Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesSvětový pohár v ledolezení Champagny-en-Vanoise: Hrozová bronz


Třetí zastávka světového poháru

Francouzské město Champagny-en-Vanoise hostí poprvé závod světového poháru, zároveň je to porvé, co je Světový pohár ve Francii od roku 2006, od kdy jej pořádá UIAA. Naše barvy v tomto závodě hájí tým A - Lucie Hrozová, Mirek Matějec, Petr Adámek a v rychlosti Milan Dvořáček. Aktuálně: Hrozová bronz.


Sobota 4.2.

Finále obtížnosti mužů: První dva stupíny na bedně patří bratrům Tomilovovým, kteří oba topovali. Alexej za 8.57 a Maxim za 9.1. Třetí příčku obsadil díky lepšímu semifinále Korejec Hee Yong Park před Markusem Bendlerem, který se letos poprvé dostal do finále a jeho forma se zdá se přece nej trochu připomínat minulá léta. Oba dosáhli 17. expresku a kousek za. To ukazuje jak dlouhá byla mužská cesta.

1. Alexej Tomilov (RUS) TOP (8.57)
2. Maxim Tomilov (RUS) TOP (9.1)
3. Hee Yong Park (KOR) 17.23

23. Mirek Matějec

36. Petr Adámek

Ze Slováků se tentokrát nikdo nezúčastnil.

 

Kompletní výsledky najdete v sekci výsledků

Lucka Hrozová ve finále
Lucka Hrozová ve finále, foto Mirek Matějec

 Lucka Hrozová ve finále
Lucka Hrozová ve finále, foto Mirek Matějec

Finále obtížnosti žen:

Konečně vyšly oficiální výsledky. Pořadí je velmi těsné. Prvních šest závodnic zanulo 12 expresek a rozřadily se dál podle dosaženýcxh chytů. Nejdále se dostala Maria Tolokonina 12.10. O chyt méně dosáhly shodně Lucie Hrozová a Korejka Woon Seon Shin, která díky lepšímu semifinále obsadila druhé místo. Fakt, že Lucie zahájila krok k dalšímu chytu a Korejka na posledním dosaženém chytui jen visela nehraje v hodnocení roli. Lucii se málem podařilo zapnout 13. expresku, pak by vyhrála. Na kdyby a málem se ale nehraje, a bronz je úspěchem. 

Lucka Hrozová ve finále
Lucka Hrozová ve finále, foto Mirek Matějec

1. Maria Tolokonina (RUS) 12.10
2. Woon Seon Shin (KOR) 12.09
3. Lucie Hrozová (CZE) 12.09

Kompletní výsledky najdete v sekci výsledků

Průběžný stav Světového poháru:

1. Angelika Rainer (ITA) 255 bodů
2. Anna Galljamova (RUS) 207
3. Marina Tolokonina (RUS) 191
4. Liucie Hrozová (CZE) 185
5. Woon Seon Shin (KOR) 178

 

Online report Mirka Matějce:

Mirek Matějec hlásí: Holky jdou za chvíli na obhlídku finále, je to hooodne zajímavé. Skoro celá cesta je  led. Spodek kolmý, pak přelézají do převisu, kde to je nastříkané..připomíná to SprayOn:) a pak výlez pouze 8chytů do topu.
jsem zvedav, jak to bude objektivni, nektere visící ledové soply nevypadaj uplně stabilně, uvidime. Právě začala obhlídka.

Odlezeno ma Kulikova. Celý led prelezla, dostala se do prvního chytu nad ledem a z nej nebyla schopná dosáhnout na další. Zkoušela to až do vypršení čas. limitu. Ten je 9minut.

Nastupuje Lůďa BadalijanLudmila dolezla o chyt dál, nez Kulikova, tam ji to smeklo, pustila cepín a pak jí ještě spadl na hlavu, ale vše ok. Děsně se prděla s převislou ledovou částí, z ledu vylejzala 1:30 pred koncem limitu

Jde na řadu Anna Galjamova. Galjamova taky strasne pomala v ledu,ale dostala se nejdal. 6chytů za led. 

Jdeme na Lucku. Bohuzel se taky dost prala s previslou částí ledu, ale krásne vyřešila výlezl z ledu, kdy vynechala dva chyty v kterých ostatní holky doost bojovaly a natraverzovala ledem az pod spodák (3.chyt od konce ledu)

Radka Petkova šla rychle led, pak to vyřešila stejne jako Lucka, rovnou do spodáku, měla daleko lepší čas,ale cepín jí smekl v tom samém místě co Galjamove, minutu pred koncem limitu. Lucka nejhůř bramborova, nezakřiněme to, snad to bude ještě lepší.

Angelika Rainerová: Angelika pada tam co Radka a Anička. Lucka momentálně nejhůř 3.

Woon Seon Shin: Korejka skončila na chytu co Lucka. Lucka uz se z neho natahovala nahoru na cvakani. Korejka v nem jen visela. Nevíme zda v tom je nejaky rozdil.....

Maria Tolokonina: Teč chytu dál než Lucka. Korejka nejspíš druhá s lepším vysledkem ze semifinale. škoda ty presky co skoro Lucka cvakla, v ten moment by byla 1. Tolokonina ji taky nemela cvaklou

 

Lucka Hrozová v kvalifikaci
Lucka Hrozová v semifinále, foto: Mirek Matějec a spol

 

Lucka Hrozová v kvalifikaci
Lucka Hrozová v semifinále, foto: Mirek Matějec a spol

 

Maria Tolokonina v kvalifikaci
Maria Tolokonina v semifinále, foto: Mirek Matějec a spol

 

Maxim Tomilov, kvalifikace, tento krok řešil postup do semifinale. většina z nás se snažila jít ze zeleného chytu pod stropem rovnou do toho ve stopě u hrany.
Maxim Tomilov, kvalifikace, tento krok řešil postup do semifinale. většina z nás se snažila jít ze zeleného chytu pod stropem rovnou do toho ve stopě u hrany., foto: Mirek Matějec a spol

 

Mirek Matějec v kvalifikaci
Mirek Matějec v kvalifikaci, foto: Mirek Matějec a spol

 

Milan Dvořáček ve finále rychlosti
Milan Dvořáček ve finále rychlosti, foto: Mirek Matějec a spol


 

Semifinále obtížnosti žen: Cesta je skoro celá v ledu. Lucka Hrozová top 30 sekund před limitem a zatím druhá, polezou ještě čtyři. Stéphanie Maureau udělala chybu a nepostupuje do osmičlenného finále. 

Celkem topovalo 7 žen, nejrychlejší Tolokonina za 5.39 minuty, nejpomalejší Ljudmila Badaljan 6.46 minuty. Jediná netopující finalistka Natalija Kulikova. Výsledky semifinále jsou zde.

Semifinále obtížnosti mužů: Celkem 11 topů, kdo netopl. nespotoupil. rozhodoval čas. První MAxim Tomilov 6.47, Markus Bendler 10. za 7.42 postoupil s odřenýma ušima. Výsledky semifinále jsou zde.

 


Pátek 3.2.

Závod v rychlosti

Seriózní alpinista na rychlost nezávodí, jak pravil Markus Bendler, ale přesto se leckdo z úspěšným závodníků na obtížnost objevuje i v rychlosti.

Mužský závod vyhrál Rus Pavel Batušev časem 9.19 sekund, druhý byl vítěz ze obtížnosti v Saas Fee Maxim Tomilov za rovných 10. První neruský závodník je na 14. místě Holanďan Dennis van Hoek časem 12.50 sekundy. Z našich se možná až nečekaně dobře povadla kvalifikace Milanu Dvořáčkovi, který se časem 16,99 dostal do finále. Tam už tento čas nezopakoval a finálovým časem 19.50 sekundy zařadil na 17. místo před Rusa Jakovleva, který ve finále ve všech pokusech vypadl, i když v kvalifikaci měl nejlepší čas 13.61.Mirek Matějec v prvním pokusu vypadl a časem 18,64 obsadil 21. místo. Pěkný pokrok ukázal Petr Adámek, který s rychlostními háky podruhé v ruce časem 19.59 dobyl 25. místo. Celkem startovalo 3á borců, nejhorší čas dosáhl Švýcar Jonas Ftische 2.09 sekundy.Celkové výsledky jsou zde.

V rychlosti žen startovalo 17 závodnic. Vyhrála Ruska Marym Filippova, první neruská závodnice je Američanka Kendra Stritch na 11 místě. Celkové výsledky jsou zde.

 

 

Kvalifikace obtížnosti mužů:

Ve druhé skupině čtyřikrát top - Lobzov, Krivošejcev, Kuzovlev a Tomilov, Mirek Matějec těsně 12. místo (7.112). V první skupině šest topů - Těrechin, Hee Yong Park, Děngin, Alexej Tomilov, Bendler a Tarasov. Pěkné 18. místo ve skupině Petr Adámek při svém druhém startu na Světovém poháru. Petr vypadl z dlouhého nátahu do spoďáku nad třetí expreskou. Pak byly zase lepší chyty, takže závodníci před ním dolezli nad 7. expresku. Kompletní výsledky jsou zde.

Zpráva od MIrka Matějce: 

Ahoj, hlásíme se z kavárny v Champagny. Lucka už relaxuje před zítřejším semi. Já s Petrem a Milanem se chystame za hodinu na rychlost. Výsledky chlapské kvalifikace ještě nevíme, nečekali jsme až do konce. Stěna je cca 4km odsud. Petr lezl jinou cestu než já. Petr spadl dřív čekal, sklouzl mu špatně umístěný cepín z chytu. Mimojiné bojoval i s nepovolovacím jističem, který byl po dalších dvou lidech raději vyměněn. Já jsem dolezl až pod strop, kde čekal velmi zapeklitý krok, hodně nás tam vypadlo na tomto kroku. Muselo se chyt slézt, překročit dlouhým tahem do boku a pak zas hahoru. Zajímavé bylo, že to všichni zkoušeli špatně jako ja a pak na to jeden rusák přišel a najednou to tak všichni lezli...náhoda?:) Pro zajímavost, rusáků u nás startovalo 21!! prý založili 3.federaci. Inu, věděj jak na to.

Tak ahoj. Míra


Foto Lukazs Warzecha, UIAA

Pátek 3. 2.: Zpráva od Lucky Hrozové: Cesta mi přišla překvapivě dost schůdná, ale limit byl hodně přísnej, tak drtivá většina lepších závodnic došla jako já na časový limit. Začátek byl celej ledovej tak měly výhodu holky co šly na konci, už nemusely tak moc zasekávat, ale přestože led byl celkem lehký tak v něm některé holky třeba segry gajlamovy strávily opravdu hodně času, ale zas to mohlo být tak, že člověk se bojí, aby se náhodou něco neutrhlo. U kluků byly cesty celkem vypečený, jedno místo nahoře kde se to, když se na to nepřišlo, nedalo moc dobře řešit.. tak uvidíme jak si pohrajou stavěči se zítřejším semi:)

Výsledky kvalifikace žen:

1. Angelika Rainer (top, 5.15)
2. Maria Tolokonina (top, 5:23)
3. Woon Seon Shin 10.10
4. Natalija Kulikova 10.09
4. Stéphanie Maureau 10.09
6. Lucie Hrozová 10.081

Kompletní výsledky jsou zde


Světový pohár v Champany-En Vanoise

Stránky závodu: www.iceworldcup.fr

Startovní listina: Registered athletes

Přímý přenos: bohužel nebude

 

V začátcích ledového závodění byl tradiční zastávkou závodních seriálů ve Francii Courchevel se svou ledovou věží, ale v roce 2000 se tam podstatná část věže zřítila a dál už se zde nezávodilo. I v Champany je ledová věž, která však skýtá možnost drytoolových pasáží z vnitřní strany.

Na věži v Champagny se konalo Mistrovství Francie v roce 2011, které bylo kupodivu i přes dlouhou tradici francouzského ledolezení vůbec první. Nyní jsou pro Světový pohár na věži namontovány hydraulicky ovládané segmenty, které umožňují budovat delší převisy. Drytoolingové sekce se dají stavět na vnitřních stranách ramen věže, ale I tak to vypadá, že závod v Champany bude mít víc ledu než drytoolingu. Na pořádání se podílí vítěz Světového poháru v roce 2001 Daniel Du Lac, který s francouzskou skromností tvrdí, že to je nejkrásnější věž na světě. Konec konců, podívejte se na oficiální video:

 

 

 

Kromě Lucie Hrozové, která je aktuálně ve světovém poháru na třetím místě za Agelikou Rainerovou a Annou Galljamovou nás tu budou zastupovat Mirek Matějec a Petr Adámek, kteří startují v obtížnosti i rychlosti, kde k nim přibude vítěz rychlosti ve Víru Milan Dvořáček.

 

Program 

pátek 3. 2.

08:45 - 11:00 kvalifikace žen, výsledky v 11:30
12:45 - 17:15 kvalifikace mužů, výsledky v 17:45

17:30 - 22:00 závo

sobota 4. 2.

08:30 - 11:30 semifinále žen
12:45 - 15:45 semifinále mužů

17:30 - 18:45 finále žen
20:00 - 21:30 finále mužů

 


[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 05. 02. 2012 | Počet komentářů: 18 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Aneta Loužecká mistryní světa a vítězkou Světového poháru v rychlosti. (18.02.2024)
MS v ledolezení Edmonton (17.02.2024)
Loužecká čtvrtá v Sunderlandu a třetí celkově (10.02.2024)
MČR 2024 v ledolezení na rychlost (31.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee obtížnost (28.01.2024)
SP v ledolezení Saas Fee - rychlost: Loužecká stříbrná (26.01.2024)
Loužecká stříbrná v Ouray (22.01.2024)
SP v ledolezení Cheongsong: Loužecká zlatá v rychlosti (13.01.2024)
Dry Tool Cup Brno 2023: Loužecká a Bosshard (02.12.2023)
Kalendář ledolezeckých závodů (27.10.2023)
EP v ledolezení Oulu: Devin a Van Der Steen (26.02.2023)
EP v ledolezení Skotsko: Virgile Devin a Marianne van der Steen (17.02.2023)
Světový pohár 2023 v drytoolingu (29.01.2023)
SP v ledolezení Saas Fee: Ladevant Louna a Sina Götz (27.01.2023)
Ouray Ice Festival (22.01.2023)
SP v ledolezení v Champagny-en-Vanoise (21.01.2023)
SP v ledolezení Cheongsong: Heeyong Park a Petra Klingler (21.01.2023)
MM Holandska (10.12.2022)
UIAA Ice Climbing European Cup 2022/23 (05.12.2022)
Loužecká šestá v Žilině (27.11.2022)
Světové poháry UIAA v ledovém lezení v Rusku zrušeny (26.02.2022)
ME v ledolezení Oulu (19.02.2022)
Mistrovství Severní Ameriky v drytoolingu - Ouray (05.02.2022)
MS dospělých a mládeže v ledolezení (30.01.2022)
Loužecká zlatá i bronzová v Ouray (29.01.2022)
Skialpinismus na ZOH (13.08.2021)
SP v ledolezení Kirov: Loužecká sedmá (07.03.2021)
Loužecká třetí v boulderingu na MS mládeže (02.03.2021)
ME v ledolezení Champany: Loužecká čtvrtá a šestá (27.01.2021)
Ouray Ice Festival live (21.01.2021)
EP v drytooligu Žilina (08.12.2020)
SP v ledolezení Saas Fee: Tolokonina a Louna Ladevant (25.01.2020)
SP v ledolezení Čangčun, Čína: Loužecká 9. (04.01.2020)
MS v ledolezení Kirov: Kuzovlev a Woonseon Shin (10.03.2019)
SP v ledolezení Denver: Glatthard a Tolokonina (22.02.2019)
SP v ledolezení Saas Fee: Glatthard a Woonseon Shin (31.01.2019)
SP v ledolezení Cheongsong: Kuzovlev a Tolokonina (12.01.2019)
SP v ledolezení Kirov (04.03.2018)
EP v ledolezení (25.02.2018)
SP v ledolezení Hohhot (04.02.2018)
ICWC Cheongsong, závod překvapení (15.01.2017)
ICWC Beijing 7. - 9.1. (09.01.2017)
ICWC Durango (20.12.2016)
Prozatímní kalendář ICWC (30.07.2016)
SP v ledolezení a ME Rabenstein: Svoljšak a Song (31.01.2016)
ICWC 3: Saas Fee pro Rusy, Dvořáček 12. (24.01.2016)
Ouray: Lucka první a třetí mezi chlapy (21.01.2016)
SP v drytolingu Cheongsong: Tolokonina a Hee Yong Park (17.01.2016)
Ledolezecká sezóna končí v Kirově (08.03.2015)
Vírský cepín - MČR v lezení na rychlost (15.02.2015)
MS v ledolezení na obtížnost a SP na rychlost (01.02.2015)
SP v ledolezení Cheongsong (13.01.2015)
2. kolo slovenského poháru ve drytoolingu (19.11.2014)
ME v ledolezení Ufa: Lucka Hrozová bramborová, Česko třetí v týmech (02.03.2014)
Ve Víru rychlosti Hrozová a Dvořáček (16.02.2014)
SP v Rabensteinu zrušen! (14.02.2014)
Martina Kratochvílová a Janez Svoljšak mistry světa juniorů (09.02.2014)
SP v drytoolingu Champagny-en-Vanoise, France (01.02.2014)
SP v ledolezení Saas Fee (27.01.2014)
Světový pohár v ledolezení Saas Fee od zítřka (23.01.2014)
SP v drytoolingu Busteni (17.01.2014)
SP v drytoolingu Cheongsong (12.01.2014)
Světový pohár ICWC se rozbíhá (09.01.2014)
Drytooling v Bozemanu (04.01.2014)
Black Diamond Drytool cup 2013 (10.12.2013)
Lucka v Bratislavě (20.11.2013)
K2 Drytoolcup 2013 (20.11.2013)
Kalendář závodů v ledolezení (02.08.2013)
Světový pohár v ledolezení Kirov - Lucka Hrozová bronzová! (18.03.2013)
Světový pohár v Busteni: Hrozová zlato! (09.02.2013)
Rabenstein, třetí kolo SP v ledolezení (28.01.2013)
Světový pohár v ledolezení v Saas Fee: Hrozová bronz (24.01.2013)
Mistrovství světa v Cheonsongu (14.01.2013)
Black Diamod Drytool Cup (11.12.2012)
Gutovka drytool cup 2012 (06.12.2012)
Rekord v paragánech (29.11.2012)
Finále Světového poháru v Kirově: Hrozová stříbrná (10.03.2012)
MČR v ledovém rychlolezení (27.02.2012)
SP v Busteni 2012: Lucka šestá, Míra devátý (22.02.2012)
Glace Glise: Bendler a Hrozová (19.02.2012)
SP v ledolezení Busteni (11.02.2012)
Rabenstein 2012 (31.01.2012)
Světový pohár v Saas Fee (21.01.2012)
Fotogalerie ze Saas Fee (21.01.2012)
Hrozová bronzová v Cheongsongu (18.01.2012)
Světový pohár v ledolezení Cheongsong (15.01.2012)
Videa z Kanderstegu 2012 (15.01.2012)
ICE Climbing festival Kandersteg 2012 (09.01.2012)
Začíná ledolezecká sezóna (01.01.2012)
MČR drytooling: fotogalerie (13.12.2011)
Blue Cave Cup 2011 (18.05.2011)
Hrozová stříbrná ve Světovém poháru (08.03.2011)
MS v rychlosti a SP v obtížnosti v Kirově (08.03.2011)
Evropský pohár českou kořistí (19.02.2011)
Lucie Hrozová čtvrtá na Mistrovství světa (08.02.2011)
Mistrovství světa v drytoolingu v Busteni (06.02.2011)
Adrex Ice Run (04.02.2011)
Hrozová stříbrná v Saas Fee (24.01.2011)
Světový pohár v Saas Fee (23.01.2011)
Hrozová v Koreji bronzová (09.01.2011)
Závod světového poháru v drytoolingu v korejském Cheongsongu (09.01.2011)
Otevřené mezinárodní MČR v drytoolingu, Hrozová bere všechno (30.12.2010)
Europa cup Eisklettern 2010/2011 (11.11.2010)
Hrozová pátá v SP v ledu (10.02.2010)
Saas Fee - Hrozová čtvrtá (23.01.2010)
Světový pohár ve Val Daone: Lucka bronz (18.01.2010)
SP v Kirově: Hrozová čtvrtá (12.01.2010)
SP Kirov: Lucka ve finále (08.01.2010)
Tak nám zase přituhlo…. (22.12.2009)Komentář ze dne: 03.02.2012 10:36:57     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor rebel Hroza (@)
Titulek: Po bolševicku všem stejně
Proč nejel Lukáš Pálka? Možná proto, že na tyhle závody je Zobanem naplánovaná dotace jen 2000Kč.A Lukáš by musel si doplatit ze svého ještě cca další 2000Kč. Lukáš velký kamarád Zobana si vyzobnul jen závody v Saas Fee, kde mu Zoban přidělil 5000Kč bez nutnosti se nějak umístit.5000Kč stačilo na celkové pokrytí nákladů na tyto závody. Lukáš se v Saas Fee umístil na 51 místě Lucka na čtvrtém. Oba dostali stejnou dotaci 5000Kč. Podle loňských krytérií, kdy Lukáš na závody SP nejezdil by za 51 místo nedostal nic. Zvláštní změna pravidel přerozdělování peněz. Když nejezdí nikdo ze Zobanových kamarádů, platí velice tvrdá pravidla na dosažení finanční podpory od svazu. Ale v momentu, kdy se rozhodnou Zobanovi kamarádi závodit. Okamžitě Zoban kritária upraví tak, aby jeho kámoši a kámošky na finanční podporu dosáhli i v případě, že nepodají kvalitní výsledek. Loni Lucka za 2 místo v Saas Féé dostala od Zobana cca 3400 Kč. Letos Lukáš za 51 místo dostal od Zobana 5000Kč.
0 0

Komentář ze dne: 03.02.2012 15:58:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - ... (.@.)
Titulek: Re: Po bolševicku všem stejně
...loni dostala Lucka za 2. místo 3 400,- a letos 5 000,- za jaké místo?
0 0

Komentář ze dne: 04.02.2012 20:02:29     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Po bolševicku všem stejně
Jak to Libor píše. letos to není za žádné místo, ale paušálně za účast, ostatně to lze dohledat na stránkách ČHS. Že má Saas Fee letos větší peníze než ostatní závody má svou logiku - bylo to Mistrovství Evropy, vloni v Saas Fee ME nebylo. Pro MŠMT je relevantní výsledek jen MS a ME, světový pohár se na dotacích pro ČHS neprojeví. Jestli je tahle paušální podpora bez ohledu na výsledky dobře nebo ne, je zase jiná otázka.
0 0

Komentář ze dne: 04.02.2012 20:14:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Standa (@)
Titulek: Re: Re: Re: Po bolševicku všem stejně
No, každopádně je to divné, že Lucka Hrozová za 4. místo v Saas Fee dostala stejný příspěvek na cestu jako Lukáš Pálka za 51.místo. Tuším, že loni se konalo někde MS a dost pochybuji, že příspěvek na loňské MS byl větší jako na loňské závody SP. Celkem věřím, že šéf komise si vše dělá dost po svém. Jestli si může dělat pravidla podle své momentální nálady, tak proč to nevyužít, že?
0 0

Komentář ze dne: 04.02.2012 21:58:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Po bolševicku všem stejně
Je to podle pravidel, které předseda komise vyhlásil v souladu s kompetencemi, které má. Obecně může předseda komise využít prostředky, přidělené mu rozpočtem navrženým VV a schvalovaným Valnou hromadou, podle svého uvážení, pokud to není v rozporu se stanovami a vnitřními předpisy ČHS. Je samozřejmě na Výkonném Výboru aby posoudil úspěšnost komisaře a případně si našel jiného, pokud spokojen není.

V případě drytoolingu je to ale hodně složitá věc. Současný výbor má navíc stanovisko, že komisaře podporuje a nemluví jim do jejich činnosti, jinými slovy, dokud neudělají opravdu velký průšvih, nestará se o ně a podrží je.

0 0

Komentář ze dne: 05.02.2012 11:20:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zobanseznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Po bolševicku všem stejně
Stando, klidne se mi ozvi na mail nebo telefon a rad ti sve rozhodnuti vysvetlim i proc jsem se pro ne rozhodnul i pres to ze s jeho podstatou plne nesouhlasim. Nebudu to vsak psat a ani nijak vic pripivat na web, na nemz jsou redakci mazany zdejsimu nazoru neodpovidajici prispevky.

radek
0 0

Komentář ze dne: 05.02.2012 12:49:52     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Po bolševicku všem stejně
Zobane, tvůj příspěvek, který byl skryt, neobsahoval žádný názor. Ke skrytí příspěvků přistupuji velmi výjimečně až opravdu v krajních případech a rozhodně ne z důvodu nesouhlasu s prezentovaným názorem. Tvůj příspěvek, obsahující nepodložená obvinění na adresu Libora Hrozy, navíc se netýkající se vůbec diskutované problematiky, daleko překročil veškeré hranice slušnosti.

Tvůj příspěvek nebyl smazán, ale pouze skryt, je zdokumentován a je k dispozici pro případ, kdyby se stal předmětem žaloby ze strany napadeného.

Lživá obvinění bez důkazů vyslovovaná na veřejnosti patří ke tvému standardnímu komunikačnímu arzenálu, jak jsem se přesvědčil i já na svou kůži, a na tomto serveru je nebudu tolerovat.

Každý zde ale má možnost naspat svůj názor, pokud se zdrží nadávek, urážek nebo osočování a vyjádří se slušně. Nejsi-li toho schopen, pak sem nepiš.
0 0

Komentář ze dne: 06.02.2012 18:35:04     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Po bolševicku všem stejně
Jen můj osobní názor (vnímám, že tohle je soukromý server): Skrývat agresivní, nevhodné, atd. příspěvky, pokud jsou podepsané a autor se k nim hlásí, je podle mne škoda. Osobně bych naopak nechal, ať si čtenář o autorovi udělá obrázek. (Zejména když mohu důvodně předpokládat, že ten, koho to zasahuje, se z toho psychicky nezhroutí :))
Ale opakuju, zcela respektuju, že tu (například) nechceš mít žumpu.
0 0

Komentář ze dne: 05.02.2012 16:55:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - stejně jako Standa (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Po bolševicku všem stejně
Ahoj Zobane,

mě to taky zajímá, jak jsi k tomu rozhodnutí dospěl. A trochu mě zaráží, že to nám (členům ČHS) nechceš veřejně vysvětlit. Jsem platícím členem ČHS, proto mi prosím, stejně jako Standovi, pokud se ti ozval na mejl, pošli to vyjádření na můj e-mail:

vladimirteckavrsovsky@seznam.cz

Díky.

Hlína
0 0

Komentář ze dne: 06.02.2012 08:24:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor rebel Hroza (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Po bolševicku všem stejně
Zobane, jestli jsi ochoten potvrdit, že jsi psal tady na webu, to, co Petr Jandík skryl, tak mě to jen potěší. Ne, z toho důvodu, že by mě těšilo , to , že na mě hážeš hnůj a pomluvy. Ale to, že by ses konečně zachoval jako chlap, který je ochoten nést za své činy odpovědnost. V tom dát na tebe trestní oznámení, za tvá smyšlená a lživá obvinění ,která jsi tady na mě napsal, mi brání jen to. Že když řekneš opět lživě, že jsi je nepsal, nic s tím soud neudělá. Prostě jsi takový.
0 0

Komentář ze dne: 04.02.2012 19:43:15     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Gratulace
Gratulace Lucce ke druhému bronzu. Mohlo to být i zlato, ale i takhle dobře.
0 0

Komentář ze dne: 04.02.2012 20:00:32     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Standa (@)
Titulek: Re: Gratulace
Taky se připojuji ke gratulaci, Lucka je opravdu dobrá. Nějak jsem nenašel výsledky.
0 0

Komentář ze dne: 04.02.2012 20:08:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Gratulace
Výsledky jerště nevyšly. Jak budou, dám je do článku. Zatím jsou to neoficiální informace z místa od Mirka Matějce.
0 0

Komentář ze dne: 05.02.2012 01:38:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Gratulace
Výsledky vyšly, jsou vložené.
0 0

Komentář ze dne: 06.02.2012 18:25:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Robert (@)
Titulek: Re: Gratulace
:) I já gratuluju! A podle mne je z výsledků vidět, že těch cca 6 holek, které tvoří současnou světovou špičku, je zcela vyrovnané pole a o umístění rozhoduje momentální konstelace okolností. Takže, Lucko, jednou tam to zlato spadnout musí :)))
0 0

Komentář ze dne: 09.02.2012 11:01:56     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Vyjádření k situaci ohledně drytoolingu a nominací IWC 2012
Na webu ČHS byl publikován článek týkající se vysvětlení a upřesnění některých informací publikovaných v posledních dnech na různých webech.
Článek je možné klidně zkopírovat

http://www.horosvaz.cz/drytooling/nekolik-informaci-k-drytoo lingu/

Radek Lienerth
0 0

Komentář ze dne: 09.02.2012 13:29:14     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Vyjádření k situaci ohledně drytoolingu a nominací IWC 2012
Děkuji Radku Lienerthovi za vložení odkazu na jeho článek. Vzhledem k chybně zapsanému odkazu a protože ČHS nezařadil tento článek na hlavní stránku, uvádím odkaz správný: Několik informací k drytoolingu..
Doporučuji si to pozorně přečíst, uděláte si o jednočlenné komisi ledolezení = Radku Lienerthovi nepochybně svůj vlastní názor.
0 0

Komentář ze dne: 09.02.2012 14:31:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Vyjádření k situaci ohledně drytoolingu a nominací IWC 2012
Pokud se týká narážek a obvinění na spolupráci s STB, napsaných i v předmětném článku, která teď létají na všech stranách, věřím, že Radek Lienerth se spoluprací s STB nezkompromitoval. V době sametové revoluce mu totiž bylo 11 let. Zároveň ale po dvou letech strávených společným působením ve Výkonném Výboru ČHS věřím, že kdyby se narodil o 10 a více let dříve, byl by nepochybně na Cibulkových seznamech na čelném místě.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci