Galljamovu. Lucka Hrozová zůstává ve vedení. Výsledek 6.10

Mariam Filippova - spadla během reklamy v přčnosu, nedostala se z ledové desky. Podle komentátorů špatně založila cepín do ledu a při natahováku jí vypadl. Měla by být až za Korejkou. Výsledek 2.06 Lucka nadále vede.

Angelika Rainer přešla ledovou desku, poté s menšími potížemi i ledový špalek. Cvičí na dřevěném špalku. Vyklepává, dolézá na plastovou polokouli. Už překonala Lucku, padá v závěrečné části cesty. Vedení, Lucka průběžně druhá. Výsledek 11.22

Maria Tolokonina. Přisekává si do děr v ledové desce. Na čtvrtý pokus zasekla do ledového špalku. Druhý zásek do špalku nevypadá dobře, ale ona se snaží dosáhnout z něj dalekým nátahem chyt vlevo. Při druhém pokusu o nátah doleva jí vypadl cepín. Výsledek 6.10. Lucka už má jistý bronz.

Ljudmila Badaljan spadla z ledového špalku a s brekem odchází. Nepodařilo se jí zaseknout  druhý cepín levou rukou dost hluboko. Kousek ledu se vylomil a hotovo. Výsledek 6.10. Lucka má stříbro!

Předběžné pořadí:

1. Angelika Rainer, 11.22
2. Lucie Hrozová, 8.17
3. Anna Galljamova 6.13
4. Ljudmila Badaljan 6.10
5.Maria Tolokonina, 6.10
6. Felicitas Feller, 6.10
7. Shin Woon Sheon 3.07
8. Mariam Filippova, 2.06

 

Kompletní výsledky jsou zde

 

 

V souboji mužů jeden proti sedmi velmi pěkně Korejec Park Hee Yong. Ledový špalek mu nedal moc práce. Překonal dvě stříšky potom, bojuje při výlezu z druhé. Zkouší cvaknout expresku hodně daleko, ale protože je malé postavy, o několik centimetrů nedosahuje. Na konec slézá do sestupného traverzu bez zajištění a konec, vypršení času. Zatím nejlepší výsledek, ale marné pokusy cvaknout příliš krátkou expresku mu vzalo hodně času i sil. Je naštvanej, ale zatím nejlepší.

Alexej Tomilov zapnul expresku nad sestupem a traverzem, na kterou Park nedosáhl. Protože expreska má v hodnocení vyšší prioritu, už je jedno kam potom dolezl. Vedení.

Maxim Tomilov je zatím nejrychlejší. Ledový špalek přešel dobře. Cvakl expresku nad traverzem, nakonec první top finálové cesty

Alexej Děngin spadl z ledového špalku a pak ještě dvakrát nastoupil mimo soutěž, ale top nedal.

Předběžné pořadí: 

1. Maxim Tomilov
2. Alexej Tomilov
3. Park Hee Yong

 

Kompletní výsledky jsou zde

 

 


9.3. Semifinále probíhá za nepříjemného větru, jak pravil komentátor. V ženské soutěží je jen 5 závodnic "odjinud", všechno ostatní jsou Rusky. Dnes již běží přímý přenos ve velmi dobré kvalitě. Ženy mají na cestu 8 minut. V trase, která vede po plastových chytech, je jedna ledová deska a jeden kulatý špalek, tentokrát jsou špalky předvrtané a nedává se každému nový. Lucka Hrozová zalezla pěkně. Dostala se přes ledovou desku i visící špalek, nezastavily ji ani dva převisy, došla na čas jeden chyt před koncem, finále by patrně nemělo uniknout. Stéphanie Maureau došla na čas na druhém převisu, bude za Luckou, která má tím pádem už jisté finále. Říká v rozhovoru, že ztratila příliš mnoho času na začátku. Anna Galljamova došla na čas o jeden chyt níž než Lucka a Felicitas Felller. Mariam Filippova (119) dala do topového chytu jen jeden cepín a nestihla už cvaknout polední expresku. Angelika Rainer top v poslední chvíli. Maria Tolokonina top minutu před limitem. Ljudmila Badaljan (107) TOP ještě rychleji než Tolokonina. Shin Woon Seon - spadla nečekaně z výlezu z druhé střechy, sklouzl jí cepín. je až za Luckou. Odhad pořadí: Badaljanová, Tolokonina, Rainerová, Hrozová+Fellerová.

Komentář od Lucky Hrozové: Ahoj, tak máme za sebou dnešek. A před sebou zítřejší finále. Dnes tu byla docela kosa, o co míň mrzlo o to zas víc foukalo. Já už ale odpočívám v teple na pokoji. Podařilo se mi vybojovat 6. místo a tím i postup do osmičlenného finále. Pořadí se po kvalifikaci dost proházelo, vítězka kvalifikace, Korejka Shin, postupuje do finále z posledního místa. První nepostupující je bronzová z posledního SP v Rumunsku Francouzka Stéphanie Maureau. Semifinálová cesta se mi líbila o něco více než kvalifikační. Stavěč přidal na délce a také na časovém limitu, který mi došel v předposledním chytu. Musely jsme upalovat, dávat pozor aby to někde neustřelilo a vyklepat jsme mohly víc až dole na zemi, protože na to nezbývalo při lezení moc času. Uvidíme co nám vymyslí na zítra. Už se těším, a snad se mi podaří zabojovat.:)

Pavel Dobrinskij (číslo 38) první top. V rozhovoru říká, že bude kolem osmi topů a že cesta je spíš silová, než technická. Pavel Guljajev spadl ze zeleného chytu na plastové bouli, na tomto chytu skončilo povícero borců. Park Hee Yong topoval podle očekávání. Další top Ivan Ljuljukin, Sergej Tarasov, celkem 8 topů, jak předpovídal Dobrinskij. Ve finále jsou kromě Korejce Hee Yong Parka už jen Rusové, vstupenkou do finále byl pouze top.

Oficiální výsledky kvalifikace mužů a semifinále jsou zde.

Malý slovníček: Zacepka = chyt, Ledorúb= cepín, strachóvka=jištění, zakrepíť strachóvku=zapnout jištění, Sorvalsa=spadnul, Sorvalas=spadla, Zacepíťsa=zachytit se v chytu.


 

Kirov 2012 - Lucie Hrozová v semifinále
Kirov 2012 - Lucie Hrozová v semifinále, foto: Libor Hroza st.

 

Kirov 2012 - Lucie Hrozová v semifinále
Kirov 2012 - Lucie Hrozová v semifinále, foto: Libor Hroza st.

 

Kirov 2012 - Lucie Hrozová v semifinále
Kirov 2012 - Lucie Hrozová v semifinále, foto: Libor Hroza st.

 

Kirov 2012 - Lucie Hrozová v semifinále
Kirov 2012 - Lucie Hrozová v semifinále, foto: Libor Hroza st.

 

 


Zpráva od Lucky: Překvapivě tu není, až taková kosa, na jakou tu jsme zvyklé -"pouze" -10 :). Oproti tomu Zahajovací ceromoniál, jak je tu zvykem, nic decentního - obrovský balón a k tomu milion malých balónků, mimo jiné i oslavy mezinárodního dne žen, který je tu svátkem.

- Máme po kvalifikaci.Startovalo nás 24, chlapů 45.
Cesty byly dlouhé, čas. limit krátký - pouze 5min. Holky jediný top (Korejka Shin), kluci stále lezou. Jeden z nejlepších, Korejec Park, skončil asi ve třičtvrtě cesty. Mě se podařilo témeř vynechat expresku schovanou za ledovým blokem, ke které jsem pak musela zpět slézt a čas běžel. Podařilo se mi dolézt na začátek poslední převislé části, kde mi došel už tradičně časový limit. Největší problém jsem měla se zakopáváním maček, kdy mě při každém zakopnutí do tvrdé desky, bolely ještě nedoléčené omrzlé prstíky. Dnes je to pro mě 9. místo. Držte mi palce na zítřejší semifinále :))

8. 3.  zpráva od Libora Hrozy: Lucka startuje jako druhá z 24 žen, mužů na obtížnost se účastní 45. Je krásně a -10 stupňů. Lucku omrzlé prsty pořád bolí. 


 

Na světovém poháru v Kirově
Na světovém poháru v Kirově, foto: archiv Lucie HrozovéV průběžném hodnocení Světového poháru je Lucka na 5. místě s 232 body, vede Angelika Rainer s 292 body o bod před Marií Tolokoninou. Celkové vítězství Lucky Hrozové by přicházelo v úvahu, kdyby vyhrála tento závod a navíc by Angelika a Maria nesměly být lepší, než deváté a to lze poměrně těžko předpokládat. Nejpravděpodobněji se bude celkové vítězství ucházet Angelika Rainer a Maria Tolokonina, pro kterou je domácí prostředí výhodou, ale přináší i zvýšený tlak na psychiku. Do celkového pořadí promluví jistě výrazně i dvojnásobná vítězka SP, nenápadná Anna Galljamova. Menší šance už má Korejka Woon Seon Shin a Lucčiny šance jsou spíše teoretické, ale své páté místo by v případě úspěchu mohla vylepšit.

 

V mužské kategorii mají nejlépe našlápnuto bratři Tomilovové, hlavně Maxim. Vysloužilý šampion Markus Bendler ani do Kirova nejel. Kromě obtížnosti se bude konat závod v rychlosti, kde byl registrován Milan Dvořáček, ale nedorazil.

Hrozovi odletěli do Moskvy v úterý ráno. Přes slib pořadatelů na ně nikdo nečekal a tak se nechali vynést davem po jediném fungujícím eskalátoru z metra na nádraží a nasedli do vlaku, kterým se jede dalších tisíc kilometrů do Kirova, není tam totiž nikde v okolí letiště pro dopravní letadla.


Zvětšit mapu

 

Stránky závodu: iceclimbcupkirov.blogspot.com/

Prize money: Vitěz 1000 EUR, 2. 750 EUR, 3. 500 EUR

Přímý přenos: www.theuiaa.org

Program

8. března

12:00 (15:00 MČ) kvalifikace žen obtížnost

9. března

7:00 (10:00 MČ) semifinále žen obtížnost
7:15 (10:15 MČ) semifinále mužů obtížnost

10. března

7:20 (10:20 MČ) finále žen i mužů

 

 

 

Kirov, stěna pro obtížnost
Kirov, stěna pro obtížnost, foto: Libor Hroza st.

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 10. 03. 2012 | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Aneta Loužecká mistryní světa a vítězkou Světového poháru v rychlosti. (18.02.2024)
MS v ledolezení Edmonton (17.02.2024)
Loužecká čtvrtá v Sunderlandu a třetí celkově (10.02.2024)
MČR 2024 v ledolezení na rychlost (31.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee obtížnost (28.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee - rychlost: Loužecká stříbrná (26.01.2024)
Loužecká stříbrná v Ouray (22.01.2024)
SP v ledolezení Cheongsong: Loužecká zlatá v rychlosti (13.01.2024)
Dry Tool Cup Brno 2023: Loužecká a Bosshard (02.12.2023)
Kalendář ledolezeckých závodů (27.10.2023)
EP v ledolezení Oulu: Devin a Van Der Steen (26.02.2023)
EP v ledolezení Skotsko: Virgile Devin a Marianne van der Steen (17.02.2023)
Světový pohár 2023 v drytoolingu (29.01.2023)
SP v ledolezení Saas Fee: Ladevant Louna a Sina Götz (27.01.2023)
Ouray Ice Festival (22.01.2023)
SP v ledolezení v Champagny-en-Vanoise (21.01.2023)
SP v ledolezení Cheongsong: Heeyong Park a Petra Klingler (21.01.2023)
MM Holandska (10.12.2022)
UIAA Ice Climbing European Cup 2022/23 (05.12.2022)
Loužecká šestá v Žilině (27.11.2022)
Světové poháry UIAA v ledovém lezení v Rusku zrušeny (26.02.2022)
ME v ledolezení Oulu (19.02.2022)
Mistrovství Severní Ameriky v drytoolingu - Ouray (05.02.2022)
MS dospělých a mládeže v ledolezení (30.01.2022)
Loužecká zlatá i bronzová v Ouray (29.01.2022)
Skialpinismus na ZOH (13.08.2021)
SP v ledolezení Kirov: Loužecká sedmá (07.03.2021)
Loužecká třetí v boulderingu na MS mládeže (02.03.2021)
ME v ledolezení Champany: Loužecká čtvrtá a šestá (27.01.2021)
Ouray Ice Festival live (21.01.2021)
EP v drytooligu Žilina (08.12.2020)
SP v ledolezení Saas Fee: Tolokonina a Louna Ladevant (25.01.2020)
SP v ledolezení Čangčun, Čína: Loužecká 9. (04.01.2020)
MS v ledolezení Kirov: Kuzovlev a Woonseon Shin (10.03.2019)
SP v ledolezení Denver: Glatthard a Tolokonina (22.02.2019)
SP v ledolezení Saas Fee: Glatthard a Woonseon Shin (31.01.2019)
SP v ledolezení Cheongsong: Kuzovlev a Tolokonina (12.01.2019)
SP v ledolezení Kirov (04.03.2018)
EP v ledolezení (25.02.2018)
SP v ledolezení Hohhot (04.02.2018)
ICWC Cheongsong, závod překvapení (15.01.2017)
ICWC Beijing 7. - 9.1. (09.01.2017)
ICWC Durango (20.12.2016)
Prozatímní kalendář ICWC (30.07.2016)
SP v ledolezení a ME Rabenstein: Svoljšak a Song (31.01.2016)
ICWC 3: Saas Fee pro Rusy, Dvořáček 12. (24.01.2016)
Ouray: Lucka první a třetí mezi chlapy (21.01.2016)
SP v drytolingu Cheongsong: Tolokonina a Hee Yong Park (17.01.2016)
Ledolezecká sezóna končí v Kirově (08.03.2015)
Vírský cepín - MČR v lezení na rychlost (15.02.2015)
MS v ledolezení na obtížnost a SP na rychlost (01.02.2015)
SP v ledolezení Cheongsong (13.01.2015)
2. kolo slovenského poháru ve drytoolingu (19.11.2014)
ME v ledolezení Ufa: Lucka Hrozová bramborová, Česko třetí v týmech (02.03.2014)
Ve Víru rychlosti Hrozová a Dvořáček (16.02.2014)
SP v Rabensteinu zrušen! (14.02.2014)
Martina Kratochvílová a Janez Svoljšak mistry světa juniorů (09.02.2014)
SP v drytoolingu Champagny-en-Vanoise, France (01.02.2014)
SP v ledolezení Saas Fee (27.01.2014)
Světový pohár v ledolezení Saas Fee od zítřka (23.01.2014)
SP v drytoolingu Busteni (17.01.2014)
SP v drytoolingu Cheongsong (12.01.2014)
Světový pohár ICWC se rozbíhá (09.01.2014)
Drytooling v Bozemanu (04.01.2014)
Black Diamond Drytool cup 2013 (10.12.2013)
Lucka v Bratislavě (20.11.2013)
K2 Drytoolcup 2013 (20.11.2013)
Kalendář závodů v ledolezení (02.08.2013)
Světový pohár v ledolezení Kirov - Lucka Hrozová bronzová! (18.03.2013)
Světový pohár v Busteni: Hrozová zlato! (09.02.2013)
Rabenstein, třetí kolo SP v ledolezení (28.01.2013)
Světový pohár v ledolezení v Saas Fee: Hrozová bronz (24.01.2013)
Mistrovství světa v Cheonsongu (14.01.2013)
Black Diamod Drytool Cup (11.12.2012)
Gutovka drytool cup 2012 (06.12.2012)
Rekord v paragánech (29.11.2012)
MČR v ledovém rychlolezení (27.02.2012)
SP v Busteni 2012: Lucka šestá, Míra devátý (22.02.2012)
Glace Glise: Bendler a Hrozová (19.02.2012)
SP v ledolezení Busteni (11.02.2012)
Světový pohár v ledolezení Champagny-en-Vanoise: Hrozová bronz (05.02.2012)
Rabenstein 2012 (31.01.2012)
Světový pohár v Saas Fee (21.01.2012)
Fotogalerie ze Saas Fee (21.01.2012)
Hrozová bronzová v Cheongsongu (18.01.2012)
Světový pohár v ledolezení Cheongsong (15.01.2012)
Videa z Kanderstegu 2012 (15.01.2012)
ICE Climbing festival Kandersteg 2012 (09.01.2012)
Začíná ledolezecká sezóna (01.01.2012)
MČR drytooling: fotogalerie (13.12.2011)
Blue Cave Cup 2011 (18.05.2011)
Hrozová stříbrná ve Světovém poháru (08.03.2011)
MS v rychlosti a SP v obtížnosti v Kirově (08.03.2011)
Evropský pohár českou kořistí (19.02.2011)
Lucie Hrozová čtvrtá na Mistrovství světa (08.02.2011)
Mistrovství světa v drytoolingu v Busteni (06.02.2011)
Adrex Ice Run (04.02.2011)
Hrozová stříbrná v Saas Fee (24.01.2011)
Světový pohár v Saas Fee (23.01.2011)
Hrozová v Koreji bronzová (09.01.2011)
Závod světového poháru v drytoolingu v korejském Cheongsongu (09.01.2011)
Otevřené mezinárodní MČR v drytoolingu, Hrozová bere všechno (30.12.2010)
Europa cup Eisklettern 2010/2011 (11.11.2010)
Hrozová pátá v SP v ledu (10.02.2010)
Saas Fee - Hrozová čtvrtá (23.01.2010)
Světový pohár ve Val Daone: Lucka bronz (18.01.2010)
SP v Kirově: Hrozová čtvrtá (12.01.2010)
SP Kirov: Lucka ve finále (08.01.2010)
Tak nám zase přituhlo…. (22.12.2009)Komentář ze dne: 09.03.2012 15:41:31     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Franta (@)
Titulek: Finale
Gratulace Lucce k postupu do finale. Ted jeste taky medailove stesti.
0 0

Komentář ze dne: 10.03.2012 10:20:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Velká gratulace
Lucka zabojovala a i s omrzlýma palcema skvělá stříbrná medaile, když se ukázalo jak spousta holek neumí sekat do ledu, včetně Tolokoniny.
0 0

Komentář ze dne: 11.03.2012 14:08:23     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: gratulace!
Lucko, paráda! (Nejlepší nakonec :))
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
20.07.2024
ŽOFKA Žlebská outdoorová filmová kulturní akce, 17 ročník. Hospoda U Kosti

Oznámení o akcích posílejte redakci