Vyhledávání
Google
poslední komentáře

nové v diskusi
praktické odkazy
nejčtenější články
horyinfo
HORYINFO.CZ
ISSN 1802-1093
grafika (c) Eva Jandíková
text a foto (c) autoři článků a fotografií
Vydává:
Ing. Petr Jandík - computer design studio vydavatel a šéfredaktor,
Pivovarnická 6, Praha 8,
IČ 10192182


Inzerce:
redakce@horyinfo.cz

Postaveno na systému phpRS
Programování modulů Petr Suchý
Nové články: RSS kanál
Nové cesty: RSS kanál

HORYINFO je součástí ARCHIVU ČESKÉHO WEBU Národní knihovny ČR
WebArchiv - archiv českého webu
Najdete nás na Facebooku


Zásady zpracování osobních údajů a používání CookiesPrvní rok Horyinfo


Do nového roku s novou hlavičkou

Webové stránky www.horyinfo.cz mají za sebou první rok existence. Zrekapitulujme si trochu, co přinesl.


Především chceme poděkovat všem autorům, kteří přispěli články nebo popisy cest, či příspěvky do diskuse, stejně tak všem, kteří nás pozbudili pochvalou nebo upozornili na chybu, ale i čtenářům, kteří Horyinfo jen navštěvují. Od ledna 2006, kdy byla adresa www.horyinfo.cz poprvé zveřejněna, se počet návštěvníků, kteří na Horyinfu oceňují kvalitní články s pečlivě upravenými fotografiemi i podrobné popisy horolezeckých cest a ferát, zvýšil zhruba osmdesátkrát.

Za první rok existence přispělo svými články do obsahu Horyinfa čtyřicet autorů. Jejich kompletní seznam je zde. Mezi nejpilnější patřili, vyjma redakce, Tomáš Frank, Kamil Hrádek a Jirka Vodsloň, kteří dostávají jako výraz uznání kalendář Horyinfo. Absolutně nejčtenějšími články byly Matterhorn Kamila Hrádka, Nebezpečí v jeskyních Tomáše Franka, kuriózní příhoda Nebezpečí na Obrvégrech Vládi Rezka, redakční článek o tragédii Hariho Bergera s fotkami Tomáše Sobotky Hari Berger zemřel a oblíbený je, hlavně díky skvělým fotkám, Hračka pro dospělé - Postalmklamm Klettersteig Honzy Poláka. Seznam 15 nejčtenějších článků za celou dobu Horyinfa je tady, zatímco statistika v levém sloupci je omezena za poslední dva měsíce.

Čtenost, nebo přesněji řečeno otevíranost článků, je odrazem ani ne tak kvality článku, jako spíše lákavosti tématu a šťastné ruky při volbě titulku. Proto máme ještě bodování kvality, které je na konci článku od 5 bodů pro nejlepší po 1 bod pro nejhorší hodnocení. V žebříčku vede Když volám o pomoc Tomáše Franka, následovaný Příjemnými pády pana vydavatele, třetí je Malá poznámka k pravidlům opět Tomáše Franka, Turm am Verborgenen Horn je čtvrtý a apel Tomáše Obtuloviče Tibeťané zastřeleni v Nangpa-La je pátý. Celou tabulku patnácti nejlépe hodnocených článků najdete zde. Zajímavé je, že se kvalitativní hodnocení ne vždy kryje s čteností a počtem diskusních příspěvků.

Dovolil bych si ještě přidat svoje vlastní tipy na pěkné články, které možná mohly uniknout pozornosti. Líbil se mi Když to nejde nahoru, zaplať pánbůh, že to jde dolů., Sali vaza, FRAM znamená vpred, Severní stěna Matterhornu, když si nepochválím Blouděním vpřed, nikdo to za mne neudělá. Půvabný je Šatavisův Dryland, otcovský vztah mám k Asterixovi s Obelixem, s nadcházející zimou nabývá opět na aktuálnosti fotoseriál Jak drytoolista o cepíny přišel, Poslední zápis je o vzpomínání nad stěnovou knížkou. Malou záhadou je pro mne stále ještě přibývající počet přečtení článku Jak dopadla valná hromada o sněmování ČHS v loňském roce. Že by jen lákavý titulek a následné zklámání kliknuvšího? Nebo to pořád ještě někoho zajímá?

Velkou radost mám také z toho, že začíná fungovat lezecká samoobsluha v diskusi v rubrice "Podmínky na horách", která je tady. Napište i vy pro své známé i neznámé kamarády pár větami jak bylo tam, kde jste naposledy lezli nebo chodili. I vy budete rádi, když vám tahle rubrika dodá informace o vašem příštím cíli.

Ještě jednou díky všem za přízeň a doufáme, že v tomhle roce bude Horyinfo zase o něco lepší. My se o to rozhodně budeme snažit.

Ohňostroj na redakční oslavě prvního roku trvání Horyinfa
Ohňostroj na redakční oslavě prvního roku trvání Horyinfa, foto: Petr Jandík[Akt. bodový průměr: 0 / Počet hlasů: 0] 1 2 3 4 5

| Autor: Petr Jandík | Vydáno dne 04. 01. 2007 | Počet komentářů: 3 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
| Zdroj: Petr Jandík

Našli jste ve článku chybu, nebo překlep? Budeme vděční za upozornění. Napište nám. Děkujeme

Související články:
Lavinová mapa Slovenska (09.01.2013)
Švýcarsko jako na dlani (23.11.2010)
Rakousko jako na dlani (21.01.2010)
Horyinfo přechází na NetMonitor (31.10.2009)
Přírodou Českosaského Švýcarska (01.08.2006)
Projekt Rock Stars (28.06.2006)Komentář ze dne: 07.01.2007 16:30:07     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Horác (@)
Titulek:
Horyinfo se vyvinulo v pěkný, seriózní a kultivovaný web o horolezectví a ostatních věcech s tím spřízněných. Výborná je také postupně se rozrůstající obsahově kvalitní databáze cest. Do dalšího roku bych popřál více aktuálních článků a hlavně větší čtenářskou sledovanost. Vydržte!
0 0

Komentář ze dne: 11.01.2007 16:48:59     Reagovat
Autor: neregistrovaný - Dag (dagjan@NAseznamu.cz)
Titulek: Dobrý plátek
Horyinfo dobře začalo, dobře pokračuje, chybky vychytává...
Hodně štěstí do dalších let!
P.S. Rád čtu reportáže pan šéfa P.J. spojující jemný vtip s přísunem zajímavých informací.
0 0

Vložení nového komentáře

Nový komentář nemá souvislost s jinými komentáři. Chcete-li odpovědět na existující komentář, najeďte si na něj a klikněte v jeho hlavičce na slovo Reagovat

Jméno (přezdívka): 
E-mail: 
Titulek: 

    

V rámci komentářů nelze používat tagy HTML.

Pro vložení tučného textu, odkazu nebo e-mailové adresy využijte následující značky:
[b]tučné[/b], [url]http://www.domeny.cz[/url], [email]jmeno@domena.cz[/email]

horyinfo.cz je mediální partner Českého horolezeckého svazu
hledej
Horoškola
HI shop
nové cesty
komentáře cest
nejčtenější cesty
nejkomentovanější
nejbližsí akce
Oznámení o akcích posílejte redakci
anketa
Jaké lano na lezení je podle vás nejlepší?

Beal (791 hl.)
 
Blue Water (451 hl.)
 
Edelrid (452 hl.)
 
Edelweiss (497 hl.)
 
Mammut (516 hl.)
 
Maxim (364 hl.)
 
Metolius (440 hl.)
 
Millet (522 hl.)
 
Petzl (216 hl.)
 
PMI (383 hl.)
 
Sterling (2625 hl.)
 
Tendon (524 hl.)
 
Jiné (296 hl.)
 

Celkem hlasovalo: 8077