Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesPirinski Too Heavy
Pirin, to je podle toho boha. Perun hromovládce tu sídlí mezi skalisky a baví se tím, že na lidi, kteří mu lezou do zelí, sesílá hromy a blesky, zřejmě vládne i mlhou a větrem. Skialpinisty má nejraději. Nejdřív je na bílé pláně naláká, pak praští kladivem po palici, a jen toho, kdo nezdrhne, po zásluze odmění.


 
 
Já se tak těšim domů
 
Srdceryvně vzdychá Dušan když si rozbaluje spacák na dlaždičkách před tureckými záchodky. Chodí na ně spoustu lidí, většinou nadraných. Jediným kladem těchto toalet je, že se nacházejí na chatě Bezbog, kam jsme po smrtícím nočním výlezu nejdelší černé sjezdovky na světě dotáhli své netrénované tělesné schránky, včetně příšerně těžkých krys. Hvězdná sestava složená ze členů a nečlenů HoryInfo (včetně jednoho exempláře, který ještě nepochopil, že splitboard je slepá vývojová větev), si vyrazila na výlet do bulharského pohoří Pirin.

 

Nasertivní útočná skupina – Ropák, co nepozná var, nejpomalejší česká skialpinistka Markéta, průkopník slepých uliček Hanz, progresivní lyžař Dušan a Stařena zvaný Blatouchový Květ .
Nasertivní útočná skupina – Ropák, co nepozná var, nejpomalejší česká skialpinistka Markéta, průkopník slepých uliček Hanz, progresivní lyžař Dušan a Stařena zvaný Blatouchový Květ, foto: Jan Stárek

 

Od třetí hodiny ranní, kdy skončila párty, probíhala už noc na toaletách poklidně, až do páté hodiny ranní. Najednou mi pod nosem šmejdí smeták, vzhlédnout se bojím. Paní uklízečka na nás chvíli zamyšleně hledí. Pak praví: „to nejsou cigáni, dyť maj spacáky“ a nerušeně se věnuje vytváření konvalinkového odéru.

 

тоалетна парти - toaletna party 2AM na chatě Bezbog.
тоалетна парти - toaletna party 2AM na chatě Bezbog., foto: Hanz

 

Kam se hrabe Kalymnos

 

Zasněžené bílé pláně, po stopě ani stopy, liduprázdno a batohy pekelně těžký. Kdybychom si vzali mapu Krkonoš, bude odpovídat skutečnosti víc, než ta s nápisem Pirin. To jsou atributy balkánského skialpinismu. Valíme vpřed sněhovým rájem za Ropákova nadšeného pokřiku „na....t na Kalymnos“, v jemné ironii na slunné plány ostatních členů oddílu. A najednou to někdo zapne. Ostrý vítr, husté vločky a bílá tma. Bezradně tápeme neznámým pohořím tam a zpět, mapa je marná. Jediný užitečný nástroj je v této situaci lopata. Počasí řeklo jasně, ať se jdeme zahrabat. Činíme tak, v opatrné naději, že se nezahrabáváme pod strašným lavinovým svahem. Lopatu budeme používat hojně ještě dalších zhruba 60 hodin.

 

Nic dobrého z toho nekouká
Nic dobrého z toho nekouká, foto: Markéta Syllová

 

První den zahrabání věnujeme časopisu s motivačními články „Půst, aneb filosofie redukční diety – nastalo období, kdy bychom neměli moc jíst“, pro pánskou většinu pak „Nahé portréty ve veřejné dopravě“ a pro dámskou menšinu „Siloví akrobaté“. Druhý den je také kvalitně strávený vyprávěním vtipu o koních, kterým ubývají nohy. Den třetí zpytujeme svědomí. Opravdu jsme na Bezbogu museli testovat po ránu všechny značky bulharských piv? Nebyli bychom už jinak na chatě u Tevno Ezera? A jak je asi na Kalymnosu?

 

natáčíme nový seriál, bude se to jmenovat Vyšinutí
natáčíme nový seriál, bude se to jmenovat Vyšinutí, foto: Markéta Syllová

 

Jenom Hanz, který se poslední 3 roky věnoval výchově dětí, proti našemu programu nic nemá a nepřetržitě hibernuje. Stařena vykazuje neklid a pořád se na něco ptá. Když se ho pro změnu zeptám, co tam venku za hlasitého spílání dělá, ukáže se, že už blouzní:“Sbírám vole blatouchy“.  

 

Den 2 v hrobě, Dušan názorně předvádí, jak se sbírají blatouchy
Den 2 v hrobě, Dušan názorně předvádí, jak se sbírají blatouchy, foto: Hanz

 

Čukar, Kozí Převal a Kukla

Došla Bára. Tak se jmenuje láhev, co v ní byla whiskey. Už není co lít do čaje, pijeme ho tedy jen tak, s kadeřemi. Najednou stanem začne prosvítat podezřele oranžové světlo. Buď se dostavili vesmírní lidé, anebo je bouře pryč. Vysíláme zvědy. Zvědi se vrací rychleji než bumerang, chata Tevno Ezero, kterou jsme před třemi dny v bělobě hledali, je od nás 1 km. 

Fronta se odstěhovala, stěhujeme se také
Fronta se odstěhovala, stěhujeme se také, foto: Markéta Syllová

 

 

Chvilka práce s lopatou a máme střechu nad hlavou, dečky s protěží a bačovo mok. Zbyl jen Bačův bůček, na ten jsme neměli odvahu
Chvilka práce s lopatou a máme střechu nad hlavou, dečky s protěží a bačovo mok. Zbyl jen Bačův bůček, na ten jsme neměli odvahu, foto: Markéta Syllová

 

U mírné vlnky na jinak rovné sněhové pláni u jezera zahajujeme archeologickou činnost. Vyhrabeme zvonek a za ním kupodivu dveře. Jsou otevřené a na stole je prostřeno. Bača ani jeho mrtvola se nikde nevyskytují, čímž pádem jeho zásoby vína zaznamenají značnou újmu.

Několikanásobný budík nemá efekt. Až když se Dušan začne protahovat a s prosebným pohledem upřeným na plakát Angeliky Rainer konstatuje holý fakt, že dnes je středa, a co je tím pádem třeba, opouštějí Ropák se Stařenou střelhbitě spacáky, a raději i chatu. Ultimátní skialpový den je tu. Půl metru prašanu, azuro, ticho. 

Čukar za čukarem. -
Čukar za čukarem. - , foto: Roman Tyl

 

 První je na řadě brdek nad chatou, který identifikujeme jako Valjaviški Čukar. Další Čukary vynecháváme a jdeme rovnou na Kameniškou Kuklu. Zatímco neomylně hledáme Kozí Převal, převaluje se den do druhé poloviny - slunce promáčí sníh, strach útočí na mozkové buňky. Po chvíli perných propočtů (3+3+1) docházím k závěru, že kdyby nás svahy Kamenice náhodou pozřely, vyrobili bychom 7 sirotků, což se určitě nemůže stát. Od té doby se cítím mnohem bezpečněji, i ve chvíli, kdy se Dušan s Ropákem naklání do severní stěny Kamenice a snaží se mi vštípit Teorii Perspektivního Sjezdu a dále poučky o překonávání hranic komfortu. Při návratu na Tevno, je už velmi temno.   

irinovo kladivo na tyhle neznabohy. Dobře, že alespoň jeden ztroskotal.
Pirinovo kladivo na tyhle neznabohy. Dobře, že alespoň jeden ztroskotal., foto: Markéta Syllová

 

Na kaši

Není každý den posvícení, a tak krysy zase putují na záda, prst putuje po mapě pohoří, ve kterém nejsme, a my vyrážíme na přechod pod Vichren. Dvacet kilo na hřbetě a dva metry kejdy na hřebeni dnes velké perspektivy neslibují. Přesunujeme se cestou delší, zato o mnoho nebezpečnější, než cesta původní. Pod sedlem se výprava ocitá vepři - ohledně toho co je ještě perspektivní a co již pošetilé. Ještě, že nás je pět, tedy ideální hlasovací počet. Dva v klidu přehlasují tři a dále putujeme mlčky, zaobíraje se myšlenkami o využití demokracie v outdooru.  

Ropákovy a Dušanovy představy o progresivním sjezdu mi dávají křídla -
Ropákovy a Dušanovy představy o progresivním sjezdu mi dávají křídla - , foto: Roman Tyl

 

Nejdříve jdeme špatnou cestou do správného sedla, což pohotově revidujeme a vydáme se cestou ještě horší, zato do špatného sedla. Nakonec z vrcholu kopce pracovně zvaného Božena nebo Gazela opět hledíme do stěny, do varianty A sjezdu. Bleskově ho odsuzuji jako příliš strmý a prošpikovaný větším než příjemným množstvím skalek. Hanz odmítá dále pokračovat ve výpravě. Ropák s Dušanem pojímají novou donucovací taktiku, a hledí do varianty B, dva metry širokááánského žlabu. Varianta C zahrnuje 150 m přelet vlastní silou. Najednou se přistihnu, jak si z vlastní vůle nasazuji lyže na startu varianty A. S díky odmítám Ropákův skvělý nápad, že si mám batoh hodit do údolí napřed a velmi pomalu se posunuji směrem dolů.  

Progrese pod zátěží -
Progrese pod zátěží - , foto: Roman Tyl

 

Na obhospodařované chatě Vichren projeví posádka takovou radost z náhlého neomezeného přísunu plechovek lahodného moku značky Pirinsko, že když k večeři chci uvařit kaši, prý už to není potřeba, protože všichni jsou dávno na kaši. Dušan ve své dvouposteli čeká na Vikingu. Mě uvádí do rozpaků košatý zástupce téhož národa, který poté co se objevuji na chodbě ve spodcích a týdenním růžovém tričku, praví „Yeah nice!“ a zvedá palec. Snad to byl jen přelud.   

Není jednoduché vařit kaši, když jste na kaši -
Není jednoduché vařit kaši, když jste na kaši - , foto: Markéta Syllová

 

Too Heavy

Vzhledem k předchozím událostem byl výlet na Vichren, nejvyšší horu pohoří, velmi standardním skialpovým dnem. Spékáni jižním sluncem obdivujeme zelenající se roviny kolem Banska a třpytivý hřeben protější Rily. Na 2914 m vysokém vrcholu provozujeme pokročilé horolezecké techniky stavění, a čekáme, až hodinky vystoupají na 3000 m.n.m., pak se spokojeně ubíráme dolů 

Ve znakové řeči říkají „No, ty vole!“ -
Ve znakové řeči říkají „No, ty vole!“ - , foto: Markéta Syllová

 

Skupina 12 Francouzů má zřejmě zkreslenou představu o naší znalosti terénu a hrne ze za námi. Spodní žlab plive Francouze jak nenažraný tobogán, po hlavě jednoho za druhým, a všichni na chatě ihned mocně oslavují své přežití. Následuje ještě podvečerní pokus o Todorku, který končí ale velmi záhy, zjišťujeme totiž, že dokonce i Dušan, jinak zvaný frézový prohrnovač, je na konci svých sil.   


, foto: Markéta Syllová

 

Těžaři jsou po týdnu na konci fyzických i psychických sil -
Těžaři jsou po týdnu na konci fyzických i psychických sil - , foto: Markéta Syllová

 

 Střevní potíže po ránu řešíme obtížně, neb tureckou díru obsadili izraelité. Zřejmě si záchodky spletli s Palestinou, jak pravil Dušan po 45 minutách nervózního přešlapování. U lanovek už na nás čeká vysluněný Palič, který s sebou přivedl tři fímejl těžařky, rozuměj lyžařky. Nechápu, proč načesané ženy, které očividně nedávno opustily hotelovou vířivku, hledí velmi obdivně na týden nemyté zarostlé a hladové trosky ještě pod vlivem posledního večírku, když já už svoje kumpány nemůžu ani cejtit. Pravda se ukazuje záhy, když se Dušan i s celým nákladem a bonusovou chřipkou opět ocitá v čele celého družstva a prošlapává stopu na vrch. Kombinézy odpadávají, naši členové taky.   

Na pozadí Rila, tady jsem taky ryla. Foto
Na pozadí Rila, tady jsem taky ryla. Foto, foto: Jan Pala

 

Jen menšina se pokochá posledním výhledem a valíme dolů příkladným kombat skiingem – sem tam propad do kosovky, namotání na větev, průlet kamením. Dojezd sjezdovkou, která snad vede do kopce a je samá louže mě přivádí do fáze zvané koma skiing – ani nevím jak, a už se táhnu letním Banskem, náklad tíží záda, hůlky drnčí o chodník, lyžemi na ramenou kosím kolemjdoucí, faleš bulharského Špindlu ignoruji do té doby než na mě vyběhne chlápek od pomerančových džusů a haleká „Hey sexy baby, today you are too heavy“

O dění v autobuse raději pomlčím, pamatuji si jen, že Dušan vzdychá, že nechce domů. Co předvádí poté, co mu řidič odmítne zastavit, si rozhodně nepamatuji. Srbští celníci i dalších 40 lidí v hromadném dopravním prostředku naštěstí projevilo shovívavost nad žalostným stavem našeho družstva, byl to zase Balkán jak má být, hard and heavy, too heavy.   

Bulgaria too heavy!
Bulgaria too heavy!, foto: Markéta Syllová

 

 

 

Nafúkané po bouři
Nafúkané po bouři, foto: Markéta Syllová

 

 

 

Práce s lopatou. Prosím až mě to jednou zasype, ať mě vyhrabávají tihle borci
Práce s lopatou. Prosím až mě to jednou zasype, ať mě vyhrabávají tihle borci, foto: Hanz

 

 

 

 

Čukary kam oko dohlédne
Čukary kam oko dohlédne, foto: Markéta Syllová

 

 

 

Chata Vichren 5 h 30 min. Zásadní mystifikáž. Foto
Chata Vichren 5 h 30 min. Zásadní mystifikáž. Foto, foto: Markéta Syllová

 

 

Z technických důvodů sjezd „na Krupiče“
Z technických důvodů sjezd „na Krupiče“, foto: Hanz

 

 

 

Něco už tudy šlo, asi zrychlím -
Něco už tudy šlo, asi zrychlím - , foto: Roman Tyl

 

 

Skóre Markéta : Stařena je 16 : 2 (oblouků). Foto
Skóre Markéta : Stařena je 16 : 2 (oblouků). Foto, foto: Jan Stárek

 

 

ichren svému jménu nedostál. Smažíme se ve vlastní šťávě
Vichren svému jménu nedostál. Smažíme se ve vlastní šťávě, foto: Jan Stárek

 

 

Na Vichrenu se to záhadně láme, z žuly je najednou vápenec – hřeben Končeto zřejmě nebude úplně vhodný pro jarní turistiku
Na Vichrenu se to záhadně láme, z žuly je najednou vápenec – hřeben Končeto zřejmě nebude úplně vhodný pro jarní turistiku, foto: Jan Stárek

 

 

Fauna nevěří svým očím. Kam to ty hovada jedou? -
Fauna nevěří svým očím. Kam to ty hovada jedou? - , foto: Markéta Syllová

 

 

Svahy Todorky bohužel pro tentokrát odolaly, kvůli totálnímu vyčerpání pěti organismů. -
Svahy Todorky bohužel pro tentokrát odolaly, kvůli totálnímu vyčerpání pěti organismů. - , foto: Markéta Syllová

 

 

Smutná kejda v cíli
Smutná kejda v cíli, foto: Hanz

 

Pirinsko, maso, rejže, torta, noste to sem, máme na to 15 minut. Pak asi 20 hodin kómatu a najdenou jsme v Brně -
Pirinsko, maso, rejže, torta, noste to sem, máme na to 15 minut. Pak asi 20 hodin kómatu a najdenou jsme v Brně - , foto: Roman Tyl

[Akt. bodový průměr: 0,00 / Počet hlasů: 4] 1 2 3 4 5

| Autor: Markéta Syllová | Vydáno dne 20. 05. 2014 | Počet komentářů: 4 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Markéta Syllová

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Neplánovaný prvosjezd (15.03.2024)
Prvosjezd Lüsener Fernerkogel (14.03.2024)
SP Bormio - skialpový úspěch našich závodníků (05.02.2024)
Eva Matějovičová bronzová na ME (11.01.2024)
Velké lavinové nebezpečí (20.01.2023)
Skialpinistické toulky XLVIII. – Covidové (23.12.2022)
Skialpinistické toulky XLVII. – Les Aravis - Le Reposoir (29.12.2021)
Skialpinistické toulky XLVI. – Vinschgau (29.11.2021)
Skialpinistické toulky II. – Tödi (02.03.2021)
Skialpinistické toulky XLV. – Berner Oberland (31.03.2020)
Skialpinistické toulky XLIX. – Silvretta (04.02.2019)
Skialpinistické toulky XLVIII. – Verwall (27.11.2018)
Skialpinistické toulky XLVII. – Kanada (16.03.2018)
New Age (05.04.2017)
Skialpinistické toulky XLVI. – Gran Paradiso, přechod (27.03.2017)
Skialpinistické toulky XXXI. – Kleinwalsertal (23.01.2017)
Skialpinistické toulky XLV. – Valle Maira (09.01.2017)
Skialpfest 2004 (05.11.2016)
Skialpinistické toulky XLIV. – Capanna Forno (26.04.2016)
Skialpinistické toulky XXXXIII. – Lechtal (10.03.2016)
Skialpinistické toulky XXXXII. – to nej z Kitzbühelu (09.12.2015)
Skialpinistické toulky XVII. – Vanoise (14.04.2015)
Skialpinistické toulky XXXXI. – Valle Stura (30.03.2015)
Metodický den ČHS: Laviny a pohyb v lavinovém terénu (10.02.2015)
Skialpinistické toulky XXXX. – masiv Mont Blanc - Vallorcine (16.01.2015)
Laviny a pohyb v lavinovém terénu (14.01.2015)
ABS stahuje všechny ocelové aktivační jednotky a vyzývá ke kontrole lavinových batohů ABS TwinBag Systém (24.12.2014)
Skialpinistické toulky XXXIX. – Bernardino (01.12.2014)
Skialpinistické toulky XXXVII. – Écrins (02.05.2014)
Když to padlo ... (02.04.2014)
Skialpinistické toulky XXXVI. – Saoseo (01.04.2014)
Světový pohár ve skialpinismu Les Diablerets - Švýcarsko 1.-2.3.2014 (13.03.2014)
Co a jak jsme dělaly na KST Female Ski-Mountaineering Camp 2014 (22.02.2014)
Mistroství Evropy ve skialpinismu (18.02.2014)
Mistrovství Evropy ve skialpinismu: Sádlo bronzový (15.02.2014)
SP ve skialpinismu La Pitturina - Val Comelico (09.02.2014)
Dominik Sádlo bronzový v Courchevelu (28.01.2014)
Dominik Sádlo stříbrný v Courchevelu (26.01.2014)
Skialpinistické toulky XXXV. – Lesachtal a Tiroler Gailtal (23.01.2014)
Světový pohár ve skialpinismu (21.01.2014)
Žluté autobusy budou od prosince vozit lyžaře do rakouských a italských Alp (01.11.2013)
Bylo nás pět: Haute Route srdcem ženy (15.05.2013)
Skialpinistické toulky XXXIV. – Zillertal (08.04.2013)
Skialpinistické toulky XXXIII. – Haute Route Valdôtaine (22.03.2013)
Čeští skialpinisté bojovali na mistrovství světa ve Francii (20.02.2013)
Prášili (12.02.2013)
SKAT XXXII. – Průvodce (novinky) (22.01.2013)
Promítání v Cross clubu: Freeride na Kamčatce (15.11.2012)
V potu tváře (23.04.2012)
Dominik Sádlo pokořil Pierra Mentu 2012 (10.04.2012)
Mistrovství České Republiky ve skialpinismu 17. 3. 2012 (30.03.2012)
Paštikáři v Raxu (23.03.2012)
Pět skialpinistů uvězněno (13.03.2012)
Skialpinistické toulky XXX. – Sulden - Ortler (07.03.2012)
Puchar Pilska pro dvojici Groh - Štantejský (25.02.2012)
Vydřené stříbro z mistrovství Evropy ve skialpinismu (16.02.2012)
Skialpinistické toulky XXIX. – Davos (30.01.2012)
Třetí místo pro Dominika Sádla (27.01.2012)
Noc tuleních pásů ski trab (26.01.2012)
TEST LAVINOVÝCH PŘÍSTROJŮ (09.12.2011)
Skialpinistické toulky XXVIII. – Ubaye (06.12.2011)
Záhraby (16.11.2011)
Krkonoše 2011 (29.03.2011)
Skialpinistické toulky XXVII. – Ortler - Martelltal (28.03.2011)
Skialpinistické toulky XXVI. – Matschertal (17.03.2011)
O DŘEVĚNÉHO KRAKONOŠE (11.03.2011)
MS ve skialpinismu Claut (28.02.2011)
VERTICAL RACE LUČNÍ BOUDA (22.02.2011)
AMINOSTAR VERTICAL RACE (16.02.2011)
Skialpinistické toulky XXV. – Za kuloáry Dolomit (08.02.2011)
Alpin sport Ski tour race (18.01.2011)
Skialpinistické toulky XXIV. - Bernina - Piz Palü (11.01.2011)
Testy skialpovych lyží (03.01.2011)
Skialpinistické toulky XXIII. – Přehled průvodců (03.01.2011)
Instantní skialpinismus v Krkonoších bez pokuty (04.12.2010)
Ženy v mužském světě (27.04.2010)
Skialpinistické toulky XXII. – Čtyřtisícovky Saas-Fee (05.04.2010)
Krkonoše 2010, Mistrovství republiky ve skialpinismu (29.03.2010)
O DŘEVĚNÉHO KRAKONOŠE 2010 – Rokytnice nad Jizerou (19.03.2010)
Mistry světa v hlavních kategoriích Florent Troillet a Laetitia Roux (10.03.2010)
Skialpinistické toulky XXI. – Lagorai (06.03.2010)
SKI MOUNTAINEERING WORLD CHAMIONSHIPS (02.03.2010)
Luční bouda vertical - skialpinismus (24.02.2010)
Skialpinistické toulky XX. – Valsertal (19.02.2010)
Noc tuleních pásů (04.02.2010)
Lavinová pomůcka Avalanche Ball (24.01.2010)
Pásy Colltex CT40 (12.01.2010)
Skialpinistické toulky XIX. – Briançon (21.12.2009)
Skialpinistické toulky XVIII. – Kazbek (27.11.2009)
S Krysou na Lofoty (09.07.2009)
Expedice Kazbek (23.04.2009)
Takový menší odtrh (15.04.2009)
Skialpinistické toulky XVI. – Franz-Senn-Hütte (29.03.2009)
Noc tuleních pásů ALPINE PRO 2009 (04.03.2009)
Skialpinistické toulky XV. – Val Ferret (19.02.2009)
Světový pohár ve skialpinismu (27.01.2009)
Skialpinistické toulky XIV. – La Clusaz - Aravis - příkré kuloáry (26.01.2009)
Skialpinistické toulky XIII. – Bregenzerwald (22.12.2008)
PodZIMNÍ Dachstein (10.10.2008)
Skialpinistické toulky XII. – Adelboden & Kandersteg (29.04.2008)
Karolína Grohová vítězkou Evropského poháru (17.04.2008)
Skialpinistické toulky XI. – Sellrain (12.02.2008)
Karolína Grohová zlatá v Evropském poháru (29.01.2008)
NOC TULENÍCH PÁSŮ ALPINE PRO 2008 (07.01.2008)
Skialpinistické toulky X. – La Clusaz - Aravis (08.12.2007)
Skialpinismus (09.08.2007)
Skialpinistické toulky IX. – Dammastock, Sustenhorn (21.05.2007)
Jasná Vertical Race - SEP ve skialpinismu (14.04.2007)
Dachstein extreme (07.04.2007)
Mistrovství evropy ve skialpinismu (07.04.2007)
Skialpinistické toulky VIII. – Dolomity Toblach (06.04.2007)
Mistrovství ČR ve skialpinismu 2007 (19.03.2007)
Skialpinistické toulky VII. – Jenatsch a Bivio (05.03.2007)
Noc tuleních pásů 2007 (26.02.2007)
Noc tuleních pásů startuje v sobotu večer (21.02.2007)
Úspěch na Středoevropském poháru (16.02.2007)
Skialpinistické toulky VI. – Innervillgraten (30.01.2007)
Komentář k „Základům skialpinismu“ od INFO HUDY (23.01.2007)
Skialpinistické toulky V. – Sterzing (19.01.2007)
Skialpinistické toulky IV. – Samoëns (02.12.2006)
Lavina na MS ve skialpinismu (06.03.2004)Komentář ze dne: 20.05.2014 14:13:43     Reagovat
Autor: neregistrovaný - palic (jan.pala@mountainski.cz)
Titulek: Pirinski Too Heavy bylo doplňkovou akcí k výletu
http://www.mountainski.cz/540/fantasticky-prasan-a-slunce-v-brez novem-pirinu
0 0

Komentář ze dne: 22.05.2014 12:44:46     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Bača (@)
Titulek: To zni dobre ...
... zensky, chlast a lyze.
0 0

Komentář ze dne: 05.06.2014 15:13:30     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Ropak (@)
Titulek: Re: To zni dobre ...
Bara byla jasne pujcovaci, bez ni by nam ostatnim bylo smutno.
0 0

Komentář ze dne: 22.05.2014 18:45:12     Reagovat
Autor: neregistrovaný - (@)
Titulek:
jojo, to jsou tři veci, který se nikdy nepůjčujou
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci