Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesSvětový pohár v ledu v Saas Fee


Podaří se Lucce Hrozové zopakovat úspěch z Val Daone?

Ve švýcarském Saas Fee probíhá další závod Světového poháru v ledolezení, kde máme velký důvod fandit našim reprezentantům včele s Luckou Hrozovou a tentokrát to lze i v přímém přenosu. AKTUÁLNĚ: Lucka Hrozová i Ďuro Švingál shodně na sedmém místě. Doplněné fotky.
Finalistky Saas Fee 2009: Jenny Lavardová, Stéphanie Moreauová, Petra Müllerová, Angelika Rainerová, Chloe Graftiauxová, Lucka Hrozová
Finalistky Saas Fee 2009: Jenny Lavardová, Stéphanie Moreauová, Petra Müllerová, Angelika Rainerová, Chloe Graftiauxová, Lucka Hrozová, foto: Libor Hroza st.


Tak nám Saas Fee skončilo. Libor Hroza veze naši maximálně spokojenou výpravu. Děti, vlastně pardon, ženy a muži, pospávají ve spacácích, zatímco Mammutí tranzit jede kolem Normiberka. No a já začínám uklízet po tom maratonu. Jednat musím doplnit Liborovy komentáře, které mi přišly na telefon zapomenutý doma. Takdy se sluší zmínit obtížnost finálových cest. Podle Ženi Krivošejceva (někteří to píšou jako Yevgenyi Kryvosheytseff, ale je to ten samej) měla finálová cesta mužů obtížnost M12, Angelika Rainerová odhadovala obtížnost ženské cesty mezi M10 a M11. Oba tvrdili, že to je proklatě dlouhé. Ostatní Liborovy komentáře zařazuju na příslušná časová místa. kam patří.

Ještě k videu. Původně uložená videa ke stažení ve formátu mov Windowsákům nehrajou ani s instalovaným Quicktimem. I zakoupil jsem za 49 baků progámek WMV Studio, kterým jsem vám ty jablečnosti převedl do formátu Windows media.

Saas Fee světový pohár 2009. Simon Anthamatten, Samuel Anthamatten, Jevgenij Krivošejcev, Herbert Klammer, Markus Bendler, Maxim Tomilov, Juraj Švingál, Patrik Aufdenblatten
Saas Fee světový pohár 2009. Simon Anthamatten, Samuel Anthamatten, Jevgenij Krivošejcev, Herbert Klammer, Markus Bendler, Maxim Tomilov, Juraj Švingál, Patrik Aufdenblatten, foto: Libor Hroza st.
Saas Fee světový pohár 2009, Markus Bendler v semifinále
Saas Fee světový pohár 2009, Markus Bendler v semifinále, foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 22:34: Markus Bendler. Celkem pěkně řeší natahovák v první drytoolové pasáži. Vloni měl v Saas Fee smůlu, utrhl se s ním kus ledového kvádru a bylo nadějích. Teď má vodorovný kvádr. Ve druhé drytoolové pasáži leze s přehledem a opatrně. Občas preventivně vyklepává, ale vypadá, že má síly dost. Přímý nátah do chytu mezi šikmými kvádry nevyšel, ale čtyřka byla úspěšná. Šest minut. Je o něco pomalejší, než Anthamattenové. Rest na konci ledového sloupu dosahuje pět minut před koncem. Vyklepává. Vyráží, 4,5 minuty do limitu. Čtyřka, spoďák, druhý spoďák. Tři minuty. Vyklepává ve spoďáku, hákuje ledový kvádr zespodu. Dvě minuty.

Saas Fee světový pohár 2009, finálový koncert Markuse Bendlera. Na tomhle kvádru skončila většina ostatních.
Saas Fee světový pohár 2009, finálový koncert Markuse Bendlera. Na tomhle kvádru skončila většina ostatních., foto: Libor Hroza st.


Seká zadní stranu kvádru a bez větších potíží ho přelézá. Zahákuje poslední kamenný chyt na desce. Minuta a půl. Vyklepává, cvaká expresku a dostává se na visící špalek dál, než všichni před ním. Je to už top? Není, ještě tam je jeden tentokrát ledový visící špalek! Tak ani Markus nedává úplný top, ale s přehledem vítězí. Fantastický výkon.

Saas Fee světový pohár 2009, finálový koncert Markuse Bendlera
Saas Fee světový pohár 2009, finálový koncert Markuse Bendlera, foto: Libor Hroza st.
24. 1. 2009 22:30: Patrik Aufdenblatten to trochu uspěchal, udělal chybu a padl v druhé drytoolové pasáži. Přepálené tempo znamená zatím poslední místo a Ďuro Švingál už nebude ve finále poslední :-). I tohle jsou závody.

24. 1. 2009 22:15: Samuel Anthamatten. Dynamické lezení, ze čtyřky se dokáže zvednout pěkně vysoko. Chyt nad vodorovným kvádrem hákuje napotřetí. Jako brácha zakopává mačky do překližky stropu. A dosahuje vrchol kolmého ledu pod vrcholovým převisem. Zbývá 6 a půl minuty. V převisu z úžasné čtyřky dává spoďák, ale ustřelilo mu, padá a kazí si velmi nadějný pokus.

24. 1. 2009 22:00: Herbert Klammer, pod závěrečnou zónou má ještě 4 minuty. Čtyřka na příčném kvádru. Cvaká expresku nad ním, bere kamenný spoďák nad kvádrem. Vedení.

24. 1. 2009 21:51: Jevgenij Krivošejcev. Za čtyxři minuty dolezl pod koncovou převislou pasáž. Intenzivně vyklepává. Ještě čtyři a půl minuty, jde do převisů. Spoďák, čtyřka, druhý spoďák. V ledovém kvádru má ještě přes tři minuty. Snaží se vyléz přes něj - a padá, ani necvakl poslední expresku. Zatím třetí místo.

Saas Fee světový pohár 2009, Žeňa Krivošejcev, Ukrajina
Saas Fee světový pohár 2009, Žeňa Krivošejcev, Ukrajina, foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 21:20: Maxim Tomilov. Na druhém šikmém bloku těžko cvaká, nemůže utáhnout lano. Ještě 5 a půl minuty, je na začátku závěrečného převisu. Čtyřka, dává spoďák. Ulítla mu noha, ale vybral to. Další spoďák. Má příčný blok na konci. Dvě a půl minuty. Fixuje na skrčené ruce, ale nedosahuje. Zkouší čtyřku, přehazuje nohy sem a tam. Cvaká poslední karabinu. Snaží se vylézt na blok a padá, cepíny zůstávají nahoře. První místo, druhé místo Simon Anthamatten, Švingál třetí.

24. 1. 2009 21:20: Simon Anhtamatten je mnohem rychlejší, než Švingál. Leze s viditelně menší námahou. U druhého šikmého kvádru razantně zakopává mačky do překližky a dosahuje traverzem vrchol kolmého ledu, kde čeká brutálně převislá drytoolová deska s kameny. Ještě 4 a půl minuty. Vyklepává. Celkem s přehledem stoupá převislou pasáží k příčnému kvádru. Zakliňuje cepín mezi kvádr a stěnu a cvaká karabinu, ale chyt nad kvádrem nedosahuje. První místo, Švingál druhý.

Saas Fee světový pohár 2009, Simon Anthamatten, Švýcarsko
Saas Fee světový pohár 2009, Simon Anthamatten, Švýcarsko, foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 21:07: Ďuro Švingál leze jako první. Přelezení prvního převisu mu dává dost zabrat. Nemůže najít díru a tak seká do ledu. Staví se, ale nemůže dosáhnout na další chyt. Hodně se šponuje, nakonec se to daří. Cesta je hodně těžká. Po svislém kvádru dosahuje vodorovný. Z něj se na několikátý pokus daří ze čtyřky dosáhnout na kamenný chyt. Na šikmém kvádru má ještě 4 minuty. Na jeho konci vyklepává. Přechod na další šikmý kvádr se daří. Na něm je to ale perné. Jedna čtyřka za druhou, síly docházejí a Ďuro padá chvíli před vypršením času.

Saas Fee světový pohár 2009, Juraj Švingál
Saas Fee světový pohár 2009, Juraj Švingál, foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 20:28:Kompletní výsledky, ženy obtížnost. Z dosažených výšek je vidět, že pořadí prvních šesti je hodně těsné, všechny před Luckou jsou prakticky v rozmezí jednoho metru. Není jisté, vzhledem k časové tísni a viditelné vysílenosti, jestli by Lucka byla ještě schopná se mezi ně vklínit, kdyby jí cepín neuklouzl. Přidána videa z finále: Lucka Hrozovic, Angelika Reinerovic, Mařka Tolokoninovic a Petra Müllerovic.

Saas Fee světový pohár 2009. Petra Müllerová, Angelika Rainerová, Maria Tolokoninová, Chloe Graftiauxová, Lucka Hrozová
Saas Fee světový pohár 2009. Petra Müllerová, Angelika Rainerová, Maria Tolokoninová, Chloe Graftiauxová, Lucka Hrozová, foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 19:57: Předběžný výsledek: 1. Angelika Reinerová (Itálie), 2. Petra Müllerová (Švýcarsko), 3. Maria Tolokoninová (Rusko), 4. Jenny Lavardová (Itálie), 5. Stéphanie Moreauová (Francie), 6, Chloe Graftiauxová (Belgie), 7. Lucie Hrozová (ČR) a 8. Woon Weon Shinová (Korea). Nebýt namlsání Lucčiným třetím místem ve Val Daone, bylo by to senzační. Takhle můžeme hovořit i při spokojenosti s výsledkem trochu smůle a v té smůle o štěstí pro Lucku, že Korejka měla smůlu ještě větší. Není všem dům konec, ještě se může i v dalších závodech něco podařit. Lucka Hrozová se každopádně výsledky z obou závodů SP usadila ve světové špičce ledolezení a drytoolingu a může rovnocenně bojovat se závodnicemi, ke kterým vloni ještě vzhlížela jako k nedosažitelným vzorům. Na to, že poprvé držela cepín v prosinci 2007 je to úžasný výkon.

24. 1. 2009 19:42: Maria Tolokoninová. Jestli neudělá nějakou koninu, je pravděpodobné, že se zařadí před Lucku. Má bez problémů šikmý kvádr. Je rychlejší než Lucka. Má konec druhého šikmého kvádru. 5 minut k dobru na konci kolmého ledu. Vyklepává, má čas. Věší cepíny na ramena a bere spoďák do teplejch. Další chyt cepínem. Nemůže se moc hnout, ale už má druhý spoďák. Každopádně už je nad Luckou. Třetí spoďák, minuta a půl. Má příčný kvádr ale padá. Vítězí Angelika Reinerová.

Saas Fee světový pohár 2009, Marija Tolokoninová, Rusko
Saas Fee světový pohár 2009, Marija Tolokoninová, Rusko, foto: Libor Hroza st.


Saas Fee světový pohár 2009, Lucka Hrozová dosahuje svislý kvádr
Saas Fee světový pohár 2009, Lucka Hrozová dosahuje svislý kvádr, foto: Libor Hroza st.
24. 1. 2009 19:29: A teď držet palce, přichází Lucka Hrozová. Švýcarský hlasatel jí říká jako Lucí. ale už se naučil, že má na konci jména dlouhé á. Opatrně leze úvodní led. Odšlap doprava a háčí první kamenný chyt. V bílých golfových rukavičkách od Ratky Petkovové cvaká daleko snadněji expresky. Snad jí to pomůže. Poslední ve finále už nebude, přelezla místo pádu Korejky. Má svislý kvádr. Nastupuje doprava na vodorovný kvádr. Vzorová čtyřka, a další. Ani neodšlapuje na špalek visící vzadu. Vyklepává na začátku druhé drytoolové pasáže. Ještě 6 a půl minuty, jak ukazuje opět se objevivší časomíra. Už by to chtělo lézt dál. Šikmý kvádr. Z jeho konce nemůže vyndat cepín. Už se povedlo. Těžko natahuje lano do další expresky. Druhý šikmý kvádr. Tři a půl minuty. Má konec kolmého ledu a tři minuty. Bohužel, sklouzl jí cepín na začátku převisu, smůůůůůůla.

Saas Fee světový pohár 2009, Lucka Hrozová vyklepává. Znuděný chlapík vpravo je vycvakávač rohových expresek
Saas Fee světový pohár 2009, Lucka Hrozová vyklepává. Znuděný chlapík vpravo je vycvakávač rohových expresek, foto: Libor Hroza st.


Liborův komentář: "Lucka se hrozně vysílila těmi paragány (Hrozovic rodinný termín pro čtyřku) ve vodorovném kvádru. Přehlídla ten špalek na odšlap, co byl vzadu. Nahoře jí vyklouzl cepín ze spoďáku, když šla do toho vrcholového převisu. Bojovala. Jsem na ní hrdej. A myslím všichni, co jí drželi palce. "

Saas Fee světový pohár 2009, Lucka Hrozová
Saas Fee světový pohár 2009, Lucka Hrozová, foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 19:27: Woon Seon Shinová - má smůlu. Sklouzl jí cepín z chytu v první drytoolové pasáži. Zatím poslední místo.

24. 1. 2009 19:09: Jenny Lavarda. Pokud je vám pořadí závodnic ve finále záhadou, pak vysvětlení od Libora Hrozy: "Oni ty, co daly top, rozdělili podle kvalifikace. Proto leze Lucka předposlední, jinak by lezla čtvrtá." Jenny při přelézání z vodorovného kvádru opět ze zvyku zkouší patu, ale bez hrotu to nejde. Přelézá do drytoolové pasáže jako ostatní holky. Silně vyklepává na konci prvního šikmého kvádru. Dosahuje konec kolmého ledu. Hele, koleno a na ledu :-) Klečí pod závěrečnou převislou deskou a relaxuje. Má ještě tři minuty třicet. Z kleku se špatně vstává, Nalezení do převisu jde pomalu. Dvě a půl minuty. Druhý spoďák. Nemá magi, taky relaxuje zavěšením za předloktí. Jo tyhle pocit známe všichni, jen na lehčích cestách :-). Třetí spoďák. Poslední minuta. Má závěrečný kvádr. Pokouší se o čtyřku, ale nemá magi. Vrací se do spoďáku,. Znovu nalézá. Dvacet sekund. další pokusy o čtyřku. deset sekund a padá. Top odolal. Průběžně druhé místo

Saas Fee světový pohár 2009, Jenny Lavardová, Itálie
Saas Fee světový pohár 2009, Jenny Lavardová, Itálie, foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 18:56: Petra Müllerová. Vypadá, že má sil celkem dost. Má šikmý kvádr, jde převisem ke druhému kvádru. V přenosu není vidět časomíra. Petra je na konci kolmého ledu a jde do převislé desky. Ještě 5 minut, jestli rozumím dobře komentátorovi. Napodruhé dává druhý spoďák. Má příčný kvádr a už málo sil. Zkouší ho přelézt. reflexně se asi ze zvyku snaží zaháknout patu, kde ale nemá hrot. Nophy jí kloužou a padá - nedala top. Průběžně druhé místo.

Saas Fee světový pohár 2009, Petra Müllerová, Švýcarsko
Saas Fee světový pohár 2009, Petra Müllerová, Švýcarsko, foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 18:26: Angelika Reinerová. Na konci prvního šikmého kvádru má ještě 4 minuty. Závěrečný převis - ještě 2 minuty. Dosahuje příčný kvádr , ještě má 1 a půl minuty. Zkouší čtyřky v brutálním pevisu. Poslední minuta - cvaká top. Zbylo jí ještě 24 sekund a jde do vedení.

24. 1. 2009 18:26: Chloe Graftiauxová, pátá ve Val Daone. Ve vodorovném kvádru vyklepává. Dosahuje šikmého kvádru. Vyklepává. Ještě 4 a půl minuty. Jde dál, ale vypadá to, že má nateklo a síly ubývají. Druhý šikmý kvádr. Ještě tři minuty. Dosahuje kolmý přírodní led uprostřed. Už dost vyšťavená vlézá do závěrečné převislé deky. Poslední minuta. Nedaří se ji zaháknout spoďák. Nemá sílu, chytá se za předloktí. Padá přesně v okamžiku timeoutu. Zařazuje se za Stéphanie Moreauovou.

Saas Fee světový pohár 2009, Chloe Graftiauxová, Belgie
Saas Fee světový pohár 2009, Chloe Graftiauxová, Belgie, foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 18:21: Leze Stefanie Moreau - timeout na ledovém kvádru upostřed závěrečné převislé desky. Na cestu, která má jen o pár chytů víc, než měli chlapi, mají finalistky 12 minut. Cesta začíná pár metry mírně položeného přírodního ledu. Následuje traverzík doprava a první drytoolová pasáž z kamennými chyty, která končí svislým ledovým kvádrem. Následuje treverz doprava k vodorovnému kvádru, po kterém se leze ve stropě, na odšlap je za ním ještě visící ledový špalek. Z kvádru je těžký zdvih do druhé drytoolové pasíže s kamennými chyty. Nad ní je šikmý ledový kvádr vedoucí zpátky doleva na konec přírodního ledu. Z něj se jde do silně převislé desky s kamennými chyty, která je přerušena příčným ledovým kvádrem.

Saas Fee světový pohár 2009, Stéphanie Moreau
Saas Fee světový pohár 2009, Stéphanie Moreau, foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 17:56: Prohlídka finálové cesty. Zpráva od Libora: "Bude to brutus. Cesta je šíleně dlouhá a mají na ni 12 minut. To je strašnej nářez, Lucka bude mít bandasky ještě doma. Držte palce, prosí Lucka. Ani ve snu jsem netušil, že se Lucky bude Petra Müllerová ptát, jak by lezzla nějaké konkrétní místo! A jdem na to. PS: Kdy jsi naposledy stavěl sněhuláka?"
24. 1. 2009 12:21: Přidána videa prvních čtyřech v semifinále Lucka Hrozovic, Angelika Reinerovic, Mařka Tolokoninovic a Wonn Seon Šínovic:-) Za ten vejpadek u Lucky nemůžu, to Švýcaři. Semifinále chlapů je od 13 do 16 hodin a velké fandění bude třeba od 17:45 - finále žen. Liborova zpráva: "Tak holky, nevím které, podávaly protesty a vytěžila z toho Lucka. a v semifinále je nakonec druhá. Do finále jde z druhého místa."

24. 1. 2009 11:16: Stéphanie Moreauová. Stejně jako Lucka bere traverz do drytoolu ručně. Je pomalejší, než Tolokoninová. Ve vodorovném kvádru jí zbývá ještě něco přes 5 minut. Vyklepává na konci kvádru. Zdvih do kamenů se snaží řešit čtyřkou, ale zamotalka se tam a ztratila čas. Nakonec dává levou patu jako ostatní a dosahuje spoďák. Tři minuty na začátku posledního kvádru. Padají jí nohy. Na konci kvádru zbávají dvě minuty. Vyklepává. Poslední minuta čtyřka, ale poslední chyt nedosažen. Nový pokus, posledních 30 sekund. Hemží se tam... a padá, nedala TOP a Lucka zůstává čtvrtá za Angelikou Reinerovou, Marií Tolokoninovou a Woon Seon Shinovou.

24. 1. 2009 11:08: Maria Tolokoninová, včera se stala mistryní v rychlosti. Ve vodorovném kvádru je o minutu rychlejší než Lucka. Do horního drytoolu jde taky pomocí paty. Leze i rukama. Má spoďák pod vrcholem a skoro pět minut k dobru. Na konci kvádru ještě čtyři minuty. Poslední chyt řeší čtyřkou - tři minuty a TOP 2:58 před limitem. Třetí místo, odsunuje Lucku na 4. místo.

24. 1. 2009 10:58: Lucka Hrozová - povinně držet palce! Nástupový led leze opatrně. Výlez doleva bere rukama. Oba cepíny drží v jedné ruce, aby jí tak spady. Jestlipak jí Libor stačil koupit ty golfové rukavice? V drytoolové pasíži vypadá dobře. Má svislý kvádr. Sakryš, zrova se organizátorům podělal obraz, vidíme jen cepíny. Už je ve vodorovném kvádru., ještě 5 minut. Za patu zvedá do kamenných chytů. Vyklepává. Má spoďák pod posledním kvádrem. Bere ho předloktím a vyklepává. Ještě 3 a půl minuty. Předposlední expreska. Dvě minuty - háčí poslední chyt. TOP! Uff, tak sláva. Zatím třetí.

Saas Fee světový pohár 2009, Lucka Hrozová
Saas Fee světový pohár 2009, Lucka Hrozová, foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 10:50: Korejka Woon Seon Shinová, čtvrtá v kvalifikaci. V počátečním ledu je rychlá, ale váhá v drytoolové pasáži. Vědoma si ztráty času leze trochu nervně. Má svislý kvádr. Z vodorovného do druhé drytoolové pasáže zvedá patičkou za ledový kvádr. Na konci horního kvádru má ale ještě celé čtyři minuty. Poslední chyt, TOP a zatím druhé místo za Angelikou Reinerovou.

24. 1. 2009 10:40: Jenny Lavardová, vítězka minulého ročníku SP, letos se jí moc nevede když jí zaskočil zákaz patních hrotů. V traverzu po vodorovném kvádru má spotřebovány tři minuty. Po vyklepávání to zvedá přes převis do kamenných cytů. Vyklepává ve spoďáku pod horním kvádrem. Celkem šikovně se dostává na jeho konec, má ještě dvě minuty. Vyklepává na jeho konci. Poslední minuta a hákuje poslední chyt, cvaká, top. Možná se jí forma začíná vracet.

24. 1. 2009 10:30: Petra Müllerová taky top, ale na konci posledního kvádru nemohla vyndat cepín a zdržela se. Také vyřešení boulderového kroku do posledního chytu jí stálo více času a sil. Za zvuku starého hitu Chicaga 25 to 6:4 nastupuje Barbara Zwergerová, která byla v Daone šestá. V drytoolové pasáži na kamenných chytech si je méně jistá. Vyklepává ve vodorovném kvádru a sbírá síly na zdvih do druhé drytoolové pasáže. Už nemá moc magi a na spoďáka založený cepín bere předloktím, ale na konci posledního kvádru má ještě dvě minuty. Dva pokusy o hup na poslední chyt nevycházejí. Padají jí několikrát nohy, až došlo magi a padá bez vyvrcholení.

24. 1. 2009 10:00: Marijam Filipova - Rusko - pád na konci horního kvádru. Angelika Reinerová se z posledního kvádru vymotala dobře, dává top a vede.

24. 1. 2009 09:50: Bulharka Radka Petkova dolezla na první topový kvádr, tam se zamotala do paragánů a spadla. Ani Felicitas Feller ze Švýcarska si neporadila s odlezem z topového ledového kvádru a padla z něj.

Saas Fee světový pohár 2009 Lucka Hrozová si s Bulharkou Radkou Petkovovou prohlížejí cestu. Ratka půjčila Lucce na finále svoje golfové rukavice.
Saas Fee světový pohár 2009 Lucka Hrozová si s Bulharkou Radkou Petkovovou prohlížejí cestu. Ratka půjčila Lucce na finále svoje golfové rukavice., foto: Libor Hroza st.


24. 1. 2009 09:39: Leze se semifinále žen. Cesta je těžší naž kvalifikační a časový limit je 9 minut. Začíná se na ledovém sloupu, následuje traverz do desek s kamennými chyty. Poté je svislý ledový kvádr vpravo, od něj se traverzuje k vodorovnému kvádru doleva. Ženy smí používat odšlapy na vzadu visící ledový špalek. Po vodorovném kvádru se leze skoro až na konec, kde je zdvih do převislé desky s kamennými chyty, která vede k závěrečné topové pasáži dvou šikmo doprava vzhůru vedoucího, ale téměř vodorovného kvádru, za kterými je ještě deska s topovým kamenným chytem. Po každém větším traverzu pořadatelé vypínají lano z "rohových" expresek, aby závodníkům netáhlo, v podstatě hned, jak mají cvaklou ob jednu další expresku.


23. 1. 2009 17:39:Zpráva od Libora Hrozy: "Švingál postupuje ze 3. - 4. místa. Leško 17.-24. místo. Hovanec 25.-26., Vančura 29. Všichni byli ve stejné 40členné skupině. Lucka jde ze 3. místa do 18členného semifinále a bude startovat tak asi v 10.30 až 11 hodin."

23. 1. 2009 17:39: Video Ďuro Švingál (wmv). Bomba, ve své skupině je třetí! Přelezl i Simona Anthamattena, loňského celkového vítěze.

23. 1. 2009 17:21: Pěkně zalezl Ďuro Švingál. Dostal se jen kousek pod top a došel na čas, mohlo by to ale být alespoň semifinále.

23. 1. 2009 16:40: To je ale smůla. Švýcar Thibaud Mauron spadl hned z prvního chytu!! Jistič to nějak nepředpokládal a tak si dal Thibauld pecku do řiti na betóně.

23. 1. 2009 16:33: Doplněno video: Jozef Leško v kvalifikaci (mov, 15 MB).
Šampón v kvalifikaci (mov, 20 MB). 23. 1. 2009 16:06: Leze Šampón Vašek Vančura. V pasáži s kamennými chyty vypadá líp, než Kvak, ale asi to uspěchal a padá z traverzu doleva ke střeše. Škoda, ale bylo to mnohem lepší, než ve Val Daone. Pokud by se dál zlepšoval tímhle tempem, nemuselo by to být špatné.

Zpráva od Libora: "Konečně jsem vypátral, kde drytoolová špička kupuje rukavice. Lucka s nima má pořád problémy s cvakáním expresek. Oni to kupují v potřebách na golf!!. Jo, taky si myslím, že Šampón v té cestě vypadal líp než Kvak. A jsem přesvědčený, že je dobře, že s námi jel."Saas Fee světový pohár 2009, Václav Vančura pod svislým kvádrem v kvalifikaci. Dolezl ještě na jeho konec a pak vypadl z traverzu doleva.
Saas Fee světový pohár 2009, Václav Vančura pod svislým kvádrem v kvalifikaci. Dolezl ještě na jeho konec a pak vypadl z traverzu doleva., foto: Libor Hroza st.


23. 1. 2009 14:22: Video: Kvak v kvalifikaci (mov, 21,5 MB).

23. 1. 2009 14:11: Slovák Jozef Leško. S menší námahou dolezl do střechy v půlce cesty, času má dost - ale padá z místa, kde došel Kvakovi čas, průběžné 6. místo ve skupině, je před Kvakem.

Saas Fee světový pohár 2009, Jozef Leško, Slovensko
Saas Fee světový pohár 2009, Jozef Leško, Slovensko, foto: Libor Hroza st.


23. 1. 2009 13:59: Leze Kvak Stanislav Hovanec. Na kamenných chytech nemá moc jistoty, leze pomalu, ladí nahoru, dolů a v polovině - ve stříšce - mu vypršel čas. Handicapem pro něj byla jeho malá výška, musel se hodně natahovat. Uvidíme, zda to bude stačit na semifinále, ale skoro se zdá, že spíš ne. Průběžně 8. místo. Vedle lezoucí Žeňa Krivošejcev dal top.

Žeňa Krivošejcev
Žeňa Krivošejcev, foto: Libor Hroza st.


23. 1. 2009 13:12: Video: Lucka Hrozová v kvalifikaci (mov, 28 MB) Patrik Aufdenblatten TOP a vede.

Saas Fee světový pohár 2009, Stanislav Hovanec v kvalifikaci
Saas Fee světový pohár 2009, Stanislav Hovanec v kvalifikaci, foto: Libor Hroza st.


23. 1. 2009 13:12: Christoph Heinz, jeden z autorů cesty "Magic Muschroom" na Eigeru, nedolezl kvalifikační cestu, došel mu čas. Jeho parťák Roger Schäli byl lepší, čas mu vytršel skoro v topu.

23. 1. 2009 13:00: Začala kvalifikace mužů. Leze se na dvou cestách paralelně. Hned první dva popadali pod půlkou, asi to je těžké. Libor hlásí:"Startovní čísla kluků: 16. Kvak (Stanislav Hovanec), 24. Slovák Leško, 56. Šampón (Václav Vančura), 80. Švingál. Lucka postupuje na 3. místě, jdem na toho sněhuláka!"

23. 1. 2009 10:09: "Ten čas je úplný psycho. Lézt bez možnosti odpočívat a přitom natejká jako blázen a dá se úplně snadno udělat chyba", říká teď Lucka v baru u svařáku. Pozn. redakce: Svařák by byl, už zbývá jen ten sněhulák :-).

Hala v Saas Fee
Hala v Saas Fee, foto: Libor Hroza st.


23. 1. 2009 11:22: Popadala Sandra Stuki, Švýcarka, i Ruska před ní. Přichází Lucka Hrozová, držíme palce, teď!. V nástupovém ledu byla trošku pomalejší. Traverz do drytoolu OK. Má ledový blok napravo, ze kterého se traverzuje k první stříšce- polovina času. První střecha. Uklouznutá noha, málem spadla, ale udržela. Poslední minuta... série mohutných paragánů a HOTOVO - Lucka TOP!!!! HURÁ!!!! Lucka je v kvalifikaci třetí. Vede Moreauová, druhá Tolokoninová.

23. 1. 2009 11:15: Průběžně vede v kvalifikaci Stepanie Morreauová, 2. Tolokoninová, 3. Woon Seon Shin, 4. Jenny Lavardová, 5. Barbara Zwergerová.

23. 1. 2009 10:35: Další top, Woon Seon Shin, zbylo jí ještě 17 sekund do limitu. Staruje Jenny Lavarda. Jak se jí bude dařit? V Daone se sotva dostala do finále. Na první stříšce jí zbývá 2,5 minuty, ztráci čas chybným cvakáním jištění, ale dohání. TOP. Polezou ještě tři Rusky, jedna Švýcarka a JEDNA ČEŠKA a té budeme mohutně držet palce. Reklama, probíhající občas přimým přenosem prozrazuje, že na financování tohto sportovního podniku se podílí patrně erotický klub :-), který pořádá party pro závodníky. Tanja Grmovšeková, padá. Filipova končí na čas těsně pod topem.

23. 1. 2009 10:22: Závod v Saas Fee probíhá jako obvykle v podzemní garáži. Nejprve se leze po téměř kolmém ledu, který vloni dělal Lucce potíže, ale letos to už to určitě umí líp. Pak se leze pasáž po kamenných chytech a traverz doleva do stříšky tvořené ledovým kvádrem. Další pasáž po překližce vede k závěrečné střeše opět z ledového kvádru. Stříšky dělají závodnicím letos trochu potíže, protože bez patních hrotů vyžadují větší sílu. Zatím daly top tři lezkyně, ale právě leze vítězka z Daone, Maria Tolokoninová. Převisy jsou vydatné, i Maria vyklepává. Odložila CEPÍNY A LEZE PO CHYTECH RUKAMA. Opět nasazuje cepíny a čtvrtý TOP.
Tady najdete Online přenos, tady jsou Stránky organizátorů s výsledky

I v tomto závodě nás Libor Hroza informuje o průběhu. Zde je jeho první zpráva ze čtvrteční noci:

22. 1. 2009 21:35: "Jsme ubytovaní a zaprezentovaní. Holek je dvacet, Lucka jde poslední, jestli v izolaci nezmrzne, bude to zázrak. Mrzne až praští. Švingál, Leško, Šampón a Kvak lezou ve stejné skupině a tak je budeme moct porovnat. Zítra (v pátek) lezou všichni jen jednu cestu. Ani jedna závodnice mi nedokázala říct jak byly těžké cesty v Daone na mixovou klasifikaci, jak jste se ptali Lucky."

Program závodu: 8:45 až 11 kvalifikace ženy obtížnost, 12:45 až 17:15 kvalifikace muži obtížnost
18:15 až 19:00 kvalifikace a finále rychlost ženy, 21:00 až 22:00 kvalifikace a finále rychlost muži.

Děkujerme za spolupráci Liboru HJrozovi a za pěkné fotky.

[Akt. bodový průměr: 0,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 25. 01. 2009 | Počet komentářů: 35 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík, Libor Hroza

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Přehled ledopádů v Česku. (22.01.2024)
Sbohem Králi (24.03.2022)
ICEC Brno, Evropský pohár a mezinárodní MČR v ledolezení (04.12.2021)
IC ECC Bern - ledolezení: Loužecká 5. (15.11.2021)
MSJ v ledolezení Kirov (08.03.2020)
Lucky Strike (03.03.2020)
Finice 2019: Aneta bronzová (02.03.2019)
SP Champany-en-Vanoise: Tolokonina a Kuzovlev (09.02.2019)
SP v ledolezení Rabenstein: Kuzovlev a Tolokonina (02.02.2019)
SP v ledolezení Peking: Kuzovlev a Tolokonina (18.01.2019)
Generation Dry (06.01.2019)
Aljaška krásná a ledová (29.12.2018)
Loužecká třetí na EP v Žilině (10.12.2018)
Evropský pohár: Loužecká sedmá (02.12.2018)
MČR v drytoolingu (01.12.2018)
DRYTOOLCUP Brno 2018 (25.11.2018)
Dry Tool Cup Brno 2018 už příští týden (14.11.2018)
MČR v drytoolingu 2018 bude na Hitlerově pilíři (26.10.2018)
Aneta s Luckou na Aljašce (19.09.2018)
Poprvé na svěťáku (10.03.2018)
Jen si tak trochu klofnout (05.03.2018)
V sobotu 17.2. Vírský cepín nebude (12.02.2018)
SP v drytoolingu Cheongsong (11.02.2018)
SP v ledolezení Rabenstein: Safdarian a HanNaRai Song (26.01.2018)
Ice Climbing Tour pokračuje v Itálii (25.01.2018)
Začíná světový pohár v ledovém lezení (18.01.2018)
MS juniorů v drytoolingu (07.01.2018)
Abalakovovy hodiny podle Steva House (05.01.2018)
SP v ledolezení na Olympic Channel (03.01.2018)
Ledové zprávy: Doping a menší cepíny (19.07.2017)
French Connection (11.04.2017)
MS v ledolezení v Champany: Korejci mistry (05.02.2017)
Rabenstein: finále SP (29.01.2017)
ICWC Saas Fee: Zlatí Korejci, bronzová Petra Klingler i přes zranění (20.01.2017)
Ice Climbing Test Day (17.01.2017)
Lucka zkrotila Mustanga (04.02.2016)
Novinky v Drylandu, aneb 3 třináctky vedle sebe. (03.02.2016)
ICWC startuje v Bozemanu (12.12.2015)
Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v drytoolingu (30.11.2015)
Lucie Hrozová: Další M14, první ženský přelez (24.02.2015)
SP v ledolezení Champany (07.02.2015)
SP v Saas Fee: Dvořáček třináctý (25.01.2015)
Kalendář SP v ledolezení (31.10.2014)
Evolution M9+/120m (19.03.2014)
Hrozová a Matějec: Pray for Power (27.02.2014)
Druhé housle pro Paľo Rajčana (19.02.2014)
Tatranská strašidla, BAFOMET M 14 (15.02.2014)
Ledové královny (08.02.2014)
Lucie Hrozová: Bafomet M14 (08.02.2014)
Angelika Rainer: Steel Koan M 13+ (02.01.2014)
Ironman pro Mirka Matějce (14.03.2013)
Mordor (11.03.2013)
Rušno v Eptingenu: Ironman v obležení (08.03.2013)
Ledy a rampouchy (28.02.2013)
UIAA: nová videa o pravidlech ledolezení (23.02.2013)
Led na Výrovce (19.02.2013)
Lucka Hrozová ulovila tři muže, M14 je doma! (04.02.2013)
Superman pro Lucku Hrozovou (01.02.2013)
Spiderman M13 - první ženský přelez (31.01.2013)
Law and Order M13+ (13.03.2012)
Matějec přelezl Law and Order (11.03.2012)
Na rampouchu v Labáku (05.03.2012)
Video z Illuminati (24.02.2012)
Na ledech v Oldřichově (08.02.2012)
Klemen Premrl: Spray On flash (01.02.2012)
Ines Papert vylezla Iluminati (31.01.2012)
Motyčky na Smíchově (04.12.2011)
Ledová derniéra v Maltatalu (05.04.2011)
Lucka dává nejtěžší mix světa M13 (21.03.2011)
Vyvrcholení Evropského poháru v drytoolingu (16.03.2011)
Španělé na francouzském ledu (13.03.2011)
Hrozová dává Fear and Loathing (27.02.2011)
Skotské ledové hrátky (13.02.2011)
Šavle skoro na OS (17.01.2011)
Ledolezení v Nepálu (06.04.2010)
Mistři drytoolingu (12.03.2009)
ICWC Worldcup Busteni (11.02.2009)
Hrozová bronzová ve Val Daone (19.01.2009)
Ve víru zbraní (06.01.2009)
LOAP ČSP, MČR v indoor drytoolingu (29.12.2008)
Česko-slovenský pohár v drytoolingu odstartoval (15.04.2008)
Drytooling je přitažlivější než ostatní disciplíny - II. (09.04.2008)
Drytooling je přitažlivější než ostatní disciplíny - I. (08.04.2008)
HOLEŠOVICKÝ RAMPOUCH (07.04.2008)
Světový pohár lezení v ledu (29.02.2008)
Světový pohár Saas Fee (23.02.2008)
ICWC Busteni (09.02.2008)Komentář ze dne: 23.01.2009 11:33:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (michalsylla@seznam.cz)
Titulek: nádhera
Lůca předvedla supr výkon. Myslim, že to stačilo.
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 11:34:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - sysel (@)
Titulek: Re: nádhera
Kvalifikovala se jako třetí
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 12:00:03     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: nádhera
Tak v Daone kvalifikace sedmá, celkově třetí. Saas Fee kvalifikace třetí, celkově?.... Jen to nezkazit!
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 11:36:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Supépér
Ta série rychloparagánů na konci byla úchvatná.
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 17:05:27     Reagovat
Autor: neregistrovaný - míra (@)
Titulek: videa
díky parádní informace. Jen ty videa Leška a Šampona nejak nejsou pod tema odkazama.
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 17:38:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: videa
Díky za upozornění, podstrčil jsem je Houbovi do CAO News :-) Už tam jsou správně.
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 17:36:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Kvalifikace
Pochvala Lucce za pekne zalezeni v kvalifikaci :-) da se rict ze za tohle uz by si finale mohla zaslouzit :-) a i neco v nem navic (ne jako predlonske zlato v Bratislave :-) )
U Kvaka je jasne videt nevylezenost z realnych cest venku, velka sila a vytrvalost ji nezvladaji nahradit.
Sampon prijemne prekvapil, po uvodu kdy se malem vysypal hned pod prvnim expreskou se pekne srovnal a vypadalo to dobre, bohuzel zase nevylezenost a zejmena slaba maximalka ve fixu stala spoustu sil pro prechod do kvadru.
Joza jsem bohuzel nestihnul tak se mrknu na zaznam a ten ted jeste nejede.
Duri Svingal super na max, skoda vytluceneho mista na konci tretiho ledu, to stalo aspon 30 vterin, ale snad to na semi vyjde.
Jinak me hodnoceni berte s rezervou ja si jen tak rypam a jinak delam jen do vcel...
Postupujicim budeme zitro drztet vse co pujde :-)
Radek
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 19:12:10     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (@)
Titulek: Re: Kvalifikace
Díky za postřehy Zobane. Je vidět, že se vyznáš.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 10:02:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Kvalifikace
Se Zobanem se dá naprosto souhlasit, jediného jsem neviděl Dura.
Jožo lezl jistě a klidně až na konec ledového trámu, času měl také dost, tam následoval pád, který mě celkem překvapil, protože na to vůbec nevypadal a krok do chytu z konce trámu by při jeho délce neměl být problém. Těžko říci na dálku, zda-li mu najednou došlo, či udělal chybu při čtyřkách a špatně se poskládal. Faktem je, že na konci trámu měli mnozí problémy a svědčí o tom i Jožovo umístění. Bylo to místo, kde se závodník dokázal vyautovat odšlápnutím do pověšených reklam, či někteří se z nedostatku max.síly snažili zasekávat do konce trámu tak, až jej dost poškodili a dalším to pak poněkud ztížili.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 13:33:36     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor Hroza (@)
Titulek: Re: Re: Kvalifikace
Kdyby Ondrej Sekora znal Zobana a Vlka, nikdy by svym postavickam nedal jmena Brouk Pytlik a Ferda Mravenec. Oba jsou ve svych komantarich mimo misu.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 14:01:49     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Sysel (@)
Titulek: Re: Re: Re: Kvalifikace
To víš, na Lůce je vidět, že je vylezená z těch cest venku, kde mlátí cepínama do šutru co to dá. Ne jako ostatní.....:-) Čím sou vedle? pouč nás?
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 15:29:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba (@)
Titulek: Re: Re: Re: Kvalifikace
Libore, díky za tvůj humornej a absolutně trefnej komentář, opravdu dobře jsem se zasmál.:-D Když jsem viděl výsledky Lucky, taky jsem si pomyslel to samé, co ty. Myslím tím, že jsou oba kluci mimo mísu. To s tím broukem Pytlíkem a Ferdou mravencem mě ale nenapadlo. Dávám ti bodík.:-)
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 21:58:28     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
No Kubo bohuzel mimo misu, jsou ohledne casti komentare venovane Lucce, vsichni mimo Lucku a mne, protoze komentar odkazuje na nas rozhovor po predlonskem zenskem finale v Bratislave :-)
Jinak jakakoliv finalova ucast je velky uspech a myslim ze pokud se skutecne vezme z videi pouceni je to pro vsechny zucastnene jedinecna moznost jak svuj lezecky um dale zlepsit.
Radek
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 00:38:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Co jste si řekli s Luckou v Bratislavě, to opravdu netuším.:-) Pokud si měl třeba na mysli, že jí to s cepíny v Bratislavě moc nešlo, tak tomu věřím.:-) Měla je tam nejspíš podruhé v ruce, protože poprvé držela cepíny na závodech v Holešovicích a dala si tam pořádně cepínem do zubů. :-( Já narážel spíš na to, jak ty a Vlk pořád zdůrazňujete, jak je pro přípravu na závody nejdůležitější, co nejvíc lézt venku. No a Lucka má venku nalezeno zatím celkem prd, a přesto se letos dokázala zařadit na závodech mezi světovou špičku. Pravděpodobně jsou závody něco jiného, než lezení venku. Z toho důvodu si myslím, že ty a Vlk jste mimo mísu. A kromě toho si myslím, že obadva kritizujete až příliš. Kritika je dobrá věc, ale pokud je konstruktivní, jinak je spíše silně demotivující, a to zvláště pro nováčky. Zkušení borci a vlci by měli předávat své znalosti dál, a ne si je nechávat pro sebe a pak jen kritizovat a kritizovat, nemyslíš?
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 10:03:50     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Kubo jestli sis dobře všiml, tak hovořím o mužské části, ono by bylo celkem jedno kde trénuješ, ale musíš mít k tomu podmínky, ty Kvak v Brně nemá(přitom už před třemi lety jsme mu k tomu řekli své a měl možnost to dělat jinak) a vzhledm k tomu, že vím jak tohle trénuje, tak s tím přístupem nemá ve svěťáku šanci prorazit, to bylo vidět na těch kamenných chytech víc než dost. Nic ti nedá víc, než když se naučíš jisté pohyby po nejistých kamenných chytech a těch ti poskytne skála víc než dost. Jestli jsi sledoval finále, tak jsi určitě viděl jak precizně ti hoši dávali zbraně a teprve ve chvíli , kdy jim začalo hodně docházet, tak začli dělat chyby a většinou to končilo chybně založeným cepínem ( jako Samuel do spoďáku) a následoval pád. Takže rád budu dál takto jak jsem mimo mísu:-). Jinak nevím kde jsi přišel k tomu, že nechceme to co víme předávat dál, pokud vím tak Lukáš jezdí pořád se Zobčou a je z našich závodníků nejlepší( Blava to jednoznačně ukázala) a já taky nemám problém vzít mladého s sebou, půčit mu klidně věci (zrovna minulý víkend) a ukázat jak na to, pak už je to jen o jeho hlavě. PS: A nekritizoval bych tolik, pokud by to pro naše borce nebyl placený výlet, to jediné mi na tom vadí. Nemusí zalézt a dostanou finanční prostředky. Toto v obtížnosti, bouldrech, rychlosti neexistuje(tam musíš být do určitého místa). Nemám prostě rád upřednostňování jedněch sportovců vůči druhým v rámci jedné organizace.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 08:23:21     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Jen pro informaci, Lucka zatim drytool venku moc neleze a je to skoda, protoze by to mohlo k jistote dost pomoct. Nicmene dobre nejiste kamene chyty ma namontovane na stene v Holesovicich a to ze po nich leze a je oproti lezeckemu projevu v lonskem roce znat.
radek
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 17:32:13     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Kvalifikace
Víš Libore, klidně budu Brouk Pytlík či Ferda Mravenec, ale co se týče našich chlapců, tak nejsem komentářema mimo již nějakých pár let, protože za a) tohle lezu a vím kdo to u nás leze a za b) mám dvě oči a nejsem si zvyklý něco pořád nalhávat jako jiní a plácat se s někým po zádech za nic. Uvidíme jestli vydají celkové výsledky ze Saas, ale umístění někde ve čtvrté, páté či šesté desítce považuji za propadák. Neustále píšete, že Kvak je malý, ale Simon není o nic větší a jak leze. Luka byl v roce 2006 dost výkonostně za Kvakem a kde je dnes on a kde Kvak? Není to tedy o něčem jiném? Je, jestli si někdo myslí, že dokáže na závody natrénovat doma na pár dřevěných chytech, tak je na omylu a když to za tři roky nepochopil tak se nedá nic dělat. A kdo se díval na přímý přenos musel vidět, jak po kamenných chytech lezou ti co umí a jak ti naši, ta nejistota z nich přímo čišela. Pak si porovnejte výsledky našich chlapů za předloňský, loňský a letošní ročník a krásně zjistíte jakou mají sestupnou tendenci a tomu říkáte úspěch, vy možná ano, já tomu říkám totální propadák. Jediné, co to může trochu vylepšit, když bude slabší účast ve Slovinsku a Rumunsku, tak to bude opticky vypadat lépe, ale reálně to bude pořád bída. PS: Jinak na rozdíl od tebe, a to jsi mladší než já, pořád v drytoolingu závodím a lezu a s těma lidma se občas potkávám i na skalách, takže třeba i díky tomu, vím jak správně držet zbraně a jak je zatěžovat, aby se ti nekvedlaly a zbytečně ses nevytřepal z kamených chytů i když zrovna dnes se mi to z jednoho mizerného hezky povedlo:-)).
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 21:22:05     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Anžto má teď Libor jiné starosti, reaguji v jeho zastoupení. V SMSce, kterou mi poslal vysvětluje, že mimo místu byl komentář o Leškovi, kterému nateklo a došly mu síly, proto spadl. Konec konců, když se podíváš na záznam (ke stažení v sekci video), je to tam celkem jasně vidět.

Pokud se týká Kvaka, byl na kamenech hodně nejistý a Šampón se výrazně zlepšil, s tím asi všichni souhlasí.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 23:23:48     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Já to sledoval pouze on-line, a když se podíváš, co jsem napsal, tak že buď mu došlo a nebo chyba ve čtyřkách, protože na svoji délku měl ty zbraně hodně u sebe a to se pak snadno zamotáš a hned ti dojde. Narozdíl od Libora jsem to měl v horším rozlišení a jak sám víš detail moc nevidíš, že? Jako třeba, že dal Herbert top, když mu nějaký ten metřík chyběl. Jinak umístění našich v šesté desítce je oproti loňskému 27.místu Jirky poněkud horší.
A propó, Šampon se nijak výrazně nezlepšil od doby, co co jsem ho viděl na prvním závodě v Praze, předvedl přesně to, na co má a nic víc a konec šesté desítky ze sedmdesáti nelze považovat za moc dobrý výsledek. Osobně jsem si jejich kvalifikačku při sledování rozdělil na čtyři části, špička, průměr, podrůměr a slabí, Kvak to s odřenýma dotáhl do podprůměru a Šampon zůstal v té poslední kategorii. Tam prostě dobrý závodník nemůže skončit. A ještě jedna drobná poznámka, Patrik dojel na to, že mu chyběla maximálka a nebyl ty zvedy schopen pořádně dofixovat a tak šel občas ty kroky na náhodu:-).
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 00:08:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
S těma topama to bylo zamotaný, uznávám. Z online přenosu se nedozvíš, kde ten top vlastně je. Ženský měly top právě na tom příčném kvádru v převislé desce. Tak jsem průběžně zjišťoval, že top je ještě výš a ještě výš a průběžně to v textu opravoval. To asi každej pochopí ale šťoura si samozřejmě nenechá ujít příležitost k rejpnutí, protože by špatně usínal, kdyby si alespoň jednou denně do někoho nezaryl.

Celkové umístění našich kluků je proti loňsku horší, ale to tak nějak zapadá do celkového trendu našich závodníků s výjimkou Tomáše a Adama. Silva Rajfová si pohoršila a s ní i Martin Stráník, i Libor Hroza i ledolezci, resp. Kvak si drží svou obvyklou úroveň. No Lucka se naopak velmi zlepšila

Šampón se výrazně zlepšil proti Val Daone. Je na něm, jestli tuhle zkušenost z SP využije a bude na sobě bude makat.

Patrikovi napíšeme ať se k vám přijde do Brna poradit :-)


0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 09:46:34     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Já vím Petře, že je to strašně těžké a oceňuji, že ses do toho komentáře vůbec pustil. To bylo jen takové malé popíchnutí, že ani já z té obrazovky nevidím všechny detaily, jako když bych to viděl, jak se říká, in natura.:-).
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 09:58:01     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Míra M. (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Tak co tam pak teda dělaj ty, co jsou ještě za našima? Z toho co tu píšeš mi vyplývá,že by na svěťák mělo jezdit prvních 15 borců a ty zbylí by se na to měli vykvajznout. Taková je prostě úroveň svěťáku a pokud se kluci zařaděj někam do toho celýho pole, tak tam podle mě mají co dělat.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 10:13:24     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Jedou tam za svoje protoze je to bavi :-) tak jak bychom jeli ja s Lukinem kdybychom meli cas :-)
Radek
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 14:38:58     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor Hroza (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Zobane kecáš! Lukáš dostal nabídku ať jede s náma za super cenu. Nejprve říkal že pojede a pak mi napsal sms,:Čau libore....potřebuji lézt a ne závodit. Ale díky za nabídku. Tak to nebylo o nedostatku času. Můj názor je ten ,že jste mu to rozmluvili.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 16:04:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Libore, rozumni lide se zasadne rozhoduji sami a nikoli podle sveho okoli a predevsim nazoru okoli.
Nicmene doplnim, jestli ze je nekdo v maturitnim rocniku, pak muze nastat situace, ze si nemuze dovolit odjet na tyden v dobe uzavirani klasifikace.
Radek
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 17:56:39     Reagovat
Autor: neregistrovaný - libor hroza (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
....napsal,: potřebuji lézt a né závodit. Nic tam o maturitě nebylo. Mám tu sms pořád uloženou. Omylem jsem si tě vymazal z mobilu jinak bych ti ji přeposlal.
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 18:21:09     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
+420603810600 :-)
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 18:26:18     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Vlk (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Nechci vám kecat do vaší plodné debaty, ale tento víkend lezení vzdal, protože se raději bude učit, byl jen včera potrénovat na tři hoďky a dnes nic. Tak nevím, ale zdá se mi, že pro někoho je důležitější škola než záliba, která ho nebude živit. A na zbraně jsme domluveni spolu zase až na čtvrtek:-).
0 0

Komentář ze dne: 25.01.2009 20:44:41     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Libor hroza (@)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Zobane napiš aspoň že jsi tu sms dostal, takhle vypadám že jsem ti ji nepřeposlal a kecám já.
0 0

Komentář ze dne: 26.01.2009 08:33:54     Reagovat
Autor: neregistrovaný - zoban (zoban@seznam.cz)
Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Kvalifikace
Dostal a presne ji rozumim, nicmene chapu ze ty jsi si ji mohl vylozit jinak. Ostatne vzhledem k tematu to povazuju off topic, takze gratulace Lucce a Durimu.
Radek
0 0

Komentář ze dne: 23.01.2009 20:50:11     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Martin (@)
Titulek: Gratulace
Lucko, moc ti gratuluji k tak skvělé kvalifikaci!!! Přeji krásný postup do finále a ve finále opět medaili!!! :-)
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 11:40:06     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba (@)
Titulek: Nádhera
Luci, gratuluji k úžasnému postupu do finále. A věřím, že ve finále získaš jeden z krásných kovů.:-) Máš na to!
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 11:40:51     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba (@)
Titulek: Nádhera
Luci, gratuluji k úžasnému postupu do finále. A věřím, že ve finále získaš jeden z krásných kovů.:-) Máš na to!
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 11:55:26     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Kuba (@)
Titulek: Postup do finále - oprava
Barbara Zwerger nedala top, skončila stejně jako Stephanie Maureau. Jako třetí postupuje Angelika Rainer.
0 0

Komentář ze dne: 24.01.2009 12:35:38     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Petr Jandík (redakce@horyinfo.cz)
Titulek: Re: Postup do finále - oprava
Díky Kubo, opraveno. Samozřejmě jsem myslel Angeliku, ale napsal Barbaru :-) Automatický ručičky.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci