Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesKrumlovský Doják 2014


bulvár kuloár píár

Cedí, cedí a cedí a pan ředitel závodu si pořád dál mele do mikrofonu tu svojí pohádku o RP, AF, bodech a časovce. Už se vidím zase zpátky v posteli. Bohužel se ukazuje, že valná většina účastníků letošního Krumlovského Horáka zřejmě prožila drsné dětství ve Skotsku a padající provazy vody nebere na vědomí.


Ve vytuněných tílečkách už se sápou vzhůru Barevnou skálou, která není vůbec barevná nýbrž černá a celá se leskne. Jímají mě mdloby a velký strach při pohledu na borce, jak sypou do louží mágo a postupně pokrývají skálu bílým šlemem. Do bezvědomí jdu, když spatřím jak se do sedáků oblékají dvě cizí ženy. Znamená to jediné – Martina, moje spolulezkyně, která tak trochu zná pana ředitele, nesplnila úkol a dopustila, aby se přihlásila přespolní dámská dvojka. My snad budeme muset lézt.

 

 

Sucho je prý otázka názoru
Sucho je prý otázka názoru

 

 

Letos se na nám na startu sešlo celkem 18 dvojek, počet družstev v kategorii žen se příjezdem přespolní dvojky náhle zdvojnásobil, nová kategorie veteránů 100+ má hvězdné obsazení v podobě Emila s Matuchou. Kvůli počasí nám pan ředitel dal slevu. Nebylo to zadarmo, ale platí, že letos stačí vylézt osm cest a odlézt si je můžeme klidně na jedné skalce. K pádlování pan ředitel žádné pokyny neudělil. Propadám pocitu, že tuto činnost z duše nenávidí a ujal se organizace závodu jen proto, aby se ho nemusel sám zúčastnit.

 

Počasí, že by ani psa nevyhnal.
Počasí, že by ani psa nevyhnal.

 

A pořád dojí. Pokus o úprk zadními vrátky kempu se mi nezdařil. Máme na výběr, buď potupné druhé místo nebo tahat lva za ocas a začít drtit mokrou skálu. Plzeňačky se ničeho nebojí, začínají stylově Deštivou a vůbec jim nevadí, že se momentálně dá sjíždět na kánoi. Jdu zapít smutek. V ranním alkoholismu mě podporuje spřízněné pánské družstvo Hastrmanů, jehož mladší polovina obětovala několik měsíců tréninku na tuto událost světového významu, poněvadž se chce vyhnout porážce vlastním otcem.

 

Pozdrav slunci nezanedbávat!
Pozdrav slunci nezanedbávat!

 

Stačilo pár loků a z lesa začíná stoupat pára, mraky dostávají zlatavé obrysy, v polovině skály visí odložená goráčovka, frajeři odhazují trička, nálada v ženském družstvu rázem stoupá. To se pozná podle toho, že si v pravé poledne oblékáme sedáky. Martina je už životem protřelá a v klidu si dává cigárko s tím, že až to uschne tak polezeme. Suchou skálu si představuji poněkud jinak, a jsem si vědoma, že většinou k ní nedochází za neutuchajícího deště, přesto nervózně vzlínáme první cesty. Nevím, jak se to stalo, ale najednou jsou všichni pryč. Úplně všichni. Jen rozhodčí Vláďa nám stihl před svým úprkem orazit papír mořským koníkem, za to jak pěkně v těch čtyřkách plavem.

 

30. 9. Krumlovští lezci objevili, že smícháním magnesia s vodou suchá skála nevznikne
30. 9. Krumlovští lezci objevili, že smícháním magnesia s vodou suchá skála nevznikne

 

Ve tři hodiny už nemáme na Barevce co lézt, jdeme si tedy pro loď. Inge pohůnek nám jí odmítá vydat, s tím, že všichni závodníci už před dvěma hodinami odpluli. Krumlovské jezy proplouváme za nadšeného potlesku vodáků, kteří pod jezem loví lodě, pádla, barely i posádky. Na Lipně otočili kohoutkem a řeka je dnes svižná. Ale asi to nebude stačit, za tři hodiny máme být v cíli, který je 12 km po vodě a ještě musíme někde vysmahnout dvě cesty. A už je tu Havraní skála. Rozhodčí Vláďa byl sice opět na úprku, ale když nás uviděl, ještě nám frknul do papíru razítko želvy. Nevím proč zrovna tohle zvíře a zrovna nohama nahoru. Pod skálou leží jasná evidence, že tu dnes opravdu nějací lezci byli – Emilovo zelené tepláky.

 

Hele, asi jsem na Havrance zapomněl tepláky. Veteráni 100+.
Hele, asi jsem na Havrance zapomněl tepláky. Veteráni 100+.

 

Nachytáme body a v pět hodin s pádlem v jedné a se svačinou v druhé ruce vyplouváme rychlostí hodnou časovku. Překvapení nás ale čeká na Nultém špici. Je tu mnoho závodníků! Nevím, jak se to ženě protřelé životem podařilo, ale nějak jsme se s její taktikou vyhnuly dojáku, který všechny ostatní úplně zmáchal. Z Nultého špice cedí voda a mnoho lezců na něm visících cedí mezi zuby sprosté nadávky. Že je tu opět Vláďa nás už nepřekvapuje. Razítko nám nedá, pouze projíždíme.

Situace se opakuje na Sedmém špici, opět je zde mnoho nadávajících lezců, nalezlých v cestách, které jsou i za sucha prokazatelně nelezitelné. Horolezecká verbež pod vlivem závodu dokáže strašné věci. Rozhodčí kupodivu není Vláďa, ale Linda, která v tenhle krásný letní den klepala kosu pod skálou tak dlouho, až se jí z toho utopil telefon. Z dálky také vidíme Emilovo modré tepláky.

 

Zřejmě silná motivace
Zřejmě silná motivace

 

Na Osmý špic, kdo by tomu byl věřil, dorážíme v čele pelotonu. Následuje nás spřátelená pánská posádka, teprve teď chápeme její název: kdo jiný než Hastrmani by se dokázal na úseku ČK – Zlatá Koruna pětkrát cvaknout. Háček Dvořák junior používá své standardní zaklínadlo, že je těžkej. Proto padají do vody i když se loď nachází bez pohybu v tišině. Rozhodčí na Osmym dělá úča Eva, která po čtyřhodinovém čekání chytla syndrom vyhoření a mstí se všem horolezcům. Pěkně si počká na největší hustotu lijáku a pak začíná startovat časovku.

 

Družstvo Hastrmanů a jejich představa o vodních sportech
Družstvo Hastrmanů a jejich představa o vodních sportech

 

Těsně před startem této pekelné disciplíny se ještě stačíme pozdravit s velkou částí závodního pole. Přijíždí Dovřák senior s Petrem, oba plní dojmů z působení v Německé cestě, která očividně dokáže za mokra pojmout větší počet friendů než je v katalogu od Kouby. Přijíždí dámská konkurence z Plzně a má vysmáto. Přijíždí Emil v trenkách, asi už mu došly tepláky. Přijíždí Praha oděná pouze v šedivých slipech a oranžové lezecké helmě a pokládá mi záludnou otázku jak to mám se sexem. Přijíždí Hastrmani a vypadávají z lodi bokem do vody. Přijíždí útočná dvojka Kleboň s Dejwem, ti jsou ale tak rychlí, že je vidíme jen rozmazaně. V patách jim je totiž Vráťa a Pája, kteří mají zálusk na stejný stupínek. Přijíždí silná Strakonická klika Poki s Terezou, ta došla k závěru, že se zlomeným žebrem se špatně lezou sedmy, ale v pádlování to prý nevadí. V apartní růžové a modré pláštěnce přijíždí nabušenci Terka s Alešem. S Hastrmany chceme jít na Klostermany, ale bohužel došel sud, tak se musíme spokojit s nějakou tou desítkou.

 

Praha v hybridním vodácko-lezeckém kostýmu
Praha v hybridním vodácko-lezeckém kostýmu

 

Odjíždí Kleboň a Dejv s Lanškrounskou konkurencí. Úča nemilosrdně pořádá další hromadný start, odjíždí početná skupina, někteří si před deštěm ukrývají hlavu pod pádly. Jen dozní „tři, dva, jedna, start“ kánoe Vráti a Páji se ze záhadných důvodů staví na bok a jak ve zpomaleném filmu vyklápí posádku do rozbouřených vod vltavských, drahé vteřiny i minuty časovky utíkají.

 

Úča se vyžívá v hromadných startech za nepřízně počasí
Úča se vyžívá v hromadných startech za nepřízně počasí

 

 

Někteří horolezci jsou na vodě jako ryby ve vodě
Někteří horolezci jsou na vodě jako ryby ve vodě

 

Úče došla veškerá trpělivost, a přestože Martina trochu zná pana ředitele, musíme vyplout taky. Pražáci se nám lepí na záď a najednou prásk, za našeho škodolibého smíchu plavou.

Zoufalství v kombinaci s fyzickým vyčerpáním mě přepadá pouze ve vypjatých životních situacích, mezi které absolvování letošního ročníku Krumlovského Horáka bezesporu patří. Symptomem tohoto stavu jsou nekontrolované záchvaty smíchu. Bohužel se s nimi hodně špatně pádluje, ke všemu, když životem protřelý háček na tom není o nic lépe. Vystartovali jsme s Prasáky, kteří se nám sice pomalu, ale vytrvale vzdalují. Což by nebylo tak překvapivé, ale oni mají v puse žváro a pádlo do vody zlehka zandavají, jen když hrozí kolize s vrbou, zatímco my dvě rubeme jak Hilgertová před cílem. Zatápí nám i Pláštěnky. Zlatokorunský jez, kamení, most, cíl! Ve vodě se válí Hastrmani, my vyskakujeme a z posledních sil vlečeme naloženou zelenou svini přímo k rukám pana ředitele. Stopka. Krumlovský Horák 2014 je za námi! Griotka! Druhá! „Já se opiju, ale to nevadí“ hlásí moje taktická a praktická spolulezkyně.

 

A za nadšeného potlesku dobíhá s lodí v závěsu do cíle...zatímco spolulezec už šel dávno na pivo
A za nadšeného potlesku dobíhá s lodí v závěsu do cíle...zatímco spolulezec už šel dávno na pivo

 

Zpět ve Vltavanu už pan řiditel počítá, až se mu z hlavy kouří. Chilli Productions se profesionálně vyhlásí, zatleskáme si, poděkujeme nejlepšímu outdoorovému obchodu Kamzík za ceny a žluťasům z Inge za zapůjčení plavidel a můžeme se směle věnovat večerní zábavě. Slabší povahy se vytrácí do krajského města. Ta, která trochu zná pana ředitele ho znaveného, ale šťastného vleče domů a začíná soutěž veteránů. Ti se předhání v tom, kdo je nejstarší a nejvíc pamatuje, a hlavně, co by se mělo uvést na pravou míru. Emil nejdřív odřezává z Velikonoční všechny borháky, Dvořák nakonec odseká i všechny kruhy, Matucha chce pěstovat les na Sokolčí a Nultý špic bude potřeba zahrabat zpět do země. Večírek ukončujeme než dojde k bitce, ve chvíli kdy nejmenovaný veterán předvádí svého nejmenovaného spolulezce, což se projevuje tím, že nahrbený běhá mezi stoly, do kterých sem tam tluče berlí a v pravidelných intervalech vykřikuje „já se na to můžu vysrat na tohle.“ Nakonec jsme rádi, že jsme se na to v tom lijáku nevy..., že ztráty byly pouze materiální a na cti a že za rok zase v osm ráno pod Barevkou!

Výsledky:
Titul Krumlovský horák si odnáší Tereza Pavelcová a Aleš Facon ze Sokolovna Teamu
 
kategorie muži:
1. místo David Dejw Kovařík, Martin Kleboň Kleštinec
2. místo Vratislav Novák, Pavel Zámečník
3. místo Tomáš Bláha, Jozef Humenský
 
kategorie ženy:
1. místo Martina Janoušková, Markéta Syllová, HoryInfo
2. místo Tereza Hercigová, Barbora Šlapáková
 
kategorie smíšená dvojka:
1. místo Tereza Pavelcová, Aleš Facon, Sokolovna Team
2. místo Ivana Iff Kozlová, Ondřej Ešler
3. místo Jarda Kaufman, Pavla Wagnerová
 
kategorie veterání:
1. místo Emil Červenka, Jiří Matucha, STS Chvojkovice Brod
 
vodácká časovka:
1. místo Jan Novák, Michal Bryxí
2. místo Tomáš Svoboda, Tereza Dupalová, Climbing Team ST
3. místo Tomáš Bláha, Jozef Humenský
 
Foto Ján Jesenský a Markéta Syllová

 

text Markéta Syllová
 

[Akt. bodový průměr: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

| Autor: Markéta Syllová | Vydáno dne 04. 09. 2014 | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Markéta Syllová

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Olympijská kvalifikační série Šanghaj: Ondra bronzový (18.05.2024)
Zítra začíná olympijská kvalifikace (15.05.2024)
SP Wujiang (13.04.2024)
SP v obtížnosti WuJiang: Ai Mori a Sorato Anraku (24.09.2023)
Jan Štípek zlatý na MEM v obtížností i v EPM v boulderingu (20.09.2023)
SP Koper (obtížnost): Janja Garnbret a Sorato Anraku (09.09.2023)
Rockmasters duel: Adam Ondra a Janja Garnbret (01.09.2023)
MS Bern - kombinace muži: Jakob Schubert (12.08.2023)
MS Bern - kombinace ženy: Janja Garnbret (11.08.2023)
MS Bern - rychlost (11.08.2023)
MS Bern - kombinace (08.08.2023)
MS Bern - obtížnost muži (06.08.2023)
MS Bern - obtížnost ženy: Ai Mori (06.08.2023)
MS Bern - bouldering ženy:Janja Garnbret (05.08.2023)
MS Bern - bouldering muži: Mickael Mawem (04.08.2023)
Rozhovor s Eliškou Adamovskou (16.07.2023)
SP Briancon: Vika Lukan a Sorato Anraku, Adamovská stříbrná (16.07.2023)
SP Chamonix obtížnost: Jain Kim a Toby Roberts (09.07.2023)
Rychlost na SP v Chamonix (08.07.2023)
SP Chamonix (07.07.2023)
SP v obtížnosti Villars: Schubert a Garnbretová (01.07.2023)
SP v obtížnosti a rychlosti Vilars: Kvalifikace (30.06.2023)
Širůčková bronzová na Evropských hrách (24.06.2023)
SP Innsbruck (bouldering, obtížnost): Janja bere všechno (16.06.2023)
SP bouldering Brixen (08.06.2023)
SP bouldering Praha, neděle, ženy: Oriane Bertone (04.06.2023)
SP v boulderingu Praha, sobota: Adam stříbrný (03.06.2023)
SP v boulderingu Praha: Adam v semifinále (01.06.2023)
Kdo nás bude reprezentovat na SP (ženy)? (30.05.2023)
Kdo nás bude reprezentovat na SP (muži)? (29.05.2023)
SP Salt Lake City - bouldering, rychlost (22.05.2023)
Štípek zlatý v Grazu, Mokroluský stříbrný (09.05.2023)
SP v rychlosti Jakarta: Nursamsa a Miroslawová (05.05.2023)
SP Soul, bouldering: Miho Nonaka a Mejdi Schalck (29.04.2023)
SP Soul rychlost: Leonardo a Miroslaw, světové rekordy (27.04.2023)
SP v boulderingu Hachioji: Brooke Raboutou a Mejdi Schalck (20.04.2023)
Světový pohár v boulderu - zvýhodněné vstupenky pro členy ČHS (10.03.2023)
MČR v obtížnosti Big Wall: Adamovská a Stráník (04.11.2022)
Světový pohár Jakarta: Yurikusa a Garnbretová (25.09.2022)
Světový pohár Edinburgh: Ai Mori a Jesse Grupper (09.09.2022)
Světový pohár Koper: Potočar a Mori (02.09.2022)
Finále ME mládeže v boulderingu (05.08.2022)
35. RockMaster Arco: Jakob Schubert, Chaehyun Seo a Jessica Pilz (30.07.2022)
SP Briancon pošestnácté: Jesse Grupper a Janja Garnbret (21.07.2022)
Marek Jeliga celkovým vítězem EP mládeže (20.07.2022)
SP Chamonix: Adam Ondra a Janja Garnbret (08.07.2022)
SP Villars - obtížnost: Garnbretová a Homma (03.07.2022)
SP v obtížnosti Innsbruck:Duffy a Garnbretová (25.06.2022)
SP Innsbruck bouldering: Duffy a Grossmanová (23.06.2022)
Akademické MS Innsbruck (16.06.2022)
SP v boulderingu Brixen: Flohé a Grossmanová (10.06.2022)
Evropský pohár v Arcu (05.06.2022)
Bouldering v Salt Lake City podruhé: Grossmanová a Ogata (30.05.2022)
SP boulderingu v Salt Lake City: Grossmanová a Schalck (23.05.2022)
SP v lezení na rychlost v Salt Lake City (23.05.2022)
Evropský pohár v boulderingu Klagenfurt (22.05.2022)
Kvalifikace na Olympiádu Paříž 2024 (17.05.2022)
Světový pohár IFSC v Soulu: Grossmanová a Fujii (08.05.2022)
Dva světové rekordy v Soulu (06.05.2022)
Světový pohár v Soulu (06.05.2022)
Evropský pohár v boulderu: Eva Maria Hammelmüller a Adam Ondra (01.05.2022)
Evropský pohár v boulderingu semifinále (01.05.2022)
Kvalifikace EP boulderu muži (30.04.2022)
EP v boulderingu v Praze (27.04.2022)
SP Meiringen, finále (10.04.2022)
SP bouldring Meiringen (08.04.2022)
SP v boulderingu přeložen (24.03.2022)
Test v Barceloně: López a Almendrosová (05.03.2022)
EB MOV: Zrušte nebo přesuňte akce v Rusku a Bělorusku. (26.02.2022)
Světový pohár v Moskvě zrušen (26.02.2022)
Nový závod Světového poháru v Číně bude ve formátu Paříž 2022 (22.12.2021)
Sportovní lezení doporučeno na LOH Los Angeles 2028 (11.12.2021)
MČR v obtížnosti Brno: Ondra a Adamovská (24.10.2021)
Kalendář závodů IFSC 2022 (05.10.2021)
MS Moskva 2021: Obtížnost: Schubert a Seo (21.09.2021)
MS Moskva 2021: Bouldering muži - Kokoro Fujii zlatý (18.09.2021)
MS Moskva 2021: Bouldering ženy pro Grosmanovou (18.09.2021)
Moskva 2021: Rychlost Boldyrev a Kalucká (16.09.2021)
MS v lezení Moskva 2021 (16.09.2021)
SP v obtížnosti Kranj: Janja Garnbret a Masahiro Higuči (06.09.2021)
Olympijská kombinace: zlato pro fenomenální Janju Garnbret (06.08.2021)
Adamovská a Ghisolfi našli zlato na konci duhy v Brianconu (19.07.2021)
SP v obtížnosti Briancon: Adamovská zlatá, Stráník bronzový (18.07.2021)
Laura Rogora a Sean Bailey zvítězili v Chamonix (14.07.2021)
SP Chamonix - obtížnost, Stráník bronzový (11.07.2021)
Multisportovní Mistrovství EVROPY 2022 (06.07.2021)
SP Villars - finále obtížnosti (04.07.2021)
SP Villars - obtížnost a rychlost (02.07.2021)
SP Innsbruck - obtížnost, bouldering: Janja Garnbret a Jakob Schubert (25.06.2021)
Tři medaile z EPM Imst (14.06.2021)
SP Salt Lake City: americký koncert (31.05.2021)
SP v boulderingu Salt Lake City: Adam zlatý! (23.05.2021)
ME mládeže Perm: Bernardová mistryní Evropy (06.05.2021)
Marco Scolaris a Debra Gawrych vedou IFSC do roku 2025 (26.04.2021)
SP v boulderingu Meiringen: Adam Ondra a Janja Garnbret (15.04.2021)
Nominace na Olympiádu jsou komplet (09.03.2021)
Zprávy z IFSC (19.02.2021)
Loužecká a Vrtík mistry ČR. (14.12.2020)
ME Moskva kombinace: Rubcov a Meškova, Adamovská třetí (26.11.2020)
ME Moskva 2000 - Obtížnost: Adamovská stříbrná. (24.11.2020)
ME Moskva: Mistry v boulderingu jsou Meškova a Kruder (23.11.2020)
ME Moskva: kvalifikace boulderingu (22.11.2020)
Baraščuková a Boldyrev mistry Evropy v rychlosti (21.11.2020)
Naši profesionální závodníci (04.11.2020)
MČR 2020 finále mužů (04.10.2020)
Kalendář závodů IFSC 2021 (03.09.2020)
Adam Ondra zaslouženě zlatý v Brianconu (23.08.2020)
SP v obtížnosti Briancon: Ondra a Rogora (21.08.2020)
Zahajuje Světový pohár v lezení ma obtížnost (19.08.2020)
Upravený kalendář závodů Světového poháru (28.06.2020)
IFSC odkládá červencové závody a MEmládeže (24.04.2020)
Akční plán IFSC (07.04.2020)
SP v ledolezení Cheongsong: M. Tomilov a Tolokonina (12.01.2020)
Aneta Loužecká 5. na Mistrovství Ruska (15.12.2019)
MČR v lezení na rychlost (08.12.2019)
Adam Ondra si z Toulouse odváží stříbro z kombinace a zaslouženou vstupenku do Tokia (01.12.2019)
Kvalifikační závod kombinace v Toulouse, finále ženy (01.12.2019)
Kvalifikační závod kombinace v Toulouse, Adam Ondra 2. (30.11.2019)
Kombinace v Toulouse, kvalifikace na OH - ženy (29.11.2019)
Olympijská kvalifikace kombinace v Toulouse (28.11.2019)
Světový pohár Xiamen: Adam Ondra zlatý (20.10.2019)
SP v obtížnosti Kranj: Adam Ondra TOP (29.09.2019)
HUDY DĚTSKÉ ZÁVODY 2019 (22.09.2019)
Záznam: 3. kolo Rock Point Českého poháru (13.09.2019)
Absolutní Horák 2019 (10.09.2019)
ME v boulderingu Zakopane: Mickael Mawem a Urska Repušič (07.09.2019)
Mistrovství světa v soutěžním lezení 2019 (27.08.2019)
MS Hachioji: Finále kombinace mužů - Tomoa Narasaki (21.08.2019)
MS Hachioji: Finále kombinace žen (20.08.2019)
MS Hachioji: Kombinace mužů, kvalifikace (18.08.2019)
MS Hachioji: Kvalifikace kombinace žen (18.08.2019)
MS Hachioji: Kříž vicemistrem v rychlosti (17.08.2019)
Adam Ondra potřetí mistrem světa (15.08.2019)
MS Hachioji - Obtížnost: Ondra a Garnbret (15.08.2019)
MS Hachioji - Bouldering:Tomoa Narasaki a Janja Garnbret (15.08.2019)
SP Briancon: obtížnost (21.07.2019)
SP Villars: Janja Garnbret a Sascha Lehmann, (06.07.2019)
Úspěch na EPM: Dvě medaile (01.07.2019)
SP Vail bouldering: Ondra 5., celkově 2. (09.06.2019)
SP boulderig Mnichov: Ondra stříbrný (19.05.2019)
SP rychlost-bouldering Wujiang: Ondra 14. (05.05.2019)
SP Chongqing - bouldering a rychlost (28.04.2019)
SP Moskva, rychlost a bouldering: Adam Ondra stříbrný (14.04.2019)
LOH Paříž 2024: Dvě sady medailí pro závodní lezení o krok blíž (29.03.2019)
Finále ČP na SMíchOFFě (23.03.2019)
Kdo pojede na olympiádu? (06.11.2018)
ING MČR 2018 v lezení na obtížnost - finále (28.10.2018)
MČR 2018 v lezení na obtížnost Zličín kvalifikace a semifinále (27.10.2018)
SP v lezení na obtížnost Kranj: Stefano Ghisolfi a Jain Kim (29.09.2018)
Adam Ondra: Cesta do Tokya (30.08.2018)
SP Arco: Jacob Schubert a Janja Garnbret (28.07.2018)
SP Briancon: Konečný v semifináíle (20.07.2018)
SP Chamonix (L,S): Stefano Ghisolfi a Jessica Pilz, Konečný 9. (14.07.2018)
Jan Kříž akademickým mistrem světa (22.06.2018)
EYC: čtyři finále a jedno zlato (18.06.2018)
SP v boulderingu Vail: Puccio a Sugimoto (10.06.2018)
Čeští lezci excelovali na ME mládeže, Konečný obhájil zlato (29.05.2018)
MEJ Imst: Jakub Konečný mistrem Evropy (27.05.2018)
SP bouldering a rychlost Moskva (22.04.2018)
Pravidla nominace na Olympiádu (20.03.2018)
SP v ledolezení Saas Fee: Děngin a Song (19.01.2018)
MČR na rychlost (17.12.2017)
Mistrovství Slovenska v lezení na obtížnost (13.12.2017)
Finále SP v obtížnosti Kranj (11.11.2017)
DataTrust MČR 2017 (29.10.2017)
MEJ Slaný (16.09.2017)
MEJ v boulderingu Slaný - videopřenosy (14.09.2017)
Adam Ondra vyhrál Duel (27.08.2017)
SP Arco, rychlost a obtížnost (26.08.2017)
SP a ME v boulderingu Mnichov:Stráník 15. (21.08.2017)
SP Briancon: Obtížnost (28.07.2017)
Světové hry: Libor Hroza 8. (22.07.2017)
Světový pohár v Chamonix (13.07.2017)
SP Villars, obtížnost a rychlost (08.07.2017)
ME v lezení na rychlost a obtížnost: Adam stríbrný (01.07.2017)
SP v boulderingu Navi Mumbai (25.06.2017)
SP Tokyo, bouldering: Garnbret a Rubcov (06.05.2017)
SP Nanjing: Watabe a Coxsey (30.04.2017)
SP Chongquing, rychlost a bouldering (22.04.2017)
SP Meiringen:Kokoro Fuji a Shauna Coxey (08.04.2017)
Jak to bude na Olympiádě (14.03.2017)
SP v lezení na obtížnost Kranj (27.11.2016)
Mistrovství světa mládeže Guangžou (13.11.2016)
Adventure Race 2005 (05.11.2016)
AdrenalinCup (05.11.2016)
Poděbradka Bike Adventure (05.11.2016)
Jickovická 24, model 2016 (10.10.2016)
Ftime Mistrovství České republiky v lezení na obtížnost 2016 (10.10.2016)
O stavění MS s Honzou Zbrankem (06.10.2016)
MČR v boulderingu (25.09.2016)
Adam Ondra o MS v Paříži (23.09.2016)
MS v lezení Paříži v neděli: Adam Ondra mistrem stvěta (18.09.2016)
MS v lezení Paříži v sobotu:Ondra stříbrný v boulderingu, Hroza sedmý (17.09.2016)
MS v lezení Paříži v pátek: Ondra, Hroza a Kříž ve finále (16.09.2016)
MS v Paříži ve čtvrtek: Ondra a Konečný v semifinále obtížnosti (15.09.2016)
MS Paříž ve středu: Adam v semifinále (14.09.2016)
MS v lezení Paříži začalo (14.09.2016)
Konečný mistrem Evropy mládeže (04.09.2016)
Rockmaster Arco: SP v obtížnosti a rychlosti (28.08.2016)
SP v obtížnosti IMST: Škofic a Röcková (18.08.2016)
SP Briancon, obtížnost (23.07.2016)
SP Villers - obtížnost,rychlost (15.07.2016)
SP Chamonix. obtížnost a rychlost: Hroza stříbrný (10.07.2016)
SP bouldering Innsbruck: Stráník šestý (21.05.2016)
SP bouldering Navi Mumbai (15.05.2016)
SP Nanjing: Hroza opět druhý a celkově vede (08.05.2016)
SP Chongqing - boulder a rychlost: Hroza zahájil stříbrem (02.05.2016)
Kalendář závodního lezení (03.03.2016)
Momentky z Kranje (16.11.2015)
Finále Světového poháru Kranj: Ondra dvojité zlato (14.11.2015)
SP Wujiang: Ondra zlatý, Hroza stříbrný (26.10.2015)
SP Stavanger: Ondra stříbrný (22.08.2015)
IFSC Worldcup 2015 výsledky bouldering (16.08.2015)
SP v boulderingu Mnichov: Stráník stříbrný! (15.08.2015)
Startovka v Imstu (27.07.2015)
SP v lezení na obtížnost Briancon (18.07.2015)
Adam Ondra vicemistrem Evropy (13.07.2015)
Libor Hroza zlatý v Chamonix (12.07.2015)
SP v lezení na rychlost a obtížnost, Chamonix (10.07.2015)
SP v boulderingu a rychlosti Haiyang (28.06.2015)
Finále SP v obtížnosti Kranj:Adam zlatý a bronzový (16.11.2014)
SP Inzai: Adam Ondra zlato (26.10.2014)
SP Wujiang, rychlost, obtížnost: Hroza opět stříbrný (19.10.2014)
Světový pohár Mokpo - Libor Hroza stříbrný (12.10.2014)
Mistrovství ČR v lezení na rychlost SAMBARSPEED (10.10.2014)
MS mládeže Noumea: Jan Kříž juniorským mistrem světa! (22.09.2014)
MS Gijón: Adam Ondra dvojitým místrem světa! (14.09.2014)
MS Gijón: semifinále obtížnosti - Adam topuje (13.09.2014)
MS Gijón: Finále rychlosti (12.09.2014)
MS v rychlosti a obtížnosti Gijon (12.09.2014)
adidas Continental Beskydskou sedmičku vyhráli Žákovský a Najvert (10.09.2014)
SP na rychlost, Arco: Hroza zlatý se světovým rekordem (31.08.2014)
SP v obtížnosti Imst: Zlato pro Adama Ondru. (03.08.2014)
SP Briancon: Ondra osmý (21.07.2014)
SP Chamonix, obtížnost a rychlost (18.07.2014)
SP Haijang: Rychlost, obtížnost i boulder (20.06.2014)
SP v boulderingu Innsbruck: Ondra stříbrný (17.05.2014)
iRCC Wolfsberg (12.05.2014)
SP Baku: druhé kolo (04.05.2014)
Světový pohár v Chongquingu: Hroza bronzový (02.05.2014)
iRCC Zagreb: medaile pro české děti (08.04.2014)
iRCC Tarvisio (ITA) (26.03.2014)
Kalendář závodů IFSC 2014 (03.02.2014)
MČR v Kladně: Rychle a zběsile (04.12.2013)
Světový pohár v obtížnosti Kranj: Adam Ondra stříbrný (17.11.2013)
Adam Ondra: zlato ve Valence (02.11.2013)
Světový pohár Wujiang: Hroza 7., celkově stříbrný (21.10.2013)
Hroza stříbrný v Mokpu (13.10.2013)
Adidas Outdoor Prague 2013 (01.10.2013)
Světový pohár Perm: Hroza stříbrný (29.09.2013)
SP v lezení na obtížnost Puurs (22.09.2013)
GRAND PRIX Holešovice (11.09.2013)
Libor Hroza zlatý v Arcu (07.09.2013)
Bouldering: SP Mnichov a ME Eindhoven (05.09.2013)
SP v obtížnosti Imst (09.08.2013)
Mistrovství Evropy Chamonix: Hroza mistrem Evropy (07.08.2013)
World Games: Hroza pátý (04.08.2013)
Světový pohár IFSC v obtížnosti Briançon (21.07.2013)
Speed project (18.07.2013)
SP na rychlost v Baku (23.06.2013)
Lezení na olympiádě nebude (29.05.2013)
Světový pohár Chongquing: Hroza stříbrný (31.03.2013)
Světový pohár v ledolezení 2013 (13.12.2012)
Světový pohár v obtížnosti v Kranji (19.11.2012)
Světový pohár v Puursu (23.09.2012)
MS Paříž 2012: Bouldering žen, obtížnost a rychlost mužů. Hroza stříbro, Ondra bronz (16.09.2012)
MS 2012 Paříž: Bouldering mužů a obtížnost a rychlost žen (16.09.2012)
MS lezení v Paříži (15.09.2012)
Francouzi ukradli Hrozovi světový rekord (15.09.2012)
Neoficiální světový rekord Libora Hrozy (09.09.2012)
Arco Rock Master (02.09.2012)
Hroza bronzový v Arcu (01.09.2012)
Světový pohár v boulderingu, Mnichov (25.08.2012)
Závod Světového poháru v Imstu (11.08.2012)
Světový pohár v lezení na rychlost (30.07.2012)
Závod Světového poháru v Brianconu (26.07.2012)
Chamonix: Světový pohár se rozbíhá (13.07.2012)
Světový pohár v boulderingu Log Dragomer (21.04.2012)
Světový pohár v boulderingu a rychlosti Chongquing: Hroza stříbrný (17.04.2012)
Světový pohár v lezení na obtížnost (28.11.2011)
Finále SP v obtížnosti Barcelona (27.11.2011)
Světový pohár v obtížnosti Kranj (20.11.2011)
Svěťák v roce 1989 (11.11.2011)
Světový pohár v obtížnosti je na Blízkém východě (22.10.2011)
SP v rychlosti a obtížnosti v Čangži (08.09.2011)
SP Si-Ning, rychlost, obtížnost (03.09.2011)
Mistrovství světa mládeže v Imstu (29.08.2011)
SP ve Val Daone: Zrušeno finále (09.08.2011)
Světový pohár v Brianconu:Schubert a Vidmar (31.07.2011)
Světový pohár v Chamonix: Hroza stříbrný, Ondra nepostoupil (13.07.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu Sheffield (03.07.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu v Barceloně (26.06.2011)
24 hodin na koloběžce (29.05.2011)
Závod Světového poháru v boulderingu a rychlosti v Miláně. (17.04.2011)
MČR 2010 Brno (31.12.2010)
Jak lezou Mistři v obtížnosti (18.12.2010)
Mistrovství ČR v rychlolezení doménou Hrozových (12.12.2010)
Světový pohár v obtížnosti v Kranji, Slovinsko (14.11.2010)
Horyinfo na Jickovické 24 (15.10.2010)
Závod SP v Puursu - Ondra bronzový (25.09.2010)
Mistrovství Evropy: Ondra vicemistrem Evropy v obtížnosti i v boulderu (18.09.2010)
ME 2010 IMST: Hroza bronzový (16.09.2010)
SPECIALIZED RALLYE SUDETY 2010 (14.09.2010)
Závod světového poháru v korejském Chuncheonu - obtížnost, rychlost (30.08.2010)
Závod světového poháru v čínském Siningu: Ondra vítězí (21.08.2010)
Rock Master 2010 Arco: Hroza vyhrál rychlost, Ondra duel. (18.07.2010)
SP Chamonix: Hroza vyhrál rychlost (13.07.2010)
Noc a den v sedle koloběžky (21.05.2010)
Bergans Český pohár ve skialpinismu 2010 (29.01.2010)
Horolezecká čtyřiadvacetihodinovka (06.01.2010)
MČR 2009 (04.01.2010)
Akce Kulový blesk (08.12.2009)
Aupeak Drytooling Cup `09 (05.12.2009)
Mistrovství ČR v lezení na obtížnost 2009 (02.12.2009)
Patxi Usobiaga, nebo Adam Ondra? ONDRA! (15.11.2009)
SP Brno finále: Jakob Schubert a Jain Kimová (07.11.2009)
Semifinále SP v Brně: Mrázkův návrat (07.11.2009)
Kvalifikace v Brně skončila úspěchem českých barev (06.11.2009)
Elita se sjíždí do Brna (05.11.2009)
Světový pohár v Brně (22.10.2009)
Adam Ondra vyhrál v Puursu (29.09.2009)
Ferrata Race Dachstein (23.09.2009)
Rock Master, Arco (08.09.2009)
SP v obtížnosti IMST - druhé zlato! (26.08.2009)
SP Barcelona - Adam zlatý! (12.08.2009)
Hroza vítězem závodu Světového poháru (04.08.2009)
Outdoor Speedcup Friedrichshafen (19.07.2009)
Ondra proti Sharmovi (16.07.2009)
MS 2009 v Xiningu - Adam Ondra vicemistrem světa (04.07.2009)
SAMBAR Steel 09 (14.05.2009)
SAMBAR Steel 09 (31.03.2009)
Slovácké OUPN 2009 (16.03.2009)
Mistrovství Evropy ve skialpinismu 2009 (25.02.2009)
BERGANS - Český pohár ve skialpinismu 2009 (08.02.2009)
Držte mi palce do Saas Fee (20.01.2009)
LOAP ČSP, MČR v indoor drytoolingu (08.12.2008)
MČR 2008 v lezení na rychlost a obtížnost (30.11.2008)
Mrázek v SP druhý v obtížnosti a třetí v kombinaci (16.11.2008)
LOAP-ČSP v drytoolingu vyhráli Švingál a Hrozová (08.11.2008)
Mistrovství Evropy v Paříži (28.10.2008)
LOAP Česko-slovenský pohár v indoor drytoolingu začíná! (23.10.2008)
Chamonix a Val di Daone (25.07.2008)
SAMBAR STEEL 2008 (28.05.2008)
24 hodin le Stromovka (16.05.2008)
Pozvánka na 2. ročník Sambar Steel (13.05.2008)
Stříbrná radost Karolíny Grohové (03.03.2008)
CCCP - neobvyklé závody (02.02.2008)
ČHS zbrojí na Světový pohár v ledolezení (26.12.2007)
Sobota plná sportu na Cibulce (14.12.2007)
Mistrovství České republiky 2007 (06.12.2007)
Hrozová leze za Turky (27.11.2007)
Tradičně netradiční závody (22.11.2007)
Mrázkova poslední šance (17.11.2007)
Mistrovství ČR v indoor drytoolingu (14.11.2007)
ČESKÝ POHÁR VE SPORTOVNÍM LEZENÍ (14.11.2007)
Edita Vopatová (22.10.2007)
MS v lezení Aviles (28.09.2007)
Rychlolezecké závody na Kladně (06.09.2007)
Mistovství světa mládeže (30.08.2007)
Mrázek vyhrál v Šanghaji (12.08.2007)
Sambar Steel 2007 (01.06.2007)
Pozvánka na závody -PR- (27.04.2007)
Mrázek 3. na ME v boulderingu (19.03.2007)
Závody v Otrokovicích (21.02.2007)
IWC Busteni - poslední závod SP (11.02.2007)
IWC Valle di Daone a Saas-Fee (07.02.2007)
Pelikán 16. v Saas Fee (04.02.2007)
Závody v Otrokovicích (01.02.2007)
Příborský Pavuk (09.01.2007)
Mistrovství ČR na obtížnost (18.12.2006)
Sherpa Rallye 2006 (01.11.2006)
Nescafé Boulder Projekt 2006 (26.09.2006)
Rock Master (02.09.2006)
Čerťákovský satan (30.08.2006)
SP ve Val Daone: Zrušeno finále (00.00.0000)Komentář ze dne: 06.09.2014 23:39:19     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Uzlař (@)
Titulek: palec nahoru za článek
Tak to se Ti povedlo. Smál sem celý článek.
Takže jen dovětek. V pátek večer pan ředitel sliboval, že pokud bude pršet, pojede se jen vodácká část. Ráno sem spokojeně kostatoval "věci strčíme do auta, řekneme dobrý den, vyfasujeme loď a počkáme, jestli předstane chc_t, až to přestane nebo aspoň poleví pojedem". Krumlováci resp. ředitel závodu má zřejmě jiný pojem o slově "déšť" a "pršet" :-) Doufal jsme v hromadný protest, ale účast osmičkových lezců narušila soudržnost nás softmoverů, takže jsme byli také přinuceni se účastnit v morkých cestách či sedmičkových převisech. :-D
Vždy jsem považoval za totální šílence lidi, co lezou na mokré skále a nadávají, že je mokrá. Lidi co lezou na slunci a nadávají, že je vedro. Tu sobotu jsem se zařadil k oběma skupinám. Ve tři totiž pařilo asi hodinu slunce a my zrovna byli na Havraní.
Sundej si helmu a dej si ji do lodě. Tak to sem mu říkal asi 3x potom sem radši šel na háček, abych se nesmál a mohl pádlovat. Tak snad příště ukecám tady Petra, vytvoříme tým 100+ a budeme druhý, protože překonat ty ctižádostivý důchodce drtící nejtěžší cesty v oblasti prostě nejde. Emil s Jiřím mají plný obdiv.
Gratuluju holky ke strategii, já sem se vždycky nechal ukecat k přesunu či lezení v né úplně vhodný čas, ale zase jsme jeli symetricky s Emilem a Jiřím, takže jsme byli přítomni postupné gradaci jejich hašteření v průběhu celého dne. Úplně mi to připomnělo Louis de Funès a Annie Girardot v komedii "Jeden hot a druhý čehý".
Co závěrem: lano a presa sem sušil od sobotní noci do pátečního večera, abych to v pátek zabalil a dnes vyrazil lézt. Skálu jsme vybrali ve stínu, klidu, bez lidí a kánoí, ale ve stavu šlem, mech, kapradí, špína a vlhko, takže jsme se přesunuli desítky kilometrů k jiné, aby tam v zápětí přišel přívalový déšť.
Já snad z toho skotského počasí nevyjdu.
3 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci