Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesNové průvodce v knihovně ČHS.


Představení grantu „Aktualizace knihovny ČHS“.

Když se v loňském roce zveřejnila zpráva o tom, že do rozpočtu ČHS přibyla navýšená částka mimořádné dotace MŠMT a bylo vypsáno výběrové řízení na granty finančně pokryté z těchto peněz, přemýšleli jsme, jak využít této možnosti k realizaci něčeho užitečného.


Protože Horyinfo není jen virtuální svět internetového zpravodajství, ale i horolezecký oddíl, dali jsme společně hlavy dohromady a vymysleli, že by nebylo od věci obnovit knihovnu ČHS, která je k dispozici všem členům tohoto sdružení.Tak ať je v ní co nejvíc inspirace pro naše další výlety za poznáním nových oblastí! Co nejvíc zajímavých průvodců!
Hlavním cílem grantu byla alespoň částečná aktualizace knihovny ČHS o současná vydání průvodcovské literatury pokrývající zejména alpský horský region a evropská střediska sportovního lezení. Jinými slovy řečeno, nakoupit atraktivní a aktuální průvodce reflektující současné trendy v horském i sportovním lezení a umožnit tak členům ČHS větší informovanost o zajímavých oblastech a potenciálních cílech pro jejich lezecké aktivity. Na tuto činnost byla z celkové sumy 900 tis. Kč přidělena částka 55 tis. Kč, která byla vyčerpána ve výši 47 440,- Kč. A za co se vlastně tyto peníze utratily?
Bylo nakoupeno celkem 60 průvodců, z toho 58 lezeckých a dva tituly věnující se skialpinismu.
 Knihovna ČHS - průvodce vydavatelství Filidor
Knihovna ČHS - průvodce vydavatelství Filidor, foto: Jan Polák

 

Následující přehled představí jednotlivé tituly blíže:
 
 • Alpes Maritimes (Alticoop Editions; Francie)- Sportovní a vícedélkové oblasti na Azurovém pobřeží - Côte d'Azur a v Přímořských Alpách. Obsahuje popis 94 oblastí.
 • Arco Rock New (Versante; Itálie) - 106 oblastí s celkovým počtem 3700 cest v populární lezecké destinaci Arco.
 • Auswahlführer Best of Extrem - Salzburger Land (2006) (Panico; Rakousko) - Výběrový průvodce extrémních cest (stupeň obtížnosti 7 a výše) v Salzbursku a Berchtesgardensku. Obsahuje popisy oblastí : Chiemgauer Alpen, Loferer a Leoganger Steinberge, Steinernes Meer, Reiteralpe, Untersberg, Göllstock, Hochkalter - Blaueis, Hochkönig, Tennengebirge, Hohe Tauern.
 • Best of Genuss - Salzburger- & Berchtesgadener Land (2012) (Panico; Rakousko / Německo ) - Výběrový průvodce cest ve Východních vápencových Alpách od Dachsteinu až po Chiemgau. Obsahuje popisy oblastí: Chiemgauer Alpen, Loferer a Leoganger Steinberge, Steinernes Meer, Reiteralpe, Untersberg, Göllstock, Hochkalter - Blaueis, Hochkönig, Tennengebirge, Hohe Tauern, Dachstein .
 • Best of Genuss 2 - vom Rätikon zum Wilden Kaiser (2009) (Panico; Rakousko / Německo / Švýcarsko) - Výběrový průvodce cest v Severních vápencových Alpách mezi Rätikonem a Wilder Kaiserem. Obsahuje popisy oblastí: Rätikon, Silvretta, Verwall, Lechtaler Alpen, Allgäuer Alpen, Tannheimer Berge, Ammergauer Alpen, Wetterstein, Mieminger Berge, Karwendel, Rofangebirge, Chiemgauer a Bayrische Voralpen, Kaisergebirge.
 • Best of Genuss 3 (2011) (Panico; Švýcarsko) - Výběrový průvodce po horských oblastech Švýcarska. Obsahuje popisy oblastí: Schweizer Jura, Freiburger Alpen, Gastlosen, Waadtländer Alpen, Zentralschweizer Voralpen, Alpstein, Glarner Alpen, Urner Alpen, Berner Alpen, Tessin (Adula, Leonegruppe), Bergell (Plessur, Albula)
 • Briancon (FFME; Francie / Itálie) -  Sportovní a vícedélkové oblasti v údolí "Val Durance" v okolí města Briancon na francouzsko-italské hranici. Obsahuje popis 11 oblastí.
 • Caroux (CAF Caroux;  Francie) - Skalní oblast v jihofrancouzském přírodním parku Languedoc v okolí města Montpelliers. Sportovní i klasické cesty.
 • Corno Stella (Versante; Itálie) - Průvodce po jihoalpské horské skupině Corno Stella. Vydání z roku 2012.
 • Côte d'Azur (Rockfax; Francie) - Výběrový průvodce oblastmi jižní Francie. Obsahuje oblasti Azurového pobřeží, včetně okolí Toulonu - nejslunnějšího města ve Francii. Nechybí zimní oblast Châteauvert, méně známé oblasti Esterel a Châteaudouble, stejně jako světově proslulé Verdon Gorge. Jako bonus v průvodci najdete oblasti v okolí Nice, lezení okolo Monaca.


Knihovna ČHS - průvodce francouzské provenience
Knihovna ČHS - průvodce francouzské provenience, foto: Jan Polák

 

 • Crag Climbs in Chamonix (Vamos; Francie) - Sportovní lezecké oblasti v okolí Chamonix.
 • Di Roccia di Sole / Sizilien (Versante; Itálie) - Sportovní oblasti Sicílie i vícedélkové lezení na tomto ostrově. Aktuální vydání z roku 2012.
 • Du Leman à la Méditerranée (Éditions gap; Francie) - Výběrový průvodce nejkrásnějších vícedélkových cest jihovýchodní Francie mezi Chamonix a Marseille. Obsahuje popis 130 cest v 49 lezeckých oblastech. Nejkratší popisovaná cesta má 130 metrů .
 • El Chorro (Rockfax; Španělsko) - Průvodce oblasstí El Chorro. Na 200 stránkách je popsáno okolo 1000 cest
 • Escalade en Isère (FFME; Francie) - Sportovní lezecké oblasti v údolí řeky Isere v regionu Rhone Alpes v okolí Grenoblu. Obsahuje popisy 5ti velkých lezeckých oblastí: Vallées de Grenoble, Chartreuse, Vercors, Belledonne-Oisans a Nord Isere
 • Escalade Les Calanques - (Editions Nota Bene; Francie) - Kompletní průvodce oblastí Calanque. Obsahuje popisy všech oblastí a najdete v něm celkem 2555 cest, z toho 2372 sportovních a 183 klasických výstupů.
 • Finale Climbing - (Versante; Itálie) - Kompletní průvodce oblastmi Finale. 134 oblastí, více než 2000 cest včetně vícedélek je obsahem této publikace.
 • Góry Sokole (Sudetica verticalia; Polsko) - Průvodce po populární polské žulové oblasti Sokoliki nedaleko města Jelenia Gora. Popisuje přes 600 cest, jak tradičních tak sportovních na téměř 50 věží případně polověží.
 • Gran Sasso (Versante; Itálie) - Sportovní cesty, plasir cesty ai tradiční výstupy obsahuje tento průvodce pohořím Gran Sasso, které leží cca 130 km od Říma v centrální části Apeninského poloostrova.
 • Grandes voies de Corse (B. Maurin, T.Souchard; Trancie) - Výběrový průvodce vícedélkových cest v sedmi oblastech na Korsice. Obsahuje popisy a informace o oblastech k celkem 81 výstupům.


Knihovna ČHS - různá vydavatelství
Knihovna ČHS - různá vydavatelství, foto: Jan Polák

 

 • Haute Provence (Rockfax; Francie) - Průvodce pokrývající široké spektrum sportovního lezení  v oblasti Haute Provence na jihovýchodě Francie, včetně Céüse, Orpierre a Buoux a dalších
 • Kalymnos (2010) (Acharnes Alpine Club; Řecko) - Sportovní oblasti na ostrově Kalymnos. Popis více než 1700 cest v celkem 64 oblastech.
 • Kletterführer Rofan (Panico; Rakousko)  - Průvodce popisuje sportovní alpské výstupy i klasické túry v pohoří Rofan.
 • La Ciotat (Editions Nota Bene; Francie) - Sportovní a vícedélkové cesty na francouzské riviéře mezi Cassis a La Ciotat v sousedství Calanques. Obsahuje popis více než 650 cest na útesu Cap Canaile a okolí.
 • Lagorai, Cima D'Asta (Versante; Itálie) -  Žulová oblast Dolomit - Lagorai. Průvodce popisuje horské vícedélkové i sportovní oblasti žulového pohoří Lagorai, ležícího v blízkosti severoitalského Trenta. Obsahuje popis 11ti oblastí tohoto horského masivu, včetně nejzajímavějších oblastí, jakou je např. Cima D' Asta
 • Languedoc-Roussillon (Rockfax; Francie) -  Průvodce, ve kterém najdete dobře známé oblasti jako je Ardeche, Gorge du Tarn, vícedélky v La Jonte, jižněji pak Thaurac, Hortus, Claret, Russan a Seynes, Orgon
 • Lario Rock Falesie - Lecco, Como, Valsassina (Versante; Itálie) - Průvodce Lario Rock Falesie pokrývá všechny sportovní oblasti okolo jezer Lecco a Como, včetně vynýtovaných vícedélkových cest. Průvodce popisuje 99 oblastí a 1000 cest.
 • Lleida Climbs - Catalunya  (Dani Andrada; Španělsko) - Sportovní a vícedélkové cesty v Katalánsku. Průvodce obsahuje tyto oblasti: Camarasa, St. Llorenc de Montgai, Cubbels, Alos de Balaguer, La Pauta, Sant a Ana, Os de Balaguer, Tartareu, Abella de la Conca, Collegats, El Cogul, La Cova de Juncosa, Cavallers, Tres Ponts, Perles, Oliana, Terradets, St. Linya, Vilanova de Meiá, Áger, Coll de Nargo
 • Lofoten Rock (Rockfax; Norsko)  - Sportovní a vícedélkové cesty na Lofotech
 • Mallorca  (Rockfax; Španělsko) - Průvodce mapuje sportovní oblasti celého ostrova Mallorca a také oblasti s deep water solo. Aktuální vydání z roku 2011.


Knihovna ČHS - průvodce vydavatelství Panico
Knihovna ČHS - průvodce vydavatelství Panico, foto: Jan Polák

 

 

 • Marmolada (Versante; Itálie) - Monografie monumentální jižní stěny Marmolady.
 • Nichts als Granitt (Versante; Itálie / Švýcarsko) - Žulový ráj Bergel. Tradiční a sportovní horské výstupy v oblastech Masino, Bergel, Disgrazia.
 • Pirineo Norte (SUA edizioak; Francie) - Výběrový průvodce vícedélkových cest na francouzské straně Pyrenejí. Popisy 70ti 3-18 délkových cest z různých oblastí Pyrenejí.
 • Plaisir Ost (2007) (Filidor; Švýcarsko) - Popis 73 oblastí v východním Švýcarsku. Aktualizované a rozšířené vydání z roku 2007.
 • Plaisir Selection Schweiz (2012) (Filidor; Švýcarsko) - Výběr 115ti "plasir" cest Švýcarsku. Aktualizované a rozšířené vydání z roku 2012.
 • Plaisir Süd (2011) (Filidor; Švýcarsko) - Popis 81 oblastí v jižním Švýcarsku. Aktualizované a rozšířené vydání z roku 2011.
 • Plasir Alpin (2008) (Filidor; Švýcarsko) - Popis 60 alpských výstupů ve Švýcarsku. Aktualizované a rozšířené vydání z roku 2008.
 • Plasir West (2012) (Filidor; Švýcarsko) - Popis 62 oblastí v západním Švýcarsku. Aktualizované a rozšířené vydání z roku 2012.
 • Roca Espana - Band Süd (Loboedition; Španělsko) - Popis 115ti sportovních oblastí jižního Španělska. Obsahuje popis více než 5000 cest. Na www.loboedition.de lze stáhnout aktualizace k průvodci.
 • Roca Espana Nord (Loboedition; Španělsko) - Popis 70ti sportovních oblastí v Pyrenejích a Aragonu. Obsahuje popis více než 5300 cest.


Knihovna - průvodce vydavatelství Rockfax
Knihovna - průvodce vydavatelství Rockfax, foto: Jan Polák

 

 

 • Rock Climbing Guide to Antalya  (Öztürk Kayikci; Turecko) - Lezecký průvodce po přední oblasti v Turecku u Antalye. Geyikbayiri a okolí
 • Rudawy Janowickie (Sudetica verticalia; Polsko) - Průvodce sousedními oblastmi populárních Sokoliků nedaleko polského města Jelenia Gora. Popisuje cca 215 cest ve čtyřech oblastech: Zamkovy Grzbiet, Dolina Janówki, Janowickie Garby a Janowicki Grzbiet.
 • Sainte Victoire (Editions Nota Bene; Francie) - Sportovní a vícedélkové oblasti v masivu Sainte Victoire nedaleko města Aix en Provence.
 • Sarca Walls (Versante; Itálie) - Tradiční a sportovní vícedélkové cesty v Mecce lezení údolí Sarca - okolí Arca.
 • Sardinia, Pietra Di Luna (Fabula; Itálie) - Průvodce na sportovní oblasti Sardinie. Průvodce popisuje 20 oblastí (včetně nejznámějších Cala Gonone, Domusnovas, Isili, Jerzu a Baunei), 176 sektorů a okolo 3600 cest
 • SCHITOUREN-ATLAS   Südtirol & Österreich Süd (Schall Verlag; Rakousko) - Popisy více než 600 skitourových tras na cca 400 vrcholů v pohořích jižního Rakouska a Jižního Tyrolska: od Gr. Glockneru až po Steiner Alpen, od Karavanek až po Dolomity.
 • SCHITOUREN-ATLAS Österreich Ost (Schall Verlag; Rakousko) - Popisy více než 1000 skitourových tras na cca 500 vrcholů v pohořích východního Rakouska: Niederösterreich/Wiener Hausberge, Oberösterreich, Steiermark, Salzkammergut a Lungau.
 • Steinplatte (2010) (Panico; Rakousko) - Průvodce popisuje sportovní alpské výstupy i klasické túry v pohoří Lofer Steinberge Steinplatte včetně sportovních oblastí. Obsahuje popisy oblastí: Waidringer Steinplatte, Loferer Alm, Loferer Steinberg, Leoganger Steinberge, Hohlwegen.
 • Tarn (CAF Causses et Cévennes; Francie) - Kompletní průvodce po legendární francouzské oblasti Tarn. Aktualizované vydání z roku 2012.
 • Tre Cime: Classic & Modern Routes (Versante; Itálie) - Monografie ikony Dolomit - Skupiny Tre Cime di Lavaredo. Průvodce popisuje výstupy na všechny vrcholy této skupiny: Cima Piccola, Punta Frida, Cima Picolissima, Cima Grande,Cima Ovest, Torre Comici, Sasso di Landrio, Torre Lavaredo, Croda di Mezzo, Croda del Rifugio, Il Mulo.


Knihovna ČHS - průvodce po španělských oblastech
Knihovna ČHS - průvodce po španělských oblastech, foto: Jan Polák

 

 

 • Valle dell 'Orco (Versante; Itálie) - Od tradičních cest po sportovní lezení v údolí Dell' Orco. Kompletní průvodce touto legendární oblastí.
 • Vallée l´Arve (Ekiproc; Francie) - Oblasti sportovního lezení i vícedélkové cesty v údolí L' Arve v Savojských Alpách. Průvodce obsahuje popis 57 oblastí v okolí města Bonneville, ležícího cca v polovině cesty mezi Chamonix a Ženevou.
 • Valli Bergamasche (Versante; Itálie) - Sportovní ezecké oblasti i vícedélkové cesty horského charakteru v okolí Bergama. Oblasti: Cornalba, okolí jezera Iseo a Presolana.
 • Valli Bresciane (Versante; Itálie) - Lezecké oblasti mezi masivem Adamello, jezerem Garda a jezerem Iseo. Obsahuje sportovní lezecké oblasti i vícedélkové terény v žule i vápencových oblastech.
 • Valtellina, Valchiavenna, Engadina (Versante; Itálie / Švýcarsko) - Bergel ohraničuje několik údolí plných sportovních oblastí i míst s mnohadélkovými cestami. Průvodce popisuje rovných 100 oblastí tohoto regionu. Val Bodengo, Valle Spluga, Val Bregaglia, Chiavenna, Engadina, Val Poschiavo, Bassa Valtellina, Val Masino, Val Malenco, Alta Valtellina.
 • Varese e Canton Ticino (Versante; Švýcarsko) - Sportovní i vícedélkové oblasti švýcarského "Arca" - kantonu Ticino. Průvodce popisuje 68 oblastí této populární destinace. Varese, Lugano, Bellinzona, Val di Blenio - Leventina, Val Leventina, Val Bedretto, Locarno - Onsernone, Valle Maggia, Valle di Bosco, Val Bavona, Valle Lavizzara,Valle Verzasca.
 • Verdon 2010 (Lei Lagramusas; Francie) - Kompletní průvodce soutěskou Verdon. Vydání z roku 2010.
 • Wilder Kaiser (2012) (Panico; Rakousko) - Horské i sportovní výstupy v pohoří Wilder Kaiser z tradičních i nových oblastí tohoto pohoří. Aktualizované a přepracované vydání z roku 2012.
 • XEIS Auslese (Hollinger A., Reinmüller J.; Rakousko) - Výpravný průvodce pohořím Gesäuse. Obsahuje výběr atraktivních výstupů v jednotlivých horských skupinách tohoto pohoří: Buchsteingruppe, Hochtorgruppe, Reichensteingruppe a Haller Mauer.
 • Zillertal (Lohner Verlag; Rakousko) - Lezecký a boulderový průvodce oblastmi Zillertalu.


Knihovna ČHS - část průvodců vydavatelství Versante Sud
Knihovna ČHS - část průvodců vydavatelství Versante Sud, foto: Jan Polák

 

 

Věříme, že si v nich i vy najdete zajímavé cíle nejen pro letošní sezónu a rozšíříte svoje „oblasti zájmu“ o další atraktivní místa, ale že se i do budoucna stane svazová knihovna zdrojem inspirace a dobrým pomocníkem pro realizaci vašich lezeckých snů.
A nezapomeňte, že pro členy ČHS je vypůjčení knížek zdarma!
Tak neváhejte a začněte spřádat svoje smělé plány na letošek i následující období již dnes!
Seznam knih a pravidla pro půjčování najdete na stránkách ČHS v sekci KNIHOVNA.

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Jan Polák | Vydáno dne 27. 02. 2013 | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Jan Polák

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Valná hromada ČHS (13.04.2024)
Připomínky k Návštevnému poriadku TANAP (03.03.2024)
Sběr nominací na Výstupy roku (16.02.2024)
Definitivní Návštěvní řád TANAPu (25.11.2023)
Výstupy roku 2022, slavnostní vyhlášení. (11.08.2023)
ČHS odmítá Rusy a Bělorusy na závodech IFSC (23.06.2023)
Proč se jezdí závodit do Asie? (19.05.2023)
Valná hromada ČHS 2023 (25.03.2023)
VH ČHS nebude schvalovat novou identitu (14.03.2023)
Výstupy roku 2022 (02.03.2023)
Valná hromada ČHS 2023 (25.02.2023)
ČHS zavedl mobilní infokartu (10.11.2022)
Ze říjnového VV ČHS (31.10.2022)
Anketa k rozvoji území kolem Branických skal (14.07.2022)
Světový pohár 2023 v Česku? (04.06.2022)
Valná hromada ČHS (28.03.2022)
ISMF nepovolí účast Rusů a Bělorusů na mezinárodních soutěžích (07.03.2022)
Otevřený dopis ruských horolezců proti válce na Ukrajině (04.03.2022)
IFSC zpřísňuje sankce pro Rusko a Bělorusko (04.03.2022)
Vadim Timonov proti válce (01.03.2022)
Ne válce, zní z Ruska (27.02.2022)
Prohlášení ČHS k Ukrajině (25.02.2022)
Štafeta ČHS čtvrtá (14.02.2022)
Výsledky ankety ČHS 2021 (28.01.2022)
Valná hromaha ČHS 2021: Všichni kandidáti zvoleni, všechny návrhy prošly (30.05.2021)
Volby nového vedení ČHS (02.05.2021)
Valná hromada ČHS 2021: schváleno (04.04.2021)
Ilegální ferraty v Českém Středohoří (09.02.2021)
NÁBOR SOKOLÍKŮ 2021 (30.01.2021)
VH 2021 bude online (24.01.2021)
Posouzení značky ČHS (17.12.2020)
Nominace - Výstupy roku ČHS 2020 (17.12.2020)
Útěk do svobody (30.11.2020)
Říjnové zasedání VV (01.11.2020)
Jak s lezením v nouzovém stavu (23.10.2020)
VV ČHS - zápis ze srpna (05.09.2020)
Karel Bělina zbaven správcovství skal (12.07.2020)
Valná hromada 2020 (14.06.2020)
Dokumenty z VH ČHS 2020 (13.06.2020)
O čem bude Valná hromada ČHS (07.06.2020)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (15.05.2020)
Valná hromada ČHS bude 13.6. (12.05.2020)
VYJÁDŘENÍ ČHS K NELEGÁLNÍMU TÁBOŘIŠTI V ADRŠPAŠSKÝCH SKALÁCH (04.05.2020)
Proč v databázi ČHS na webu někdy v noci fungují mapy omezeně?? (14.04.2020)
VV jednal přes videokonferenci (10.04.2020)
Odsunutí termínu valné hromady ČHS (13.03.2020)
OVK LP ruší cesty zajištěné lešenářskými kotvami z OBI (11.03.2020)
Testy expanzivních nýtů (27.02.2020)
Ročenka ČHS 2019 (20.02.2020)
Zasedání VV ČHS: dvě rezignace, tři jmenování (12.02.2020)
ČHS a ČSL obnovili spolupráci (01.02.2020)
Zrušení lékařské komise (22.01.2020)
Odhalení na severu Sušek (10.12.2019)
Výstupy roku ČHS za rok 2019 - podávání nominací (04.12.2019)
Zasedání VV ČHS: Kooptován Pavel Blažek (16.10.2019)
Zasedal VV ČHS: změna stanov a řízení soutěžního lezení (19.09.2019)
Horydoly jako bezpečnostní hrozba? (11.09.2019)
Schůze VV: odvolání Tomáše Bintera st. (04.09.2019)
Zápis disciplinární komise (23.07.2019)
Likvidace pobočných spolků ČHS (31.05.2019)
Zápis z jednání VV ČHS 29.4. (11.05.2019)
Předsedou JAMESu Anton Pacek (31.03.2019)
Valná hromada ČHS 2019 (27.03.2019)
ČHS hledá nové kolegy pro oblast soutěžního lezení (26.03.2019)
Jan Zbranek rezignoval (12.02.2019)
Evropští horolezci chtějí letní čas (11.01.2019)
Další závodníci se státní podporou (23.10.2018)
29. PELIKÁNŮV SEMINÁŘ (03.10.2018)
ČHS se stěhuje (27.09.2018)
SKÁLY NA MUŽSKÉM- oprava a omluva (07.09.2018)
Jednal VV CHS: s.r.o., oprava vyjádření na VH, nabídka ČSL. (27.06.2018)
Dojistit Velkou plotnu na Suškách? Jo, vlastníma smyčkama. (21.06.2018)
Nový člen VV, ČHS jedná s ČSL, založení s.r.o. (29.05.2018)
Výpověď smlouvy pro ČSL, Turek na disciplinárku (09.05.2018)
VH ČHS: Jak to bylo doopravdy (26.03.2018)
Valná hromada ČHS 2018 (24.03.2018)
Ekonom ČHS - výběrové řízení (02.03.2018)
Ročenka ČHS 2017 (27.02.2018)
Pozvánka na valnou hromadu ČHS (24.02.2018)
Hlasování kartičkami na Valné hromadě (21.02.2018)
Polemika kolem výběru reprezentace (17.01.2018)
"Sokolíci" 2018–2020 - výzva mladým alpinistům (16.01.2018)
Boulder kodex 2017 (17.12.2017)
Odpověď ČHS na prohlášení ČSL k odtržení závodního lezení (05.12.2017)
Boj o překližku (05.12.2017)
Je možné změnit ČHS? (05.12.2017)
ČHS hájí jednotu sportovního lezení (27.11.2017)
Založena Evropská horolezecká asociace (25.11.2017)
Soutěž ČHS (14.11.2017)
Jak začít na písku? Doporučení mistrů pískařů (16.05.2017)
Dojišťování? UFO? Maglajz? Anketa pískařů díl 6. (08.05.2017)
ČHS obnovil spolupráci se Slovinci (26.04.2017)
Jsou ještě možnosti prvovýstupů? Anketa pískařů díl 5. (25.04.2017)
Dobrodružství na písku? Anketa pískařů díl 4. (20.04.2017)
Přenosy ze závodů budou dál zdarma (12.04.2017)
Morál a čísla? Anketa pískařů díl 3. (12.04.2017)
Výstupy roku 2016 (11.04.2017)
Bouře kvůli placení přenosů (10.04.2017)
Horolezec roku končí (02.04.2017)
Sázka o 10 klacků (31.03.2017)
Pískovcové lezení, pískaři II. (31.03.2017)
Úplná pravda o Valné hromadě (29.03.2017)
ČHS - valná hromada 2017 (25.03.2017)
Pískovcové lezení, pískaři I. (24.03.2017)
Změna v rozpočtu ČHS na rok 2017 (24.03.2017)
Vychází výjimečná ročenka ČHS (23.03.2017)
Valná hromada ČHS 2017: pozvánka, bulletin a registrace kandidátů (14.03.2017)
ČHS vypisuje výběrové řízení (12.02.2017)
Zpráva o výsledcích závodní reprezentace (18.01.2017)
Napomenutí za kartáčování chytů (04.01.2017)
Slevy na slovinských chatách (09.10.2016)
Nýty v Korosadowiczovi? (06.10.2016)
Web ČHS v responzivním kabátě (23.08.2016)
Chcete pracovat v ČHS? (23.06.2016)
Lidičky na Valné hromadě (19.03.2016)
Valná hromada ČHS 2016: hlasování o 11 miliónech (21.02.2016)
Ferrata na Frýdlantské cimbuří zamítnuta (26.01.2016)
Pojištění pro horolezce od ČHS (03.12.2015)
Zasedal VV ČHS (02.12.2015)
ČHS leaderem mezinárodního grantu (26.11.2015)
Kdo je horolezec roku? (22.11.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu IX (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VIII (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VII (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VI (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu V (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu IV (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu III (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu II (23.05.2015)
Nové a změněné cesty v databázi Horosvazu I (23.05.2015)
Čtvrtletník ČHS (10.04.2015)
Valná hromada ČHS 2015 (05.04.2015)
ČHS spustil Skály ČR (20.03.2015)
Vize ČHS 2015, díl III (16.02.2015)
Vize ČHS 2015 - II. díl (11.02.2015)
Vize ČHS 1. díl (10.02.2015)
Důvěra kontra transparentnost a válka Alpenvereinů (26.01.2015)
ČHS posiluje tým (08.01.2015)
Via Ferráta nebude? - a přece je! (02.08.2014)
Protest horolezců ve Vlčí rokli (14.07.2014)
Dodo Kopold vyloučen z Jamesu (08.04.2014)
Smělé plány Tatra Mountains Resorts (05.04.2014)
Náhubková směrnice zrušena (31.03.2014)
Valná hromada 2014 (25.03.2014)
Zamyšlení nad otázkami koncepce českého alpinismu (24.03.2014)
Valná hromada bude o volbách a opět o náhubkové směrnici (21.03.2014)
VV ČHS odstoupí v březnu (11.02.2014)
Jak sis zalyžoval Zobane? (26.01.2014)
Soutěž o nejlepší fotografii na PF 2014 (26.11.2013)
Jednal VV ČHS: Zvýšení prostředků pro Drytooling a MG na Panťáku (22.11.2013)
Žlebská jehlo, sbohem (29.10.2013)
Podpora Hrozové, granty na publikace a závody mládeže nově (10.10.2013)
Němci a Rakušani zpět do UIAA (06.10.2013)
Válka UFO? (22.08.2013)
Výstupy roku 2013 - soutěž vyhlášena (03.07.2013)
Agostino Da Polenza k incidentu na Everestu (02.06.2013)
Historická komise OVK LP (27.05.2013)
Renovace vrcholových knížek (25.05.2013)
Frankenjura.com (16.05.2013)
Valná hromada ČHS 2013 (22.03.2013)
Nový web IFSC, aplikace pro telefony a další novinky (22.03.2013)
Sasíci schválili UFO (05.03.2013)
Paseky v Roklici (17.02.2013)
HoroLezec 2012 (14.02.2013)
ČHS hledá předsedu komise alpinismu a sportovního lezení (14.12.2012)
Horolezecem roku Adam Ondra (25.11.2012)
Český horolezecký svaz vyhlašuje soutěž o nejlepší fotografii (22.11.2012)
Chcete pracovat v ČHS? (09.11.2012)
ČHS: Jednání VV a dva disciplinární tresty pro Radka Lienertha (07.09.2012)
Lezecký park Alkazar (16.07.2012)
Krádež historických dokumentů na Suškách (11.06.2012)
Ukousněte si z miliónu (24.05.2012)
Městská policie šikanuje horolezce (06.05.2012)
Valná hromada ČHS 2012 (24.03.2012)
Valná hromada 2012 už tuto sobotu (21.03.2012)
Svazový redaktor opět na scéně (22.02.2012)
Vyjádření Libora Hrozy ke konfliktu ve věci řízení sportovního lezení (14.02.2012)
HoroLezec 2011 (09.02.2012)
Kontroverze kolem Compressor Route (05.02.2012)
Volby do Výkonného výboru ČHS (01.02.2012)
Horosvaz na Facebooku (29.01.2012)
Horosvaz v novém (08.01.2012)
Přílepská skála a zákaz lezení? Ne! (20.10.2011)
Soutěž Horolezec roku 2011 (17.10.2011)
Via ferrata na Tyršovky v Labáku? Ale kdepak! Jen monitoring. (05.09.2011)
Koruny pro královny Himálaje (01.09.2011)
Red Rocks v nebezpečí (16.08.2011)
Horolezci na tiskové konferenci Czech Tourism (02.07.2011)
Kupte si horu... (10.06.2011)
Elektronický Zpravodaj ČHS (07.04.2011)
Co se doopravdy dělo na Valné hromadě? (05.04.2011)
Valná hromada ČHS 2011 (26.03.2011)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (23.03.2011)
Je změna § 14 Stanov ČHS ke prospěchu členům? (14.03.2011)
Informace OVK Labské pískovce k ferrátám (17.02.2011)
Zpravodaj ČHS 1/2011 (07.01.2011)
Zasedala OVK Labské pískovce (21.11.2010)
Jorg Brutscher reje do Hudyho (18.11.2010)
Výběrové řízení na šéfa závodníků (19.10.2010)
Pavel Trčala opět na scéně. (06.10.2010)
Monte Sarmiento poprvé? (17.09.2010)
Bude Hudy Cup bez maglajzu? (10.09.2010)
Klettergarten je Lezecký park (02.09.2010)
AlpspiX - další alpská opičárna (07.07.2010)
Jednání o Labáku pokračují (28.06.2010)
Soutěž o Výstupy roku (26.06.2010)
Nové nýty na Cerro Tore (21.06.2010)
ČHS a ochrana přírody (16.06.2010)
HORYDOLY se inspirují u Horyinfa (17.05.2010)
A ty jsi byla prvá…holka (07.05.2010)
Horyinfo je mediálním partnerem ČHS (18.04.2010)
Valná hromada 2010 (29.03.2010)
O čem bude Valná hromada ČHS 2010 (25.03.2010)
Tisková konference ČHS (16.03.2010)
Ferrata v Jizerkách (19.02.2010)
Vzpoura v Labsku (07.12.2009)
Pochvala za Brno, výrok revizní komise (16.11.2009)
Přispějte na památník Expedice Peru 1970 (12.11.2009)
Ministr životního prostředí jednal s horolezci (30.10.2009)
SP v Brně ohrožen, ČHS pozastavuje členství v UIAA a mediální bublina splaskla (08.10.2009)
Kam bude směřovat ČHS (28.09.2009)
Hrozová dostane MS zaplaceno (19.09.2009)
Úvahy nad zasedáním VV ČHS (10.09.2009)
Marketingové a mediální zastupování ČHS (20.08.2009)
Do Holešovic a na Smíchov zadarmo (29.07.2009)
Horolezecký svaz představil mediální komisi (25.06.2009)
Zákazy magnézia se stupňují (27.05.2009)
Velké Disciplinární Nic (22.04.2009)
Hlavní cena Fair Play pro Hrubého a Jaroše (31.03.2009)
Valná hromada 2009 (20.03.2009)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (15.03.2009)
Incident Libora Uhra a Radima Slívy na Váňově kameni (10.03.2009)
Jak se financují horolezci (03.03.2009)
Horolezci se valně hromadili (23.02.2009)
Co slíbilo nové vedení Českého horolezeckého svazu (31.01.2009)
Mimořádná valná hromada ČHS (31.01.2009)
Altaj a Cimrman - atmosféra houstne (26.10.2008)
Byla databáze skalních oblastí ukradena? (08.10.2008)
Nová tvář ve vedení ČHS (18.09.2008)
Nejlepším horolezcem Radek Váňa (04.08.2008)
Valná hromada ČHS 2008 (29.03.2008)
MG na písku ano, nebo ne? (28.03.2008)
Otevřený dopis Jiřímu Babačovi (26.03.2008)
Výjimka pro Český Ráj (19.03.2008)
Bílá válka se valí do schůzovních místností (17.03.2008)
Obavy (16.03.2008)
Němci a Rakušané odchází z UIAA (13.03.2008)
110 let českého horolezectví (19.11.2007)
Soutěž o Výstupy roku 2007 (16.11.2007)
Disciplinární trest Adama Ondry (07.11.2007)
Génius Jára Cimrman (05.10.2007)
Nové stanovy ČHS (22.09.2007)
Jak se hledala "Cimrmanova" hora (01.08.2007)
Dejme jim jejich MG! (19.07.2007)
Vyfoukli vrchol Cimrmanům (12.07.2007)
Asfaltka pod Everest (19.06.2007)
Potrestání Adama Ondry za magnézium (10.06.2007)
Vážený pane Smoljaku, vážený pane Svěráku. (22.05.2007)
Výzva Alana Formánka (26.04.2007)
Valná hromada ČHS 2007 (24.03.2007)
Stojím si za návrhem rozpočtu... (22.03.2007)
Génius slepých uliček na Altaji (20.03.2007)
Volební kampaň začíná... (13.02.2007)
Pavel Bém na Everest (09.02.2007)
Hledejte informace u odborníků (16.01.2007)
Příprava na Valnou hromadu ČHS (03.01.2007)
Slovenské hodnocení sezóny (06.12.2006)
Smíchovské dojmy (25.11.2006)
Výstupy roku 2006-výzva (22.11.2006)
Nové stanovy ČHS (04.11.2006)
Jak dopadla valná hromada? (06.03.2006)
Granty mládeže ČHS (06.05.2003)
Tisková konference ČHS (06.02.2002)Komentář ze dne: 27.02.2013 17:05:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
no vida, k čemu může být čHS
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci