Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesHorolezci na tiskové konferenci Czech Tourism


Ondra a Holeček

Po několika letech pokusů zviditelnit Český horolezecký svaz a horolezectví tiskovou konferencí se díky propojení pod křídla státní agentury na podporu turistiky Czech Tourism podařilo přilákat několikanásobně více novinářů včetně České televize s kamerou a informovat je o rúzných aspektech horolezectví.
Tento výborný tah je jistě zásluhou Davida Gladiše, který byl dříve sám ředitelem agentury Czech Tourism, než byl patrně pro přílišnou úspěšnost a nezávislost odstaven, a nyní jeho PR agentura Anexe pracuje na všeobecné propagaci Českého horolezeckého svazu. Uspořádání tiskové konference lze hodnotit jako další úspěšný krok v této činnosti.

Pojďme ale k samotné tiskovce. Konala se v budově Czech Tourism na Vinohradské třídě a již při příchodu bylo možno vidět postavenou mobilní stěnu se dvěma cestami - jednou pro Adama a druhou pro laickou veřejnost. Asi nemusím zdůrazňovat, že se velikostí a množstvím chytů výrazně lišily. Ta pro Adama měla být za 9, aby mohl ukázat, co v něm je, i když nevím, kolik z přítomných to mohlo ocenit.

Adam Ondra promlouvá do kamery České televize
Adam Ondra promlouvá do kamery České televize, foto: Petr Jandík


Česká televize si s Adamem udělala rozhovor v klidu předem. Potom si Adam prohlédl alespoň začátek toho, co na něj TR Walls podle Rešíkova zadání nachystaly. Viditelně ho těší si na ty chyty i jen sáhnout.

Adam Ondra: Tak co tu na mne postavili za špek?
Adam Ondra: Tak co tu na mne postavili za špek?, foto: Petr JandíkFoto: Petr Jandík


Novináři se zatím houfují v konferenční místnosti. Za předsednickým stolem sedí generální ředitel agentury Czech Tourism a nástupce Davida Gladiše Rostislav Vondruška, bývalý ministr Místního rozvoje. Vedle něj uvádí do provozu počítač Petr Resch, uprostřed jako Buddha pod oltářem ČHS sedí Mára Holeček. Celkem odhadují účast novinářů někde kolem třiceti, což je mnohem lepší, než to bylo kdykoli v poslední letech.

Novinářstvo a činitelé
Novinářstvo a činitelé, foto: Petr Jandík
Rostislav Vondruška
Rostislav Vondruška, foto: Petr Jandík


Konferenci velmi krátce uvedl Rostislav Vondruška a poté následoval blok seznámení s ČHS jako takovým, které bylo zestručněné na možné minimum, nicméně o jeho účinnosti nejsem úplně přesvědčen, protože zdravotně indisponovaný Petr Resch, šéf Mediální komise, nebyl schopen mluvit příliš nahlas a mikrofon nebyl k dispozici. Pokud si novináři nebudou chtít vytáhnout údaje z tiskových materiálů, které dostávali, asi tato část nezanechá v českém tisku nějakou výraznou stopu.

Lezecký park Alkazar
Lezecký park Alkazar, foto: vizualizce ČHS


Co možná přece jen zaujme, jsou již v koncepci ČHS schválené poslední valnou hromadou představené plány na realizaci lezeckých parků. Pilotní realizací bude lezecký park v Aklazaru v Českém krasu. O tomto projektu budeme informovat v samostatném článku.

Po bafuňářském úvodu se krátce představil Adam Ondra, který dnes již zvládá nejen závratné obtížnosti na skalách, ale dovede i smysluplně promluvit před médii. Jeho projev je nenucený a skromně sebevědomý.

Adam Ondra se představuje
Adam Ondra se představuje, foto: Petr Jandík


"Dobré dopoledne, tak vás tady všechny vítám, dovolte abych se představil...", zněl Adamův úvod. Novinářům prozradil, že je mu 18 let, pochází z lezecké rodiny. S rodiči jezdil do skal od malička takže když viděl rodiče na skále, chtěl to zkusit taky. Od houpání se na laně to přešlo k lezení. O šesti let leze čtyřikát až pětkrát týdně. Věnuje se jak lezení na skalách, tak závodům. Lezení na sklách nebere jako trénink na závody, skály jsou pro něj stejně důležité, možná důležitější. Lezení je pro něj hodně o cestování. Věnuje se jak lezení boulderů, sportovnímu lezení cest od 15 do 50 metrů výšky a vícedélkovému lezení v ne úplně v horském prostředí. To nejdůležitější je pro něj ale sportovní lezení od těch 15 do 50 metrů.

V české republice tyhle sportovní terény jsou, blízko Brna je Moravský Kras, kde dokázal udělat relativné těžké cesty do stupně 9a, také se u nás nacházejí pískovcové skály, které jsou výjimečné ve světovém měřítku a opravdu se jinde s něčím takovým nesetkal, ale pro ty nejtěžší cesty a ten největší potenciál musí Adam cestovat.

Adam Ondra se představuje
Adam Ondra se představuje, foto: Petr Jandík


Hlavně do Francie, ale největší potenciál je ve Španělsku. Ty cesty jsou pokaždé oklasifikovány nějakým obtížnostním stupněm. Nejtěžší cesty jsou obtížnosti 9b a těch Adam dokázal vylézt pět z celkových deseti co existují. Závodů se Adam účastní v dospělé kategorii třetím rokem. První rok vyhrál světový pohár na obtížnost a získal druhé místo na mistrovství světa, v loňském roce dokázal vyhrát světový pohár v boulderingu a momentálně se připravuje na Mistrovství světa v italském Arcu. Mistrovství světa bude jednak v boulderingu, jednak v rychlosti, jednak v obtížnosti. Adam se bude účastnit všech těchto disciplín a prioritou je obtížnost, kam směřuje veškerá jeho příprava.

Před takhle připravenou hutnou a suverénně podanou informací novinářstvu klobouk dolů.

Bysta Adama Ondry v životní velikosti
Bysta Adama Ondry v životní velikosti, foto: Petr Jandík


Po Adamu Ondrovi dostal slovo Marek Holeček, který hovořil o expedici "Wild Chioce". Nepovažuje se za takového borce, jako je Adam, a i když reprezentuje tu nesportovní část lezení (míněno nesoutěžní), považuje se za neuvěřitelného sportovce, protože se mu podařilo za pár dní vyřídit vízum a cargo a tím pádem se expedice bude konat. Dále hovořil o motivech, cílech a plánech expedice Wild Choicve, o které jsme už psali zprávu ze samostatné tiskové konference zde, tak to již nebudu opakovat. Při představování účastníků se zmínil, že jeho partnerem je zkušený horolezec Zdeněk Hrubý, předseda ČHS, který je momentálně s manželkou na dovolené na Hvaru. Markova manželka by taky chtěla na dovolenou, ale on musí vyřídit ty technické věci spojené s expedicí. Zdeněk je prostě starší a Mára jako mladší musí poslouchat.

Mára Holeček
Mára Holeček, foto: Petr Jandík


Následovaly otázky novinářů. Kuba Turek, kterému leží možná celá agentura Czech Tourism trochu v žaludku kvůli milionům sypaným do webu kudyznudy se dotázal, jestli se dá říct, do kterých oblastí nejvíc horolezců směřuje a jaký to má opravdu reálný přínos pro cestovní ruch, nebo jestli to je jen nějaká chiméra.
Otázka moderátora konference poněkud zaskočila, ale protože je zřejmě kovaný profesionál, celkem obratně se z toho začal kroutit. S pomocí ředitele úseku analýz a statistiky Mojmíra Mikuly bylo odpovězeno, že horolezce při výzkumu nepodchycují, ale že je příležitost realizovat za evropské peníze výzkum domácího příjezdového cestovního ruchu, součástí dotazníku bude i motivace příjezdu, ze kterého bude možné vytáhnout statistiky těch, kteří přijeli za outdoorovým sportem. Bude to jeden z největších výzkumů, jaké agentura Czech Tourism připravuje. Příště určitě budeme... "Takže pánové zase nevime nic", skočil do toho Kuba Turek, "ptal jsem se do jakých oblastí nejvíc horolezců směřuje?" Kuriózní situaci vyšperkoval Mára Holeček, který vlastně nebyl tázán, ale řekl, že pocitově to bude Český Ráj, protože tam je těch oblastí nejvíc a co se týče turismu, pak Adršpašsko teplické skály, kde ale tradiční lezení selektuje příjezd horolezců. Petr Resch doplnil, že z hlediska kumulace horolezců se podařilo prosadit modernější trendy v Labských pískovcích, což přitahuje lezce z České republiky, ale i ze Saska. Nakonec pan moderátor přislíbil poslat Turkovi výsledky alespoň z toho, co je hotové.

Redaktor Sport.cz se ptal, co je s Tomášem Mrázkem, že není v nominaci na Mistrovství světa. Odpověď od Petra Resche i Adama Ondry byla, že po deseti závodních sezónách už nemá motivaci a spíše se chce uklidit na skály.

Na dotaz horyinfa, jestli uvažuje Czech Tourism o podpoře nějakých horolezeckých akcí, například boulderových závodů v přírodě, jaké se už dlouho orgamizují v okolí Petrohradu (myšleno PADání) a kam jezdí boulderisté z řady zemí bylo řečeno, že agentura je těmto věcem otevřená, že to je propagace České republiky. Sestavuje se marketingový plán a záleží na nabídce pořadatelů a podle toho se podporuje. Například "Czech Tourism podporuje festival horolezeckých flmů v Poličce, ne tedy vlastně v Teplicích nad Metují", opravil se pan ředitel marketingu.

Na dotaz zda český horolezecký svaz nebude organizovat v rámci popularizace horolezectví nějaké přednášky ne středních školách, odpověděl Mára v podstatě, že se přednášky dělají jako propagace expedic, nebo jako komerční akce. O školních akcích neuvažuje, protože na přednáškách nevydělá, že je v podstatě dotuje a dělá je pro propagaci své expedice. Petr Resch trochu zachraňoval dojem sdělením, že ČHS chystá masivní podporu oddílů mládeže při lezeckých stěnách, které jsou i ve školách a takovéto přednášky považuje za zajímavý podnět.

Poté byla vyhlášena přestávka, ve které nám Adam Ondra poskytl samostatný rozhovor a nakonec byli všichni shromážděni na ulici před vchodem, kde stála mobilní lezecká stěna a pro Adama Ondru tam byl nachystán špek v podobě 9a po malých hnidách a ještě se skokem. Tvůrcům cesty se Adama podařilo nachytat, ve dvou třetinách spadl, když ji chtěl přelézt bez chycení hrany.

Adam Ondra předvádí své umění na Vinohradské třídě
Adam Ondra předvádí své umění na Vinohradské třídě, foto: Petr Jandík
Zout lezečky je kaiwa
Zout lezečky je kaiwa, foto: Petr Jandík


Nakonec si stěnu vylezl i pan ředitel úseku analýz a statistiky Mojmír Mikula, který poté, co z pracovních montérek oddělil klouzající černé střevíce, celkem bez větších potíží vylezl v ponožkách cestu pro veřejnost.

Cestu pro veřejnost si vyzkoušel i pan ředitel statistického odboru v ponožkách
Cestu pro veřejnost si vyzkoušel i pan ředitel statistického odboru v ponožkách, foto: Petr Jandík


Adam s otcem Bokulou se mezitím po anglicku vytratili a tiskovka skončila do ztracena. Řekl bych, že to po několika hubených letech bylo zase něco, co stálo za to a nějaké ty výsledky by se projevit mohly.

[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 02. 07. 2011 | Počet komentářů: 2 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Valná hromada ČHS (13.04.2024)
Připomínky k Návštevnému poriadku TANAP (03.03.2024)
Sběr nominací na Výstupy roku (16.02.2024)
Definitivní Návštěvní řád TANAPu (25.11.2023)
Výstupy roku 2022, slavnostní vyhlášení. (11.08.2023)
ČHS odmítá Rusy a Bělorusy na závodech IFSC (23.06.2023)
Proč se jezdí závodit do Asie? (19.05.2023)
Valná hromada ČHS 2023 (25.03.2023)
VH ČHS nebude schvalovat novou identitu (14.03.2023)
Výstupy roku 2022 (02.03.2023)
Valná hromada ČHS 2023 (25.02.2023)
ČHS zavedl mobilní infokartu (10.11.2022)
Ze říjnového VV ČHS (31.10.2022)
Anketa k rozvoji území kolem Branických skal (14.07.2022)
Světový pohár 2023 v Česku? (04.06.2022)
Valná hromada ČHS (28.03.2022)
ISMF nepovolí účast Rusů a Bělorusů na mezinárodních soutěžích (07.03.2022)
Otevřený dopis ruských horolezců proti válce na Ukrajině (04.03.2022)
IFSC zpřísňuje sankce pro Rusko a Bělorusko (04.03.2022)
Vadim Timonov proti válce (01.03.2022)
Ne válce, zní z Ruska (27.02.2022)
Prohlášení ČHS k Ukrajině (25.02.2022)
Štafeta ČHS čtvrtá (14.02.2022)
Výsledky ankety ČHS 2021 (28.01.2022)
Valná hromaha ČHS 2021: Všichni kandidáti zvoleni, všechny návrhy prošly (30.05.2021)
Volby nového vedení ČHS (02.05.2021)
Valná hromada ČHS 2021: schváleno (04.04.2021)
Ilegální ferraty v Českém Středohoří (09.02.2021)
NÁBOR SOKOLÍKŮ 2021 (30.01.2021)
VH 2021 bude online (24.01.2021)
Posouzení značky ČHS (17.12.2020)
Nominace - Výstupy roku ČHS 2020 (17.12.2020)
Útěk do svobody (30.11.2020)
Říjnové zasedání VV (01.11.2020)
Jak s lezením v nouzovém stavu (23.10.2020)
VV ČHS - zápis ze srpna (05.09.2020)
Karel Bělina zbaven správcovství skal (12.07.2020)
Valná hromada 2020 (14.06.2020)
Dokumenty z VH ČHS 2020 (13.06.2020)
O čem bude Valná hromada ČHS (07.06.2020)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (15.05.2020)
Valná hromada ČHS bude 13.6. (12.05.2020)
VYJÁDŘENÍ ČHS K NELEGÁLNÍMU TÁBOŘIŠTI V ADRŠPAŠSKÝCH SKALÁCH (04.05.2020)
Proč v databázi ČHS na webu někdy v noci fungují mapy omezeně?? (14.04.2020)
VV jednal přes videokonferenci (10.04.2020)
Odsunutí termínu valné hromady ČHS (13.03.2020)
OVK LP ruší cesty zajištěné lešenářskými kotvami z OBI (11.03.2020)
Testy expanzivních nýtů (27.02.2020)
Ročenka ČHS 2019 (20.02.2020)
Zasedání VV ČHS: dvě rezignace, tři jmenování (12.02.2020)
ČHS a ČSL obnovili spolupráci (01.02.2020)
Zrušení lékařské komise (22.01.2020)
Odhalení na severu Sušek (10.12.2019)
Výstupy roku ČHS za rok 2019 - podávání nominací (04.12.2019)
Zasedání VV ČHS: Kooptován Pavel Blažek (16.10.2019)
Zasedal VV ČHS: změna stanov a řízení soutěžního lezení (19.09.2019)
Horydoly jako bezpečnostní hrozba? (11.09.2019)
Schůze VV: odvolání Tomáše Bintera st. (04.09.2019)
Zápis disciplinární komise (23.07.2019)
Likvidace pobočných spolků ČHS (31.05.2019)
Zápis z jednání VV ČHS 29.4. (11.05.2019)
Předsedou JAMESu Anton Pacek (31.03.2019)
Valná hromada ČHS 2019 (27.03.2019)
ČHS hledá nové kolegy pro oblast soutěžního lezení (26.03.2019)
Jan Zbranek rezignoval (12.02.2019)
Evropští horolezci chtějí letní čas (11.01.2019)
Další závodníci se státní podporou (23.10.2018)
29. PELIKÁNŮV SEMINÁŘ (03.10.2018)
ČHS se stěhuje (27.09.2018)
SKÁLY NA MUŽSKÉM- oprava a omluva (07.09.2018)
Jednal VV CHS: s.r.o., oprava vyjádření na VH, nabídka ČSL. (27.06.2018)
Dojistit Velkou plotnu na Suškách? Jo, vlastníma smyčkama. (21.06.2018)
Nový člen VV, ČHS jedná s ČSL, založení s.r.o. (29.05.2018)
Výpověď smlouvy pro ČSL, Turek na disciplinárku (09.05.2018)
VH ČHS: Jak to bylo doopravdy (26.03.2018)
Valná hromada ČHS 2018 (24.03.2018)
Ekonom ČHS - výběrové řízení (02.03.2018)
Ročenka ČHS 2017 (27.02.2018)
Pozvánka na valnou hromadu ČHS (24.02.2018)
Hlasování kartičkami na Valné hromadě (21.02.2018)
Polemika kolem výběru reprezentace (17.01.2018)
"Sokolíci" 2018–2020 - výzva mladým alpinistům (16.01.2018)
Boulder kodex 2017 (17.12.2017)
Odpověď ČHS na prohlášení ČSL k odtržení závodního lezení (05.12.2017)
Boj o překližku (05.12.2017)
Je možné změnit ČHS? (05.12.2017)
ČHS hájí jednotu sportovního lezení (27.11.2017)
Založena Evropská horolezecká asociace (25.11.2017)
Soutěž ČHS (14.11.2017)
Jak začít na písku? Doporučení mistrů pískařů (16.05.2017)
Dojišťování? UFO? Maglajz? Anketa pískařů díl 6. (08.05.2017)
ČHS obnovil spolupráci se Slovinci (26.04.2017)
Jsou ještě možnosti prvovýstupů? Anketa pískařů díl 5. (25.04.2017)
Dobrodružství na písku? Anketa pískařů díl 4. (20.04.2017)
Přenosy ze závodů budou dál zdarma (12.04.2017)
Morál a čísla? Anketa pískařů díl 3. (12.04.2017)
Výstupy roku 2016 (11.04.2017)
Bouře kvůli placení přenosů (10.04.2017)
Horolezec roku končí (02.04.2017)
Sázka o 10 klacků (31.03.2017)
Pískovcové lezení, pískaři II. (31.03.2017)
Úplná pravda o Valné hromadě (29.03.2017)
ČHS - valná hromada 2017 (25.03.2017)
Pískovcové lezení, pískaři I. (24.03.2017)
Změna v rozpočtu ČHS na rok 2017 (24.03.2017)
Vychází výjimečná ročenka ČHS (23.03.2017)
Valná hromada ČHS 2017: pozvánka, bulletin a registrace kandidátů (14.03.2017)
ČHS vypisuje výběrové řízení (12.02.2017)
Zpráva o výsledcích závodní reprezentace (18.01.2017)
Napomenutí za kartáčování chytů (04.01.2017)
Slevy na slovinských chatách (09.10.2016)
Nýty v Korosadowiczovi? (06.10.2016)
Web ČHS v responzivním kabátě (23.08.2016)
Chcete pracovat v ČHS? (23.06.2016)
Lidičky na Valné hromadě (19.03.2016)
Valná hromada ČHS 2016: hlasování o 11 miliónech (21.02.2016)
Ferrata na Frýdlantské cimbuří zamítnuta (26.01.2016)
Pojištění pro horolezce od ČHS (03.12.2015)
Zasedal VV ČHS (02.12.2015)
ČHS leaderem mezinárodního grantu (26.11.2015)
Kdo je horolezec roku? (22.11.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu IX (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VIII (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VII (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VI (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu V (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu IV (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu III (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu II (23.05.2015)
Nové a změněné cesty v databázi Horosvazu I (23.05.2015)
Čtvrtletník ČHS (10.04.2015)
Valná hromada ČHS 2015 (05.04.2015)
ČHS spustil Skály ČR (20.03.2015)
Vize ČHS 2015, díl III (16.02.2015)
Vize ČHS 2015 - II. díl (11.02.2015)
Vize ČHS 1. díl (10.02.2015)
Důvěra kontra transparentnost a válka Alpenvereinů (26.01.2015)
ČHS posiluje tým (08.01.2015)
Via Ferráta nebude? - a přece je! (02.08.2014)
Protest horolezců ve Vlčí rokli (14.07.2014)
Dodo Kopold vyloučen z Jamesu (08.04.2014)
Smělé plány Tatra Mountains Resorts (05.04.2014)
Náhubková směrnice zrušena (31.03.2014)
Valná hromada 2014 (25.03.2014)
Zamyšlení nad otázkami koncepce českého alpinismu (24.03.2014)
Valná hromada bude o volbách a opět o náhubkové směrnici (21.03.2014)
VV ČHS odstoupí v březnu (11.02.2014)
Jak sis zalyžoval Zobane? (26.01.2014)
Soutěž o nejlepší fotografii na PF 2014 (26.11.2013)
Jednal VV ČHS: Zvýšení prostředků pro Drytooling a MG na Panťáku (22.11.2013)
Žlebská jehlo, sbohem (29.10.2013)
Podpora Hrozové, granty na publikace a závody mládeže nově (10.10.2013)
Němci a Rakušani zpět do UIAA (06.10.2013)
Válka UFO? (22.08.2013)
Výstupy roku 2013 - soutěž vyhlášena (03.07.2013)
Agostino Da Polenza k incidentu na Everestu (02.06.2013)
Historická komise OVK LP (27.05.2013)
Renovace vrcholových knížek (25.05.2013)
Frankenjura.com (16.05.2013)
Valná hromada ČHS 2013 (22.03.2013)
Nový web IFSC, aplikace pro telefony a další novinky (22.03.2013)
Sasíci schválili UFO (05.03.2013)
Nové průvodce v knihovně ČHS. (27.02.2013)
Paseky v Roklici (17.02.2013)
HoroLezec 2012 (14.02.2013)
ČHS hledá předsedu komise alpinismu a sportovního lezení (14.12.2012)
Horolezecem roku Adam Ondra (25.11.2012)
Český horolezecký svaz vyhlašuje soutěž o nejlepší fotografii (22.11.2012)
Chcete pracovat v ČHS? (09.11.2012)
ČHS: Jednání VV a dva disciplinární tresty pro Radka Lienertha (07.09.2012)
Lezecký park Alkazar (16.07.2012)
Krádež historických dokumentů na Suškách (11.06.2012)
Ukousněte si z miliónu (24.05.2012)
Městská policie šikanuje horolezce (06.05.2012)
Valná hromada ČHS 2012 (24.03.2012)
Valná hromada 2012 už tuto sobotu (21.03.2012)
Svazový redaktor opět na scéně (22.02.2012)
Vyjádření Libora Hrozy ke konfliktu ve věci řízení sportovního lezení (14.02.2012)
HoroLezec 2011 (09.02.2012)
Kontroverze kolem Compressor Route (05.02.2012)
Volby do Výkonného výboru ČHS (01.02.2012)
Horosvaz na Facebooku (29.01.2012)
Horosvaz v novém (08.01.2012)
Přílepská skála a zákaz lezení? Ne! (20.10.2011)
Soutěž Horolezec roku 2011 (17.10.2011)
Via ferrata na Tyršovky v Labáku? Ale kdepak! Jen monitoring. (05.09.2011)
Koruny pro královny Himálaje (01.09.2011)
Red Rocks v nebezpečí (16.08.2011)
Kupte si horu... (10.06.2011)
Elektronický Zpravodaj ČHS (07.04.2011)
Co se doopravdy dělo na Valné hromadě? (05.04.2011)
Valná hromada ČHS 2011 (26.03.2011)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (23.03.2011)
Je změna § 14 Stanov ČHS ke prospěchu členům? (14.03.2011)
Informace OVK Labské pískovce k ferrátám (17.02.2011)
Zpravodaj ČHS 1/2011 (07.01.2011)
Zasedala OVK Labské pískovce (21.11.2010)
Jorg Brutscher reje do Hudyho (18.11.2010)
Výběrové řízení na šéfa závodníků (19.10.2010)
Pavel Trčala opět na scéně. (06.10.2010)
Monte Sarmiento poprvé? (17.09.2010)
Bude Hudy Cup bez maglajzu? (10.09.2010)
Klettergarten je Lezecký park (02.09.2010)
AlpspiX - další alpská opičárna (07.07.2010)
Jednání o Labáku pokračují (28.06.2010)
Soutěž o Výstupy roku (26.06.2010)
Nové nýty na Cerro Tore (21.06.2010)
ČHS a ochrana přírody (16.06.2010)
HORYDOLY se inspirují u Horyinfa (17.05.2010)
A ty jsi byla prvá…holka (07.05.2010)
Horyinfo je mediálním partnerem ČHS (18.04.2010)
Valná hromada 2010 (29.03.2010)
O čem bude Valná hromada ČHS 2010 (25.03.2010)
Tisková konference ČHS (16.03.2010)
Ferrata v Jizerkách (19.02.2010)
Vzpoura v Labsku (07.12.2009)
Pochvala za Brno, výrok revizní komise (16.11.2009)
Přispějte na památník Expedice Peru 1970 (12.11.2009)
Ministr životního prostředí jednal s horolezci (30.10.2009)
SP v Brně ohrožen, ČHS pozastavuje členství v UIAA a mediální bublina splaskla (08.10.2009)
Kam bude směřovat ČHS (28.09.2009)
Hrozová dostane MS zaplaceno (19.09.2009)
Úvahy nad zasedáním VV ČHS (10.09.2009)
Marketingové a mediální zastupování ČHS (20.08.2009)
Do Holešovic a na Smíchov zadarmo (29.07.2009)
Horolezecký svaz představil mediální komisi (25.06.2009)
Zákazy magnézia se stupňují (27.05.2009)
Velké Disciplinární Nic (22.04.2009)
Hlavní cena Fair Play pro Hrubého a Jaroše (31.03.2009)
Valná hromada 2009 (20.03.2009)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (15.03.2009)
Incident Libora Uhra a Radima Slívy na Váňově kameni (10.03.2009)
Jak se financují horolezci (03.03.2009)
Horolezci se valně hromadili (23.02.2009)
Co slíbilo nové vedení Českého horolezeckého svazu (31.01.2009)
Mimořádná valná hromada ČHS (31.01.2009)
Altaj a Cimrman - atmosféra houstne (26.10.2008)
Byla databáze skalních oblastí ukradena? (08.10.2008)
Nová tvář ve vedení ČHS (18.09.2008)
Nejlepším horolezcem Radek Váňa (04.08.2008)
Valná hromada ČHS 2008 (29.03.2008)
MG na písku ano, nebo ne? (28.03.2008)
Otevřený dopis Jiřímu Babačovi (26.03.2008)
Výjimka pro Český Ráj (19.03.2008)
Bílá válka se valí do schůzovních místností (17.03.2008)
Obavy (16.03.2008)
Němci a Rakušané odchází z UIAA (13.03.2008)
110 let českého horolezectví (19.11.2007)
Soutěž o Výstupy roku 2007 (16.11.2007)
Disciplinární trest Adama Ondry (07.11.2007)
Génius Jára Cimrman (05.10.2007)
Nové stanovy ČHS (22.09.2007)
Jak se hledala "Cimrmanova" hora (01.08.2007)
Dejme jim jejich MG! (19.07.2007)
Vyfoukli vrchol Cimrmanům (12.07.2007)
Asfaltka pod Everest (19.06.2007)
Potrestání Adama Ondry za magnézium (10.06.2007)
Vážený pane Smoljaku, vážený pane Svěráku. (22.05.2007)
Výzva Alana Formánka (26.04.2007)
Valná hromada ČHS 2007 (24.03.2007)
Stojím si za návrhem rozpočtu... (22.03.2007)
Génius slepých uliček na Altaji (20.03.2007)
Volební kampaň začíná... (13.02.2007)
Pavel Bém na Everest (09.02.2007)
Hledejte informace u odborníků (16.01.2007)
Příprava na Valnou hromadu ČHS (03.01.2007)
Slovenské hodnocení sezóny (06.12.2006)
Smíchovské dojmy (25.11.2006)
Výstupy roku 2006-výzva (22.11.2006)
Nové stanovy ČHS (04.11.2006)
Jak dopadla valná hromada? (06.03.2006)
Granty mládeže ČHS (06.05.2003)
Tisková konference ČHS (06.02.2002)Komentář ze dne: 02.07.2011 15:33:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - PrAngl (@)
Titulek: Dobré
S rodiči jezdil do skal od malička takže kdy viděl rodiče na skále, chtěl to zkusit taky.

Nechtěl jsi napsat Když?

Velmi se mi líbí terminus technicus:

Jeho projev je nenucený a skromně sebevědomý.

To budu do budoucnosti hojně využívat.
0 0

Komentář ze dne: 02.07.2011 16:01:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Dobré
Dík, ono tam těch chyb bylo víc. Mám takovou klávesici, která občas nedomačnává písmenka. Teď už to nad bude oK.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci