Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
inzerce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najděte nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesOceněno na ISPO: Chytrá expreska a Tréninkový deník


Vertical-life Training LogGold Winner a Winner pro produkry Vertical-Life

Mezi oceněnými na veletrhu ISPO je i jihotyrolská firma Vertical Life, která se věnuje všemu, co souvisí se sportovním lezením. Tentokát je oceněn tréninkový deník v aplikaci Vertical-Life a chytrá expreska.


 Training log

Training log
 
Aplikace Vertical Life, která má v současné době přes 180 000 registrovaných uživatelů z celého světa propojuje venkovní lezení, lezení na umělých stěnách, trénink a evidenci. Aplikace obsahuje elektronické varianty knižních průvodců od Vertical-Life a partnerských vydavatelů, čistě elektronické průvodce s průvodci umělých stěn, zapojených do systému Vertical Life, které stále přibývají.
Toto propojení funguje samozřejmě nejlépe tam, kde jsou k dispozici průvodce veknovních skal i stěny, účastnící se v systému. Pak si může lezec odškrtávat vylezené cesty, které se mu jednak označují v původcích, jednak vytvářejí statistiky výstupů, které lze pro zlepšení inspirace i soutěživosti propojovat sociální sítí. V aplikaci si mlůžete vyhledat své přátele a sledovat co lezou (pokud povolí sdílení sbých statistik) a inspirovat se výkony těch nejlepších.
Odtud je pak krůček k dalšímu rozšíření služeb této aplikace - každý uživatel může požádat profesionálního trenéra o sestavení tréninkového plánu podle dosavadních výkonlů a plánovaného cíle. Trenér vytvoří plán podle cest dostupných v uživatelem preferovaných tělocvičnách, který si lezec plní a oceněný Training log, neboli tréninkový deník plnění zobrazuje a vyhodnocuje.
U nás to bohužel zatím nelze aplikovat, protože lezecké stěny v čechách zatím preferují vlastní částečná řešení správy stěn, která jsou ve výsledku dražší a poskatují méně služeb návštěvníkům a harjí si jen na svém písečku. Naši autoři průvodců se ke spolupráci s Vertical-Life zatím také moc nemají a vypadá to, že první lezecký průvodce v systému Vertical-Life na našem území bude topoprůvodce Labák od kontroverzního Sasíka Jorga Andrease, který má u nás po řadě problémů zakázané prvovýstupy.

 

Tým Vertical Life, šéf Matthias Polig třetí zleva
Tým Vertical Life, šéf Matthias Polig třetí zleva

 

S výše uvedeným zaměřeníám souvisí i výrobek oceněnjý jako Winner - Smart express, neboli chytrá expreska. Čidlo na expršesce snímá pohyb a tedy je schopné rozpoznat, že bylo do expresky cvaknuté lano. Tuto informaci přenáší bezdrátově do řídicího systému stěny a vzniká tak automaticky statistika lezení jednotlivých linií jištění a provozovatel stěny taqk přesně ví nejen jak často se někde na jeho stěně leze, ale i v jakém časovém rozložení a to mu umožňuje optimálně plánovat stavbu cest a využít lépe prostor stěny.

 

  Smart Quickdraw s oceněním
Smart Quickdraw s oceněním

 

Společnost Vertical-life je firmou lezeckých nadšenců, z jejichž díly už vyšly pozoruhodné inovace, jako je napojení kapusu na mobilí telefon v podobě desky Zlagboard. Vlastní také svetoznámý lezecký web 8a.nu a nedávno uzavřela smlouvy o spolupráci s mezinárodními svazy IFSC a UIAA.

 

Ikona Vertical Life
Vertical Life, foto: repro horyinfo

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 10. 02. 2019 | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme
Komentář ze dne: 10.02.2019 13:57:35     Reagovat
Autor: neregistrovaný - klymbr (@)
Titulek: Zajímavá session
Dobrý mrknout na tu naplánovanou sešn. Rozehřátí třeba lehkejma cestama, pak třikrát za sebou bez přestávky 7a+ s povoleným odsedáváním, pak ještě tři další a tři lehký cesty na závěr. To musím někdy zkusit.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
23.01.2020 - 25.01.2020
SP v ledolezeníSAAS-FEE, SWITZERLAND

Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Líbí se ti sportovních lezecké oblasti, jako je třeba Tetín a lom Kobyla?


Celkem hlasovalo: 791