Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesTisková konference ČHS


Supervýkon Adama Ondry i expedice v Antarktidě

V rámci výstavy Oudtoor v Praze v Letňanech se odehrála první tisková konference současného vedení ČHS, jejímž tahákem byl telefonický rozhovor s Adamem Ondrou a povidání s Márou Holečkem.
Tiskovka ČHS je za těmito dveřmi
Tiskovka ČHS je za těmito dveřmi, foto: Petr Jandík


V netradičním termínu, v sobotu od 11 hodin, se konala v areálu výstavy Outdoor v Letňanech tisková konference Českého horolezeckého svazu, který měl na výstavě snad poprvé ve své hisotrii vlastní stánek, resp. společný s horoškolou Horoguru. Na pozvané novináře čekaly indické dobrůtky připravené Davidem Gladišem, který kromě mediálního zastupování ČHS provozuje též exotické restaurace, moderátor Petr Resch, předseda Zdeněk Hrubý a za expedičníky jeho parťák z Gasherbrumu Mára Holeček.Rešík nadhání novináře z hospody
Rešík nadhání novináře z hospody, foto: Petr Jandík


Protože se přesně v 11 ještě nic nedělo, odešla většina přítomných novinářů na kafe před sál, odkud byla po vypití vyzvednuta moderátorem a tiskovka začala. Po krátkém úvodu se přešlo ke hlavní atrakci, telefonickému rozhovoru s Adamem Ondrou, který se ve španělské Siruaně právě chystal na překonání své doposud nejtěžší skalní cesty, Golpe de estado, které dal její autor Chris Sharma hodnocení 9b. Adam ji lezl po ulomení důležitého chytu a hodnotil ji jako o půl stupně těžší, než jinou cestu 9a+/9b Marina Superstar na Sardínii, kterou vylezl v loňském roce. Celý rozhovor s Adamem Ondrou si můžete přečíst v tomto článku. Nutno pochválit Standu Holce z Lezec.cz, který poskytl svůj telefon a tak byl vlastně jeho sponzorem.Petr Resch telefonuje s Adamem Ondrou
Petr Resch telefonuje s Adamem Ondrou, foto: Petr Jandík


Petr Resch dále připomněl další úspěchy Adama Ondry - vítězství ve Světovém poháru v lezení na obtížnost a druhé místo na MS v Číně. Připomenuty byly i další úspěchy našich závodníků - Tomáše Mrázka (3. místo na obtížnost v Brně), Libora Hrozy v lezení na rychlost (1. místo ve Val Daone, 3. místo v Chamonix a 4. místo v celkovém pořadí), Lucie Hrozové v drytoolingu (3. místo ve Val Daone, dvě čtvrtá místa a páté místo celkově) a Karolíny Grohové v závodním skialpinismu (3. místo ve Vertical race v Andoře) . Bylo rovněž zmíněno, že svaz sportovního lezení IFSC byl plně uznán Mezinárodním olympijským výborem a je perspektiva, že by se v roce 2020 mohlo sportovní lezení objevit na letní olympiádě.Božena Valentová, Petr Resch, Zdeněk Hrubý a Mára Holeček
Božena Valentová, Petr Resch, Zdeněk Hrubý a Mára Holeček, foto: Petr Jandík


V další sekci bylo zmíněno, že Zdeněk Hrubý dostal s Radkem Jarošem ocenění Evropské ceny Fair Play za záchranku na Dhaulágiri, za kterou byli již předtím oceněni Českou cenou Fair Play, což Zdeněk komentoval jen kratičce a lakonicky. Větší prostor byl věnován uběhlým i plánovaným expedicím. Expedice Klättermussen New Decicion měla dvě části. První část v Karakoramu, pokus o prvovýstup na Gasherbrum I skončila ve výšce 7500 m kvůli zdravotním potížím Zdeňka Hrubého, druhá měla být Antarktida - rozlézt se v Patagonii a přeplavit se replikou Magalhaesovy plachetnice na Antarktický ostrov s 1500metrovými panenskými stěnami. Loď ale ztroskotala a k převozu na ostrov tím pádem nedošlo a expedice virtuálně pokračuje.Petr Resch
Petr Resch, foto: Petr Jandík


Marek Holeček poté referoval o náhradním programu. když už dostali doma opušťák a Antarktida nevyšla, vydali se na jižní stěnu Aconcaguy. Nejprve udělali aklimatizaci přes Polský ledovec. Po návratu pod jižní stěnu se zjistilo, že tam naprosto nepravidelně padají laviny ledové i kamenné a terén byl shledán natolik nebezpečným, že Mára se Zdeňkem výstup zabalili a vydali se do žulové oblasti Arenales s červenou žulou Patagonského typu s lepším počasím a kratšími nástupy, což dal Zdeněk jako tip pro horolezeckou veřejnost.

Na dotaz na Máru Holečka, jak změnil výstup do osmitisícové výšky jeho vnímání, odpověděl, že jediná změna je, že se v té výšce hůř dýchá a že je to koření, které k tomu patří a otevirá další možnosti, kde se dá působit. Plánů má na tři životy a problém nacpat je do jednoho. Jediným konkrétním plánem je porod potomka v červnu, což je největší kopec, který ho čeká, resp. jeho přítelkyni Kláru. Tomášové fotí
Tomášové fotí, foto: Petr Jandík


V prostoru pro dotazy novinářů se šťouravý amatérský a nevyškolený žurnalista zeptal k závodům, jak bude ČHS podporovat účast na závodech v Číně, Koreji, Kanadě a podobných vzdálených destinacích. Zdeněk Hrubý odpověděl, že rozpočet na letošní rok je hotový, bude se předkládat na valné hromadě. Komise závodního lezení má rozpočet postavený s ohledem na ty závody. Základní část se tam vejde, zdaleka ne všechno. Vychází se z filosofie, že svaz má poskytovat základnu pro to základní zabezpečení tam bylo, ale především hvězdy by měly mít i svoje vlastní zdroje, aby se dofinancovaly. Petr Resch dodal, že záměrem je, aby byl špičkový sport samofinancovatelný. 

V závěru byly ještě zmíněny plány sportovní činnosti - pokračování expedice do Antarktidy, Radek Jaroš se chystá na Gasherbrumy pod mottem "Tam, co jsi předsedo nedokončil" ve skupině asi šesti lidí. Ambiciózní plány má Ondra Beneš a Stoupa chce přelézt čistě Erectissimu, plánů je celá řada. Tiskovku uzavřela krátká prezentace videa Máry Holečka a novináři i bafuňáři se vrhli na dobroty, pripravené Davidem Gladišem. Na stolku byl k dispozici plakát s Adamam Ondrou a dalšími, dvou DVD z MČR 2009 na Cibulce a tiskové materiály. Plakát ČHS
Plakát ČHS, foto: repro Petr Jandík


Tiskovku si můžete poslechnout, mp3 zdarma ke stažení je zde. Pokud byste tam zaslechli Márovu poznámku, že se ČHS kácí, nejedná se o toto občanské sdružení samotné, ale o jeho banner, přilepený na zdi, který se v polovině konference odlepil napůl a na jejím konci symbolicky spadl úplně. Na činnost svazu to nemělo, nemá a nebude mít žádný vliv.


 

Tisková zpráva

 


 Vážení sportovní přátelé,

v sobotu 11.03. se konala v Praze Letňanech tisková konference Českého horolezeckého svazu. Událostí toho dne byl fantastický výstup teprve sedmnáctiletého Adama Ondry, který ve Španělsku zdolal zřejmě nejtěžší skalní výstup světa, cestu „Golpe de Estado“ klasifikace 9b (francouzská klasifikační stupnice). Autorem výstupu je Američan Chris Sharma, který jí však zdolal ještě před ulomením důležitého chytu.
 
Adam Ondra, vícemistr světa z loňského roku, na tiskové konferenci představil v telefonickém rozhovoru jen tři hodiny před úspěšným průstupem „Golpe de Estado“ své letošní plány. Kromě skalního lezení se chce pokusit i o delší výstup v horách skalního charakteru. Závodní sezóna bude letos rozdělena do jarní části, kdy se chce Adam zúčastnit pěti závodů SP v boulderingu a podzimí, kdy se pokusí zopakovat loňský triumf ve SP v lezení a obtížnost. Kromě závodů SP se můžeme těšit na ME, které proběhne koncem léta v rakouském Imstu. Závodní lezení na umělé stěně (lezení na obtížnost, bouldering, lezení na rychlost) bylo počátkem letošího roku přijato do MOV a brzy bychom měli tento atraktivní sport spatřit na LOH.
 
Tisková konference se dále věnovala podrobně Mistrovství světa ve skialpinismu, které se konalo 04.-07.03. v Andoře. Zde vynikl zejména výkon juniorky Karolíny Grohové, která obsadila 3.místo v disciplíně Vertical race, v hlavním závodu pak skončila sedmá.
 
Zástupci ČHS shrnuli poté největší události roku 2009 a nastínili plány na rok 2010. V oblasti expedičního horolezectví se můžeme těšit zejména na letní expedice Radka Jaroše, který se pokusí zdolat Gasherbrum I a II. Jaroš má na kontě dvanáct vylezených osmitisícovek a chybí mu tedy právě dvě ke zkompletování všech osmitisícových vrcholů světa. Nádech pravého dobrodružství bude mít dlouho připravovaná akce dvojice Marek Holeček – Zdeněk Hrubý, kteří vyrazí v prosinci tohoto roku za prvovýstupy do mrazivé Antarktidy.
 
Za ČHS Petr Resch
 

 


 

Výsledky – úspěchy našich reprezentantů

 


 
Lezení na obtížnost
Adam Ondra
 • celkový vítěz Světového poháru 2009
 • 2. místo na MS 2009 v Číně
Tomáš Mrázek
 • 3. místo na SP 2009 v Brně
Z mladších závodníků si v rámci European Youth Series nejlépe vedl Martin Stráník (celkově 7. místo mezi juniory), Iva Vejmolová a Tereza Svobodová (kategorie B, celkově 9., resp. 10. místo).

 
Bouldering
Adam Ondra
 • 3. místo na SP 2009 v Hallu

 
Lezení na rychlost
Libor Hroza ml.
 • 1. místo na SP 2009 v Daone
 • 3. místo na SP 2009 v Chamonix

 
Drytooling
Lucie Hrozová
 • 3. místo na SP 2010 v Daone

 
Závodní skialpinismus
Karolina Grohová
 • 2. místo na ME 2009 v Alpagu (vertical, juniorky)
 • 2. místo na SP 2009 v Pyramide d Oz (juniorky)
 • 3. místo na MS 2009 v Andoře (vertical, juniorky)
Petra Volfová
 • 3. místo na SP 2009 Pyramide d Oz (kadetky)

 

 
O úspěších českého horolezectví v oblasti alpinismu, sportovního lezení na skalách a dalších nezávodních horolezeckých a skialpinistických disciplínách se dočtete v Ročence ČHS 2009.
 
 

 

Významné termíny v roce 2010

 


 
Závodní lezení na umělé stěně (pořádá IFCS – www.ifsc-climbing.org )
30.04.-01.05. SP Trento (Itálie) rychlost
14.-15.05. SP Greifensee (Švýcarsko) bouldering
28.-30.05. SP Vídeň (Rakousko) bouldering
04.-05.06. SP Vail (USA) bouldering
17.-21.06. SP Moskva (Rusko) bouldering, rychlost
25.-26.06. SP Eindhoven (Nizozemsko) bouldering
03.-04.07. SP Sheffield (Velká Británie) bouldering
12.-13.07. SP Chamonix (Francie) obtížnost, rychlost
24.-25.07. SP Daone (Itálie) rychlost
30.-31.07. SP Mnichov (Německo) bouldering
20.-21.08. SP Xining (Čína) obtížnost, rychlost
27.-29.08. SP Chuncheon (Korea) obtížnost, rychlost
09.-12.09. ME JUNIORŮ EDINBURGH (VELKÁ BRITÁNIE) obtížnost, rychlost
14.-18.09. ME DOSPĚLÝCH INSBRUCK (RAKOUSKO) obtížnost, bouldering, rychlost
24.-25.09. SP Puurs (Belgie) obtížnost
29.-30.10. SP Huaiji (Čína) obtížnost, rychlost
13.-14.11. SP Kranj (Slovinsko) obtížnost
 
Závodní lezení drytoling (pořádá UIAA – www.theuiaa.org)
Závody SP probíhají obvykle v termínu listopad – únor. Letošní ročník již skončil, více viz výsledky.
 
Závodní skialpinismus (pořádá ISMF – www.ismf-ski.org)
Závody SP probíhají obvykle v termínu říjen – duben. Letošní ročník je téměř u konce, více viz výsledky. Ještě proběhnout tyto významné závody:
04.04. SP Arvieux (Francie) závod družstev
11.04. SP Madonna di Campiglio (Itálie) závod družstev
24.04. SP Zermatt (Švýcarsko) závod družstev
 
Nejvýznamnější expedice
Marek Holeček + Zdeněk Hrubý – prosinec 2010 (www.marekholecek.cz )
Pokus o prvovýstup v Antarktidě.
 
Radek Jaroš – červen/červenec (www.radekjaros.cz )
Gasherbrum II (celkem 6 horolezců) + Gasherbrum I (3 účastníci).
 
Ostatní významné akce
26.-29.08. Mezinárodní horolezecký filmový festival (27.ročník)
Teplice nad Metují (www.teplicenadmetuji.cz )
 Indické dobrůtky od Davida Gladiše
Indické dobrůtky od Davida Gladiše, foto: Petr Jandík[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 16. 03. 2010 | Počet komentářů: 1 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Valná hromada ČHS (13.04.2024)
Připomínky k Návštevnému poriadku TANAP (03.03.2024)
Sběr nominací na Výstupy roku (16.02.2024)
Definitivní Návštěvní řád TANAPu (25.11.2023)
Výstupy roku 2022, slavnostní vyhlášení. (11.08.2023)
ČHS odmítá Rusy a Bělorusy na závodech IFSC (23.06.2023)
Proč se jezdí závodit do Asie? (19.05.2023)
Valná hromada ČHS 2023 (25.03.2023)
VH ČHS nebude schvalovat novou identitu (14.03.2023)
Výstupy roku 2022 (02.03.2023)
Valná hromada ČHS 2023 (25.02.2023)
ČHS zavedl mobilní infokartu (10.11.2022)
Ze říjnového VV ČHS (31.10.2022)
Anketa k rozvoji území kolem Branických skal (14.07.2022)
Světový pohár 2023 v Česku? (04.06.2022)
Valná hromada ČHS (28.03.2022)
ISMF nepovolí účast Rusů a Bělorusů na mezinárodních soutěžích (07.03.2022)
Otevřený dopis ruských horolezců proti válce na Ukrajině (04.03.2022)
IFSC zpřísňuje sankce pro Rusko a Bělorusko (04.03.2022)
Vadim Timonov proti válce (01.03.2022)
Ne válce, zní z Ruska (27.02.2022)
Prohlášení ČHS k Ukrajině (25.02.2022)
Štafeta ČHS čtvrtá (14.02.2022)
Výsledky ankety ČHS 2021 (28.01.2022)
Valná hromaha ČHS 2021: Všichni kandidáti zvoleni, všechny návrhy prošly (30.05.2021)
Volby nového vedení ČHS (02.05.2021)
Valná hromada ČHS 2021: schváleno (04.04.2021)
Ilegální ferraty v Českém Středohoří (09.02.2021)
NÁBOR SOKOLÍKŮ 2021 (30.01.2021)
VH 2021 bude online (24.01.2021)
Posouzení značky ČHS (17.12.2020)
Nominace - Výstupy roku ČHS 2020 (17.12.2020)
Útěk do svobody (30.11.2020)
Říjnové zasedání VV (01.11.2020)
Jak s lezením v nouzovém stavu (23.10.2020)
VV ČHS - zápis ze srpna (05.09.2020)
Karel Bělina zbaven správcovství skal (12.07.2020)
Valná hromada 2020 (14.06.2020)
Dokumenty z VH ČHS 2020 (13.06.2020)
O čem bude Valná hromada ČHS (07.06.2020)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (15.05.2020)
Valná hromada ČHS bude 13.6. (12.05.2020)
VYJÁDŘENÍ ČHS K NELEGÁLNÍMU TÁBOŘIŠTI V ADRŠPAŠSKÝCH SKALÁCH (04.05.2020)
Proč v databázi ČHS na webu někdy v noci fungují mapy omezeně?? (14.04.2020)
VV jednal přes videokonferenci (10.04.2020)
Odsunutí termínu valné hromady ČHS (13.03.2020)
OVK LP ruší cesty zajištěné lešenářskými kotvami z OBI (11.03.2020)
Testy expanzivních nýtů (27.02.2020)
Ročenka ČHS 2019 (20.02.2020)
Zasedání VV ČHS: dvě rezignace, tři jmenování (12.02.2020)
ČHS a ČSL obnovili spolupráci (01.02.2020)
Zrušení lékařské komise (22.01.2020)
Odhalení na severu Sušek (10.12.2019)
Výstupy roku ČHS za rok 2019 - podávání nominací (04.12.2019)
Zasedání VV ČHS: Kooptován Pavel Blažek (16.10.2019)
Zasedal VV ČHS: změna stanov a řízení soutěžního lezení (19.09.2019)
Horydoly jako bezpečnostní hrozba? (11.09.2019)
Schůze VV: odvolání Tomáše Bintera st. (04.09.2019)
Zápis disciplinární komise (23.07.2019)
Likvidace pobočných spolků ČHS (31.05.2019)
Zápis z jednání VV ČHS 29.4. (11.05.2019)
Předsedou JAMESu Anton Pacek (31.03.2019)
Valná hromada ČHS 2019 (27.03.2019)
ČHS hledá nové kolegy pro oblast soutěžního lezení (26.03.2019)
Jan Zbranek rezignoval (12.02.2019)
Evropští horolezci chtějí letní čas (11.01.2019)
Další závodníci se státní podporou (23.10.2018)
29. PELIKÁNŮV SEMINÁŘ (03.10.2018)
ČHS se stěhuje (27.09.2018)
SKÁLY NA MUŽSKÉM- oprava a omluva (07.09.2018)
Jednal VV CHS: s.r.o., oprava vyjádření na VH, nabídka ČSL. (27.06.2018)
Dojistit Velkou plotnu na Suškách? Jo, vlastníma smyčkama. (21.06.2018)
Nový člen VV, ČHS jedná s ČSL, založení s.r.o. (29.05.2018)
Výpověď smlouvy pro ČSL, Turek na disciplinárku (09.05.2018)
VH ČHS: Jak to bylo doopravdy (26.03.2018)
Valná hromada ČHS 2018 (24.03.2018)
Ekonom ČHS - výběrové řízení (02.03.2018)
Ročenka ČHS 2017 (27.02.2018)
Pozvánka na valnou hromadu ČHS (24.02.2018)
Hlasování kartičkami na Valné hromadě (21.02.2018)
Polemika kolem výběru reprezentace (17.01.2018)
"Sokolíci" 2018–2020 - výzva mladým alpinistům (16.01.2018)
Boulder kodex 2017 (17.12.2017)
Odpověď ČHS na prohlášení ČSL k odtržení závodního lezení (05.12.2017)
Boj o překližku (05.12.2017)
Je možné změnit ČHS? (05.12.2017)
ČHS hájí jednotu sportovního lezení (27.11.2017)
Založena Evropská horolezecká asociace (25.11.2017)
Soutěž ČHS (14.11.2017)
Jak začít na písku? Doporučení mistrů pískařů (16.05.2017)
Dojišťování? UFO? Maglajz? Anketa pískařů díl 6. (08.05.2017)
ČHS obnovil spolupráci se Slovinci (26.04.2017)
Jsou ještě možnosti prvovýstupů? Anketa pískařů díl 5. (25.04.2017)
Dobrodružství na písku? Anketa pískařů díl 4. (20.04.2017)
Přenosy ze závodů budou dál zdarma (12.04.2017)
Morál a čísla? Anketa pískařů díl 3. (12.04.2017)
Výstupy roku 2016 (11.04.2017)
Bouře kvůli placení přenosů (10.04.2017)
Horolezec roku končí (02.04.2017)
Sázka o 10 klacků (31.03.2017)
Pískovcové lezení, pískaři II. (31.03.2017)
Úplná pravda o Valné hromadě (29.03.2017)
ČHS - valná hromada 2017 (25.03.2017)
Pískovcové lezení, pískaři I. (24.03.2017)
Změna v rozpočtu ČHS na rok 2017 (24.03.2017)
Vychází výjimečná ročenka ČHS (23.03.2017)
Valná hromada ČHS 2017: pozvánka, bulletin a registrace kandidátů (14.03.2017)
ČHS vypisuje výběrové řízení (12.02.2017)
Zpráva o výsledcích závodní reprezentace (18.01.2017)
Napomenutí za kartáčování chytů (04.01.2017)
Slevy na slovinských chatách (09.10.2016)
Nýty v Korosadowiczovi? (06.10.2016)
Web ČHS v responzivním kabátě (23.08.2016)
Chcete pracovat v ČHS? (23.06.2016)
Lidičky na Valné hromadě (19.03.2016)
Valná hromada ČHS 2016: hlasování o 11 miliónech (21.02.2016)
Ferrata na Frýdlantské cimbuří zamítnuta (26.01.2016)
Pojištění pro horolezce od ČHS (03.12.2015)
Zasedal VV ČHS (02.12.2015)
ČHS leaderem mezinárodního grantu (26.11.2015)
Kdo je horolezec roku? (22.11.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu IX (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VIII (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VII (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu VI (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu V (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu IV (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu III (23.05.2015)
Nové a změněné cesty na Horosvazu II (23.05.2015)
Nové a změněné cesty v databázi Horosvazu I (23.05.2015)
Čtvrtletník ČHS (10.04.2015)
Valná hromada ČHS 2015 (05.04.2015)
ČHS spustil Skály ČR (20.03.2015)
Vize ČHS 2015, díl III (16.02.2015)
Vize ČHS 2015 - II. díl (11.02.2015)
Vize ČHS 1. díl (10.02.2015)
Důvěra kontra transparentnost a válka Alpenvereinů (26.01.2015)
ČHS posiluje tým (08.01.2015)
Via Ferráta nebude? - a přece je! (02.08.2014)
Protest horolezců ve Vlčí rokli (14.07.2014)
Dodo Kopold vyloučen z Jamesu (08.04.2014)
Smělé plány Tatra Mountains Resorts (05.04.2014)
Náhubková směrnice zrušena (31.03.2014)
Valná hromada 2014 (25.03.2014)
Zamyšlení nad otázkami koncepce českého alpinismu (24.03.2014)
Valná hromada bude o volbách a opět o náhubkové směrnici (21.03.2014)
VV ČHS odstoupí v březnu (11.02.2014)
Jak sis zalyžoval Zobane? (26.01.2014)
Soutěž o nejlepší fotografii na PF 2014 (26.11.2013)
Jednal VV ČHS: Zvýšení prostředků pro Drytooling a MG na Panťáku (22.11.2013)
Žlebská jehlo, sbohem (29.10.2013)
Podpora Hrozové, granty na publikace a závody mládeže nově (10.10.2013)
Němci a Rakušani zpět do UIAA (06.10.2013)
Válka UFO? (22.08.2013)
Výstupy roku 2013 - soutěž vyhlášena (03.07.2013)
Agostino Da Polenza k incidentu na Everestu (02.06.2013)
Historická komise OVK LP (27.05.2013)
Renovace vrcholových knížek (25.05.2013)
Frankenjura.com (16.05.2013)
Valná hromada ČHS 2013 (22.03.2013)
Nový web IFSC, aplikace pro telefony a další novinky (22.03.2013)
Sasíci schválili UFO (05.03.2013)
Nové průvodce v knihovně ČHS. (27.02.2013)
Paseky v Roklici (17.02.2013)
HoroLezec 2012 (14.02.2013)
ČHS hledá předsedu komise alpinismu a sportovního lezení (14.12.2012)
Horolezecem roku Adam Ondra (25.11.2012)
Český horolezecký svaz vyhlašuje soutěž o nejlepší fotografii (22.11.2012)
Chcete pracovat v ČHS? (09.11.2012)
ČHS: Jednání VV a dva disciplinární tresty pro Radka Lienertha (07.09.2012)
Lezecký park Alkazar (16.07.2012)
Krádež historických dokumentů na Suškách (11.06.2012)
Ukousněte si z miliónu (24.05.2012)
Městská policie šikanuje horolezce (06.05.2012)
Valná hromada ČHS 2012 (24.03.2012)
Valná hromada 2012 už tuto sobotu (21.03.2012)
Svazový redaktor opět na scéně (22.02.2012)
Vyjádření Libora Hrozy ke konfliktu ve věci řízení sportovního lezení (14.02.2012)
HoroLezec 2011 (09.02.2012)
Kontroverze kolem Compressor Route (05.02.2012)
Volby do Výkonného výboru ČHS (01.02.2012)
Horosvaz na Facebooku (29.01.2012)
Horosvaz v novém (08.01.2012)
Přílepská skála a zákaz lezení? Ne! (20.10.2011)
Soutěž Horolezec roku 2011 (17.10.2011)
Via ferrata na Tyršovky v Labáku? Ale kdepak! Jen monitoring. (05.09.2011)
Koruny pro královny Himálaje (01.09.2011)
Red Rocks v nebezpečí (16.08.2011)
Horolezci na tiskové konferenci Czech Tourism (02.07.2011)
Kupte si horu... (10.06.2011)
Elektronický Zpravodaj ČHS (07.04.2011)
Co se doopravdy dělo na Valné hromadě? (05.04.2011)
Valná hromada ČHS 2011 (26.03.2011)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (23.03.2011)
Je změna § 14 Stanov ČHS ke prospěchu členům? (14.03.2011)
Informace OVK Labské pískovce k ferrátám (17.02.2011)
Zpravodaj ČHS 1/2011 (07.01.2011)
Zasedala OVK Labské pískovce (21.11.2010)
Jorg Brutscher reje do Hudyho (18.11.2010)
Výběrové řízení na šéfa závodníků (19.10.2010)
Pavel Trčala opět na scéně. (06.10.2010)
Monte Sarmiento poprvé? (17.09.2010)
Bude Hudy Cup bez maglajzu? (10.09.2010)
Klettergarten je Lezecký park (02.09.2010)
AlpspiX - další alpská opičárna (07.07.2010)
Jednání o Labáku pokračují (28.06.2010)
Soutěž o Výstupy roku (26.06.2010)
Nové nýty na Cerro Tore (21.06.2010)
ČHS a ochrana přírody (16.06.2010)
HORYDOLY se inspirují u Horyinfa (17.05.2010)
A ty jsi byla prvá…holka (07.05.2010)
Horyinfo je mediálním partnerem ČHS (18.04.2010)
Valná hromada 2010 (29.03.2010)
O čem bude Valná hromada ČHS 2010 (25.03.2010)
Ferrata v Jizerkách (19.02.2010)
Vzpoura v Labsku (07.12.2009)
Pochvala za Brno, výrok revizní komise (16.11.2009)
Přispějte na památník Expedice Peru 1970 (12.11.2009)
Ministr životního prostředí jednal s horolezci (30.10.2009)
SP v Brně ohrožen, ČHS pozastavuje členství v UIAA a mediální bublina splaskla (08.10.2009)
Kam bude směřovat ČHS (28.09.2009)
Hrozová dostane MS zaplaceno (19.09.2009)
Úvahy nad zasedáním VV ČHS (10.09.2009)
Marketingové a mediální zastupování ČHS (20.08.2009)
Do Holešovic a na Smíchov zadarmo (29.07.2009)
Horolezecký svaz představil mediální komisi (25.06.2009)
Zákazy magnézia se stupňují (27.05.2009)
Velké Disciplinární Nic (22.04.2009)
Hlavní cena Fair Play pro Hrubého a Jaroše (31.03.2009)
Valná hromada 2009 (20.03.2009)
Pozvánka na Valnou hromadu ČHS (15.03.2009)
Incident Libora Uhra a Radima Slívy na Váňově kameni (10.03.2009)
Jak se financují horolezci (03.03.2009)
Horolezci se valně hromadili (23.02.2009)
Co slíbilo nové vedení Českého horolezeckého svazu (31.01.2009)
Mimořádná valná hromada ČHS (31.01.2009)
Altaj a Cimrman - atmosféra houstne (26.10.2008)
Byla databáze skalních oblastí ukradena? (08.10.2008)
Nová tvář ve vedení ČHS (18.09.2008)
Nejlepším horolezcem Radek Váňa (04.08.2008)
Valná hromada ČHS 2008 (29.03.2008)
MG na písku ano, nebo ne? (28.03.2008)
Otevřený dopis Jiřímu Babačovi (26.03.2008)
Výjimka pro Český Ráj (19.03.2008)
Bílá válka se valí do schůzovních místností (17.03.2008)
Obavy (16.03.2008)
Němci a Rakušané odchází z UIAA (13.03.2008)
110 let českého horolezectví (19.11.2007)
Soutěž o Výstupy roku 2007 (16.11.2007)
Disciplinární trest Adama Ondry (07.11.2007)
Génius Jára Cimrman (05.10.2007)
Nové stanovy ČHS (22.09.2007)
Jak se hledala "Cimrmanova" hora (01.08.2007)
Dejme jim jejich MG! (19.07.2007)
Vyfoukli vrchol Cimrmanům (12.07.2007)
Asfaltka pod Everest (19.06.2007)
Potrestání Adama Ondry za magnézium (10.06.2007)
Vážený pane Smoljaku, vážený pane Svěráku. (22.05.2007)
Výzva Alana Formánka (26.04.2007)
Valná hromada ČHS 2007 (24.03.2007)
Stojím si za návrhem rozpočtu... (22.03.2007)
Génius slepých uliček na Altaji (20.03.2007)
Volební kampaň začíná... (13.02.2007)
Pavel Bém na Everest (09.02.2007)
Hledejte informace u odborníků (16.01.2007)
Příprava na Valnou hromadu ČHS (03.01.2007)
Slovenské hodnocení sezóny (06.12.2006)
Smíchovské dojmy (25.11.2006)
Výstupy roku 2006-výzva (22.11.2006)
Nové stanovy ČHS (04.11.2006)
Jak dopadla valná hromada? (06.03.2006)
Granty mládeže ČHS (06.05.2003)
Tisková konference ČHS (06.02.2002)Komentář ze dne: 17.03.2010 15:47:22     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Alena Čepelková (@)
Titulek: To pohoštění muselo být super!
Petře díky za pěknou reportáž slovem i obrazem, ač amatérský neproškolený, možná i neproškolitelný novinář :-) jsi nejenže pěkně shrnul skutky a plány našich špičkových ski(alpinistů) a (horo)lezců, nýbrž i citlivě odhalil jejich soukromí. Maroušku, gratuluji, ovšem Kláro bacha – vzpomeň na krysy, jak u vás dopadly!
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
Oznámení o akcích posílejte redakci