Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesFrankenjura pro iPhone


 Frankenjura pro iPhone, 4 dílNejoblíbenější soustava zamešených kvaků dorazila na iOS

Německé nakladatelství Panico vydalo oblíbeného Schwertnerova průvodce Frankenjurou ve verzi pro iOS, to znamená řadu přístrojů firmy Apple v čele s iPhone. Podívejte se se mnou, jak to funguje a zda stojí za to do aplikací investovat. Aktualizováno.


Severní Frankenjura je o hledání

Frankenjura je oblíbeným zamešeným kvakovištěm, jehož základním problémem je, se ve skupině více než dvou lidí vždycky ráno shodnout, na kterou skálu se pojede. To je zpravidla doprovázeno zuřivým listováním ve dvou pětisetstránkových Schwertnerbychlích od Panica, kde hledáme cesty na slunci nebo ve stínu, co nejdelší, ale takové, aby všem členům skupiny stačilo lano na spuštění od umlenkhákenprasete, samozřejmě přiměřeně těžkých pro nejlepšího hardmovera a zároveň nejslabšího softmovera skupiny, někdy k tomu přijde hledání cest, které rychle schnou po dešti, které jsme ještě nelezli a oblast není daleko, a které ....

Prostě horor. K řešení situace by mohl přispět elektronický průvodce od Panica, které převedlo dva díly Schwertnerova průvodce do série čtyř aplikací pro iPhone, lišících se jen oblastí, kterou pokrývají. Elektronický průvodce má širší možnosti, než kniha a pro řešení v prvním odstavci zmíněné každoranní tortury ve Frankenjuře se hodí vyhledávací funkce, kde lze vyhledat oblast, skálu, cestu,podle názvu, ale také podle atributů oblast pro děti, obtížnosti od-do, stěny na slunci furt, ráno nebo odpoledne nebo vůbec, podle počtu cest v oblasti nebo výšky stěny. 

 

Část formuláře s parametry vyhledávání 
Část formuláře s parametry vyhledávání, foto: repro horyinfo

 

 

Výsledkem vyhledávání je seznam vyhovujících skal s informačními ikonami a počty cest v jednotlivých obtížnostních pásmech, na ťuknutí se pak příslušná skála otevře a ukáže cesty. 

Výsledek vyhledávání podle zadaných kritérií 
Výsledek vyhledávání podle zadaných kritérií, foto: repro horyinfo

 

Další možný způsob vyhledávání skal je mapa, symbolizovaná v hlavním menu kopcem. Panico používá systémovou mapu iOS, od nasazení iOS 6 zde mapy Google vyměnila mapa od Apple. Bohužel nelze volit typ mapy (satelit, terén...) a na rozdíl od databáze cest potřebuje mapa datové připojení online, takže v Německu uvidíte jen zapíchané špendlíčky s hlavičkami v barvě oblasti na šedém čtverečkovaném podkladu, pokud tedy nejste gróf, co si platí datový roaming, nebo nemáte německou Simm kartu. Protože však systémová mapa používá cache, lze si prohlédnutím předem alespoň částečně zobrazení mapy zajistit.
 

Mapa bez datového připojení mnoho neukáže
Mapa bez datového připojení mnoho neukáže, jenom kde zrovna jste a kde jsou kolem vás skály. Foto: repro horyinfoAni tak to ale není úplně nepoužitelné, protože si můžete najít vlastní polohu a ťukat na špendlíčky okolo, což má za následek zobrazení štítku s názvem skály, tradičními ikonami, jak je známe z knižního provedení a barevně kódovaný počet cest, zase stejně, jak se používá v knize. Štítek lze buď zavřít, nebo ťuknutím na šipku za názvem přejít do detailu skály.

 

 

Informační panel skály, otevře se na ťuknutí na hlavičku špendlíku v mapě 
Informační štítek skály, otevře se na ťuknutí na hlavičku špendlíku v mapě, foto: repro horyinfo

 

Poslední způsob volby skal je ze seznamu oblastí, které jsou stejně pojmenované a stejně barevně kódované, jako v knižním vydání. Ťuknutím na oblast dostaneme seznam názvů skal s ikonami a počty cest, ve kterém si ťuknutím na íčko zobrazíme informaci o celé oblasti, nebo ťukem na šipku vedle názvu skály přejdeme na seznam cest

 

Seznam oblastí 
Seznam oblastí, foto: repro horyinfo

 

Popisy skal

Dostaneme-li se jakýmkoliv způsobem na seznam skal v oblasti, můžeme ti ťuknutím na íčko zobrazit její popis. Pod hlavičkou je rolovatelný seznam skal opět s informačními ikonami známými z knižního vydání a počty cest v barevně kódovaných obtížnostních pásmech.

 

Seznam skal v oblasti Krotenseer Forst 
Seznam skal v oblasti Krotenseer Forst, foto: repro horyinfo

 

Ťuknutí na šipku vedle názvu skály vede na seznam cest. Ten má v záhlaví název skály, který se listováním dolů neodroluje

Seznam cest na vybrané skále, ťuknutím na cestu se otevře topo a popisy 
Seznam cest na vybrané skále, ťuknutím na cestu se otevře topo a popisy, foto: repro horyinfo
 

Íčko vedle názvu skály ukáže její popis a popis přístupu s umístěním na mapě ve spodní půlce. Zvláště zde je zvolený typ mapy nepříliš vhodný pro dohledávání skály v terénu. Terénní mapa nebo satelitní hybrid byl byl mnohem užitečnější. Protože se ale mapy stejně načítají pouze online, je to koneckonců jedno protože mapový podklad neuvidíte. Ťukání na hlavičku špendlíku nepřinese nic, než otlačený prst. Dovedl bych si představit na ťuknutí alespoň vypsat souřadnice, nebo ještě lépe je zkopírovat do schránky, aby si je člověk mohl dát do GPS aplikace, kde může mít ty mapy stažené pro offline. Taky by tu mohl být na ťuknutí kompas ukazující směr a vzdálenost z momentálního stanoviště ke skále. To už podle zkušeností stačí i bez mapového podkladu. Tady má Panico ještě mnoho možností, jak průvodce zdokonalit.

 

Popis skály a její poloha na mapě 
Popis skály a její poloha na mapě, foto: repro horyinfo

 

Ťuknutí na název kterékoliv cesty v seznamu vede na grafické topo jednotlivých cest. Tato obrazovka je dělená v půli. Nahoře je schéma skály s cestami, které lze na iPhonu obvyklým gestem dvou prstů zvětšovat a jedním prstem posunovat. Pod tím je v dělicím pruhu posuvný pás s čísly cest a číslo, které je v šedivém poli uprostřed, má podrobnosti zobrazené ve spodní půlce. Je zde název cesty, klasifikace, případné hvězdičky krásy, slovní ohodnocení (shodné s knižním vydáním). Zcela dole jsou ikony seznamu pytlů (Sackliste) a přelezů (Tickliste). Pokud je právě nastavená cesta v některém seznamu, je ikona černá, jinak je šedivá. Totéž platí pro ikonu komentářů. Dvojšipky zcela dole vedou na předchozí, nebo následující skálu v seznamu.  Je-li zobrazení skály na více dílech, přejetím čísla cesty naskočí díl, ve kterém cesta je. Hezká je možnost švihnutím odšoupnout popis cesty a přejít na vedlejší cestu. 

 

Topografické zobrazení skály a popis právě vybrané cesty. Z toho, že je ikona Tickliste i Sackliste šedivá je vidět, že jsem Action Directe ještě ani nevylezl, ani nezapytlil 
Topografické zobrazení skály a popis právě vybrané cesty. Z toho, že je ikona Tickliste i Sackliste šedivá je vidět, že jsem Action Directe ještě ani nevylezl, ani nezapytlil, foto: repro horyinfo

Dobrá vychytávka je, že otočením telefonu na šířku se zobrazí v maximální možné velikosti samotné schéma. Naopak jako slabinu vidím, že není možné si topo skály s cestami vytisknout a mít ho s sebou pro případ, že by došla baterie.

 

Seznamy a komentáře

Seznamy jsou přístupné z menu ve spodní části obrazovky. Je tu seznam tříhvězdičkových cest, to mají být ty úplně nejkrásnější ze všech krásných a maximálně 10 v dané obtížnosti v celé Severní Frankenjuře. V jednom dílu jich je tím pádem 2 až 3. Ťuknutím se dostaneme na detaily s topem, viz výše popisy skal . Další je seznam pytlů - Sackliste a seznam přelezů - Tickliste.

Oba tyto seznamy jsou vedeny lokálně v přístroji, ve kterém vznikaly, ale zvláštní funkcí je lze uložit kamsi na sever Panica a případně na jiném přístroji zase načíst. Vyžaduje to si nejprve zřídit bezplatně registraci a před takovouto akcí se  přihlásit. Proč Panico pro takovouto činnost nepoužívá iCloud, aby se seznamy synchronizovaly automaticky, jak je tomu například u aplikací Apple, je otázka. Asi to jejich programátoři ještě neumí, možná jsou ale dobří lezci :-).

Seznam pytlů obsahuje název cesty, klasifikaci, datum a šipka vede na grafický popis skály. Seznam přelezů má navíc označení stylu přelezu, který se u pytlů pochopitelně neeviduje. Barevný proužek po levém kraji každé položky je opět vzat z barvy oblasti. Určitě by bylo přínosné, kdyby bylo možné seznam přelezů případně i pytlů vyexportovat do standardního tabulkového formátu XLS.

 

Seznam přelezů 
Seznam přelezů, foto: repro horyinfo

 

 

Určení data přelezu

 

Vkládání cesty do seznamu, volba data 
Vkládání cesty do seznamu, volba data, foto: repro horyinfo

 

Komentáře se dají ukládat ve dvou režimech - lokální a globální. Lokální komentář je jen na přístroji, na kterém byl zapsán. Máte-li jablečných zařízení víc, na jiném je neuvidíte, třeba když si na iPadu budete hledat v hospodě cesty na další den a na skalách pracujete s iPhonem. Globální komentář se ukládá kamsi po síti, je vidět na všech zařízeních a pravděpodobně ho uvidí všichni, bez datového připojení ho ale neodešlete. Celé to ale funguje nějak podle plotu, protože se po odeslání komentáře se napíše, že byl odeslán, pod cestou se někdy objeví hned, někdy vůbec, na Facebooku se publikuje přes aplikaci Panico. Na komentářích musí Panico ještě hodně zapracovat.

Další formou komentářů mají být i obrázky a videa, která můžete k cestě připojit buď z knihovny obrázků v telefonu, nebo přímým pořízením vestavěnou kamerou.  Komentáře, až se trochu naplní a rozšíří, budou jistě veleužitečným zdrojem informací. Panico však bude muset zapracovat na tom, aby jich časem nebylo příliš mnoho a aby tam nebyly pitomosti. Také není příliš jasné jak funguje vkládání, když jste mimo signál. Pokud na signálu jste, můžete globální komentáře rovnou zveřejnit na Facebooku. 

Další funkce

Další funkce jsou už jen tak trochu rychle zbastleným přílepkem k tomu hlavnímu, co má průvodce za úkol.

Adresy obsahují adresy a telefony na záchrannou službu a policii, kempy, informační kanceláře, herberky pro mládež a umělé stěny.  Provedení adres je hodně odfláknuté. U elektronické aplikace bych očekával na ťuknutí zobrazení na mapě nebo zatelefonování po ťuknutí na telefonní číslo. Nutnost opisování adresy na papírek a pak její zadávání do Google Maps nebo navigace nepatří k plusovým bodům průvodce. Navíc je seznam psán malým písmem a nelze ho zvětšit, což brejlovcům moc neposlouží. Ostatně v Panicu na lidi s horším zrakem moc nemyslí ani ve svých knihách, takže to není zase nějaké překvapení.

Deset pravidel, opět napsaných málo čitelným způsobem, probírá jak se v Juře při lezení chovat.

Zákazy vypisují seznam dočasně nebo úplně zakázaných skal. Zakázané skály nejsou v aplikaci vůbec zařazeny, takže by se patrně dalo předpokládat, že co tam najdete, na to můžete taky lézt s respektování zóny. U online-aplikace bych očekával aktualizovaný seznam dočasných uzávěr, ale v seznamu jsou jen čtyři, které už v době testování aplikace nejsou účinné, což naznačuje že online aktualizace tady není.  

Vysvětlení ikon, povinné impressum, obchodní podmínky jsou nepříliš důležité.

Volba jazyka je momentálně mezi němčinou a angličtinou, přičemž v anglické verzi je občas i nepřeložený německý text. Srandovní jsou všeobecné podmínky, u kterých jsou do angličtiny přeložené jen titulky. Pak už je tu jen profil uživatele, který sice počítá s fotkou, ale zatím není jak ji tam dostat a pak je tu nějaký promo-kód, jehož bližší účel je záhadný.

 

Doplňkové funkce, trochu narychlo přilepené 
Doplňkové funkce, trochu narychlo přilepené, foto: repro horyinfo

 

 

Celkový dojem

Aplikace Frankenjura 1 až 4 jsou dobré, ale mohly by být lepší. Velkým přínosem je vyhledávání. Rovněž vybírání sousedních oblastí na mapě je výborné. Samotná implementace mapy je však na úrovni, jaká byla normální před několika lety. Dnes je standardem možnost volit z různých typů map a u těch, které to licenčně umožňují, stahovat potřebné části pro použití offline a to tady dost chybí. Užitečné budou taky komentáře, až se dostatečně naplní. zde není jasné, jak přesně fungují komentáře ke zveřejnění a k aplikaci není žádný manuál, který by to vysvětloval.

Programátorská realizace prozrazuje šití trochu horkou jehlou a pokulhává za současným standardem, zejména ve vztahu k ceně, která patří v Appstore mezi vyšší. Mezi nedostatky patří nejednotná obsluha - v některých částech se do podrobností o nějakém objektu dostanete ťuknutím na jeho název, u jiných musíte ťukat jen na šipku vedle. Při zadávání přelezů do Ticklistu se objevuje chybně název naposledy zadávané cesty místo cesty právě vkládané, i když se záznam vloží ke správné cestě. Ani multitasking není dobře zvládnutý. Přepnete-li do jiného programu a zase zpět, průvodce Jurou si nepamatuje, kde jste v programu byli a musíte se vším začít opět od začátku, přičemž vás jistě potěší už za krátký čas používání již důvěrně známá reklama na Edelrid. Hodně předpotopní je řešení adresáře.

V namátkou vybrané oblasti Förrenbach und Högenbachtal nám oproti knižnímu vydání 2010 chybí několik skal: Gotzenberger Turm, Märchenland, Haunritzer Wand, Alter Fritz, Steinerne Krone, Birkenfels, Hagfels, Oberrieder Turm a Kalvarienwand. Podle tvrzení autora je důvodem jednak, že v aplikaci není všechno, ale výběr těch lepších skal, jednak to, že některé skály byly kvůli problémům s majiteli zavřené, to se týká například Märchenland a Haunritzwer Wand. Pro všechny aplikace byl základem stav databáze skal odpovídající vydání z roku 2012 a mnohá topa jsou ještě novější, například Wolkensteiner Überhang, Dromedar, Universum a další. Ve čtvrtém dílu jsme našli novou skálu Grünreuther Wand (doporučuji).

Panico slibuje roční bezplatnou aktualizaci, tak doufejme, že brzy aplikaci ještě zlepší. Lze v to doufat, protože po uveřejnění první verze recenze nastala poměrně čilá komunikace a některé věci byly promptně opraveny, přičemž se zjistilo, že se databáze v aplikaci při spuštění synchronizuje se serverem Panica. V aplikaci je ještě co zlepšovat, zejména v použití mapy (volba druhu, stahování pro offline provoz), multitaskingu a aktualizaci seznamů přes iCloud a možnost vůbec nějak sdílet mezi vlastními zařízeními komentáře.

I přes uvedené problémy je průvodce přínosem hlavně pro svou vyhledávací funkci. Používání jsme si vyzkoušeli a bylo vcelku dobré. V podstatě není třeba s sebou nosit bychli (pokud nejdete na některé skály, které byly v telefonní aplikaci záměrně vynechány) Aplikace Frankenjura používá GPS, ale použití je omezeno zřejmě jen na okamžiky zobrazení mapy, takže spotřeba baterie není jinak tragická, po praktickém testu lze říci, že s nabitým telefonem vydržíte celý den. Na rozdíl od knižní verze nemá aplikace Frankenjura 1 až 4 žádnou obranu proti vybití baterie:-).

Vzhledem k celkově solidní pověsti, kterou má Panico na trhu předpokládám, že kritizované nedostatky brzy napraví a formou aktualizací své elektronické průvodce dotáhne časem na stejnou úroveň, jakou mají její knihy. Ostatně promptní odstranění chybějícího topa a duplicitního uvedení skály po našem oznámení jsou toho důkazem.

 • vyhledávání podle různých kritérií
 • seznam pytlů a přelezů, komentáře
 • v topo stránce se otočením přepne na zvětšené topo a zpět
 • průvodce stále po ruce
 • anglická verze
 • online synchronizace databází

-

 • ne zcela optimální komunikace s uživatelem, drobné chyby
 • dementní nastavení filtru obtížnosti
 • implementace map 
 • implementace adresáře
 • multitasking
 • v anglické verzi nejsou přeloženy všechny texty
 • reklama na Edelrid zobrazená při každém i přepnutí spuštění trvá příliš dlouho
 • chybí návod a vysvětlení, jak fungují komentáře
 • Neexistují záložky na označení cest, o které mám zájem

 

 

 Frankenjura pro iPhone, 4 díl

Frankenjura pro iPhone, 4 díl, foto: repro horyinfo

 

Průvodce na Frankenjuru má celkem 4 díly,

 • 1 díl stojí v Appstore 3,59 EUR a obsahuje 50 nejlepších skal z prvního dílu knižního průvodce, oblasti: Kleinziegenfelder Tal, Scheßlitzer Gebiet a skály v nejhornějším Wiesenttalu
 • 2. díl stojí 10,99 EUR a obsahuje přes 200 skal z prvního dílu, oblasti: Leileitertal, Wiesenttal, okolí Gößweinsteinu, Püttlachtal a Aibschachtal.
 • 3. díl stojí 10,99 EUR a obsahuje přes 100 skal z centrální oblasti druhého dílu, oblasti: Walberla, Trubachtal, Betzensteiner a Spießer Gebiet
 • 4. díl stojí 10,99 EUR a obsahuje přes 120 skal z druhého dílu, oblasti: Pegnitztal, Krottenseer Forst, Königsteiner Gebiet, Lehental, Högenbach- und Förrenbachtal

Kompatibilita:

iPhone od 3GS výše, iPod Touch od 3. generace, iPad. Optimalizováno pro iPhone 5, vyžaduje iOS 5.0 a vyšší.

Aktualizace 1.1.2.1:

27.6.2013 byla vydána nová verze aplikací Frankenjura, která poněkud vylepšuje jak obsah, tak aplikaci samotnou. V aplikaci byly mapy Google vyměněny za mapy Apple, to je dáno změnou v operačním systému. V aplikaci přibylo přepínání mapy obyčejné a satelitního símku (zaplaťpánbu), dále se aplikace při přepnutí do jiné aplikace a zpět vrací na původní místo, takže nemusíte znovu hledat skálu a cesty, kde jste byli (zaplaťpánbu podruhé).  Za pozitivní bych považoval i to, že reklama na Edelrid se zobrazuje jen při prvním spuštění a ne při každém přepnutí do aplikace. Vylepšena byla ovšem i cena, díly 2 až 4 stojí o euro víc. Opět se potvrzuje, že je lepší kupovat aplikace na začátku, protože za aktualizace se neplatí.

Do obsahu byly doplněny některé dříve neuvedené skály, například Schlaraffenland již obsahuje všech pět skal. Přesto však v aplikaci oproti knižnímu průvodci řada skal i nadále chybí, takže cesty na ně nemůžete dát ani do seznamu vylezených, nebo seznamu pytlů. Bohužel ani nadále není zařazeno údolí Lauterachtal, zajímavé pro nás tím, že je nejblíž z Čech. Aplikace je optimalizovaná pro iPhone 5 tak, že na iPadu chybí kus obrazu, zejména pak klasifikace cest v seznamu. Cena aplikace postupně roste, tak je lepší neváhat a koupit hned, protože veškeré aktualizace jsou pak už zdarma.

 

Satelitní mapa Apple s tlačítky aktuální polohy a přepnutí typu mapy
Satelitní mapa Apple s tlačítky aktuální polohy a přepnutí typu mapy, foto: repro horyinfo

 

 

Ukázka popisu skály v anglické verzi
Ukázka popisu skály v anglické verzi, foto: repro horyinfo

 

 

Přepínání typu mapy
Přepínání typu mapy, foto: repro horyinfo

[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 01. 07. 2013 | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Zlagboard: Pozor na předplatné! (28.06.2019)
Mapy.cz rozšířily lezecký terén (28.06.2019)
Oceněno na ISPO: Chytrá expreska a Tréninkový deník (10.02.2019)
Mobilní aplikace Skály ČR (12.12.2018)
Mapy.cz: iOS dohnal Android (07.06.2018)
Tarragona (10.12.2017)
Adventní kalendář pro sportovní lezce (03.12.2017)
Vertical Life s Chrisem Sharmou a česky (08.02.2017)
Tatry v iBooks a na Googlu (05.05.2016)
Mello Blocco se smartfounizuje (05.05.2016)
Vertical Life druhé generace (13.01.2016)
Climbfinder - slovinské skalky do iPhone (19.12.2015)
Navigon vede protokol jízd (16.12.2015)
Test battery packu GoalZero Yeti 1250 (13.12.2014)
Vertical-life pro iOS a Android (05.06.2014)
Wearables: Technologická novinka nejen na cesty -PR- (30.04.2014)
Virtuální průvodce Teplických skal (19.12.2013)
GorilaPod (06.03.2013)
Glif (14.02.2013)
iClimbing- elektronické průvodce (15.12.2012)
BioLite CampStove (28.10.2012)
Logitech Keyboard Case CZ (06.04.2012)
Czech Ski Test 2011 (23.11.2011)
Biologic Bike Mount for iPhone 4 (26.09.2011)
New Trent external battery pack for iPad/iPhone (05.09.2011)
iPhone v outdooru: GPS kit 5.6 (11.08.2011)
iPhone v outdooru: InCharge Mobile (21.06.2011)
Navigace za polovic (11.02.2011)
IXUS 1000 HS (03.10.2010)
Čím budeme fotit (27.09.2010)
Vodotěsný obal na telefon (11.07.2010)
Elektrárna do kapsy (02.07.2010)
iPhone v outdooru - Peak.AR, Panoramascope, 8a.nu (03.02.2010)
More-Thing STORM (23.07.2009)
Mobile power station (23.07.2009)Komentář ze dne: 07.08.2013 10:16:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Aktualizace
Mezi výhody těchto aplikací patří aktuálnost. V telefonu je stažený lokální obraz celého průvodce, který se po každém startu aktualizuje. Když jsem našel chybu v popisu přístupu na skálu Schwarzbrennerei a ohlásil ji Sebastianu Schwertnerovi, druhý den odpoledne už byla v aplikaci opravená. Možná tohle může měnit pohled na cenu ve srovnání s knihou, ta už jenom zastarává....
0 0

Komentář ze dne: 09.08.2013 13:27:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Zlevněno
Momentálně jsou aplikace o 1 euro zlevněné, v AppStore stojí 9,99 EUR kromě jedničky, která je za 2,69. Jak to bude dlouho těžko říct....
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Chceš mít trvale zimní, nebo letní čas?

zimní (617 hl.)
 
letní (520 hl.)
 
je mi to jedno (424 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 1561