Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání Cookies



TRAILER dokumentu Adam Ondra: Posunout hranice



Jaká je skutečná cena za úspěch Adama Ondry a jeho manželky Ivy?

Dnes má v Praze předpremiéru a ve středu v Brně premiéru dokumentární film Adam Ondra: Posunout hranice. Při této příežitosti uvádíme trailer a rozhovor.


 

Adam Ondra 1
Adam Ondra a jeho kolínko, foto: Jan Šimánek

 

Již 27. října vstoupí do kin jedinečný dokument o lezecké ikoně dneška, která ukáže, jaká je skutečná cena za úspěch – nejen pro něj, ale i pro jeho ženu Ivu. Adam Ondra začal s lezením ve stejném věku, ve kterém se naučil chodit, a od té doby již nepřestal. „Už od malička, když jsem něco dělal, jsem to dělal naplno, říká Adam Ondra v traileru. A ačkoliv sbírá medaile, rekordy a posouvá hranice toho, co je v lezení ještě možné, je k sobě dle traileru v dokumentu velice kritický. „Proč jsem v tom tak neschopnej? Nikdo nedělá tolik chyb jako já.“

Tvůrci filmu doprovázeli Adama Ondru celé 3 roky nejen na lezeckých závodech, při lezení v přírodě na skalách nebo při náročném tréninku, ale točili s ním i doma, při společných chvílích s rodiči, a především s přítelkyní Ivou. Iva se během natáčení stala nejen Adamovou ženou, ale také velmi důležitou postavou našeho filmu, která je Adamovi velkou oporou, přestože její role není vždy snadná, což naznačují i její slova, která zaznívají v traileru. „Ono to v podstatě nejde, aby v páru byli dva ambiciózní lidi, kteří si jdou za svými cíli, protože to se nedá skloubit,“ prozrazuje citlivé zákulisí soukromého života s Adamem Ondrou mnohonásobná mistryně republiky v lezení a česká reprezentantka Iva Vejmolová, dnes už Iva Ondra.

 
Adam Ondra, největší lezecká ikona současnosti, dosahuje fenomenálních sportovních výkonů. Z nemluvného introverta se stala světová sportovní hvězda a z touhy lézt úkol vždy zvítězit. Skrze Adamův příběh a jeho tvrdou přípravu na olympiádu v Tokiu ve filmu sledujeme proměnu sportovního lezení a sportu obecně, vliv komerčních tlaků, médií a diváků toužících po show, ve kterou se lezecké závody mění. Nejlépe je mu však v přírodě, když leze pro radost. „Asi nejvíc mi v lezení jde o estetiku toho pohybu. Při lezení na skalách si přijdu více jako umělec. Na závodech mi chybí kreativita,“ prozrazuje také v traileru.

 

Adam Ondra 2
foto: Jan Šimánek

 

V kontrastu se samotou, která provází Adama při jeho každodenním tréninku, a s přírodou, která jej obklopuje při lezení na skalách, se ke konci filmu ocitáme na největší sportovní akci vůbec – na letních olympijských hrách. Zde heslo "není důležité zvítězit, ale zúčastnit se" již dávno nahradilo nové: "vítěz bere vše".
Součástí Adamova světa je mnoho lidí, kteří mu v jeho cestě pomáhají: trenér, fyzioterapeuti, poradci či rodiče, kteří jej od malička podporovali. A především manželka Iva, která je jeho největší oporou. Jaké to je žít po boku vrcholového sportovce a celebrity? Lezení je vášeň a touha. Adam Ondra posunul hranice tam, kde se to zdálo být mimo lidské možnosti. Lezení obětoval doslova vše a teď ho stále naléhavěji čeká nová výzva – rodinný život.
 
Ve věku 16 let vyhrál svůj první světový pohár a v současné době má na svém kontě řadu zlatých i dalších medailí z mistrovství světa, jejichž počet průběžně rozšiřuje. V roce 2016 zvládl vylézt legendární Dawn Wall v Yosemitském národním parku v USA v rekordním čase 8 dní. O rok později vylezl nejtěžší trasu na světě, kterou pojmenoval Silence. Stal se světovou hvězdou, přesto zůstává ve svém jádru stejný – pokorný, pracovitý a naprosto oddaný horolezectví.
 
Můj život je tak spjatý s lezením, že nevím, kdo bych byl, kdybych nelezl,“ uzavírá trailer devětadvacetiletý čtyřnásobný mistr světa Adam Ondra, který se nad tímto i dalšími myšlenkami zamyslel v níže přiloženém rozhovoru.

ČR – 2022;
Délka: 80 minut
Žánr: dokumentární
Scénář a režie: Jan Šimánek, Petr Záruba
Premiéra: 27. října 2022

Říká se o vás, že jste s lezením začal ve stejném věku, kdy jste začal chodit. Kdy jste si poprvé uvědomil, že toto je smysl vašeho života, ne jen koníček? 
Jak už spousta lidí ví, narodil jsem do lezecké rodiny. Rodiče mě brali do skal od malička, mimo to, že mě brali i na horské kolo a lyže. Dlouho jsem bral lezení jako něco, co vlastně dělá takřka každý, protože jak jsme žili my, žily tak i rodiny našich známých. V dobu, kdy jsem dělal ty první krůčky, ve třech čtyřech letech, by mě nenapadlo, že se to jednou stane mým zaměstnáním. Relativně brzy jsem pak pochopil, že je to něco, co mě baví víc, než cokoliv jiného a řekl bych, že už v sedmi letech jsem si snil svůj sen, že bych chtěl být lezcem i profesionálně a že bych chtěl být i mezi nejlepšími. V ten moment jsem do toho dával naprosto všechno, v podstatě všechno tomu dávám dodnes, ale co bylo důležité, byl fakt, že lezení mě natolik bavilo a naplňovalo, že i kdyby se nepodařil můj sen, tak bych to nikdy nebral jako ztrátu času, protože to, jak mě lezení naplňuje a naplňovalo a tolik mě naučilo, tak to si myslím, že bych za nic na světě neměnil. 
 
Ovlivnilo vás v tomto směru kromě rodičů ještě něco jiného?
Řekl bych, že mě hodně ovlivnila kniha Rock Stars, která se mi do ruky dostala na konci první třídy. Byl jsem si už schopen něco přečíst. V této knize jsou profily historicky nejlepších lezců a to mě hodně inspirovalo, hlavně krásné barevné fotografie. V ten moment jsem si řekl, že chci být jako ti lezci z této knížky, protože pro oči jakéhosi naivního dítěte vypadali lezci hrozně spokojeně a ten životní styl, jezdit po světě a lézt po těch nejzajímavějších skalních útvarech, mě velmi přitahoval. 

 

Adam Ondra 7
Adam Ondra 7, foto: Jan Šimánek

 

Ve filmu Jak dostat tatínka do polepšovny se hlavní hrdina setkal s obrovským strachem své matky a rovnou se zákazem lezení. Vás rodiče naopak od dětství podporovali. V čem jsou vaši rodiče v tomto jiní? 
Tak třeba moji rodiče si procházeli něčím podobným jako v tomto filmu. Jinak ten zásadní rozdíl u mě byl ten, že oni sami už lezli a sami mě k tomu lezení přivedli. Co se týče strachu, myslím, že docela dobře dokázali rozpoznat, co je bezpečné a co je nebezpečné. To, že se rodiče o své ratolesti bojí, je samozřejmé a sám to jako novopečený rodič pociťuji. Samozřejmě, když s lezením člověk nemá zkušenosti, tak k tomu chová naprosto přirozený a oprávněný strach. Lezení může být objektivně nebezpečný sport, ale když člověk opravdu velmi dobře ví, co dělá, a vystavuje svoje dítě tomuto stylu lezení, které považuje za relativně bezpečně, tak si myslím, že pro moje rodiče to nebyl až takový problém. Vždy říkám, že i moje maminka se o mě velmi bojí, ale bojí se víc, když cestuji autem, než když jsem na té samotné skále, protože když člověk ví přesně, co dělá, tak možná i ta cesta autem může být objektivně nebezpečnější než samotné lezení. 

 

Adam Ondra 4
Natáčení lezení jsou v podstatě výškové práce, foto: Simone Cargnoni

 

Během tvoření dokumentu jste se oženil a narodil se vám syn. Budete své děti vést k lezení?
Určitě bychom byli s manželkou Ivou rádi, kdyby náš syn Hugo také lezl. Tím, že se bude nutně pohybovat na skalách a na umělých lezeckých stěnách s námi, k lezení určitě přičichne. Pokud ho to bude zajímat, rádi ho v tom budeme podporovat, ale z vlastní zkušenosti, nebo zkušenosti mých vrstevníků, kteří často byli do lezení nějakým způsobem tlačeni, víme oba s manželkou, že tohle není ta správná cesta a pokud si najde nějaký jiný koníček, úplně odlišný lezení, tak ho v tom budeme podporovat. Určitě by nám to udělalo velkou radost a já tajně doufám, že by ho to bavilo a že nějaké geny v sobě pocítí. Hlavní je to, aby ho to bavilo a bude si užívat lezení společně s námi, ale jak říkám, nechceme ho do toho nutit. 
 
Co pro vás během natáčení bylo nejdůležitější?
Pro mě bylo určitě strašně důležité, že jsem natáčel s klukama – s Honzou Šimánkem a Petrem Zárubou, se kterými jsem si velmi dobře sedl. S Honzou Šimánkem se znám, řekněme, i léta a na nějakých menších videoprojektech jsme spolu už v minulosti spolupracovali. Jsou to oba strašně hodní kluci a mně určitě hodně vyhovoval ten způsob jejich práce, že byl čistě dokumentační a oni opravdu dokumentovali přesně to, co se na tom place dělo. V ten moment jsem se vůbec necítil, že bych byl nějak ovlivněn tím, že tam kluci za kamerou stojí a cítil jsem se před kamerou jako doma. Myslím si, že i díky tomu je ten dokument opravdu věrohodný a možná jako první film nebo video o mně mě možná nejvěrohodněji popisuje. 

 

Adam Ondra 5
Adam Ondra s Janem Šimánkem a Petrem Zárubou, foto: Simone Cargnoni

 

Stalo se během tříletého natáčení dokumentu, že jste s tím chtěl seknout? 
Moment, že bych s tím chtěl seknout, přiznám se, že asi žádný nebyl. To, co mi nejvíc dělalo problém bylo otevřít moje soukromí, ale zpětně musím uznat, že díky takovému nahlédnutí pod pokličku mého soukromí dělá dle mého názoru ten film silnější a asi zajímavější pro lezeckou veřejnost a myslím, že to, jak to moje soukromí je zpracované, se klukum moc povedlo. 
 
Jaký byl pro vás nejhorší a nejlepší zážitek během těch tří let natáčení?
Za mě asi nejlepší moment při natáčení bylo lezení v Chorvatské Paklenici, což by mohl vyprávět i Honza, že pro něho to bylo naopak první natáčení v takové velké 300m stěně, kdy je ta expozice opravdu veliká. Podařilo se mi vylézt hnedka na první pokus bez pádu. Obtížnost je 8c, což je možná jeden z nejlepších výkonů mé kariéry. A to, že to je zdokumentované, je pro mě hodně důležité. 
 
Jak už název dokumentu napovídá, je o vás známo, že rád posouváte hranice. Zažil jste někdy, že jste to malém vzdal? Jestli ano, co vám pomohlo jít dál? 
Lezení je hodně o tom, že něco zkoušíte jednou, dvakrát, třikrát, desetkrát. Připadá vám to nemožné, ale s dostatečnou vůlí, pílí a i třeba i kreativitou a jen tím, že věříte, že ono to jednou půjde, to opravdu jednou půjde. Ta víra v to, že to někdy půjde, je asi to vůbec nejtěžší pro mě. Určitě bylo mnoho momentů při tréninku na umělé stěně, při tréninku disciplíny a rychlosti, kterou jsem trénoval kvůli olympiádě, což je jediný typ lezení, který mě nebavil a nebaví, a proto to bylo pro mě psychicky náročné. Na olympiádu jsem poprvé dělal trénink, který mě nebavil a to je asi pro mě to nejhorší a něco, co doufám, že ani nebudu muset opakovat. Možná ten největší talent, který mi byl dán, nebo dar, je to, že lezení mě baví tak, jak mě baví, takže i když tvrdě trénují, i když to bolí a samozřejmě chápu, že spoustu lidí by to, co dělám, vůbec nebavilo, tak pro mě to není žádná sebeoběť. Pro mě je to trénink, jdu si zalézt, a proto to nikdy nemůže být něco hrozného, něco, co bych nejradši vynechal. To je asi ten největší rozdíl při posouvání hranic. 

 

Adam Ondra 6
foto: Simone Cargnoni

 

Mohl byste uvést nějaký konkrétní příklad?
Nejtěžší cesta, kterou jsem vylezl, byla Silence v obtížnosti 9c. Tak jsem ji sice zkoušel dlouho, dlouho se mi nedařilo, byla tam spousta frustrujících momentů, ale pořád jsem věřil, že to jednoho dne vylezu a byl spokojený s pocitem velmi malých krůčků, které potom vedly k tomu vysněnému cíli, které nakonec vedly k tomu přelezu. A i přesto, že jsem na tuhle cestu jel nakonec pětkrát, na pět výjezdů do vzdáleného Norska, na celkově asi 14 týdnů, tak se z toho nikdy nestala nějaká noční můra, kdy bych si říkal: “Už bych to fakt mohl vylézt.” Nakonec to přišlo a s tím přišel i takový smutek, že: “Aha, tak už jsem to vylezl, už to nebudu znovu chodit a už tu cestu mám za sebou.” Takže tohle všechno je při posouvání hranic pro mě velmi důležité. Hranice, kterou jsem ještě neposunul, je určitě nějaká medaile z olympiády, a to je něco, co bych ještě v mé kariéře někdy rád zvládl, ale uvidíme. Snad ještě nějakou šanci dostanu. 
 
Co pro vás znamená lezení? Co by správný lezec měl mít a ovládat?
Na lezení se mi líbí, že lezení je neuvěřitelně komplexní sport, který vypadá možná hodně fyzicky náročné, hodně silově a určitě záleží na tom, jak silné máte prsty, předloktí, paže, ale je to hodně propojení celého těla a často si myslím, že jak lezce samotné, tak širokou veřejnost překvapí, jak velký je podíl techniky v lezení a možná ne jenom techniky, ale i mentální síly, v tom, že věříte, že opravdu tohoto chytu nebo na tomhle stupu se udržíte. 

Je pro vás v tomto sportu důležitější uznání nebo prožitek? 
Pro mě je důležité obojí. Samozřejmě nějaké cesty, hlavně ty nejextrémnější, lezu pro to, protože je to pro mě výzva. Hledám uznání nejen ostatních, ale i u sebe samotného. Výzvy které si dávám, mě naplňují. Když je splním, tak mě určitě uspokojují, ale jinak to, že člověk se dostane do míst, kam se jiný člověk řekněme nedostane a že člověk v místě, kde je padesát metrů nad zemí, vidí výhledy a dokáže si užít ten pohyb po skále, to je pro mě jakýmsi výrazem naprosté svobody a to je asi ten hlavní důvod, proč lezení dělám. Pro pocit svobody, který mě naplňuje, který mi dává v podstatě jakékoliv lezení, když se dostanu do nějaké výšky a expozice a je to jeden z důvodů proč vím, že dokud budu hýbat rukama a nohama, tak polezu. Protože je to pro mě určitá forma drogy.
 
Jaký je váš lezecký vzor?
Lezecký vzor mám a určitě to jsou téměř všichni lezci, kteří byli v knížce Rock Stars, o které jsem mluvil na začátku tohoto rozhovoru. Kdybych měl vypíchnout jednoho, tak je to německý lezec Wolfgang Güllich, který opravdu drtivě posunul hranice lezení. 
 
Kdybyste z nějakého důvodu nemohl lézt, co byste nejraději dělal? 
To je otázka, co by dokázalo alespoň částečně vyplnit díru po lezení. Lezení mě formovalo od raného věku, že já sám nevím, jaký bych byl, čím bych byl, kdybych nelezl. Myslím, že i jako osobnost bych byl možná trošku jiný. Určitě bych byl introvertnější, více nejistý sám sebou. A co by tedy dokázalo alespoň částečně zaplnit díru v mém životě? Myslím, že bych si určitě něco našel, ale jinak je pro mě určitě velmi důležitá rodina a vždy bude. Určitě se nepovažuji za člověka, který by lezení bral až jako přílišnou obsesi, je to velká vášeň, ale není to obsese. To si myslím, že je velký rozdíl a každý člověk by tohle měl mít na paměti. 

 

Adam Ondra 3
 foto: Jan Šimánek

 






[Akt. bodový průměr: 5,00 / Počet hlasů: 1] 1 2 3 4 5

| Autor: redakce | Vydáno dne 24. 10. 2022 | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: redakce, bontonfilm

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Rekapitulace Světového poháru v Praze (01.10.2024)
Háček a Radar o Muchu Chhisch (18.07.2024)
Drobek na štandu (10.05.2024)
Bon Voyage (tradiční E12, 9a), jak ho Adam nacvičil a vylezl (11.04.2024)
Simply Beautiful (23.03.2024)
Aneta Loužecká - záznam finále (05.12.2023)
B&LEQ Laval - Olympiáda pro Roberse a Bertoneovou (28.10.2023)
K1 - Masherbrum, lezení na jednu z nejtěžších hor (06.10.2023)
Lords od trad (03.10.2023)
Jakob Schubert B.I.G - 9c (28.09.2023)
Love story ze sklepa (04.09.2023)
Chamonix finale highlights (10.07.2023)
Waterworld 9a OS (21.03.2023)
Back to the real thing (07.03.2023)
Mára jde do.. (02.01.2023)
Flatanger (01.12.2022)
Adam Ondra: Zpřítomnění XIa AF (07.11.2022)
Rychlostní rekord na Badile (17.09.2022)
Háčkův výstup na Ama Dablam (03.08.2022)
Chamonix finale highlights (13.07.2022)
Adamovo semifinále v Chamonix (11.07.2022)
Wonderland 9b/9b+ (30.06.2022)
Na štandu se Špekem (27.05.2022)
Horolezecká legenda Josef Rakoncaj (10.05.2022)
Adam Ondra: Pushing the limits (05.04.2022)
S legendou přes hory (08.03.2022)
Profíci proti válce (04.03.2022)
Langkofel: Holzknechtův kuloár sólo a slet padákem (19.01.2022)
Boys 1970 (24.12.2021)
UFO life (17.12.2021)
Nadzemí s Luckou Hrozovou (08.12.2021)
Sportovkář verzus pískař (06.12.2021)
The Wall - lezení za zlatem (20.11.2021)
Babsi Zangerl: Sprengstoff 9a (20.07.2021)
Televizní tipy: Olympijský magazín: Závodní lezení (07.06.2021)
Hák a Hook kolem Ráje (28.04.2021)
Lucie Hrozová má další boulder 8B (26.04.2021)
2. kolo ČP v boulderingu: Volf a Adamovská (10.04.2021)
Kruh jako jistota? (07.04.2021)
Adam meets Alex (22.03.2021)
El Toro Salvaje - možná 9c? (16.03.2021)
Háček: Prvostezd Kladívka (10.03.2021)
Umělá vícedélka na komíně (29.01.2021)
Kolem skal 16: Prachov (27.01.2021)
Kolem skal 15: Adršpach (21.01.2021)
Mountain of Storms (17.01.2021)
Kolem skal 14: Štramberk (13.01.2021)
Legendární cesty ve Finale Ligure (10.01.2021)
Kolem skal 13: Svantovítova skála (06.01.2021)
Julia Chanourdie: Eagle 4, 9b (02.01.2021)
Adam Ondra letos ukončil pokusy o Perfecto Mundo (25.12.2020)
Kolem skal 12: Sloup (23.12.2020)
Kolem skal 11: Drátník (16.12.2020)
Na štandu: Karel Bělina (16.12.2020)
Kolem skal 10: Choustník (09.12.2020)
Kolem skal 9: Vltavská žula (02.12.2020)
Kolem skal 8: Srbsko (19.11.2020)
Kolem skal 7: Kozelka (11.11.2020)
Kolem skal 6: Bořeň (04.11.2020)
Kolem skal 5: Tisá (29.10.2020)
Kolem skal 4: Dubské skály (22.10.2020)
Kolem skal 3: Obrvégry (14.10.2020)
Adam Ondra #87: Atene Naturale (13.10.2020)
Do Indie přes Pakistán (12.10.2020)
Kolem skal 2: Jizerky (08.10.2020)
Adam Ondra #85: Hard Choice / Genezis 8b+ On-sight (07.10.2020)
Kolem skal: 1. Klokočí (30.09.2020)
Avií do orientu (29.09.2020)
Adam Ondra #84: Zaklíněné koleno - The Downgrader / Beginning 9a (21.09.2020)
Adam Ondra #83: Adamův pracovní den (15.09.2020)
Adam Ondra #82:Setkání se Sebem Bouinem (08.09.2020)
Adam Ondra #81: Briancon 2020 (01.09.2020)
Adam Ondra 80: Příprava na SP v Innsbrucku (24.08.2020)
Golden memories: Adam Ondra (20.08.2020)
Adam Ondra #79: Venkovní trénink (18.08.2020)
Adam Ondra #78: Jak klasifikuje cesty? (11.08.2020)
Adam Ondra #77 Vrtání na písku (04.08.2020)
Adam Ondra #76: Jak se vrtá cesta (27.07.2020)
Genius loci 9a (26.07.2020)
Adam Ondra #75: Zpět do Itálie (21.07.2020)
Adam Ondra #74: Dobývání Beckova (14.07.2020)
RTT# 73: Ondra potkal Adama (10.07.2020)
Road to Tokyo#71 (22.06.2020)
Road to Tokyo #70: LEDOBOREC 8C+ (16.06.2020)
Road to Tokyo #69: Belly Full of Bad Berries 8a (5.13b) / uncut with commentary (09.06.2020)
Onsajt: Doug Scott (08.06.2020)
Road to Tokyo #68: Brutal Rider 8C+ (02.06.2020)
Road To Tokyo #67: Climb free (26.05.2020)
Road to Tokyo #66: Flash It (19.05.2020)
Road to Tokyo #65: Bohemian Rhapsody (12.05.2020)
Road To Tokyo #64: Ještě jeden pokus (04.05.2020)
Road to Tokyo #63 Iceberg (29.04.2020)
Chris Sharma - Rampage (22.04.2020)
Road to Tokyo #62: Zapomenutý projekt ve Smith Rock (20.04.2020)
Road to Tokyo #61: Vzpomínky na Chile (14.04.2020)
UFO Line - premiéra (09.04.2020)
Road to Tokyo #60: Frankenjura / Becoming 9a+ (06.04.2020)
Road to Tokyo # 59: Karanténa/Simulovaný boulderový závod (30.03.2020)
Road to Tokyo #58 - Bez obav - jištění (23.03.2020)
Road to Tokyo #57 Nebát se padat (16.03.2020)
Road to Tokyo #56 Boj s horkem (12.03.2020)
Road to Tokyo #55 Společný trénink (02.03.2020)
Road to Tokyo #54 Hangarmasters 2020 (24.02.2020)
Road to Tokyo #53 - Spray wall - základní tréninkový prostředek (17.02.2020)
Road to Tokyo #52 Trip do Chorvatska (10.02.2020)
Road to Tokyo #51 - Lezení v Chorvatsku (04.02.2020)
Road to Tokyo #50: Milník (27.01.2020)
Road to Tokyo #49 Adam zkouší shyb na jednom prstu (20.01.2020)
Rod to Tokyo #48: trénink rychlosti (13.01.2020)
Road to Tokyo #47 Nejlepší industriální boulder podle Adama Ondry (06.01.2020)
Road To Tokyo #46: Medailéééé aneb sestřih úspěchů (31.12.2019)
Road to Tokyo #45: Rozhovor s Charlie Boscoem (23.12.2019)
Road top Tokyo #44 Project Rarahil (17.12.2019)
Od palice k vrtu je online (11.12.2019)
Road to Tokyo #43 Bod zlomu/Olympijská kvalifikace (10.12.2019)
Road To Tokyo #42 - volání divočiny (03.12.2019)
Road to Tokyo #41 (26.11.2019)
Road to Tokyo #39: Vizualizace (11.11.2019)
Road to Tokyo #38 (04.11.2019)
Road to Tokyo #37: Patxi Usobiaga (28.10.2019)
Road to Tokyo #36 (21.10.2019)
Road to Tokyo #35 (14.10.2019)
Road to Tokyo #34 (09.10.2019)
Adamova noční můra (30.09.2019)
Rychlostní rekord na Cima Grande (30.09.2019)
Road to Tokyo #32 (24.09.2019)
Road to Tokyo #31 (16.09.2019)
Road to Tokyo #30 (10.09.2019)
Road to Tokyo #27 (19.08.2019)
Road to Tokyo #26 (13.08.2019)
Road to Tokyo #25 (05.08.2019)
Road to Tokyo #24: O čínské medicíně (30.07.2019)
Road to Tokyo #23: Dva Češi ve finále v Chamonix (23.07.2019)
Road to Tokyo #22 - Japonská síla (15.07.2019)
Silence, Adamův nejtěžší výstup (09.07.2019)
Nádhera v Labáku s příchutí provokace (08.07.2019)
Road to Tokyo #20: Zranění (02.07.2019)
Jak bolí trénink lezení na obtížnost (25.06.2019)
Road to Tokyo #18 - Adam a rychlost (18.06.2019)
Road to Tokyo #17 (10.06.2019)
Road to Tokyo #16: Adam na hrad (Špilberk) (03.06.2019)
Adam Ondra: Road to Tokyo #15 (27.05.2019)
Road to Tokyo #14 (21.05.2019)
Road to Tokyo # 13 – Čínský boj (13.05.2019)
Road to Tokyo #12 (07.05.2019)
Adam Ondra: Dynanické bouldery a jak na ně (30.04.2019)
Adamův boj v Moskvě (24.04.2019)
Road to Tokyo#9 (16.04.2019)
Tréninkový den Adama Ondry (09.04.2019)
Adam Ondra. Road to Tokyo #7 (01.04.2019)
Bouldrování v Tokyu 2 (26.03.2019)
Adam Ondra v Tokyu (18.03.2019)
Adam o slávě (16.03.2019)
Premiéra Free Solo - soutěž o vstupenky (15.03.2019)
Road to Tokyo 4: Kdo je Adam Ondra (11.03.2019)
Adam Ondra: Road to Tokyo 1 až 3 (05.03.2019)
Balkánský trip Adama Ondry (27.02.2019)
Adam ve spárách v Indian Creek (11.01.2019)
Adam Ondra v Údolí kondorů (09.01.2019)
Zabardast (30.12.2018)
Onsajt: Mráza (25.12.2018)
Adamův americký trip: Just Do It na OS (24.12.2018)
El Cap: Nos za 2:19:44 (09.11.2018)
Alex Honnold o free sólu El Capa (02.11.2018)
Matrix reloaded (04.10.2018)
Alex Honnold free solo 360° (02.10.2018)
Vzpomínka na Míru Šmída (27.08.2018)
Dani Arnold: Rychlostní rekord na Walkerově pilíři (13.08.2018)
Trailer k filmu o sólu s Honnoldem (10.08.2018)
Adam Ondra v Kanadě 1. (20.07.2018)
Semifinále Kuby Konečného (13.07.2018)
Barbara Zangerl, Speed Integrale 9a (11.07.2018)
Onsajt: Jony (10.04.2018)
Titanová pasca (17.03.2018)
Dolomitské ledobraní (06.03.2018)
Celý film s Adamem Ondrou Silence (25.02.2018)
Annapúrna III unclimbed (22.01.2018)
Svaneti lines - trailer (27.12.2017)
Hansjorg Auer: No turning back (21.12.2017)
Silence teaser (28.11.2017)
Normálka na Kapelníka (14.11.2017)
Video: Angela Eiter leze 9b (07.11.2017)
ONSAJT: Háček (27.10.2017)
Kudy vede Satisfaction (24.08.2017)
Luka Lindič: První opakování Ulina route (07.08.2017)
Onsajt: Tomajda (13.06.2017)
Zlagboard contest na Mello Blocco (20.05.2017)
Pád skal ve Španělsku (10.05.2017)
Video: Boulderzávody Ostrava (10.05.2017)
Pád s přeříznutím lana (29.04.2017)
HighBally v Petrohradu (29.04.2017)
Dani Arnold: Severka Matterhornu za 1:45 (20.04.2017)
Petit jede POVL (18.04.2017)
Slanění El Capa (16.04.2017)
Bigwaly v Norsku a Thor's Hammer (16.04.2017)
Wide Boys v Ádru (02.04.2017)
Videoprocházka Prachovem (18.03.2017)
Blázni na Madagaskaru (17.03.2017)
Stanislawski free solo (23.02.2017)
Ryba po babsku (21.02.2017)
Adam Ondra ve Španělsku (14.02.2017)
Alex Honnold a Emily Harrington: Solar Flare (5.12d) volně (11.02.2017)
Adam versus Martin (01.01.2017)
JUMP! (29.12.2016)
Video z kempu mladých alpinistů (21.12.2016)
Bububu (15.12.2016)
Cesta vzhůru na online streamingu (12.12.2016)
Alex Honold rychlostní sólo (09.12.2016)
Adam Ondra s Kabátem a krotitelkou duchů (08.12.2016)
Tisková konference Adama Ondry (06.12.2016)
Adam Ondra objektivem Heinze Zaka (05.12.2016)
Sherpafest 2016 - O životě (09.11.2016)
Adam Ondra na cestě do Yosemit (14.10.2016)
Záznam finále MČR v boulderingu (27.09.2016)
Jak se rodí 9c? (16.09.2016)
Ferrata na kole (05.09.2016)
Adam Ondra vyhrál v Arcu duel (29.08.2016)
Rozhovor s Adamem Ondrou (12.08.2016)
Alex Honnold leze 8c v Číně (29.07.2016)
Soutěžní lezení s Adamem Ondrou (24.07.2016)
Cima Ovest . Panorama (15.07.2016)
Alex Honnold sóluje The Complete Scream (07.06.2016)
Urban boulder Race Praha - video (27.05.2016)
Feuerball - rozhovor s Adamem Ondrou (20.05.2016)
Tomuhle říkám prvovýstup (24.03.2016)
Sportovky v Dolomitech (23.03.2016)
RPčka na břidlici (18.03.2016)
Hudy vole na kompresoru (08.03.2016)
David Lama a Conrad Anker na Luang Ri (28.01.2016)
Průlet obloukem (22.01.2016)
Mont Blanc na Googlu (22.01.2016)
Everest (21.01.2016)
Onsight: Alešák (17.01.2016)
Mount Reaper: Led jako cukr (12.01.2016)
Predator 9a+ (24.12.2015)
Humus, humus, kaktus.... Obrigado Amigos (24.12.2015)
Sasha DiGuilian na Lost Arrow (02.12.2015)
Lynn Hill na Nosu (30.11.2015)
Lezení v ledových jeskyních na Islandu (27.11.2015)
Adam Ondra komentuje své finále (23.11.2015)
Ledová inpirace: Rébuffat-Terray (12.11.2015)
7 minut lítání (09.11.2015)
Fanda (27.10.2015)
Vicedélkový maraton v Terradets (05.10.2015)
Reel Rock 10 (16.09.2015)
První base jump z Campanile Basso (15.09.2015)
Onsajt: Ján Smoleň | Hanibal.cz (08.09.2015)
Ďábelská soda (04.09.2015)
Bez bot a maglajzu (19.08.2015)
Prcas už zase leze a hraje (12.08.2015)
Three degrees of separation 9a+ (28.07.2015)
Kalbling Südgrat (28.07.2015)
Adam - retro v Ceuse (21.07.2015)
Festival na Hrubici v sobotu a neděli (21.06.2015)
Porovnání hvězd boulderingu (12.06.2015)
Atacama Solo Expedition 2015 (12.06.2015)
ElCap Dawn Wall: Kevinovy videodeníky (07.05.2015)
Wide boys na Hlásce (06.05.2015)
Devatenáctimetrová podlaha (22.04.2015)
Další krok k absolutní čistotě lezení (08.04.2015)
Rock Point ČP v boulderingu v televizi (26.03.2015)
Skialpinismus à la naturismus (16.02.2015)
Aguja Poincenot: Neviditelná linie (09.02.2015)
El Cap: Tommy Caldwell, Mayan Smith-Gobat a studená pizza (20.01.2015)
7 summits of Patagonia (08.01.2015)
Nos jen se smyčkami (13.12.2014)
Adam Ondra vyhrál Legends Only (29.11.2014)
Prvovýstup na K6 West (27.11.2014)
Jirishanca (09.11.2014)
Film s Adamem Ondrou Change je v prodeji (02.11.2014)
Ledolezení v poušti (01.11.2014)
Vícedélkový maraton v Terradets (31.10.2014)
Petzl Rock Trip Makedonie (21.10.2014)
Rok Adama Ondry na skalách i překližce (15.10.2014)
Matterhorn (12.10.2014)
Nejstarší horolezci (12.09.2014)
Pískaři (11.09.2014)
Alex Honnold a Hazel Findlay v Jižní Africe (28.08.2014)
Angelika Reiner v Kanadě (03.06.2014)
Sám ve stěně (20.03.2014)
Jeden den Alexe Honnoldoviče (11.03.2014)
Ostrá hrana není jen skála (18.02.2014)
Alex Honnold, Sendero Luminoso (13.02.2014)
Ti z Labského údolí (11.02.2014)
Sherpafest 2013 (21.11.2013)
VIDEO: Jak na Dlaňák a bratři v Alpách (18.11.2013)
15 minut se Špekem (11.11.2013)
Greg Boswell M13 (31.10.2013)
Chris Sharma v Austrálii (23.10.2013)
Čumte na telku, bude Adam (03.10.2013)
Stéphanie Maureau: Superkuloár (02.10.2013)
Adam a Ondra, lezec a kameraman (28.08.2013)
Začal fesťák (23.08.2013)
Horyinfo na Mnichu (07.08.2013)
Jak se točí Change (17.06.2013)
Ondra se Salátem (22.05.2013)
Zimní tatranské expedice (03.04.2013)
Krčmářův žlab (06.01.2013)
Odyssey - tradiční pokoukáníčko (14.11.2012)
Nomádi - bouldering v Rocklands v Jižní Africe (26.10.2012)
Catherine Destivelle a Steve House (25.07.2012)
Mára v Luftě (06.07.2012)
Dive (12.06.2012)
Okamžik radosti (14.05.2012)
Dean Potter, slackline a čínský kaňon. (03.05.2012)
FILMOVÝ FESTIVAL EXPEDIČNÍ KAMERA (31.03.2012)
Prvovýstup Adama Ondry v Labáku a první 9a na písku (20.03.2012)
Ostré zbraně a padající led (09.03.2012)
Čarodějův učeň (27.02.2012)
Něco boulderingu i hor (19.01.2012)
Barbara Zangerl - Hotel Supramonte (27.12.2011)
Kolik horolezců se vejde na špičku jehly? (25.12.2011)
Chytnout nebe za kšandy (24.12.2011)
Adam Ondra: Další boulder 8C+ (11.12.2011)
Patxi Usobiaga v Rätikonu (16.11.2011)
Chasing the Trane na Greenpoint (07.11.2011)
Rings and slings (27.10.2011)
Totem Pole na Tasmánii (14.10.2011)
Jump je v distribuci (02.08.2011)
Pondělní kino (23.05.2011)
Juliiny bouldrové sny (04.05.2011)
Premiéra filmu o Ama Dablam (20.01.2011)
Lezecká videa Ondry Smrže (25.11.2010)
Záznam finále v rychlosti (17.09.2010)
Nedělní vejplach na Prachově (14.09.2010)
Videoreport z Boulder WC Mnichov (05.08.2010)
Pfeffersack - video (21.07.2010)
Márova rozklepaná kolena (29.06.2010)
Jak to bylo v Moskvě (24.06.2010)
Steph Davis - free sólo a base jump (16.04.2010)
Prvovýstup 9a+ Adama Ondry (12.04.2010)
Horolezectví: Reklama a historie (19.03.2010)
Čertova svatba (10.03.2010)
Leaning Tower: Lynn Hill a Katie Brown (27.02.2010)
Expediční kamera startuje (08.02.2010)
Jak se dostat zpět do formy (04.01.2010)
Nejlepší lezecká videa roku 2009 (30.12.2009)
Filmy nominované na vítěze 7. MFOF (24.10.2009)
7. mezinárodní festival outdoorových filmů® (16.07.2009)
Video: Rozhovor s Radkem Jarošem (01.05.2009)
Pallavicini na Großgloskner (25.02.2009)
Konečně už chápu, co mají horolezci na tom Everestu ... (08.02.2009)
Taky se bojíte odskočit ? (22.01.2009)
Verčin skok (31.10.2008)
Podzimní toulání Svatojánskem (03.10.2008)
K2 (25.04.2008)
Severní stěnou Eigeru za tři minuty (25.03.2008)
8c sólo Dave Mc Leod (20.03.2008)
Nepovedené sólo... (29.02.2008)
Nové video od Petzlů (14.02.2008)
Adam Ondra válí (10.02.2008)
Daniel Woods (31.01.2008)
Sto let od prvovýstupu na Jeptišku (20.02.2007)
EKOFILM 2006 (05.10.2006)
Výsledky MHFF Teplice (28.08.2006)
Video s Lamou (06.04.2005)



K tomtu článku nebyl doposud přiřazen žádný komentář!

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
11.10.2024 - 12.10.2024
POVL 2024
30.11.2024 - 30.11.2024
Sherpafest

Oznámení o akcích posílejte redakci