Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies



SP v drytoolingu Busteni


2. zastávka Světového poháru

Dnes odpoledne začíná kvalifikací druhý závod Světového poháru v drytoolingu/ledolezení v tradičním místě, Rumunském Busteni. Stavbu cest zavěšených na velké konstrukci dokončili organizátoři dnes v noci. Z našich závodníků je registrovaná jen Lucka Hrozová, která bude obhajovat loňské vítězství. Aktuálně: Lucka celkově 5. místo.


Závody v Busteni vyhráli Korejka Woon Seon Shin a Rus Maxim Tomilov. Lucie Hrozová skončila pátá. Účastnilo se celkem 41 mužů a 22 žen na obtížnost, 31 mužů a 17 žen na rychlost. Prvních třicet získává body do Světového poháru, takže ženy dostaly body všechny, co startovaly. Závody byly přenášeny online na internetu s přijatelnou kvalitou obrazu a horší kvalitou zvuku.


Sobota

Ranní rychlostní soutěže měly dost nestandardní průběh kvůli teplému počasí. U mužů už svítilo na chlazenou stěnu zezadu sluníčko, udělalo do ní díry. Z vyřazovacího duealu se musela udělat Single speed, protože pravá polovina trati nebyla použitelná. Spousta závodníků popadalo, někteří se rychlostními háky chytali chtě i nechtě za trubky chlazení obnažené v dírách a nakonec byla soutěž kvůli neregulérním ledovým podmínkám zrušena úplně. Ženskou rychlost vyhrála Naďa Galljamova před Maryam Filippovou a Jekatěrinou Feoktistovou. Prostě si ruský holky udělaly oddílový závody.

Finále obtížnosti žen nás zajímalo kvůli Lucce Hrozové, která postoupila na třetím místě ze semifinále. Razantně začala Maryam Filippova, která postoupila kvůli chybě cvakání v semifinále jen o fous. Vedla si dobře. Na technicky obtížné cestě s limitem 8 minut a 13 jištěními, vyšperkované několika háklivými traverzy, z toho jedním sestupným, procvakala 9 expresek a ujala se vedení. Natalija Kulikova i Song HanNaRai vylítly z traverzu ve druhé desce ze stejného spoďáku. Naďa Galljamova, ověnčená ranním titulem z rychlosti si vedla také dobře. Napoprvé našla recept na bočák na konci první desky a plynule postupovala vzhůru, ale spadla o chyt níž, než Maryam, průběžné druhé místo. Korejka Woon Seon Shin podala famózní výkon. Tam, kde ostatní ladily nebo padaly, se ani nezastavila. Kam dala cepín, tam jí držel na první pokus. S dobrou časovou rezervou došla k 9. expresce, chvíli vyklepávala a vyrazila do topové desky, Cvakla desátou, jedenáctou a nad dvanáctou preskou jí ustřelil cepín. Nejlepší výkon dne, průběžné vedení. Za této situace bylo jasné, že pokud by měla Lucka obhájit loňské vítězství, miusela by sebou hodně mrsknout. Na start přišla v dobré náladě. Pár prvních kroků vypadalo v pohodě, ale nad první strukturou v deste se zpomalila. Dlouhu nemohla najít recept jak vzít poslední bočák první desty. Zkoušela šuku, několikrát nalézala a slézala, než to místo vyřešila. Tenhle čas pak citelně chyběl. ve druhé desce taky váhala se založením spoďáku. Přelezla ho, ale zase ztratila něco času. Třetí zásek byl ve třetí desce v sestupném traverzu, kde až po dvou marných pokusech zaháknout cepín přímo na chyt vlevo zvolila správný postup přes ještě jeden krok dolů. Teprve když dorazila do střechy, nasadila forsáž a mazala co to šlo, ale čas utekl a víc než cvaknout osmou presku nestihla. 

Angelika Rainer, druhá ze semifinále začala razantně, ale zastavil jí, stejně jako Lucku ten zaklety zelený bočák na konci poslední desky. Divákům zahrála docela pěkně na nervy, její lezení bylo dost drámo. Nejdřív napůl spadla z tohoto chtu, ale vybrala to druhým cepínem. Pak z něho spadle ještě jednou, zase jí druhý pikl zachránil. Strávila tam víc času, než Lucka. Ve druhé desca začala rychle honit čas. Problematický spoďák v traverzu jí nezpomalil a tak na tom byla časově celkově líp, jak Lucka. V sestupném traverzu opět spadla, ale zachránila se druhým piklem. K deváté presce s dostala o minutu dřív, než Lucka. Zapnula ještě desátou presku ale zved do topové desky uspěchala a spadla. Průběžné druhé místo, Lucka pátá. Poslední nastoupila Maria Tolokonina. I ji potrápil zelený chyt na konci první desky a přibrzdil její běh stěnou. Pak už to vypadalo, jako když jede rychlík, ale sestupný traverz ve třetí desce uspěchala a k překvapení svému i ostatních tam v relativně lehkém místě spadla. 6. místa o tři expresky pod Luckou.

Výsledky žen: 

1 Shin WoonSeon KOR 12.33
2 Rainer Angelika ITA 10.28
3 Filippova Maryam RUS 9.28
4 Gallyamova Nadezhda RUS 9.271
5 Hrozova Lucie CZE 8.261
6 Tolokonina Maria RUS 5.17
7 Kulikova Natalya RUS 2.12
8 Song HanNaRai KOR 2.12

Celkový stav SP po dvou závodech:

1. Woon Seon Shin 180
2. Maria Tolokonina 147
3. Angelika Rainer 145
...
5.6. Lucie Hrozová 91  

Finále mužů vyhrál Maxim Tomilov lepším semifinálovým výsledkem před Park Hee Yongem. Bronz získal Serger Tarasov. 

Výsledky finále mužů:

1 Tomilov Maxim RUS 10.262
2 Park HeeYong KOR 10.262
3 Tarasov Sergey RUS 9.25
4 Kuzovlev Nikolay RUS 7.21
5 Tomilov Alexey RUS 7.21
6 Sypavin Valentyn UKR 6.17
7 Novoseltsev Evgeniy RUS 5.17
8 Proshchenko Radomir RUS 5.16


Pátek 

Semifinále žen

Ženská semifinálovka s limitem 7 minut a 11 expreskami oproti kvalifikaci přitvrdila. Hned na začátku to poznaly semifinalistky, které v kvalifikaci nevylezly nad první expresku, procvaknutou cca ve výši pěti metrů nad první nástupovou deskou. Hodně chytů bylo klouzacích a držících jen při zatížení správným směrem a na to dojely první čtyři závodnice. Do druhé desky se jako první dostala čtvrtá startující Alena Vlasova, která cvakla třetí expresku. Další pokrok v cestě zaznamenala sedmá startující Jekatěrina Feoktistova, cvakla čtvrtou. Desátá startující, Bulharka Radka Petkova, překonala jako prtvní ze startovního pole skoro celý ledový blok a cvakla šestou expresku.

 

Naďa Galljamova
Naďa Galljamova

 

Skok na devátou expresku uskutečnila Naďa Galljamova, která nedokázala utáhnout lano k desáté presce a cvaknout ji. No a teď přišla na řadu Lucka Hrozová a na to se podívejte na obrázcích. 

 

Jak je u Lucky zvykem, opatrný a nervózní začátek, kde proteče dost času.

 

Lucka Hrozová v semifinále, nervózní na začátku
Lucka Hrozová v semifinále, nervózní na začátku

 

Ve druhé desce už zrychluje a získává klid

 

Lucka Hrozová v semifinále. Ve druhé desce už je to lepší
Lucka Hrozová v semifinále. Ve druhé desce už je to lepší

 

Rutinérsky a s klidem zaháčí chyt na struktuře, ze kterého málem spadla Radka Petkova a nabírá na tempu.

 

Lucka Hrozová v semifinále, nad čtvrtou expreskou už suverénní
Lucka Hrozová v semifinále, nad čtvrtou expreskou už suverénní

 

Paragány jsou Lucčina parádní disciplína a tak lehce přehopká vodorovný ledový blok. 

Lucka Hrozová v semifinále,konec ledového špalku, za 6. expreskou
Lucka Hrozová v semifinále,konec ledového špalku, za 6. expreskou

 

0smá expreska je cvaklá, čas téměř na konci. Lucka maká co to jde, stačí ještě cvaknout v posledních sekundách desátou expresku, než jí ohlásí time out.

 

Lucka Hrozová v semifinále. 7 sekund do timeoutu, Podařilo se cvaknout i desátou
Lucka Hrozová v semifinále. 7 sekund do timeoutu, Podařilo se cvaknout i desátou

 

Výsledkem je průběžné vedení. V rozhovoru po spuštění z cesty řekla mnoho zajímavých věcí, co se každému líbí a chtěl by je slyšet znovu, asi jako proslov Pana otce mlynáře Smoljaka ve filmu Na samotě u lesa.

 

Lucka Hrozová v semifinále, rozhovor nakonec
Lucka Hrozová v semifinále, rozhovor nakonec

Kvůli přebuzené hudbě totiž nebylo vůbec nic slyšet, alespoň ve videu. No a pak přišlo čekání, jak to celé dopadne. Ale v klidu, v tuto chvíli by Lucka finále měla i kdyby byly všechny následující lezkyně lepší. Jenže nebyly. Natalija Kulikova neutáhla lano, vysílila se a skončila za osmou expreskou, když tu devátou nedokázala cvaknout. Korejka Song HaNaRai dosáhla ještě o chyt méně. Lucka už může být nejhůř pátá. Ovšem Maria Tolokonina je ve formě, jede jak lokomotiva, topuje více než minutu před limitem. Samozřejmě vedení a lucka odsunuta na druhé místo.

 

Maria Tolokonina u 6. expresky
Maria Tolokonina u 6. expresky

 

Další rychlík je Angelika Rainer. Začátek hodně napálila, ale ke konci jí začaly docházet síly. U desáté expresky měla ještě minutu a půl, ale pohyby už nebyly přesné. Udělala o krok více než Lucka, ale smekl jí pak cepín. Průběžné druhé místo.

 

Angelika Rainer
Angelika Rainer

 

Korekja Woon Seon Shin ještě mohla zamíchat pořadím, ale necvakla desátou - čtvrté místo.

 

Woonseon Shin
Woonseon Shin

 

Poslední startující a vitězka kvalifikace Maryam Filippova předvedla velký výkon, který by stačil na druhé místo, kdyby se však nedopustila chybného cvakání 7. expresky, takže jí bylo započítáno pouze 6.242 a jako poslední se dostává do finále.


Výsledky semifinále žen:

1 Tolokonina Maria RUS Top (5.58) 
2 Rainer Angelika ITA  10.33 
3 Hrozova Lucie CZE  10.31 
4 Shin WoonSeon KOR  9.31 
5 Gallyamova Nadezhda RUS  9.292 
6 Kulikova Natalya RUS  8.29 
7 Song HanNaRai KOR  8.28 
8 Filippova Maryam RUS  6.242 

 

Semifinále mužů přitvrdilo. Závodníci se ideálně rozprostřeli. Jediný top dal Maxim Tomilov za 6.27 minuty. Další pořadí je Park Hee Yong (kor), Nikolaj Kuzovlev (rus), Alexej Tomilov (rus). Dalšími finalisty jsou Ukrajinec Sypavin, a další tři Rusové Novoselcev, Proščenko a Tarasov. Celé finále je tedy ruskou záležitostí, jednolité prostředí ruší jen jeden Korejec a jeden Ukrajinec.

Zapeklitý byl už samotný začátek, kde pod první expreskou vypadli Rusové Pavel Batušev a Alexej Děngin, od kterých bych to nečekal. Deváté místo v kvalifikacci neudržel veretán Žeňa Krivošejcev z Ukrajiny, lamač cepínů Janez Svoljšak vydobyl pěkné 11. místo.

Běží kvalifikace. Cesta žen je v zásadě tak akorát, aby se Ázerbajdžánky vůbec odlepily od podlahy a ty nejlepší topují. Přehrávač videa Rumuni spravili a už běží i na Safari, i nadále potřebuje Flash, takže na mobilech bez Flashe smůlička.

Kvalifikaci s limitem 6 minut vyhrála Maryam Filippova topem za 4.02 minuty před Woon Seon Shin (4.29), Angelikou Rainer (4.36), Marií Tolokoninou (4.51). Dále topovaly Song HanNaRai (5.04), Natalija Kulikova (5.55) a do elitního klubu TOPistek se dostala i Lucie Hrozová. Měla na začátku cesty trochu problémy, které ji stály něco času a kromě toho jí víc sedí těžké cesty. Top za 5.56, 4 sekundy před limitem. O nic ale nejde, postup je bezpečný. 

 

Busteni 2014, kvalifikace, Lucka Hrozová
Busteni 2014, kvalifikace, Lucka Hrozová

 

V rozhovoru po cestě řekla Maria Tolokonina, že byla lehká, Lucka řekla, že se jí líbila. Vezmeme-li to ze spodního konce spektra, šest závodnic nezapnulo druhou expresku. Pohled na Azerbajdžánku Konul Huseynovou, jak se s vypětím všech sil na druhý pokus dostala ke třetímu chytu a pak ztratila cepín, byl útrpný. Do "Jedničkového" klubu se zařadily tři Azerbajdžánky, z toho jedna dosáhla na 4. chyt. Nad první presku nedolezla ještě Kanaďanka Jenifer Olson, Ruska Julia Majorova a Britka Anna Wells se dostaly alespoň 1 chyt na první (předem procvaklou) expresku. Vzhledem k tomu, že z 25 přihlášených startovalo jen 22 žen, do semifinále postupují už i ty dvě posledně zmíněné.

 

Busteni 2014, kvalifikace, Lucka Hrozová
Busteni 2014, kvalifikace, Lucka Hrozová

 

Čtvrtek:

Kvalifikace mužů je ve dvou skupinách. Na cestu je 5 minut a obtížnost není příliš vysoká, vzhledem k velkému počtu topů. Po dolezení všech závodníků - 41 z přihlášených 51,  bylo 9 topů na 1. cestě a 8 na druhé. Postup do semifinále zaručoval v první skupině jenom TOP, ve druhé se k topistům do finále těsně přidružil vítěz z Brna a Bozemanu a lamač cepínů Janez Svoljšak. I přes relativní snadnost cest spadli závodníci z dolního konce výsledkové tabulky těsně nad první expreskou. Jednalo se o tři Ázerbajdžánce, jednoho Rumuna a jednoho Iránce.


Celkem je registrováno 51 mužů a 30 žen. Nejsilnější výpravy jsou Ruská (21 mužů, 11 žen), Ázerbajdžánská (6 mužů, 3 ženy) a Ukrajinská (5 mužů, 3 ženy). Komornější je Jižní Korea (2 ženy, 2 muži), Velká Británie (4 muži, 1 žena), Irán(2 muži, 1 žena), Itálie (Jižní Tyroly, 1 muž, dvě ženy), Kanada (2 muži, 1 žena), Bulharsko (2 muži, 1 žena), Rumunsko (2 muži, 2 ženy), USA (1 muž a 1 žena).

Po jednom závodníkovi mají Francie (1 muž), Česko (1 Lucka), Slovinsko (1 Svoljšak), Japonsko (1 žena). Z tradičních účastníků chybí Švýcarsko, Rakousko, Španělsko. Loňské senzační vítězství obhajuje Lucka Hrozová. Bude to mít o něco příjemnější, než v Koreji, protože startuje i její kamarádka Radka Petkova z Bulharska, ale na druhou stranu bude muset bojovat s technickým pokrokem soupeřů, kterým se podařilo do normované kontrolní krabice vecpat cepín s rukojetí skoro o 10 cm delší, než má Lucka a to může být dost znát. V disciplínách založených na technických prostředcích nezáleží jen na umění závodníka, část výkonu nese technika. V tom mají velké týmy s dostatkem financí velkou výhodu proti jednomu závodníkovi, který si většinu závodění financuje z vlastní kapsy. Trochu to připomíná situaci Klapzubovy jedenáctky z románu Eduarda Basse.

Tak nám nezbývá, než držet Lucce palce, ať je její umění větší, než technický pokrok soupeřek a ať dopadne co nejlépe. Titul první ženy, která přelezla M14 jí tak jako tak už nikdo nevezme. V Busteni se Lucka umístila vloni na 1. místě, předloni 6., v roce 2011 - 4. místo,  v roce 2010 - 9. místo, 2009 - 3. místo, 2008 - 9. místo, když do finále postoupila Jitka Mázlová. To bylo ještě s patními hroty a na staré stěně. Poznamenejme ještě, že druhým českým zástupcem je reklamní panel firmy Tendon hned u startu cest.

Průběžné i celkové výsledky: zde

Přímý přenos: zde, nefunguje na Safari. Použitelné na Firefox.

Program závodu:

čtvrtek 16. 1.

16:00 - 20:00 (15:00 až 19:00 SEČ) kvalifikace mužů na obtížnost ve dvou skupinách

pátek 17. 1

9.00 - 12:30 (8:00 až 11:30 SEČ)  kvalifikace žen na obtížnost
14:30 - 17:30  (13:30 až 16:30 SEČ) semifinále mužů obtížnost
19:00 - 21:30  (18:00 až 20:30 SEČ) semifinále žen na obtížnost

sobota 18. 1.

9:00 - 10:00  (8:00 až 9:00 SEČ) kvalifikace a semifinále žen na rychlost
10:00 - 12:00 (9:00 - 11:00 SEČ)kvalifikace a semifinále mužů na rychlost
12:00 - 12:30 (11:00 - 11:30 SEČ) - finále žen na rychlost
12:30 - 13:00 (11:30 - 12:00  SEČ) finále mužů na rychlost
14:30 - 16:00 (13:30 - 15:00 SEČ) finále žen na obtížnost
12:30 - 19:00 (11:30 - 18:00 SEČ) finále mužů na obtížnost
 

 






[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 17. 01. 2014 | Počet komentářů: 10 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Aneta Loužecká mistryní světa a vítězkou Světového poháru v rychlosti. (18.02.2024)
MS v ledolezení Edmonton (17.02.2024)
Loužecká čtvrtá v Sunderlandu a třetí celkově (10.02.2024)
MČR 2024 v ledolezení na rychlost (31.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee obtížnost (28.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee - rychlost: Loužecká stříbrná (26.01.2024)
Loužecká stříbrná v Ouray (22.01.2024)
SP v ledolezení Cheongsong: Loužecká zlatá v rychlosti (13.01.2024)
Dry Tool Cup Brno 2023: Loužecká a Bosshard (02.12.2023)
Kalendář ledolezeckých závodů (27.10.2023)
EP v ledolezení Oulu: Devin a Van Der Steen (26.02.2023)
EP v ledolezení Skotsko: Virgile Devin a Marianne van der Steen (17.02.2023)
Světový pohár 2023 v drytoolingu (29.01.2023)
SP v ledolezení Saas Fee: Ladevant Louna a Sina Götz (27.01.2023)
Ouray Ice Festival (22.01.2023)
SP v ledolezení v Champagny-en-Vanoise (21.01.2023)
SP v ledolezení Cheongsong: Heeyong Park a Petra Klingler (21.01.2023)
MM Holandska (10.12.2022)
UIAA Ice Climbing European Cup 2022/23 (05.12.2022)
Loužecká šestá v Žilině (27.11.2022)
Světové poháry UIAA v ledovém lezení v Rusku zrušeny (26.02.2022)
ME v ledolezení Oulu (19.02.2022)
Mistrovství Severní Ameriky v drytoolingu - Ouray (05.02.2022)
MS dospělých a mládeže v ledolezení (30.01.2022)
Loužecká zlatá i bronzová v Ouray (29.01.2022)
Skialpinismus na ZOH (13.08.2021)
SP v ledolezení Kirov: Loužecká sedmá (07.03.2021)
Loužecká třetí v boulderingu na MS mládeže (02.03.2021)
ME v ledolezení Champany: Loužecká čtvrtá a šestá (27.01.2021)
Ouray Ice Festival live (21.01.2021)
EP v drytooligu Žilina (08.12.2020)
SP v ledolezení Saas Fee: Tolokonina a Louna Ladevant (25.01.2020)
SP v ledolezení Čangčun, Čína: Loužecká 9. (04.01.2020)
MS v ledolezení Kirov: Kuzovlev a Woonseon Shin (10.03.2019)
SP v ledolezení Denver: Glatthard a Tolokonina (22.02.2019)
SP v ledolezení Saas Fee: Glatthard a Woonseon Shin (31.01.2019)
SP v ledolezení Cheongsong: Kuzovlev a Tolokonina (12.01.2019)
SP v ledolezení Kirov (04.03.2018)
EP v ledolezení (25.02.2018)
SP v ledolezení Hohhot (04.02.2018)
ICWC Cheongsong, závod překvapení (15.01.2017)
ICWC Beijing 7. - 9.1. (09.01.2017)
ICWC Durango (20.12.2016)
Prozatímní kalendář ICWC (30.07.2016)
SP v ledolezení a ME Rabenstein: Svoljšak a Song (31.01.2016)
ICWC 3: Saas Fee pro Rusy, Dvořáček 12. (24.01.2016)
Ouray: Lucka první a třetí mezi chlapy (21.01.2016)
SP v drytolingu Cheongsong: Tolokonina a Hee Yong Park (17.01.2016)
Ledolezecká sezóna končí v Kirově (08.03.2015)
Vírský cepín - MČR v lezení na rychlost (15.02.2015)
MS v ledolezení na obtížnost a SP na rychlost (01.02.2015)
SP v ledolezení Cheongsong (13.01.2015)
2. kolo slovenského poháru ve drytoolingu (19.11.2014)
ME v ledolezení Ufa: Lucka Hrozová bramborová, Česko třetí v týmech (02.03.2014)
Ve Víru rychlosti Hrozová a Dvořáček (16.02.2014)
SP v Rabensteinu zrušen! (14.02.2014)
Martina Kratochvílová a Janez Svoljšak mistry světa juniorů (09.02.2014)
SP v drytoolingu Champagny-en-Vanoise, France (01.02.2014)
SP v ledolezení Saas Fee (27.01.2014)
Světový pohár v ledolezení Saas Fee od zítřka (23.01.2014)
SP v drytoolingu Cheongsong (12.01.2014)
Světový pohár ICWC se rozbíhá (09.01.2014)
Drytooling v Bozemanu (04.01.2014)
Black Diamond Drytool cup 2013 (10.12.2013)
Lucka v Bratislavě (20.11.2013)
K2 Drytoolcup 2013 (20.11.2013)
Kalendář závodů v ledolezení (02.08.2013)
Světový pohár v ledolezení Kirov - Lucka Hrozová bronzová! (18.03.2013)
Světový pohár v Busteni: Hrozová zlato! (09.02.2013)
Rabenstein, třetí kolo SP v ledolezení (28.01.2013)
Světový pohár v ledolezení v Saas Fee: Hrozová bronz (24.01.2013)
Mistrovství světa v Cheonsongu (14.01.2013)
Black Diamod Drytool Cup (11.12.2012)
Gutovka drytool cup 2012 (06.12.2012)
Rekord v paragánech (29.11.2012)
Finále Světového poháru v Kirově: Hrozová stříbrná (10.03.2012)
MČR v ledovém rychlolezení (27.02.2012)
SP v Busteni 2012: Lucka šestá, Míra devátý (22.02.2012)
Glace Glise: Bendler a Hrozová (19.02.2012)
SP v ledolezení Busteni (11.02.2012)
Světový pohár v ledolezení Champagny-en-Vanoise: Hrozová bronz (05.02.2012)
Rabenstein 2012 (31.01.2012)
Světový pohár v Saas Fee (21.01.2012)
Fotogalerie ze Saas Fee (21.01.2012)
Hrozová bronzová v Cheongsongu (18.01.2012)
Světový pohár v ledolezení Cheongsong (15.01.2012)
Videa z Kanderstegu 2012 (15.01.2012)
ICE Climbing festival Kandersteg 2012 (09.01.2012)
Začíná ledolezecká sezóna (01.01.2012)
MČR drytooling: fotogalerie (13.12.2011)
Blue Cave Cup 2011 (18.05.2011)
Hrozová stříbrná ve Světovém poháru (08.03.2011)
MS v rychlosti a SP v obtížnosti v Kirově (08.03.2011)
Evropský pohár českou kořistí (19.02.2011)
Lucie Hrozová čtvrtá na Mistrovství světa (08.02.2011)
Mistrovství světa v drytoolingu v Busteni (06.02.2011)
Adrex Ice Run (04.02.2011)
Hrozová stříbrná v Saas Fee (24.01.2011)
Světový pohár v Saas Fee (23.01.2011)
Hrozová v Koreji bronzová (09.01.2011)
Závod světového poháru v drytoolingu v korejském Cheongsongu (09.01.2011)
Otevřené mezinárodní MČR v drytoolingu, Hrozová bere všechno (30.12.2010)
Europa cup Eisklettern 2010/2011 (11.11.2010)
Hrozová pátá v SP v ledu (10.02.2010)
Saas Fee - Hrozová čtvrtá (23.01.2010)
Světový pohár ve Val Daone: Lucka bronz (18.01.2010)
SP v Kirově: Hrozová čtvrtá (12.01.2010)
SP Kirov: Lucka ve finále (08.01.2010)
Tak nám zase přituhlo…. (22.12.2009)



Komentář ze dne: 17.01.2014 02:34:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Rebel Labs
Co? Konkurenti mají lepší cepíny? To dlouho nepotrvá... Rebelware, do boje!
0 0

Komentář ze dne: 17.01.2014 10:21:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Rebel Labs
Měnit cepín se uprostřed sezóny nedá. Lucka si na něj musí nejprve zvyknout a být s ním sžitá a být si jistá, že to je ono. Takže to musí doklepat s tím, co má.
0 0

Komentář ze dne: 17.01.2014 11:36:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - martin (martin.merendik@seznam.cz)
Titulek: nelíbí se mi
Za informace jsem vděčný, to přiznávám. Na druhou stranu hanění závodnic, které si třeba jen chtějí vyzkoušet atmosféru takových závodu je více než hloupá a trochu trapná. To samé gramatické chyby a překlepy, kterými se text jen hemží.
0 0

Komentář ze dne: 17.01.2014 12:16:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: nelíbí se mi
Překlepy jsou nedílnou součástí aktuálního publikování. Když na něco přijdeme, postupně opravujeme. Nevyhnou se tomu ani největší profesionální média tak co bys chtěl od amatérů :-). Pod článkem je link, který lze využít k upozornění na překlepy. Budeme vděční za jeho použití.

Pokud se týká informací o těch na chvostu, nejde o hanění. Mně té holky bylo upřímně líto. Snažila se, ale neuměla.

Jen mi přijde dobré vědět, jaké podmínky v porovnání s výsledky má Azerbajdžán, a jaké třeba Lucka, která reprezentuje velmi dobře Česko, je tam sama bez kouče a bojuje o špičku za peníze z asi tak 90% své a svého tatínka Rebela a na druhou stranu smečka Azerbajdžánců, druhá největší výprava, kteří tam jedou a spadnou ze třetího nebo čtvrtého chytu. Nevím, jak to mají placené, ale Azerbajdžánský kouč Israfil Ashurly je člen ledolezecké komise UIAA a pochybuji, že by si tyhle pokusy Azerbajdžánci platili ze svého.
Kromě toho - azerbajdžánci jezdí na SP, vědí, jak vypadají cesty, tak proč to více netrénují? No uvidíme časem.

0 0

Komentář ze dne: 18.01.2014 22:12:33     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Taky dobrý :)
No, a jestli to bude dál pokračovat ve stejnému duchu, tak z příštího SP veze stříbro :)
Páté místo taky není žádná ostuda. Pro mne osobně není bez významu, že Lucka nespadla, ale dojela na časový limit (neviděl jsem to, ale takhle to chápu).
0 0

Komentář ze dne: 18.01.2014 23:56:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Taky dobrý :)
Jo, tak to bylo. Ostuda to rozhodně není.
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2014 20:48:42     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Láďa (@)
Titulek: Asi chyba ve výpočtu
Řekl bych, že za 5. a 8. místo bude nejspíš více bodů.
0 0

Komentář ze dne: 20.01.2014 23:46:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Asi chyba ve výpočtu
Výpočet je správně. Bodové hodnocení je toto:
1 100
2 80
3 65
4 55
5 51
6 47
7 43
8 40
5. místo 51, 8. místo 40, dohromady 91.
0 0

Komentář ze dne: 22.01.2014 14:07:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Láďa (@)
Titulek: Re: Re: Asi chyba ve výpočtu
No, chybka tam je. Pod článkem se píše 81 bodů, ne 91. :-) Je to rozdíl 10 bodů a asi dvě místa posun dopředu v celkovém hodnocení SP.
0 0

Komentář ze dne: 22.01.2014 15:06:17     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Asi chyba ve výpočtu
Ahoj díky za kontrolu. S 91 body je Lucka na 5-6. místě.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci